forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 07:24:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660343 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  DIETA a ŻYWIENIE OPTYMALNE
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: DIETA a ŻYWIENIE OPTYMALNE  (Przeczytany 41702 razy)
Luka
Go


Email
DIETA a ŻYWIENIE OPTYMALNE
« : 2010-02-27, 19:05:19 »

Witam serdecznie!

Jestem facetem po pięćdziesiątce, 180 cm, 94 kg, podwyższony cholesterol, chore zatoki i kręgosłup, no i nadwaga. Wgłębiam się w literaturę dotyczącą żywienia optymalnego, nawet próbuję tego "stylu życia". Mam jednak na początek kilka pytań do starszych stażem w tej dziedzinie:
1. Jaka jest różnica między DIETĄ a ŻYWIENIEM OPTYMALNYM?
2. Czy proporcje B 64 g - T 120 g - W 50 g będą w początkowej fazie właściwe dla mnie?
3. Czy przy moich dolegliwościach prądy selektywne mogą być pomocne?
Będę wdzięczny za odpowiedź na powyższe pytania.

Pozdrawiam
LuKa
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: DIETA a ŻYWIENIE OPTYMALNE
« Odpowiedz #1 : 2010-02-27, 19:31:41 »

Witaj Luka Smile

Jestem zbyt krotko tutaj, żeby mieć prawo odpowiedzieć na Twoje pytania. Znam odpowiedzi i wiem, że niedługo Ty je poznasz od bardziej kompetentnych osób. Witam Cię w naszym gronie Smile
Zapisane
Luka
Go


Email
Odp: DIETA a ŻYWIENIE OPTYMALNE
« Odpowiedz #2 : 2010-02-27, 19:42:33 »

Dziękuję OPAL za powitanie. No tak - 15 dni, 17 godz. 47 min. na forum, 2600 wiadomości - fakt, wszystko za krótko Smile

P.S. Moja sunia pozdrawia Twojego kocurka Smile)
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: DIETA a ŻYWIENIE OPTYMALNE
« Odpowiedz #3 : 2010-02-27, 19:53:22 »

Dziękuję OPAL za powitanie. No tak - 15 dni, 17 godz. 47 min. na forum, 2600 wiadomości - fakt, wszystko za krótko Smile

P.S. Moja sunia pozdrawia Twojego kocurka Smile)

Gdyby doliczyć do tego czas, w którym byłam niezalogowana, czytałam i uczyłam się, to by było z pięć razy tyle Laughing  Przez skromność tylko nie doliczam sobie dni, zestarzeć planuję się później Laughing  Wink

Ps. Mam dwa kocurki i już dostały buziaki przekazane od Twojej suni - dziękuję w ich imieniu Wink  mrrrrrr Wink
Zapisane
Jerzy
Go


Email
Odp: DIETA a ŻYWIENIE OPTYMALNE
« Odpowiedz #4 : 2010-02-27, 20:02:18 »

Witaj Luka Smile

Jestem zbyt krotko tutaj, żeby mieć prawo odpowiedzieć na Twoje pytania. Znam odpowiedzi i wiem, że niedługo Ty je poznasz od bardziej kompetentnych osób. Witam Cię w naszym gronie Smile

Opal a co ma do tego staż na forum. Jeżeli wiesz to pisz nie czekaj na nic. Ja myślę, że w fazie chudnięcia proporcje to:
80:120-160:40-64. Jeżeli się mylę to zaraz ktoś poprawi.
Zapisane
Jerzy
Go


Email
Odp: DIETA a ŻYWIENIE OPTYMALNE
« Odpowiedz #5 : 2010-02-27, 20:04:28 »

Witaj Luka Smile

Jestem zbyt krotko tutaj, żeby mieć prawo odpowiedzieć na Twoje pytania. Znam odpowiedzi i wiem, że niedługo Ty je poznasz od bardziej kompetentnych osób. Witam Cię w naszym gronie Smile

Opal a co ma do tego staż na forum. Jeżeli wiesz to pisz nie czekaj na nic. Ja myślę, że w fazie chudnięcia proporcje to:
80:120-160:40-64. Jeżeli się mylę to zaraz ktoś poprawi.
Myślę, że nazwa Dieta Optymalna i Żywienie Optymalne są tożsame.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70499


Odp: DIETA a ŻYWIENIE OPTYMALNE
« Odpowiedz #6 : 2010-02-27, 20:07:54 »

Witaj "Luka" - dobrze, że tutaj się pojawiłeś. Very Happy

Wyjaśnię tylko różnicę między Dietą Optymalną (DO), a Żywieniem Optymalnym (ŻO).

