forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 01:10:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  w kierunku ZO?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: w kierunku ZO?  (Przeczytany 23015 razy)
adampio
Go


Email
w kierunku ZO?
« : 2010-03-22, 07:20:00 »

.........byc moze, ze tak bedzie. W dunskim wieczornym dzienniku powiedziano, ze jedzenie tluszczow zwierzecych, serow , malsla itd nie jest prawdopodobnie tak szkodliwe jad do tej pory przypuszczano. Opieraja sie wynikach badan amerykanskich, ktore zostaly ponoc opublikowane nie tak dawno.
Jednoczesnie stwierdzono, ze rafinowane kulhydraty sa powodem wiekszosci chorob cywilizacyjnych Shocked

Czyzby zmiana w kierunku ZO? Czas pokaze!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: w kierunku ZO?
« Odpowiedz #1 : 2010-03-22, 08:18:14 »


Też coraz częściej spotykam się z takimi "odkryciami", że "obecnie dietetycy są zgodni co do tego, że masło jest zdrowsze od margaryny", albo "jajka nie są tak szkodliwe, jak naukowcy wcześniej sądzili", albo jeszcze "gęsi można spożywać, bez obawy o cholesterol" no i "picie słodkich napoi powoduje otyłość".
Wcale bym się nie zdziwiła - jak niedługo zaczną pisać "to, że tłuszcze roślinne są zdrowsze od zwierzęcych, jest tylko mitem, nowe badania tego nie potwierdzają"....
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: w kierunku ZO?
« Odpowiedz #2 : 2010-03-22, 08:55:11 »

Nie ma to jak dieta niskowęglowodanowa Dr-a Kwaśniewskiego! To jest naprawdę Dieta Optymalna.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: w kierunku ZO?
« Odpowiedz #3 : 2010-03-22, 09:09:16 »

http://www.tvn24.pl/-1,1648787,0,1,obama-zalatwil-zdrowie-za-bilion-dolarow,wiadomosc.html - wprowadzanie Komunizmu w US w dziedzinie ochrony zdrowia - to bardzo dobra informacja. Może się zmienić filozofia zarabiania pieniędzy nie na chorobach, a na zdrowiu populacji. A jeśli tak - to zmiany mogą iść tylko w kierunku Diety Optymalnej...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: w kierunku ZO?
« Odpowiedz #4 : 2010-03-22, 09:56:29 »


Dopóty będzie tak jak jest - dopóki lekarzom płacić będą za leczenie, a nie za wyleczenie.. Confused
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: w kierunku ZO?
« Odpowiedz #5 : 2010-03-22, 10:19:50 »

Osobiscie nie wierze w te zmiany z dnia na dzien, bo juz w trakcie dziennika wypowiadal sie jakis dietetyk, ze nalezy wziac poprawki na to i na tamto i, ze nalezy pamietac, ze olej roslinny jest na pweno zdrowszy od masla itd.

Wazne jednak jest, ze zaczyna sie na ten temat debatowac. Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: w kierunku ZO?
« Odpowiedz #6 : 2010-03-22, 10:25:04 »


I dobrze, że nie z dnia na dzień.. Very Happy Co my byśmy jedli.. Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: w kierunku ZO?
« Odpowiedz #7 : 2010-03-22, 10:26:45 »


A drugie niebezpieczeństwo to to, że ludzie zaczęliby logicznie myśleć, zamiast posłusznie słuchać.. Confused
Zapisane

adamel
Go


Email
Odp: w kierunku ZO?
« Odpowiedz #8 : 2010-03-22, 10:31:49 »


A drugie niebezpieczeństwo to to, że ludzie zaczęliby logicznie myśleć, zamiast posłusznie słuchać.. Confused
      ...i pozamiatane Rolling Eyes
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: w kierunku ZO?
« Odpowiedz #9 : 2010-03-22, 10:38:57 »

Zapisane

adamel
Go


Email
Odp: w kierunku ZO?
« Odpowiedz #10 : 2010-03-22, 10:57:51 »

Ależ absolutnie w tym kierunku! O ile ktoś, oczywiście rozumie to, co czyta... Confused
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: w kierunku ZO?
« Odpowiedz #11 : 2010-03-22, 11:18:32 »

