forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 11:52:11

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660237 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jakie proporcje dla kobiety pracujacej fizycznie
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jakie proporcje dla kobiety pracujacej fizycznie  (Przeczytany 18316 razy)
wierka
Go


Email
Jakie proporcje dla kobiety pracujacej fizycznie
« : 2010-02-16, 13:09:38 »

PYTANIE DO ADMINA:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Dietę optymalną stosuję  od 5 miesięcy.Dotychczas było wszystko ok,a ewentualne problemy dawałam radę rozwiązać sama.Wcześniej stosowałam proporcje BTW:0,7:2,5-3,5:0,6,wtedy nie pracowałam.Natomiast od 3 tygodni pracuję jako kelnerka,są dni,że nabiegam się sporo.Do tej pory nie zmieniałam proporcji,ale ostatnio zauważyłam,że mam za mało węglowodanów,pojawiły się ciała ketonowe,skoki cisnienia.Więc zwiększyłam węglowodany.Ale mam pytanie odnośnie białek,czy je też powinnam zwiększyć stosując się do zasady waga n.x0 8 ? moja waga należna,(której jeszcze nie osiągnęłam,choć udało mi się już zrzucić parę kilo) to 69 kg.Bardzo proszę o odpowiedż.                                                                                                                                                                                           
Zapisane
wierka
Go


Email
Odp: Jakie proporcje dla kobiety pracujacej fizycznie
« Odpowiedz #1 : 2010-02-17, 08:10:00 »

Zapomniałam jeszcze dodać,że ostatnio jeśli nie wypiję w ciągu dnia ok litra wody,odczuwam wtedy pieczenie w cewce moczowej,także po oddaniu moczu.Czym to może byc spowodowane? Proszę,aby osoby,które czytają moje posty również napisały swoje zdanie.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jakie proporcje dla kobiety pracujacej fizycznie
« Odpowiedz #2 : 2010-02-17, 08:30:28 »

Cytuj
BTW:0,7:2,5-3,5:0,6,

Proporcje powinny byc 1 : 2.5-3.5 : 0.5-1.5

Skad masz "B = 0,7" ?
Zapisane
wierka
Go


Email
Odp: Jakie proporcje dla kobiety pracujacej fizycznie
« Odpowiedz #3 : 2010-02-17, 09:39:55 »

Witaj adampio,masz rację,to mój błąd w "druku",wczoraj właśnie przeczytałam twojego posta,że po przebudowie org.,jedząc najlepsze białko i nie uprawiając sportu wyczynowo,stosujac zasadę, ze min. białka to 0,8xwaga,powinno się jeść B:W 1;1,a nawet 1,5.I według tego co napisałeś,także o tych 25 gr węgli przerobionych z białka obliczyłam swoje BTW i wyszło mi, ze powinnam zjadać B-55,2,T-138-165,W-69,czy tak?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70484


Odp: Jakie proporcje dla kobiety pracujacej fizycznie
« Odpowiedz #4 : 2010-02-17, 09:53:36 »

Jeżeli są zasady DO, że mamy jeść BTW 1 : 2,5 - 3,5 : 0,5 - 1,5 to już nic więcej nie trzeba przeliczać, to już jest wyliczone i tylko zastosować.
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Jakie proporcje dla kobiety pracujacej fizycznie
« Odpowiedz #5 : 2010-02-17, 10:01:35 »

Odpowiadam:
dokładnie dostosowane do potrzeb.
Zasada jest prosta: im więcej ruchu tym więcej substratu energetycznego, którym może być: białko, węglowodan albo tłuszcz.
Białko <-> węglowodan  może być traktowany zamiennie, ale im wyższa wartość biologiczna białka (decyduje głównie ilość aminokawsów egzogennych), tym więcej należy spożywać węglowodanów (lepiej złożonych niż prostych) lub białek o przewadze w składzie aminokwasów cukrogennych.
Orientacyjnie dla Żywienia Optymalnego można przyjąć, że dla zaspokojenia PPM wystarcza proporcja BTW jak 1:1,5-2:0,5, przy umiarkowanym wysiłku fizycznym: 1:2,5-3,5:0,5, a przy większych wysiłkach 1:wg zapotrzebowania:0,5
Ilość substratów energrtycznych w innych dietach musi być również powiązana z wykonaną pracą zgodnie z prawem zachowania energii, w zależności od podstawowego substratu energrtycznego.
Zaburzenia endokrynologiczne (w tym antykoncepcja hormonalna) i inne syndromy metaboliczne wymagają specjalistycznego traktowania.
Koniec.
Więcej nie potrzeba...  Cool