Żywienie Optymalne:
- jak być zdrowym i zachować zdrowie? - czyli "dieta" dla zdrowych. (czyli dla zdrowych)

Dieta Optymalna:
- choroby i ich wyleczenie, czyli "żywienie" w chorobie - jak odzyskać zdrowie?.(czyli dla chorych)
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: DIETA a ŻYWIENIE OPTYMALNE
« Odpowiedz #7 : 2010-02-27, 20:09:29 »

Kiedyś pisałam na forum do "Meg" w jaki sposób może szybko schudnąć. Niestety oberwałam od Admina i postanowiłam więcej nie udzielać takich rad. Meg potem napisała, że kilka kilo schudła, ale nawet mi nie podziękowała za wskazówki. Lepiej nie radzić i się nie narażać. Każdy organizm jest inny. Ja nie jestem lekarzem, ani doradcą żywieniowym. zarabiam pieniądze w inny sposób.  Wszystkie wskazówki są w książkach doktora J. Kwaśniewskiego. Trzeba czytać, czytać, czytać, uczyć się i słuchać, na koniec wyciągnąć wnioski.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: DIETA a ŻYWIENIE OPTYMALNE
« Odpowiedz #8 : 2010-02-27, 20:15:05 »

A co mi tam, najwyżej znowu oberwę Laughing

1. Jaka jest różnica między DIETĄ a ŻYWIENIEM OPTYMALNYM?
2. Czy proporcje B 64 g - T 120 g - W 50 g będą w początkowej fazie właściwe dla mnie?
3. Czy przy moich dolegliwościach prądy selektywne mogą być pomocne?

ad1. dieta dla chorych, żywienie dla zdrowych. Inne proporcje BTW
ad. 2. za mało białka na początek
ad. 3. tak
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: DIETA a ŻYWIENIE OPTYMALNE
« Odpowiedz #9 : 2010-02-27, 20:25:03 »

Witam serdecznie!

Jestem facetem po pięćdziesiątce, 180 cm, 94 kg, podwyższony cholesterol, chore zatoki i kręgosłup, no i nadwaga.

Właściwie to jaka nadwaga? Ciacho jest z Ciebie w tym wieku Smile Powinieneś ważyć między 72 (dla młodych kobiet) a 88 kg. Nadwaga to max 6 kg wg wagi dla młodych mężczyzn. Co to znaczy podwyższony cholesterol? Przy naszym sposobie żywienia to właściwie komplement Smile Kręgosłup i zatoki - do wyleczenia.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: DIETA a ŻYWIENIE OPTYMALNE
« Odpowiedz #10 : 2010-02-27, 20:33:33 »

Opal,

nie spotkałam człowieka, który jedynie zgłębiwszy poręczniki zostałby wirtuozem w jakiejkolwiek dziedzinie, bo to za mało. Potrzebni są jeszcze mistrzowie/mentorzy oraz wymiana doświadczeń, nie ma zmiłuj Smile  

Luka,

pilnować należy jedynie by proporcje między białkiem, tłuszczem i węglowodanami ( BTW ) były zachowane, jeść zaś tyle by nie być głodnym, ani by się nie przejadać. Jeśli trzeba zgubić parę kilo BTW  1 : 2 : 0,5 może być w sam raz. Najlepsze w kolejności są żółtka, podroby, boczek, podgardle, słonina, nabiał (masło, ser, twaróg, śmietana), smalec, węglowodany z ziemniaków i warzyw. Jest "Książka kucharska. 700 przepisów kulinarnych" w niej zaś zbilansowane posiłki.

Dobrze jest mieć kontakt z lekarzem optymalnym, "ale swego mózgu w jego głowie trzymać się nie da" Smile  , dlatego rada Opal, by dużo w sprawie DO i ŻO czytać jest b. słuszna. Są książki dr Jana Kwaśniewskiego, są filmiki na youtube, są wykłady i artykuły doktra na stronie dr-kwasniewski.pl , jest wreszcie forum na którym można dyskutować i wymieniać się informacjami.  

Powodzenia życzę  Smile  
Zapisane
Jerzy
Go


Email
Odp: DIETA a ŻYWIENIE OPTYMALNE
« Odpowiedz #11 : 2010-02-27, 20:38:35 »

Opal,

nie spotkałam człowieka, który jedynie zgłębiwszy poręczniki zostałby wirtuozem w jakiejkolwiek dziedzinie, bo to za mało. Potrzebni są jeszcze mistrzowie/mentorzy oraz wymiana doświadczeń, nie ma zmiłuj Smile  

Luka,

pilnować należy jedynie by proporcje między białkiem, tłuszczem i węglowodanami ( BTW ) były zachowane, jeść zaś tyle by nie być głodnym, ani by się nie przejadać. Jeśli trzeba zgubić parę kilo BTW  1 : 2 : 0,5 może być w sam raz. Najlepsze w kolejności są żółtka, podroby, boczek, podgardle, słonina, nabiał (masło, ser, twaróg, śmietana), smalec, węglowodany z ziemniaków i warzyw. Jest "Książka kucharska. 700 przepisów kulinarnych" w niej zaś zbilansowane posiłki.

