forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-28, 19:22:32

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Pakiet Dieta Antyketogeniczna - zamówienia - korojoo.com
667988 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Pieczeń karkowa z papryką.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pieczeń karkowa z papryką.  (Przeczytany 45528 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Pieczeń karkowa z papryką.
« Odpowiedz #60 : 2010-03-05, 22:49:50 »


Jem od czasu do czasu chlebek optymalny - najczęściej w szkole. A ostatnio piekę go dla mojego męża.. Razz

A co my zaśmiecamy? W kuchni można chlebek piec.. Cool
Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: Pieczeń karkowa z papryką.
« Odpowiedz #61 : 2010-03-06, 08:58:22 »

Biszkoptowy chlebek optymalny fajny jest Smile i może posłużyć za podstawę innych ciekawych wypieków Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Pieczeń karkowa z papryką.
« Odpowiedz #62 : 2010-03-06, 09:17:52 »


Jak za podstawę? Ja już robiłam z różnymi ziarnami, albo wzięłam połowę składników na chlebek biszkoptowy, a połowę na orzechowy i też dobre było to coś.. Very Happy
Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: Pieczeń karkowa z papryką.
« Odpowiedz #63 : 2010-03-06, 09:38:29 »

To moja żona czaruje różne odmiany dla dzieci aby było różnorodnie Wink a jednocześnie prawie optymalnie Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Pieczeń karkowa z papryką.
« Odpowiedz #64 : 2010-03-06, 09:43:26 »


No to masz dobrze z taką Czarodziejką  Wink.. dzieciaki też.. Very Happy
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Pieczeń karkowa z papryką.
« Odpowiedz #65 : 2010-03-06, 09:46:38 »

Napiszę Wam jak upiec optymalnie mięso, choć nie ma takiej potrzeby pieczenia:
w całości po kilogramie: karkówki, schabu, żeberek (można żebra poporcjować), opruszyć lekko cukrem i jarzynką, wetrzeć mieszankę ziół: gałka muszkatułowa, oregano, pieprz czarny, cząber, tymianek i bazylia, ułożyć w naczyniu obojętnym chemicznie, dodać liście laurowe, obłożyć suto cebulą ciętą w plastry, odstawić na dwa dni w chłodne miejsce.
Przed pieczeniem, brytwannę wysmarować dokładnie smalcem, oddzielić liście laurowe i cebulę, koniecznie przelać sok z mięsa, piec godzinę w 200st.C, przewracając dla równego zrumienienia, podlać wodą - około 1-1,5 szklanki, dodać kostkę masła skrojoną w plastry układając na mięsie, tu można dołożyć część cebuli, którym mięso było obłożone, przykryć, piec dwie godziny w temp. 180C, czasem podlewając mięso sosem.
Po wyjęciu z brytwanny mięsu koniecznie "dać odpocząć", około 30 min, aby łatwiej je porcjować. Podawać "optymalnie" jako danie objadowe lub po schłodzeniu w lodówce jako dodatek do masła z plackiem serowojajecznym lub plastrem sera żółtego - suto przesmarowanym masłam. Z dodatków smakowych: śliwka w zalewie octowej, podgrzybek z octu, ćwikła, czy co tam kto lubi.
I koniecznie przed jedzeniem, podziękować i przeprosić biedne stworzenie, że jest pożywane...  Wink

PS
tak się piecze mięso zimą w naszym domu, bo latem mięso się griluje na węglu drzewnym, ale nie jest to wymogiem Żywienia Optymalnego...  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Pieczeń karkowa z papryką.
« Odpowiedz #66 : 2010-03-06, 09:55:01 »


Ja to wypróbuję - zapisałam już sobie nazwy tych przypraw (bo większości z nich nie używam).
Zastanawia mnie ten cukier, nigdy do mięsa nie dodaję.
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Pieczeń karkowa z papryką.
« Odpowiedz #67 : 2010-03-06, 09:58:48 »

Cukier dodaje się dla zachowania koloru mięsa (zamiast saletry) ?

