forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 00:02:59

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660460 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Optytoto
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Optytoto  (Przeczytany 31427 razy)
Opal
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #20 : 2010-03-28, 19:50:24 »

Dzisiaj zrobiłam ponownie Optytoto i nie byłabym sobą, gdybym nie próbowała udoskonalać doskonałego Laughing
Zacznę od tego, że w moim bliskim otoczeniu spustoszenie w tej chwili robi grypa jelitowa. Nie wiem, czy to poprawna nazwa, w każdym razie osoba, którą to dopadnie, wymiotuje i ma biegunkę. Dolegliwości te zatrzymują chorego trzy dni w ubikacji, nie w łóżku i są bardzo nieprzyjemne. W ubiegłym tygodniu poproszono mnie o odwiezienie tak cierpiącej osoby do domu i podczas tej czynności, udało mi się uniknąć zabrudzenia samochodu przez pasażera - fuks. Do czego zmierzam.....
Otóż wśród szalejącej grypy - ja do tej pory się nie rozchorowałam. Byłoby to mi bardzo nie na rękę, ponieważ w tym czasie pracuję podwójnie, mam masę dodatkowych obowiązków.  Postanowiłam teraz, tak na wszelki wypadek, wspomóc siebie i rodzinę właśnie udoskonalonym Optytoto.
Zakładam, że większość z was słyszała lub czytała o właściwościach antyseptycznych cynamonu. Jego właściwości wykorzystuje się zamiennie nawet z węglem drzewnym np. w uprawie roślin.   

Moje dzisiejsze Optytoto utarł mój mąż w makutrze Smile Wrzuciłam mu tam 90 dkg tłustego sera, 10 jaj, trzy ziemniaki, opakowanie cynamonu, opakowanie cukru cynamonowego, opakowanie cukru waniliowego, pół olejku arakowego, dwie łyżeczki soli, cztery łyżki cukru. Jego wkład pracy miał dla mnie znaczenie, ale po wszystkim wzięłam do ręki jeszcze blender i całość uzyskała jednolitą masę. Wzięłam większą patelnię ze stali nierdzewnej firmy Tupperware, na nią pół słoika (litrowej pojemności) wytopionego wcześniej smalcu i tak postałam sobie ze dwadzieścia minut przy gazie Wink Pod koniec smażenia dodałam jeszcze łyżkę masła. Mam wrażenie, że ta potrawa wpije wszystko co jej się da Wink  Napisałam, że wrzuciłam zawartość jednego opakowania cynamonu Wink Oczywiście zmieniło to kolor przygotowywanej potrawy. Mój mąż widząc "dzieło" koloru kawy z mlekiem na patelni stwierdził, że chyba tego nie ruszy. Nie tylko ruszył Wink ale wręcz wylizał talerz - takie to było pyszne. Mój syn oczywiście zrobił to samo, ja też  Embarassed 
Dodam tylko, że po zjedzeniu odczuwa się fantastyczną lekkość na żołądku, przypływ energii, zero uśpienia. Nalałam sobie Optytoto do zastygnięcia w małe pojemniczki na jutro i kolejne dni do pracy, bo wstaję wcześnie i pewnie braknie mi czasu na zrobienie żółtkownicy. To jest dobry, smaczny i pożywny zamiennik, w dodatku zapobiegający rozstrojom jelitowym Wink
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #21 : 2010-03-29, 11:02:05 »

Do sernika używam twarożku "Mój ulubiony" z Wielunia - 7 gr białka, 4 gr węgli, 28 gr tłuszczu. jest "zbity" i myślę, że też powinien się do tego nadawać. Confused
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #22 : 2010-03-29, 17:37:59 »

Skoro ser jest dobry do sernika pieczonego, to powinien być dobry do Optytoto. To jest niesamowicie sycące danie. Rano (godz. 8:00) zjadłam malutki pojemniczek Opty.... i do tej pory nie chce mi się jeść Smile To chyba za sprawą dużej ilości przemyconego w nim tłuszczu.
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #23 : 2010-03-29, 21:59:00 »

Chyba muszę spróbować Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70519


Odp: Optytoto
« Odpowiedz #24 : 2010-03-29, 22:08:49 »


Ja przymierzam się już od kilku tygodni..  Embarassed ..ciekawe kto zrobi to pierwszy... Rolling Eyes
Zapisane

adamel
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #25 : 2010-03-29, 22:23:23 »

Rywalizacja - dobra rzecz, tylko kto to będzie sprawdzał... Confused Rolling Eyes Cynamon już mam Mr. Green
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70519


Odp: Optytoto
« Odpowiedz #26 : 2010-03-29, 22:27:19 »