Dobrze jest mieć kontakt z lekarzem optymalnym, "ale swego mózgu w jego głowie trzymać się nie da" Smile  , dlatego rada Opal, by dużo w sprawie DO i ŻO czytać jest b. słuszna. Są książki dr Jana Kwaśniewskiego, są filmiki na youtube, są wykłady i artykuły doktra na stronie dr-kwasniewski.pl , jest wreszcie forum na którym można dyskutować i wymieniać się informacjami.  

Powodzenia życzę  Smile  

Luka jak wpiszesz do wyszukiwarki na forum hasło "nadwaga" "odchudzanie" to znajdziesz tyle informacji, że masz co czytać przez kilka wieczorów.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: DIETA a ŻYWIENIE OPTYMALNE
« Odpowiedz #12 : 2010-02-27, 20:39:56 »

Opal,

nie spotkałam człowieka, który jedynie zgłębiwszy poręczniki zostałby wirtuozem w jakiejkolwiek dziedzinie, bo to za mało. Potrzebni są jeszcze mistrzowie/mentorzy oraz wymiana doświadczeń, nie ma zmiłuj Smile

dlatego rada Opal, by dużo w sprawie DO i ŻO czytać jest b. słuszna. Są książki dr Jana Kwaśniewskiego, są filmiki na youtube, są wykłady i artykuły doktra na stronie dr-kwasniewski.pl , jest wreszcie forum na którym można dyskutować i wymieniać się informacjami.  


 Wszystkie wskazówki są w książkach doktora J. Kwaśniewskiego. Trzeba czytać, czytać, czytać, uczyć się i słuchać, na koniec wyciągnąć wnioski.
Zapisane
Jerzy
Go


Email
Odp: DIETA a ŻYWIENIE OPTYMALNE
« Odpowiedz #13 : 2010-02-27, 20:44:59 »

Opal,

nie spotkałam człowieka, który jedynie zgłębiwszy poręczniki zostałby wirtuozem w jakiejkolwiek dziedzinie, bo to za mało. Potrzebni są jeszcze mistrzowie/mentorzy oraz wymiana doświadczeń, nie ma zmiłuj Smile

dlatego rada Opal, by dużo w sprawie DO i ŻO czytać jest b. słuszna. Są książki dr Jana Kwaśniewskiego, są filmiki na youtube, są wykłady i artykuły doktra na stronie dr-kwasniewski.pl , jest wreszcie forum na którym można dyskutować i wymieniać się informacjami.  

Jeszcze raz powtórzę to forum to też kopalnia wiadomości. Trzeba tylko  z niego korzystać.


 Wszystkie wskazówki są w książkach doktora J. Kwaśniewskiego. Trzeba czytać, czytać, czytać, uczyć się i słuchać, na koniec wyciągnąć wnioski.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: DIETA a ŻYWIENIE OPTYMALNE
« Odpowiedz #14 : 2010-02-27, 20:49:06 »



Jeszcze raz powtórzę to forum to też kopalnia wiadomości. Trzeba tylko  z niego korzystać.

Jerzy, oczywiście masz rację Smile
Zapisane
Jerzy
Go


Email
Odp: DIETA a ŻYWIENIE OPTYMALNE
« Odpowiedz #15 : 2010-02-27, 21:16:41 »

Do Opal:  I tu się okazuje, że  jesteś bardzo bystra skoro znalazłaś moją odpowiedź w źle przeze mnie zredagowanym  poście.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: DIETA a ŻYWIENIE OPTYMALNE
« Odpowiedz #16 : 2010-02-27, 21:40:23 »

Do Opal:  I tu się okazuje, że  jesteś bardzo bystra skoro znalazłaś moją odpowiedź w źle przeze mnie zredagowanym  poście.

  Embarassed  Chyba mnie przeceniasz, jednak to było bardzo miłe z Twojej strony Smile
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: DIETA a ŻYWIENIE OPTYMALNE
« Odpowiedz #17 : 2010-02-28, 15:05:22 »