PS
zainteresowani tematem mogą sobie doczytać w książce "Jak nie chorować?"
Stron nie podaję, bo to podstawowa lektura dla tych, co nie myślą tylko o "gramach".  Wink
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jakie proporcje dla kobiety pracujacej fizycznie
« Odpowiedz #6 : 2010-02-17, 11:20:06 »

Witaj adampio,masz rację,to mój błąd w "druku",wczoraj właśnie przeczytałam twojego posta,że po przebudowie org.,jedząc najlepsze białko i nie uprawiając sportu wyczynowo,stosujac zasadę, ze min. białka to 0,8xwaga,powinno się jeść B:W 1;1,a nawet 1,5.I według tego co napisałeś,także o tych 25 gr węgli przerobionych z białka obliczyłam swoje BTW i wyszło mi, ze powinnam zjadać B-55,2,T-138-165,W-69,czy tak?

Kierujac sie podstawami ZO, ktora "Admin" opisal wczesniej proponowalbym Ci zjadac zbilansowane w takim stosunku w jakim podaje "Admin" jednak w Twoim przypadku zmniejszylbym weglowodany do okolo 40-50 i kontrolowal ciala ketonowe. Jak beda to dodalbym 10 weglowodanow. Weglowodany musimy jesc aby spalic tluszscz ale tylko tyle aby spalic wlasnie tluszcz a nie przerabiac je na tluszcz.
Pamietaj BTW 1:2.5-3.5:0.5
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Jakie proporcje dla kobiety pracujacej fizycznie
« Odpowiedz #7 : 2010-02-17, 12:48:50 »

Materiałów na ten temat jest na stronie sporo np:  - http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4174.msg91578#msg91578 , trzeba tylko poszukać, poczytać...  Cool
Zapisane
wierka
Go


Email
Odp: Jakie proporcje dla kobiety pracujacej fizycznie
« Odpowiedz #8 : 2010-02-17, 16:16:35 »

Dziękuję za zainteresowanie i rady.Pozdrawiam
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Jakie proporcje dla kobiety pracujacej fizycznie
« Odpowiedz #9 : 2010-02-17, 18:47:27 »

Czyli - nie dużo, ale obficie w wodór...

PS
wysiłek fizyczny nie zwiększa znacząco zapotrzebowania ani na białko, ani na cukier, ponieważ dehydrogenaza pirogronianowa jest inhibitorowana przez glukagon, pobudzający lipazę lipoproteinową i tę w mięśniach i tę w adipocytach, stymulując pośrednio betaoksydację.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70484


Odp: Jakie proporcje dla kobiety pracujacej fizycznie
« Odpowiedz #10 : 2010-02-17, 18:50:03 »


Właśnie to samo chciałam napisać.. Wink
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Jakie proporcje dla kobiety pracujacej fizycznie
« Odpowiedz #11 : 2010-02-17, 18:56:57 »

ponieważ dehydrogenaza pirogronianowa jest inhibitorowana przez glukagon...

przez to uwalniany cukier z glikogenu, nie jest zamieniany w mitochondrium na acetylo-CoA, a na szczawiooctan!
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Jakie proporcje dla kobiety pracujacej fizycznie
« Odpowiedz #12 : 2010-02-17, 18:59:12 »

PS
wysiłek fizyczny nie zwiększa znacząco zapotrzebowania ani na białko, ani na cukier, ponieważ dehydrogenaza pirogronianowa jest inhibitorowana przez glukagon, pobudzający lipazę lipoproteinową i tę w mięśniach i tę w adipocytach, stymulując pośrednio betaoksydację.

Pięknie i jasno wytłumaczone Smile Zupełnie jak tutaj Laughing

Ślusarz był chudy, wysoki, z siwą szczeciną na twarzy, w okularach na ostrym nosie. Patrzył spode łba wielkimi niebieskimi oczyma, jakimś załzawionym wzrokiem. Wszedł do łazienki, pokręcił krany na wszystkie strony, stuknął młotkiem w rurę i powiedział - Ferszlus trzeba roztrajbować.

Szybka ta diagnoza zaimponowała mi wprawdzie, nie mrugnąłem jednak i zapytałem - A dlaczego?

Ślusarz był zaskoczony moją ciekawością, ale po pierwszym odruchu zdziwienia, które wyraziło się w spojrzeniu sponad okularów, chrząknął i rzekł - Bo droselklapa tandetnie blindowana i ryksztosuje.
- Aha - powiedziałem - rozumiem. Więc gdyby droselklapa była w swoim czasie solidnie zablindowana, nie ryksztosowałaby teraz i roztrajbowanie ferszlusu byłoby zbyteczne.

