forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 01:28:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660290 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Dieta Kwaśniewskiego według poradnika Newsweeka
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta Kwaśniewskiego według poradnika Newsweeka  (Przeczytany 9873 razy)
vigo
Go


Email
Dieta Kwaśniewskiego według poradnika Newsweeka
« : 2010-03-16, 07:34:04 »

http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/kobieta_styl_zycia/od-kwasniewskiego-po-montignaca--czyli-ranking-diet,55238,3
jedne z bardziej oryginalnych wytłumaczeń działania DO

Cytuj
Paradoksalnie, taka bogata w tłuszcze dieta dostarcza mało energii, bo szybko zaspokaja głód. Już po kilku dniach człowiek nie może patrzeć na tłuszcz, traci apetyt i dlatego chudnie.

"Człowiek nie może patrzeć na tłuszcz". Bardzo mnie to rozbawiło z samego rana popijając kawkę ze śmietanką 30%  Laughing
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego według poradnika Newsweeka
« Odpowiedz #1 : 2010-03-16, 08:08:10 »

Żałosne, jak łatwo zarobić wierszówkę, gdy się pisze spod "szyldu" nawet największe głupoty.
Dopisałam się w komentarzach Smile 
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego według poradnika Newsweeka
« Odpowiedz #2 : 2010-03-16, 08:08:47 »

To się nazywa wtórny analfabetyzm Wink O ile dobrze pamietam to w podręczniku z biologii w pierwszej klasie gimnazjum jest to dobrze wytłumaczone (energetyczność białka, węglowodanów i tłuszczy), ale co tam to tylko książka dla dzieci Wink  Laughing
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego według poradnika Newsweeka
« Odpowiedz #3 : 2010-03-16, 08:23:37 »

Dieta Atkinsa z dietą Kwaśniewskiego tyle ma wspólnego co wóz drabiniasty z autem - są na kołach. Ach, ci żalośni naukowcy od żywienia  Confused   Kiedy się poduczą żeby już się nie ośmieszać i innym w głowach nie mącić ze szkodą dla nich?   
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego według poradnika Newsweeka
« Odpowiedz #4 : 2010-03-16, 08:34:32 »

No bardzo dobrze!
Zgadazm się w pełnej rozciągłości z tą panią z Uniwersytetu!  Wink

PS
i co ubyło mi coś?  Laughing
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego według poradnika Newsweeka
« Odpowiedz #5 : 2010-03-16, 09:02:15 »

No bardzo dobrze!
Zgadazm się w pełnej rozciągłości z tą panią z Uniwersytetu!  Wink

PS
 i co ubyło mi coś?  Laughing


Panu, szczególnie, zdrowia od umiejętności pani z Uniwersytetu nie ubędzie, ale inni już w tak dobrej sytuacji jak Pan nie są Smile  Nawet ona sama nie jest w tak dobrej sytuacji jak Pan Smile  , i to mimo tego że dostała za te głupoty wierszówkę.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Dieta Kwaśniewskiego według poradnika Newsweeka
« Odpowiedz #6 : 2010-03-16, 09:32:00 »


No ja już wysłałam trzy komentarze i poleciały "w kosmos" Sad . Jak Ty to zrobiłaś Teresa? Ostatni przynajmniej sobie skopiowałam.. Very Happy
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego według poradnika Newsweeka
« Odpowiedz #7 : 2010-03-16, 09:42:52 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=21 - każdy sobie może przeczytać, pomyśleć, wyciągnąć wnioski praktyczne dla siebie, ale obowiązku nie ma.
Każdy kto umie odszukać - oczywiście!  Very Happy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego według poradnika Newsweeka
« Odpowiedz #8 : 2010-03-16, 10:11:59 »


No ja już wysłałam trzy komentarze i poleciały "w kosmos" Sad . Jak Ty to zrobiłaś Teresa? Ostatni przynajmniej sobie skopiowałam.. Very Happy


Reniu, wklej tutaj, ja zaś potem cały wątek wyślę mailem do Newsweeka i na Uniwersytet Smile 
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego według poradnika Newsweeka
« Odpowiedz #9 : 2010-03-16, 10:14:33 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=21 - każdy sobie może przeczytać, pomyśleć, wyciągnąć wnioski praktyczne dla siebie, ale obowiązku nie ma.
Każdy kto umie odszukać - oczywiście!  Very Happy


Adminie, gdyby Pani z Uniwersytetu podała ten link, to parę osób więcej mogłoby ten tekst odszukać, że już o niej samej nie wspomnę.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego według poradnika Newsweeka
« Odpowiedz #10 : 2010-03-16, 11:27:20 »

Zupełnie mnie nie interesują problemy ani pani z Uniwersytetu, ani tych, co nie potrafią być zdrowi!
To nie jest przedmiotem mioch zainteresowań!
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego według poradnika Newsweeka
« Odpowiedz #11 : 2010-03-16, 12:31:02 »