1. Jaka jest różnica między DIETĄ a ŻYWIENIEM OPTYMALNYM?
cyt.: "Zawsze należy sytuację rozpatrywać do danego przypadku!Jeśli jest się zdrowym, to nie ma potrzeby "wyliczanek" BTW - wystarczy wyłącznie pilnowanie proporcji, czyli - ŻO w którym np: można sobie dostarczyć odpowiednią ilość W nawet z miodu, owoców, czekolady, zbożowych, mleka i innych produktów, które są "zakazane" na DO  , bo w danym przypadku mogą zaszkodzić!. Dlatego osoby raz chore na "coś" lub te, które już wyzdrowiały z "czegoś", muszą bardziej uważać i na proporcję i na dobór produktów, które dostarczają organizmowi z pożywieniem i powinny sobie dla własnego bezpieczeństwa wyliczać dobowe teoretyczne zapotrzebowanie na BTW, bo czasem może coś pójść w szlak metaboliczny, który powodował daną chorobę i mogą się zacząć kłopoty zdrowotne , które wynikają z popełnianych błędów w DO!.   Przy nawet umiarkowanym ruchu bardziej rośnie zapotrzebowanie na T niż BW - o tym trzeba wiedzieć! i dostosować BTW! - jeśli sam organizm tego nie potrafi. Nie jesteś głodny - nie jedz na siłę dobowego teoretycznego  zapotrzebowania BTW.Należy zawsze również pamiętać o wartości biologicznej pokarmu, bo rozsądniej jest dostarczyć białko ze zjedzonej wątroby, innych podrobów, żółtek, czy nawet mięsa niż np. z bobu, kukurydzy innych pastewnych, czy zbożowych, bo wartość "odżywcza" białka w tych produktach nie jest taka sama, choć np: skład aminokwasowy przemawia za soją!. Soja nawet GMO - to świetna pasza dla zwierząt - ale soja to nie jest pokarm człowieka!.Dlatego zawsze bezpieczne do prawidłowego funkcjonowania są produkty o wysokiej wartości biologicznej: żółtka, podroby, szpik, wywary na kościach (dla rekonwalescentów po np: zakaźnych, osób w podeszłym wieku, u których zapotrzebowanie na białko bardzo maleje - z uwagi na białka "wyciągowe" - o bardzo dużej wartości biologicznej, a także - to co zostaje na patelni po smażeniu mięsa!!!. Smażymy oczywiście wyłącznie na smalcu, maśle klarowanym, śmietanie, śmietance lub mieszance tych produktów - NIGDY NA JAKIMKOLWIEK OLEJU    ), dobre salcesony, pasztetowa. Z tłuszczów masło, śmietana, (ze śmietanką muszą uważać osoby z "nietolerancją" z racji większej ilości laktozy) smalec. Nigdy nie wolno eksperymentować na własnym organizmie, bo skutki są zawsze opłakane     i zawsze rozumem przychodzić organizmowi z pomocą!.Czyli nic nowego, o czym już nie było w tekstach JK.PRZYPOMINAM: Podstawowa proporcja w ŻO i DO, która sprawdza się w 99,999% przypadków to: BTW - 1:2,5-3,5: 0,3-0,5 i może się znacznie zmienić ze względu na WBB (wartość biologiczna białka) i WF (wysiłek fizyczny)Jeśli zjada się białko o najwyższej WWB - można dla uproszczenia przyjąć, że teoretyczne zapotrzebowanie na W wynosi około 0,8g/NMC (należna masa ciała) - jeśli jesteś chory (DO) - to bezpieczniej w skrobi, jeśli jesteś zdrowy (ŻO) - może być w miodzie, choć rozsądek nakazuje tego nie robić zupełnie niezależnie od IG, bo przy takim poziomie dostarczania organizmowi W, ten "parametr" jest statystycznie NIEISTOTNY Przy takim postępowaniu nie jest potrzebne ani "odkwaszenie", ani "suplementacja" organizmu, a po nabraniu wprawy - również "wyliczanki" BTW. Zdrowie lub choroba jest zawsze konsekwencją własnego postępowania!" kon. cyttatu.

Zapisane
Jerzy
Go


Email
Odp: DIETA a ŻYWIENIE OPTYMALNE
« Odpowiedz #18 : 2010-02-28, 19:42:36 »

Halino Ch. skoro cytowałaś to należy napisać kto jest autorem tego cytatu. Bo się może obrazić jak rozpozna swój tekst.
Zapisane
Luka
Go


Email
Odp: DIETA a ŻYWIENIE OPTYMALNE
« Odpowiedz #19 : 2010-02-28, 23:36:54 »

A co mi tam, najwyżej znowu oberwę Laughing

1. Jaka jest różnica między DIETĄ a ŻYWIENIEM OPTYMALNYM?
2. Czy proporcje B 64 g - T 120 g - W 50 g będą w początkowej fazie właściwe dla mnie?
3. Czy przy moich dolegliwościach prądy selektywne mogą być pomocne?

ad1. dieta dla chorych, żywienie dla zdrowych. Inne proporcje BTW
ad. 2. za mało białka na początek
ad. 3. tak

No i dzięki bardzo - takich odpowiedzi mi trzeba. Chociaż... przyjmuję za wagę należną 80 kg i w związku z tym ustawiłem sobie białko 80 x 8 g = 64 g. Tak wyczytałem w mądrych księgach JK. Ale podwyższę je trochę - zobaczymy jak będzie.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 19 zapytaniami.