forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 00:12:40

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  migotanie przedsionkow
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: migotanie przedsionkow  (Przeczytany 17349 razy)
rafion
Go


Email
migotanie przedsionkow
« : 2010-03-11, 20:40:24 »

witam wszystkich serdecznie  Mam 33 lata wykryto u mnie migotanie przedsionkow jestem  po 2 kardiowersjach elektrycznych ustepowalo po czy po miesiacu na nowo migotalo ,obecnie jestem po 3 kardiowersji chcialbym sie dowiedziec czy moze ktos wie na ten temat lub spotkal sie z podobnym problemem  Czy ZO moze pokonac migotanie przedsionkow ,dodam ze bylem na DO 2 TYGODNIE ALE MUSIALEM PRZERWAC PONIEWAZ  bylem przeygotowywany do kardiowersji i moj inr z 2.7 spadl do 1.6 musze tez przyznac ze na DO czulem sie silny i pewny siebie prosze o rade CZYTALEM ksiazke DR KWASNIEWSKIEGO DO LEKARZe przypuszczaja ze powodem mojego migotania moze byc w glowie  prawda jest ze jestem troche nerwuskiem  tak jak kazdy ale staram sie to pokonac co Myslicie o tym jestem Polakiem ale nie mieszkam w Polsce w chwili obecnej prosze o odpowiedz czy ZO moze zwalczyc ten problem z MP JESZCZE RAZ pozdrawiam wszystkich
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: migotanie przedsionkow
« Odpowiedz #1 : 2010-03-11, 21:03:03 »


Na pewno w takiej sytuacji (i w każdej innej) Dieta Optymalna powinna pomóc. DO wzmacnia cały organizm, w tym również serce, które korzysta z DO w sposób "uprzywilejowany" - czyli poprawa następuje w krótkim czasie - oraz poprawia stan układu nerwowego.
Ja, co prawda, nie miałam migotania przedsionków, ale miałam dodatkowe skurcze serca i też problemy z nerwami (nerwica lękowa). U mnie wyraźna poprawa nastąpiła po kilku miesiącach stosowania DO.
Zapisane

rafion
Go


Email
Odp: migotanie przedsionkow
« Odpowiedz #2 : 2010-03-11, 21:19:35 »

dziekuje za wsparcie   ma jeszcze jedno pytanie jak to jest ze DO rozrzedza krew skoro moj inr zmniejszyl sie o ponad polowe, bylem i jestem w stanie obecnym na warfarynie moj inr 2.7 co zrobic jesli moj wskaznik znowu zacznie spadac czy sie tym przejmowac czy zignorowac jak to dziala prosze o wyjasnienie pozdrawiam
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: migotanie przedsionkow
« Odpowiedz #3 : 2010-03-11, 21:39:48 »


Tutaj to już trzeba eksperta. Wiem, że stosowanie DO rozrzedza krew. Ale jak to działa w połączeniu z lekami, to już powinien ktoś, w tej dziedzinie, kompetentny się wypowiedzieć - albo mógłbyś zapytać telefonicznie lekarza optymalnego.
Zapisane

rafion
Go


Email
Odp: migotanie przedsionkow
« Odpowiedz #4 : 2010-03-11, 21:44:38 »

czy jest ktos kto wyleczyl sie z migotania przedsinkow dzieki DO  ?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: migotanie przedsionkow
« Odpowiedz #5 : 2010-03-11, 22:15:18 »


Tutaj trochę znalazłam o migotaniu przedsionków..

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=677
Zapisane

BACA
Go


Email
Odp: migotanie przedsionkow
« Odpowiedz #6 : 2010-03-11, 22:53:22 »

Migotanie przedsionków, skurcze dodatkowe nadkomorowe i komorowe, nadpobudliwość i wiele innych oblawów są na ogół związanych z przewagą układu sympatycanego /S/. Oczywiście DO leczy te schoraenia ale w tej diecie są pokarmy zwiększające przewagę układu sympatycznego i pokarmy zwiększające przewagę układu parasympatycznego. Ja akurat miałem te skurcze i dzięki zwiększeniu przewagi układu Ps zostały całkiem wyeliminowane. Najlepiej zgłoś się do lekarza który potrafi Ci to ustawić. Jeżeli nie - postaramy się pomóc.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: migotanie przedsionkow
« Odpowiedz #7 : 2010-03-12, 07:28:37 »

33 lata i migotanie przedsionków! No bardzo, bardzo współczuję!  Sad
Zapisane
rafion
Go