A ja dobre chęci... Mr. Green
Zapisane

adamel
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #27 : 2010-03-29, 22:40:14 »

Dobrymi chęciami to podobno piekło wybrukowane... Cool
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #28 : 2010-03-29, 22:52:09 »

... Cynamon już mam Mr. Green

Od czegoś trzeba zacząć, ale nie przeciągaj zakupu kolejnych składników w czasie. Jak kupisz ser, a okaże się, że nie masz jaj, to już będzie kolejny problem Wink
PrzeterMINOwanie gwarantowane Laughing 
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #29 : 2010-03-29, 22:54:32 »

A ze tą miną to faktycznie mogą wyjść JAJA Laughing
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #30 : 2010-03-29, 23:05:30 »

Dobrej nocy, Aniu, bo dzisiaj z tą moją ne(rw)ostradą to faktycznie są jaja... Smile
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #31 : 2010-03-29, 23:08:01 »

... to faktycznie mogą wyjść JAJA Laughing

Gorzej jak wyjdą i nie wrócą, bo bez nich Optytoto będzie raczej jak Optybeton Wink

Dobrej i spokojnej nocy Smile Przyjacielu.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70519


Odp: Optytoto
« Odpowiedz #32 : 2010-03-29, 23:32:43 »


Dobrymi chęciami to podobno piekło wybrukowane... Cool
Spodziewałam się tej riposty  Cool ale jeśli pierwsza zrobię "Optytoto" to dopiero będziesz chciał się schować ze wstydu.. nawet w piekle.. Laughing ..a tam już może nie być miejsca.. Laughing ..przez te dobre chęci... Razz
Zapisane

kristan
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #33 : 2010-04-10, 16:55:09 »

Mam taką klientkę , której się jeszcze chce chcieć. Hoduje dla siebie. Nadmiarem jednak się dzieli. Kiedykolwiek mnie odwiedza , najczęściej z jej siatki 'wyskakuje" ser , biały , pachnący i tłuściutki , a przedewszystkim swieży. Tak było równiez wczoraj. Zrewanżowałem się tym co wiem , oraz przepisem na OPTYTOTO.
W mojej kuchni równiez dzisiaj zagoscił ten przepis , oczywiście ten najnowszy podany przez Opal. Widzę , ze dwa dni nasze menu zostanie uzupełnione jedynie kluseczkami lanymi z żółtek na wywarze , jak   http://www.jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php?id=4   /dolna część/

Ponieważ , dałem nieco mniej cukru , nie było również zurawiny , porcje w miseczkach uzupełniłem ćwiartką brzoskwini oraz sokiem z nich. Nie żałowałem cynamonu , który uwielbiam. Czuje jednak , że w poniedziałek z rana zagości jeszcze na podniebieniu końcówka OPTYTOTO.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #34 : 2010-04-10, 21:22:13 »

Kiedykolwiek mnie odwiedza , najczęściej z jej siatki 'wyskakuje" ser , biały , pachnący i tłuściutki , a przedewszystkim swieży.

Normalnie już czuję zapach tego Twojego sera Wink
Oczywiście w mojej lodówce mam właśnie odpowiedniej jakości tłusty ser i jutro zrobię Optytoto Smile <uzależniona od pyszności> Dzisiaj wyprawiam syna na dwa miesiące za granicę,  ale jutro z tęsknoty zajmę się kucharzeniem Wink Taki smakołyk, a jakie wspaniałe i pożywne danie Smile
Kristan - chyba tylko my z rodzinami to jemy, bo reszta forumowiczów ciągle sobie obiecuje, że to zrobi. Nie wiedzą co tracą Laughing
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #35 : 2010-04-11, 06:33:16 »

A no nie wiedzą...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70519


Odp: Optytoto
« Odpowiedz #36 : 2010-04-11, 13:35:19 »


A no nie wiedzą... Embarassed
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #37 : 2010-04-11, 15:33:39 »


A no nie wiedzą... Embarassed

To jaki mamy czas? Najwyższy, żeby się nareszcie przekonać i zrobić samodzielnie to to opty... Laughing Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70519


Odp: Optytoto
« Odpowiedz #38 : 2010-04-11, 16:12:55 »


Ja bym już dawno to danie zrobiła.. Cool .. tylko nie byłam pewna - czy muszę całe zrobić i zjeść samodzielnie - czy nie... Wink
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: Optytoto
« Odpowiedz #39 : 2010-04-11, 17:23:38 »

Reniu Smile zrób jedną dziesiątą Wink ułamki się kłaniają i gdy podzielisz kawałeczki między bliskich, to tak jakbyś odwrotnie pomnożyła Laughing Wink
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 19 zapytaniami.