Ja się nie czuję oddzielona od Innych : korzystam z umiejętności Innych oraz... ponoszę konsekwencję niekompetencji Innych. Dystans dobrze jest mi mieć do siebie, i też nie za duży, tyle jedynie żeby nie wpaść w sidła narcyzmu i egoizmu, które nie na kamieniu rosną... Życie potrafi wyhodować jeszcze większe nerwice. Tym bardziej, że nie mamy gdzie się uczyć zachowań prospołecznych, także wobec siebie samych. W 2007 r. jak trafiłam na blogi "Polityki" to usiłowałam promować potrzebę powszechnej (z telewizora) edukacji emocjonalnej. Test dołączony do książki "Inteligencja emocjonalna w organizacji i zarządzaniu" mnie zainspirował, szczególnie że wcześniej czytałam (nawet dwa razy: wydanie I i po latach wydanie II) Karen Horney "Nerwica a rozwój człowieka".

Czy jest możliwe, że gdyby red. Chylewski (dobrze pamiętam?), "Dziennik Zachodni" potem jakieś wydawnictwo, a wcześniej Jaroszewicz, profesorowie Rafalski, Aleksandrowicz, nie znaleźli czasu i energii by się dowiedzieć o DO, ja bym się o niej dowiedziała? Wątpię. Więc spłacam dług wdzięczności wobec tych osób, oraz - oczywiście - ogromu pracy doktora Jana Kwaśniewskiego. Z jednej strony, a z drugiej nie widzę przeciwskazań by i inni poszkodowani przez upowszechniania bzdur na temat żywienia oraz leczenia (z placebo włącznie!!!) chorób się dowiedzieli o ŻO i DO.



Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Dieta Kwaśniewskiego według poradnika Newsweeka
« Odpowiedz #12 : 2010-03-16, 12:44:17 »


Uważam podobnie. Bardzo ważne jest aby jak najwięcej osób poznało prawdę o DO (nie taką w wydaniu pani z Uniwersytetu) - a to, czy z niej ktoś skorzysta, czy nie - to już tylko jego wolny wybór..
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego według poradnika Newsweeka
« Odpowiedz #13 : 2010-03-16, 12:45:46 »

To nic groźnego w Waszym przypadku! To tylko brak roztropności...   Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Dieta Kwaśniewskiego według poradnika Newsweeka
« Odpowiedz #14 : 2010-03-16, 12:47:52 »


Dlaczego?
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego według poradnika Newsweeka
« Odpowiedz #15 : 2010-03-16, 12:51:24 »

To nic groźnego w Waszym przypadku! To tylko brak roztropności...   Wink


Bez uzasdnienia to nie wiadomo co znaczy. Proszę o uzasadnienie.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego według poradnika Newsweeka
« Odpowiedz #16 : 2010-03-16, 12:55:52 »

Nie... ponieważ tam jest taka buźka - "  Wink "
A uzasadniać mogę, ale nie przez Internet.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Dieta Kwaśniewskiego według poradnika Newsweeka
« Odpowiedz #17 : 2010-03-16, 12:58:58 »


No to poczekam cierpliwie na uzasadnienie.. Very Happy
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego według poradnika Newsweeka
« Odpowiedz #18 : 2010-03-16, 13:04:25 »

Nie... ponieważ tam jest taka buźka - "  Wink "
A uzasadniać mogę, ale nie przez Internet.


Ocenić jako brak roztropności przez internet łatwiej było  Very Happy 
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego według poradnika Newsweeka
« Odpowiedz #19 : 2010-03-16, 21:02:57 »

Przyznam sie bez bicia, ze nie czytalem zalaczonych przez Was linkow. Zrobilem to z premedytacja. Nie raz wczesniej czytalem takie czy inne wypowiedzi na temat naszej diety i nawet dzisiaj, kidy widze headline :"dieta kwasniewskiego" ide od razu na dol wypowiedzi i patrze kto sie podpisal, no chyba, ze bardzo krotka wypowiedz to czytam. Jezeli dluga, to sorry ale szkoda mojego cennego czasu na czytanie wypocin jakiegos znawcy "antytematu" i jego argumentow. Nie raz stwierdziismy, ze ludzie piszacy na temat diety, nawet tu na forum, z dieta nie maja nic wspolnego, nie mowiac juz o tym, ze o diecie nie widza nic. Wiec po co?
Szkoda czasu, nerwow, adrenaliny, ktora jest potrzebna do innego procesu, bardziej do innego procesu anizeli nas "podniecac"!!!
"Cieszmy sie z tego co mamy i nie dajmy sie nastwic wrogo do tego co lubimy" powiedzial pewien znany filozof "grecki".

Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 19 zapytaniami.