Email
Odp: migotanie przedsionkow
« Odpowiedz #8 : 2010-03-12, 19:20:18 »

jakiego lekarza mial pan Baca na mysli Optymalnego czy Kardiologa ,co sadzicie o ablacji?
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: migotanie przedsionkow
« Odpowiedz #9 : 2010-03-12, 19:26:19 »

Tylko lekarz optymalny potrafi pomóc, a najlepiej dr. Kwaśniewski. Ja byłem u niego kilka razy - ale to było dawno inie wiem czy jeszcze przyjmuje.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: migotanie przedsionkow
« Odpowiedz #10 : 2010-03-12, 20:13:44 »

"rafion" a czy ktorykolwiek z lekarzy stwierdzil powody migotan przedsionkow? Czy tylko stwierdzili, ze sa migotania?
Bo migotki sa tylko symptomami czegos tam, tak?
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: migotanie przedsionkow
« Odpowiedz #11 : 2010-03-13, 06:39:30 »

co sadzicie o ablacji?

Jeśli arytmia nadaje się do ablacji (decyduje lekarz) - to jak najbardziej - poddać się zabiegowi.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: migotanie przedsionkow
« Odpowiedz #12 : 2010-03-13, 08:55:39 »

"rafion"
ponieważ ablacja jest zabiegiem inwazyjnym z częstymi powikłaniami, podaję kilka sposobów na samodzielne umiarowienie akcji serca w przypadku, gdy arytmia nie jest zbyt utrwalona.
Każdy z nich jest uzasadniony i fizjologicznie, i biochemicznie, ale zbyt dużo pisania, aby rozwijać temat:
1. położyć się na płask na plecach,
2. ucisnąć palcami na nadobojczykowy dołek szyjny,
3. pozucja kuczna z dociągnięciem rękoma kolan do mostka i uciśnięcie nadobojczykiwego dołka szyjnego wysuniętą brodą,
4. bardzo głęboki oddech ze wstrzymaniem powierza,
5. oddychać powoli, głęboko i miarowo,
6. uderzenie pięścią w okolicę podsutkową,
7. wywołanie odruchu kaszlenia,
8. wywołanie odruchu wymiotnego,
9. mocne wciągnięcie mięśni brzucha.

Każdy ze sposobów działa różnie, ale skutecznie u róznych osób, dlatego radzę samodzielnie wypróbować. Jeśli któryś zadziała - wygrałeś!

PS
w niektórych przypadkach arytmię likwidują całkowicie prądy selektywne, ale musisz trafić do fachowca!
ważne:
nic tak dobrze nie wpływa na serce jak fizjologiczne bieganie. Na czym polega to bieganie znajdziesz tu:
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1493.0
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: migotanie przedsionkow
« Odpowiedz #13 : 2010-03-13, 10:53:56 »

Ja znalazlem taka wypowiedz Pana dr-a Jana Kwasniewskiego
cyt:
Spotykałem ustępowanie napadowego migotania przedsionków i innych zaburzeń rytmu serca po stosowaniu żywienia optymalnego. Najczęściej migotanie przedsionków łączy się ze zwiększoną przewagą układu sympatycznego i zwiększonym wytwarzaniem katecholamin. Jeśli wytwarzanie katecholamin wzrasta okresowo, to może przyczynić się do wystąpienia napadu. Przy żywieniu optymalnym ustala się równowaga układu wegetatywnego w organizmie  i w mięśniu sercowym i wówczas zaburzenia rytmu przeważnie ustępują. Spotkałem chorych ze zbyt wolną pracą serca, poniżej 40 uderzeń na minutę, zakwalifikowanych do wszczepienia rozrusznika, u których samo żywienie optymalne powodowało trwałe przyspieszenie  akcji serca do 68-80/minutę i nie trzeba było wczepiać im rozrusznika. Zbyt szybką akcję serca związaną z przewagą układu sympatycznego, można zwolnić prądami selektywnymi PS - przy rozłożeniu elektrod  dłoń-dłoń. Gdy zbyt wolna praca serca wynika z nadmiernej przewagi układu para sympatycznego, trzeba wykonać próbę, czy farmakologiczne zmniejszenie tej przewagi spowoduje przyspieszenie akcji serca. Jeśli po  podaniu 0,5mg atropiny akcja serca przyspieszy się, to wówczas korzystnie będą działały prądy  pobudzające układ sympatyczny 9S), które w przeciwieństwie do leków nie szkodzą i po serii zabiegów ich działanie utrzymuje się wiele miesięcy, a nawet lat.

dr. Jan Kwaśniewski
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.