Król polskich mięs, schab, mnie jakoś przestał interesować, wolę... boczek. Tak, boczek i tłuste żeberka Smile 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Pieczeń karkowa z papryką.
« Odpowiedz #68 : 2010-03-06, 10:04:22 »


Ja też teraz już wolę boczek od schabu. Ale to się porobiło.. Wink same anomalia.. Laughing
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Pieczeń karkowa z papryką.
« Odpowiedz #69 : 2010-03-06, 10:05:25 »

Każda z podanych czynności ma uzasadnienie biochemiczne uzdatniające mięso do pożywania, aby przypadkiem nie zaszkodziło!  Wink

PS
szczególnie, gdy mięso jest z wszystkożernego!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Pieczeń karkowa z papryką.
« Odpowiedz #70 : 2010-03-06, 10:26:45 »


W tym temacie nie mogę dyskutować.. Cool a co do wieprzowiny, to nie obawiam się tych świńskich kawałków.. Laughing
Zapisane

slawek
Go


Email
Odp: Pieczeń karkowa z papryką.
« Odpowiedz #71 : 2010-03-06, 11:07:27 »

Napiszę Wam jak upiec optymalnie mięso, choć nie ma takiej potrzeby pieczenia:
No to teraz bardzo proszę cię żebyś założył w tym dziale nowy wątek pod tytułem np. "Pieczeń z Admina" Wink


P.S.
czy sam mam to zrobić ??;P
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Pieczeń karkowa z papryką.
« Odpowiedz #72 : 2010-03-06, 11:21:03 »

Może uda mi się namówić Anię, aby umieścić ten przepis tu - http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&cat=9  Idea
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Pieczeń karkowa z papryką.
« Odpowiedz #73 : 2010-03-06, 12:55:01 »

Może uda mi się namówić Anię, aby umieścić ten przepis tu - http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&cat=9  Idea


Jakoś nie nie obejrzałam wcześniej tej strony, a ona bardzo smaczna Smile  Popracuję z nią  Very Happy  w swojej kuchni.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Pieczeń karkowa z papryką.
« Odpowiedz #74 : 2010-03-06, 13:08:24 »

To najsmaczniejsza strona na http://www.dr-kwasniewski.pl/  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Pieczeń karkowa z papryką.
« Odpowiedz #75 : 2010-03-06, 16:08:46 »


Moje mięso już "dojrzewa" ( no może nie dosłownie moje  Wink) w przyprawach. Kupiłam ponad 2 kg żeberek i schab bez kości (karkówki już nie było ani w sklepie, ani w mojej zamrazarce). Dałam wszystkie przyprawy, które są w przepisie i obłożyłam grubo cebulą. Zakryłam mięso folią aluminiową i wyniosłam do piwnicy. Zastanawiam się, czy jutro jej nie zrobić, czy jeszcze by za słabo przyprawy przeszły. Chyba nie będę próbowała "skrótów" tylko poczekam do poniedziałku. Jutro zrobie "pticę".. Confused  Laughing
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Pieczeń karkowa z papryką.
« Odpowiedz #76 : 2010-03-06, 16:21:55 »

Ta ptica to gęś, czy kaczka?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Pieczeń karkowa z papryką.
« Odpowiedz #77 : 2010-03-06, 16:25:28 »


Niestety kurczak hodowlany  Sad ..taki chyba dobrze faszerowany chemią, bo ma ze 2 kilo. Mąż kupił, bo dzieci lubią...
Oni to najlepiej znają z dziecinnych lat.. No nie będę taka zołza i czasami im pozwolę na jakieś "śmieci".. Cool
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Pieczeń karkowa z papryką.
« Odpowiedz #78 : 2010-03-06, 16:37:06 »

Mój wujek w 1939 roku miał 3 lata, potem była wojna. Po latach z sentymentem wspominał kluski z żytniej mąki jakie jadł w wojnę i tak mu bardzo smakowały, a po wojnie nie mógł nigdzie na takie trafić, a w domu nikt mu takich nie chciał zrobić. Wiele razy słyszałam jak żałował tych klusek. Aż babcia uznała, że może mu satysfakcję dać i kluski zrobiła. Nadziwić się nie mógł jakie to świństwo i że może głodnemu ono smakować  Confused 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Pieczeń karkowa z papryką.
« Odpowiedz #79 : 2010-03-06, 16:46:42 »


No właśnie.. Laughing Tak samo mój jeden wujek zachwalał śledzie zawinięte w sreberko i pieczone w ogniu z węgla torfowego..  Laughing ..też mu nikt takich nie potrafił zrobić w dorosłym życiu, jakie on jadał w dzieciństwie.. Rolling Eyes Wink
Tak samo jest z moimi dziećmi - oni kaczek i gęsi nie lubią - bo się na nich we wczesnym dzieciństwie nie poznali - na szczęście ja z mężem zdążylismy ten smak za młodu poznać i polubić..  Cool
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4] 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 20 zapytaniami.