forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 19:00:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660428 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Optytoto
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Optytoto  (Przeczytany 31426 razy)
Opal
Go


Email
Optytoto
« : 2010-02-24, 19:56:02 »

"Oto Optytoto:

Składniki:
- 30 dkg ugotowanych i obranych ziemniaków (ja miałam ugotowane wcześniej w mundurkach)
- 70 dkg białego, tłustego sera
- 9 całych jaj
- 1,5 łyżeczki soli
- 1 cukier waniliowy (16 g)
- 6 dkg cukru
- płaska łyżeczka cynamonu
- pół olejku waniliowego
- 20 dkg smalcu
- garść suszonej żurawiny ( może jej nie być)

Wszystkie składniki (oprócz żurawiny i smalcu) wbijamy do jednej miski, miksujemy na jednolitą masę. Na patelni rozpuszczamy smalec i gdy jest gorący – wylewamy całą masę. Należy powoli mieszać, aż masa wpije cały smalec i będzie konsystencji gęstego budyniu.
Można jeść na ciepło, lub wlać do formy, posypać cynamonem, cukrem pudrem i schłodzić. Można gorącą masę od razu wlewać do małych pucharków, które później dekorujemy wg własnej fantazji. Na ciepło smakuje podobnie do leniwych pierogów, na zimno (po zastygnięciu) do sernika pieczonego. Smacznego"
Zapisane
akazah
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #1 : 2010-02-25, 10:12:19 »

brzmi pysznie....
ale ten przepis zostawiam sobie na później, bo do poniedziałku już nie zdążę Wink

pozdrawiam
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #2 : 2010-02-25, 12:33:51 »

Opal - przepis ten bardzo przypadł mi do gustu. To prosta w wykonaniu i świetna  potrawa. Czy mogę ją uwiecznić na swojej www???
Myślę , że Admin również nic nie będzie miał przeciwko. Jak zawsze w takich przypadkach  podam żródło.

Przeliczyłem - całość to:
B.185,8 g T.314,6g  W.186,8g
1,0:1,7:1,0
W sobotę doświadczę tego smakołyku.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #3 : 2010-02-25, 12:53:04 »

Kristan, masz moje pozwolenie Smile - uwieczniaj. Przy okazji dziękuję za obliczenie BTW. Życzę smacznego.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #4 : 2010-02-25, 13:04:30 »

Ok , dziękuję.
Dodam tylko , że potrawa pozbawiona żurawiny ma proporcje jak 1:1,7:0,8
Zapisane
akazah
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #5 : 2010-03-11, 16:24:20 »

może być do tego użyty ser śmietankowy???
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #6 : 2010-03-11, 16:32:10 »

Nie może, ser biały musi być dobry, taki zwarty, koniecznie tłusty. Niestety, tak samo jak z g...a bata nie ukręcisz, tak samo - na dobre Optytoto musi być odpowiedni ser Smile
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #7 : 2010-03-11, 16:44:13 »

Kristan, czy dobrze rozumiem, że spróbowałeś wymyślonej przeze potrawy i Ci smakowała? Przeczytałam tutaj, że polecasz Smile   http://www.jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php?id=234 
Jest mi bardzo miło. Pozdrawiam.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #8 : 2010-03-11, 16:46:56 »

Z tego wszystkiego sama zjadłam wyraz "mnie". Laughing Miało być: przeze mnie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: Optytoto
« Odpowiedz #9 : 2010-03-11, 17:13:39 »


Kristan, czy dobrze rozumiem, że spróbowałeś wymyślonej przeze potrawy i Ci smakowała? Przeczytałam tutaj, że polecasz Smile   http://www.jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php?id=234 
Jest mi bardzo miło. Pozdrawiam.

Jak pięknie napisane "Lady Opal"  Very Happy "kristan" jak zawsze - szarmancki.. Rolling Eyes Wink
Zapisane

kristan
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #10 : 2010-03-12, 13:06:56 »

Jest to zajefajna potrawa spełniajaca podwójną rolę. Smakuje wybornie , tak na zimno jak i na gorąco. Wolę... i to , i to.
Proszę o wiecej i pozdrawiam.

