forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 09:10:05

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660300 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Problemy ze snem.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Problemy ze snem.  (Przeczytany 34964 razy)
krzych_100
Go


Email
Problemy ze snem.
« : 2010-03-09, 09:07:51 »

Witam.

Od kilku tygodni pojawiły się problemy ze snem. Najczęściej dzieje się to w nocy z soboty na niedzielę, a już na pewno z niedzieli na poniedziałek i często z poniedziałku na wtorek.
Kładę się normalnie spać o przyzwoitej porze (czasem jest to 21, czasem 21:30...).
Udaje się zasnąć, ale nadchodzi godzina 2 - 3 w nocy i budzę się...
Budzę się zlany potem i taki, jakiś wystraszony. Czuję, że żołądek podchodzi do gardła.
No i po spaniu, jest tylko wiercenie się i jak uda się zasnąć (naczęściej "ze zmęczenia"), to i tak się budzę i spowrtoem to samo. Jak już przychodzi pora wstawania, to mam takie odruchy wymiotne, a brzuch robi się "ciepły". Tak po pół godzinie trochę przechodzi, ale dopiero musi minąć z pół dnia, aż poczuję się w miarę normalnie (w trakcie tego czasu dziwne bóle w klatce piersiowej, czasem ręce w okolicach obojczyków). Reszta nocy jest już w miarę normalnie przesypiana, aż do weekendu. I zaczyna się na nowo.

Co do posiłków, to staram się nie jeść na siłę, bo w takich sytuacjach nie chcę się po prostu jeść. Nie zauważyłem, abym drastycznie stracił na wadze. Jak już śpię i czuję się w miarę norlanie, wówczas odczuwam głód. Posiłki składają się najczęściej z omleta (6 -7 żłótek) oraz 50 gr masła - to zabieram sobie do pracy. Do tego kawałek białego sera z dwoma łyżeczkami dżemu oraz kubek tłustej śmietany.
Obiad, to różnie, ostatnio robiłem gulasz w wątroby (wątroba wieprzowa, 0,5 kg, 3/4 kostki smalcu, dwie łyżki ryżu, cebula, łyżka masła, przyprawy: majeranek, pieprz). Czasem - jak się chce - kupuję mieloną karkówkę i słoninę, smażę kotlety (pulpety) z cebulką, do tego ziemniaczki, jakiś marynat (buraki, ogórek).
Waga/wzrost = 95/198.

Proszę o pomoc, ponieważ ostatnio chodzę śpiący, nic się nie chce, po nocy czuję się zmęczony, czasem brzuch robi się taki ciepły, ręce też, a wargi mam czasem takie nabrzmiałe i wysuszone.
Czytałem w książkach J. Kwaśniewskiego, że objawy takie spotykane są w neurastenii.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Problemy ze snem.
« Odpowiedz #1 : 2010-03-09, 09:15:33 »

0,5 kg wątroby dla ilu osób?
Zapisane
krzych_100
Go


Email
Odp: Problemy ze snem.
« Odpowiedz #2 : 2010-03-09, 09:21:41 »

Taką potrawę przygotowuję sobie raz i w miarę głodu jem... (nie zjem, do lodówki i następnego dnia odgrzewam).
Trudno mi teraz powiedzieć, ile to wychodzi podczas dziennego spożycia. Jem na ile mam ochotę.
Zapisane
krzych_100
Go


Email
Odp: Problemy ze snem.
« Odpowiedz #3 : 2010-03-09, 09:22:54 »

Kwestia zbyt dużej ilości białka?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70489


Odp: Problemy ze snem.
« Odpowiedz #4 : 2010-03-09, 09:27:26 »


Najbardziej zastanawiające dla mnie jest to, że te dolegliwości ściśle łączą się z weekendami - czy wtedy odżywiasz się inaczej?
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Problemy ze snem.
« Odpowiedz #5 : 2010-03-09, 09:27:37 »

Najlepsze są środki nasenne z serii "po..."
Najskuteczniejszy jaki znam, to - pobiegać. Ale solidnie!  Very Happy

PS
to nie "zbyt dużo białka", tylko zbyt dużo zwykłej gnuśności.
Zapisane
krzych_100
Go


Email
Odp: Problemy ze snem.
« Odpowiedz #6 : 2010-03-09, 09:35:46 »


Najbardziej zastanawiające dla mnie jest to, że te dolegliwości ściśle łączą się z weekendami - czy wtedy odżywiasz się inaczej?

