forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 02:30:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
659784 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  proszę o pomoc w wyliczeniu BTW
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: proszę o pomoc w wyliczeniu BTW  (Przeczytany 11548 razy)
agata
Go


Email
proszę o pomoc w wyliczeniu BTW
« : 2010-03-10, 07:27:37 »

witam
czy ktoś może wyliczyć BTW dla mojego męża?
wzrost 180, waga 130...
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: proszę o pomoc w wyliczeniu BTW
« Odpowiedz #1 : 2010-03-10, 07:33:28 »

A co dadzą twojemu mężowi teoretyczne wyliczanki?
70:150:40 - przecież to tylko cyfry!  Shocked

PS
tłuszczu tyle, ale pod warunkiem, że choć trochę się otyły rusza i chudnie około kilograma na tydzień. Jeśli nie, to zestaw cyferek będzie inny!
Zapisane
agata
Go


Email
Odp: proszę o pomoc w wyliczeniu BTW
« Odpowiedz #2 : 2010-03-10, 11:02:07 »

 :)witam.
z tym ruszaniem to chyba nie za bardzo. Ot, tak ,żyje jak przeciętny człowiek. Pracę ma nie wymagającą zbytniej aktywności.Więc tłuszczów ma zjadać mniej?
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: proszę o pomoc w wyliczeniu BTW
« Odpowiedz #3 : 2010-03-10, 11:19:46 »

A jak z ruszaniem nie bardzo, to wyłącznie można liczyć na przypadek lub skorzystać z pomocy fachowca z renomowanej Arkadii.
Można samodzielnie dostosować teoretyczną ilość BTW korzystając ze wzoru na PPM dla mężczyzn (podany gdziś na tym Forum) lub z "gotowca" obarczonego dużym błędem z uwagi na dostosowanie do mieszanego syndromu metabolicznego (zawyżone PPM):  http://www.nutritiondata.com/tools/calories-burned

PS
Ilość BTW dostosować dokładnie do potrzeb (zamierzonego tempa chudnięcia), pamiętając, że minimum białkowe* na 80kg nmc dla mężczyzny poniżej 50-tego roku życia, wynosi nie więcej jak 18-20g/D.
Przy takiej nadwadze "zdrowe chudnięcie" rogulowane stosownym BTW nie powinno przekraczać 20dag/D!

* - nie mylić z faktycznym zapotrzebowaniem na białko, które dla tego przypadku wynosi około 0,76g/kg nmc/D.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: proszę o pomoc w wyliczeniu BTW
« Odpowiedz #4 : 2010-03-10, 11:36:55 »

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=3774.msg65280#msg65280 - wzór na PPM dla diety wysokowęglowodanowej.

PS
wystarczy przeliczyć sobie na proporcję wyrażoną w gramach - dostosowaną do potrzeb na Diecie Optymalnej przyjmując dla białka i węglowodanów nie więcej niż po 0,8g/kg nmc/D.
Biochemicznie zaś - chodzi o to, aby substratowo wymusić na genach i utrzymywać stale wysoką proporcję glukagon/insulina, przy współczynniku RQ nie większym niż 0,73-0,81.
Zapisane
agata
Go


Email
Odp: proszę o pomoc w wyliczeniu BTW
« Odpowiedz #5 : 2010-03-14, 16:39:51 »

dziękuję za odpowiedź
Zapisane
krista
Go


Email
Odp: proszę o pomoc w wyliczeniu BTW
« Odpowiedz #6 : 2010-11-25, 17:18:34 »

Ja również proszę o pomoc w liczeniu.

śniadanie dziś:- 1 jajko, 3 żóltka, 50 gr.masła, 1 łyżeczka pietruszki ziel., 2 łyżki śmietanki 30 % do kawy
   
wg. moich odliczeń korzystajac z tabel dało proporcje: - 1 ;4,9; 0,3

natomiast mam problem z obliczeniem obiadu  Sad

zjadłam tak: - bulion na kościach szpikowych około jednej szklanki , w nim 2 zółtka, ząbek czosnku, 1 łyżeczka pietruszki ziel, i pół piertuszki gotowanej,(małej)

kości szpikowe ogryzłam z tego co maja na tych pałkach a szpik wyssysałam i zrobiło mi się cieplutko po takim jedzonku. Very Happy

tylko jak ten obiad teraz obliczyć? - proszę o pomoc - Błagam Rolling Eyes
Zapisane
krista
Go


Email
Odp: proszę o pomoc w wyliczeniu BTW
« Odpowiedz #7 : 2010-11-25, 17:44:32 »

ten bulion dam  rade wyliczyć, ale te białko  tych kości i szpik to już nie  Mad

Mam pytanie jak wy liczycie tego typu jadło?
Mam zalecenia od lekarza optymalnego jeść szpik i wywary oraz dużo żółtek.
B - 70-80
T - 170-240
W - 50
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: proszę o pomoc w wyliczeniu BTW
« Odpowiedz #8 : 2010-11-25, 18:32:05 »

Ja przyjąłem takie proporcje.
                                  B       T          W
szpik wołowy    3.2   89.9   0   
kości                  0.2   0.3           0


Ogryzam kości, jem szpik wołowy, ale ( z braku pewności co do tych proporcji) traktuje je jako uzupełnienie posiłku, a nie danie główne.
Wtedy spodziewany błąd w obliczeniach jest mniejszy. Smile
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: proszę o pomoc w wyliczeniu BTW
« Odpowiedz #9 : 2010-11-25, 20:17:39 »

Fajny zestaw  Smile  na klasówkę. Nie wiedziałabym jak policzyć, ale dołożyłabym na deser np twarożek z czarną porzeczką lub pomidorem lub truskawkami.

Szkoda, że szpiku tu znikąd, też bym poszalała  Very Happy 
Zapisane
krista
Go


Email
Odp: proszę o pomoc w wyliczeniu BTW
« Odpowiedz #10 : 2010-11-25, 20:19:19 »

ufff...ale się  namęczyłam z tym obliczaniem i mam ... Very Happy Very Happy Very Happy hura !

już pojęłam jak to się robi.
Dzięki Radzo, że odpisałeś, też tak samo podeszłam do sprawy jak napisałeś.

obliczyłam śniadanie, tam wyżej zapomniałam dopisać, że węgle były w postaci 25 gr. marchewki, które wliczyłam juz ., natomiast obiad, taki dla mnie jest wystarczajacy,  Smile
na deser z braku innych dostępnych węglowodanów wypiłam 100 gram soku z marchwi.
Dało w sumie to wszystko takie oto proporcje:
1;4,9;0,6

na kolację zamierzam wsunąć ser gouda posmarowany masełkiem i może ziarenka i dynie jako węgle.
póżniej jeszcze to raz podliczę.

główka pracuje, nie chcę kożystać z kalkulatora optymalnego , moze byc zawodny Smile
Zapisane
krista
Go


Email
Odp: proszę o pomoc w wyliczeniu BTW
« Odpowiedz #11 : 2010-11-26, 21:35:54 »

Na koniec dnia mam taki bilans"
1 ;2,5 ;0,4

Pytanie, czy tyle węgli może być? , choć powinno być 0.8, już nic nie dam rady zjeść, a śliwki kalifornijskie sa u nas nie dostępne, więc pojadę jutro gdzieś zakupić, nie chce też jeść glutenu bo juz zaliczyłam nieco w kluskach serowych.  Smile
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 17 zapytaniami.