Ps do kulek   http://www.jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php?id=232  - cały wklad został zmielony maszynką do mięsa. Wszystko wyszło dobrze - zamiast sezamu mozna dać wiórki kokosowe.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #11 : 2010-03-12, 19:34:31 »


Kristan, czy dobrze rozumiem, że spróbowałeś wymyślonej przeze potrawy i Ci smakowała? Przeczytałam tutaj, że polecasz Smile   http://www.jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php?id=234 
Jest mi bardzo miło. Pozdrawiam.

Jak pięknie napisane "Lady Opal"  Very Happy "kristan" jak zawsze - szarmancki.. Rolling Eyes Wink

Dzięki -   Embarassed
Zapisane
akazah
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #12 : 2010-03-13, 11:53:02 »

Nie może, ser biały musi być dobry, taki zwarty, koniecznie tłusty. Niestety, tak samo jak z g...a bata nie ukręcisz, tak samo - na dobre Optytoto musi być odpowiedni ser Smile

u nas niestety takiego sera się nigdzie nie dostanie. Jedynie półtłusty   Sad Sad
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: Optytoto
« Odpowiedz #13 : 2010-03-13, 14:12:08 »


U mnie też jest tylko półtłusty. Pytałam w hurtowni - tłustego twarogu w ogóle nie dostają. Zastanawiałam się, czy było by podobnie, gdyby do półtłustego dodało się masła?
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #14 : 2010-03-13, 14:29:31 »


U mnie też jest tylko półtłusty. Pytałam w hurtowni - tłustego twarogu w ogóle nie dostają. Zastanawiałam się, czy było by podobnie, gdyby do półtłustego dodało się masła?


Pewnie, tyle że policzyć BTW trzeba od nowa.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #15 : 2010-03-13, 15:19:53 »

Zgadzam się z Teresą Wink Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: Optytoto
« Odpowiedz #16 : 2010-03-13, 16:16:59 »


Ja już chyba trzeci tydzień robię "optytoto" i jeszcze nie zrobiłam.. Cool
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #17 : 2010-03-13, 16:27:33 »


u nas niestety takiego sera się nigdzie nie dostanie. Jedynie półtłusty   Sad Sad


U mnie też jest tylko półtłusty. Pytałam w hurtowni - tłustego twarogu w ogóle nie dostają. Zastanawiałam się, czy było by podobnie, gdyby do półtłustego dodało się masła?

Co Wy piszecie  Shocked  Jeżeli nie na bazarze, w miejscu gdzie np. kupujecie dobrą śmietanę, to przynajmniej w sieci sklepów Intermarche można kupić tłusty, biały ser. Jest paczkowany w folię lub papier i sprzedawany tak jak śmietankowy i inne. Są sklepy oddziałów z mleczarni i tam też można kupić bez problemu tłusty ser. Jedynie może go zabraknąć koło południa, gdy ludzie wykupią go wcześnie rano. Ci co wiedzą co jest dobre, nie wylegują się w łóżkach do południa Smile
Oczywiście jeżeli nie zdołacie nigdzie kupić tłustego sera, to może być półtłusty, tylko nie śmietankowy Wink Smakowo półtłusty będzie podobny, ale BTW inne. Wtedy do zimnego Optytoto proponuję dodać bitej śmietany na wierzch Laughing Smacznego.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: Optytoto
« Odpowiedz #18 : 2010-03-13, 17:05:28 »


Ja nie jeżdżę po marketach, a od "baby" ostatnio miałam niesmaczny - z takim gorzkawym posmakiem. A z bitą śmietana będzie na pewno jeszcze lepszy.. Very Happy
Zapisane

akazah
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #19 : 2010-03-14, 13:06:41 »

u nas oprócz Biedronki jest tylko POLO market ale tam nie ma dobrego bialego sera.... ale użyje półtłustego i dodam bitej śmietanki:) mniam mniam
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 19 zapytaniami.