Tak, też mnie to zastanawia.
Nie, nie odżywiam się inaczej, z reguły jadłospis nie różni się zbytnio.
W weekend najczęściej jestem z dzieckiem i czasem - zależy od pogody - idziemy się przejść do sklepu, czasem do parku.
Właśnie to mnie zastanawia, że przyjdzie weekend i "kicha"... Dzieje się tak od kilku tygodni, może z miesiąć?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70489


Odp: Problemy ze snem.
« Odpowiedz #7 : 2010-03-09, 09:39:19 »


Pewnie jest tak jak pisze "admin" - a jak z alkoholem w weekend?
Zapisane

krzych_100
Go


Email
Odp: Problemy ze snem.
« Odpowiedz #8 : 2010-03-09, 09:48:55 »

Czasem napiję się piwa. Nie piję alkoholu często, ponieważ w tygodniu i w weekendy jestem z dzieckiem.
Piwa napiję się np. jak idziemy do szwagrów. Czasem na jakichś urodzinach...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70489


Odp: Problemy ze snem.
« Odpowiedz #9 : 2010-03-09, 10:06:49 »


No to nie za bardzo wiem co może być tutaj przyczyną tych weekendowych "sensacji" - ale ja bym się, w takim przypadku, bardziej przyjrzała temu - co jest innego w jedzeniu i trybie życia w weekend?
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70489


Odp: Problemy ze snem.
« Odpowiedz #10 : 2010-03-09, 10:10:08 »


A może masz stresującą pracę i odreagowujesz w weekend?
Zapisane

krzych_100
Go


Email
Odp: Problemy ze snem.
« Odpowiedz #11 : 2010-03-09, 10:24:31 »

Pracy nie mam takiej stresującej, pracuję umysłowo (przy komputerze).
Mam do wykonania konkretne zlecenia w danym dniu i to wykonuję.

Męczą mnie tylko te dojazdy...

Zapisane
krzych_100
Go


Email
Odp: Problemy ze snem.
« Odpowiedz #12 : 2010-03-09, 10:30:21 »


A może masz stresującą pracę i odreagowujesz w weekend?

A czy nie miałaś renia czegoś takiego, że podczas stresu nie chciało się Tobie jeść?
Tak, jak pisałem wcześniej: nie jem na siłę, bo jeść się wtedy nie chce...
Albo jeszcze jedno pytanie: czy były stany stresu, ale o niczym takim się nie myśli?
Np. nie zaprzątam sobie niczym głowy, a jednak gdzieś, coś w człowieku siedzi...
Zapisane
krzych_100
Go


Email
Odp: Problemy ze snem.
« Odpowiedz #13 : 2010-03-09, 10:32:26 »


No to nie za bardzo wiem co może być tutaj przyczyną tych weekendowych "sensacji" - ale ja bym się, w takim przypadku, bardziej przyjrzała temu - co jest innego w jedzeniu i trybie życia w weekend?


Trochę więcej kawy wypijam..., dwie, do trzech.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70489


Odp: Problemy ze snem.
« Odpowiedz #14 : 2010-03-09, 10:45:05 »


Ja miałam nerwicę przed DO i "sensacje" pojawiały się u mnie głównie z rana, zaraz po obudzeniu się. Ale to wiem, że nieprawidłowo się wtedy odżywiałam i tak mój organizm reagował. U Ciebie - jeśli mogę coś radzić - to uważam, że dobrze by było wieczorami, jeśli nie ma warunków do biegania, zrobić przynajmniej godzinny spacer i kłaść się spać np. w piątek i sobotę o 23-ciej nawet koło północy - może wtedy byś się nie budził i spokojnie spał do rana.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70489


Odp: Problemy ze snem.
« Odpowiedz #15 : 2010-03-09, 10:49:17 »


A od kiedy jesteś "krzych100" na Diecie Optymalnej?
Zapisane

krzych_100
Go


Email
Odp: Problemy ze snem.
« Odpowiedz #16 : 2010-03-09, 11:05:23 »


A od kiedy jesteś "krzych100" na Diecie Optymalnej?

Trudno było mówić w moim przypadku o Diecie wcześniej.
Tak naprawdę dopiero wyeliminowanie niektórych produktów oraz dotarcie sobie jadłospisu można uważać za rozpoczęcie Diety. Wcześniej to był misz-masz...
Tak od listopada 2009 uważam, że dopasowałem sobie jdłospis i nadal nad tym pracuję...
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Problemy ze snem.
« Odpowiedz #17 : 2010-03-09, 11:14:44 »

No to warto się przyjrzeć zawartości BTW na dobę. Warto pozapisywać całodzienną zawartość talerza z wyszczególnieniem produktów i ich wagi, i policzyć dokładnie, dopiero potem analizować Smile 
Zapisane
krzych_100
Go


Email
Odp: Problemy ze snem.
« Odpowiedz #18 : 2010-03-09, 11:15:35 »

No to warto się przyjrzeć zawartości BTW na dobę. Warto pozapisywać całodzienną zawartość talerza z wyszczególnieniem produktów i ich wagi, i policzyć dokładnie, dopiero potem analizować Smile 

Dziękuję, popracuję nad tym jeszcze, a uwagami podzielę się za jakiś czas.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Problemy ze snem.
« Odpowiedz #19 : 2010-03-09, 11:19:22 »

Można i na bieżąco Smile  Ponoć co dwie głowy to nie jedna  Smile
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 19 zapytaniami.