- Ano, chyba... A teraz pufer trzeba lochować, czyli dać mu szprajc, żeby śtender udychtować.

Trzy razy stuknąłem w kran młotkiem, pokiwałem głową i stwierdziłem - Nawet słychać.

Ślusarz spojrzał dość zdumiony - Co słychać?

- Słychać, że śtender nie udychtowany. Ale przekonany jestem, że gdy pan mu da odpowiedni szprajc przez lochowanie pufra, to droselklapa zostanie zablindowana, nie będzie już więcej ryksztzosować i co za tym idzie, ferszlus będzie roztrajbowany. I zmierzyłem ślusarza zimnym, bezczelnym spojrzeniem.

Moja fachowa wymowa oraz nonszalancja, z jaką sypałem zasłyszanymi po raz pierwszy w życiu terminami, zbiła z tropu ascetycznego ślusarza.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Jakie proporcje dla kobiety pracujacej fizycznie
« Odpowiedz #13 : 2010-02-17, 19:28:56 »

I co by nie było niedomówień - od strony substratowej - inhibitorami PDC są: stężenie acetylo-CoA i zredukowanego NAD  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70484


Odp: Jakie proporcje dla kobiety pracujacej fizycznie
« Odpowiedz #14 : 2010-02-17, 19:47:19 »


Teraz już nie powinna mieć żadnych wątpliwości (co do proporcji), żadna kobieta pracująca fizycznie.. Cool
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Jakie proporcje dla kobiety pracujacej fizycznie
« Odpowiedz #15 : 2014-04-03, 16:50:16 »

Czyli - nie dużo, ale obficie w wodór...

PS
wysiłek fizyczny nie zwiększa znacząco zapotrzebowania ani na białko, ani na cukier, ponieważ dehydrogenaza pirogronianowa jest inhibitorowana przez glukagon, pobudzający lipazę lipoproteinową i tę w mięśniach i tę w adipocytach, stymulując pośrednio betaoksydację.
W ramkie Very Happy
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55878


Odp: Jakie proporcje dla kobiety pracujacej fizycznie
« Odpowiedz #16 : 2014-04-03, 17:41:21 »

Czasami Admin w przypływach słabości, zniżał się do poziomu Toana, ale nie za często żeby nie być rozjechanym...  Mr. Green
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Jakie proporcje dla kobiety pracujacej fizycznie
« Odpowiedz #17 : 2014-04-03, 17:49:23 »

Jakby mnie ktoś pytał, to wolę Toana Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Jakie proporcje dla kobiety pracujacej fizycznie
« Odpowiedz #18 : 2014-04-03, 17:51:40 »

Czyli - nie dużo, ale obficie w wodór...

PS
wysiłek fizyczny nie zwiększa znacząco zapotrzebowania ani na białko, ani na cukier, ponieważ dehydrogenaza pirogronianowa jest inhibitorowana przez glukagon, pobudzający lipazę lipoproteinową i tę w mięśniach i tę w adipocytach, stymulując pośrednio betaoksydację.
W ramkie Very Happy
Dla Mariusza? Very Happy Bo mnie tu straszy, ze sie zmasuje jak nie zaczne biegac, bo zapotrzebowanie mi urosnie i pojdzie w muskle  Laughing
"
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Jakie proporcje dla kobiety pracujacej fizycznie
« Odpowiedz #19 : 2014-04-03, 18:12:40 »

Czyli - nie dużo, ale obficie w wodór...

PS
wysiłek fizyczny nie zwiększa znacząco zapotrzebowania ani na białko, ani na cukier, ponieważ dehydrogenaza pirogronianowa jest inhibitorowana przez glukagon, pobudzający lipazę lipoproteinową i tę w mięśniach i tę w adipocytach, stymulując pośrednio betaoksydację.
W ramkie Very Happy
Dla Mariusza? Very Happy Bo mnie tu straszy, ze sie zmasuje jak nie zaczne biegac, bo zapotrzebowanie mi urosnie i pojdzie w muskle  Laughing
"
Mariusz jest korba z biochemii i ma sporo podopiecznych, na których testuje swoje pomysły, może ma rację...
Mi też się wydaje, że nabieranie ciała pod wpływem siłówki, to tylko kwestia czasu, chyba, że to jakaś lewa siłówka Laughing
Z drugiej strony są wspinacze, miniaturowi ciężarowcy, trójboiści czy bokserzy, którzy zachowując niską wagę poprawiają zdolności Confused
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.