Chcialoby sie powiedziec "nic nowego", leki na obnizenie cholesterolu, na cukrzyce, na wysokie cisnienie, na nieplodnosc  i inne, ktore zamiast pomoc zabijaja. Zastanawiam sie tylko kiedy ludzie w koncu zrozumieja, ze sa robieni w balona i to kosztem wlasnego zycia. Kiedy dotrze to do ludzkiej swiadomosci, ze koncenry farmaceutyczne i lekarze to jedna wielka mafia, gorsza od tej wloskiej czy ruskiej....Te zabijaja tylko jak "musza" Laughing farmaceutyczna mafia zabija non-stop. Shocked


Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: w kierunku ZO?
« Odpowiedz #12 : 2010-03-22, 11:34:52 »

...i większość ludzi im jeszcze za to płaci, kupując te ich "wytwory" Shocked Mr. Green
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: w kierunku ZO?
« Odpowiedz #13 : 2010-03-22, 12:00:09 »

...i większość ludzi im jeszcze za to płaci, kupując te ich "wytwory" Shocked Mr. Green
a ile.......... radosci w oczach pacjenta,gdy dowie sie czytaj dobrze zaplaci,ze  sam profesor przystapi do operacji, Shocked Laughing

Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: w kierunku ZO?
« Odpowiedz #14 : 2010-03-22, 12:15:13 »

 Laughing
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: w kierunku ZO?
« Odpowiedz #15 : 2010-03-22, 12:17:35 »

a ogtlupiac nas potrafia wszyscy ale cale szczescie,ze niektorzy za tym nie ida:
Poczytacjcie sobie jak wypowiada sie jedna z nielicznych:
"""""Zacznę od początku i przyznam się z niemałym zażenowaniem, iż dożyłam tak szacownego wieku nie mając pojęcia, co to jest „akcja tryvertisingowo-ambientowa”. Dobrze, że państwo nie widzą rumieńca wstydu na moim obliczu… Cieszę się, że wprawdzie późno, ale jednak, zostałam uświadomiona, iż jest to „wkomponowanie marki/produktu w codziennie życie konsumenta”. W tym przypadku konsument otrzymuje w restauracji rachunek w eleganckim pudełeczku z dwiema kieszonkami. Do jednej włożono rzeczony rachunek, a do drugiej gumę do żucia Orbit, opatrzoną hasłem „Czyste zęby po posiłku”. Cóż za fantastyczny pomysł, nieprawdaż? Szczoteczka do zębów i tubka pasty nijak nie dałyby się zapakować w dyskretne pudełko, a guma tak wspaniale się w nie wkomponowuje! Autorka bloga nie posiada się wprost ze szczęścia: „Fantastyczny pomysł, bo miętowa guma do żucia tuż po posiłku w restauracji, kiedy człowiek nie ma jak umyć zębów, bardzo się przydaje”.

Dalej czytam, że ta dobroczynna akcja, będąca częścią dużej kampanii, została przeprowadzona restauracjach i pubach i objęła punkty HoReCa, kantyny wybranych uczelni wyższych oraz kampanię TV. Wszystko to oczywiście… dla naszego dobra!

O aspartamie pisałam nie raz, ale uważam, że ostrzeżeń nigdy dosyć, wracam więc do tego tematu, zwłaszcza że ta kolorowa reklama może źle wpływać na dzieci."""
i tylko ta jedna i ostatnia,??? Confused
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: w kierunku ZO?
« Odpowiedz #16 : 2010-03-22, 13:16:15 »

Witam wszystkich. Mam córeczkę roczną i chcialbym ja zywic optymalnie. Czy ktos z Was ma moze takie doswiadczenie?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: w kierunku ZO?
« Odpowiedz #17 : 2010-03-22, 13:29:32 »

Gdy cztery lata temu byłam w Jastrzębiej Górze dr Mariusz Głowacki był tam z rodzicami, żoną i małą córeczką (2-3 lata), wszyscy na ŻO, córcia też. Nie wiedziała co to katar, o innych dolegliwościach nie wspominając.

Adminie!

Czy nie trzeba by OSBO wydało książeczkę na temat żywienia dzieci? Część ogólna + przepisy kulinarne z kanapkami do szkoły włącznie?
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: w kierunku ZO?
« Odpowiedz #18 : 2010-03-22, 13:31:58 »

sam jestes na ŻO od kilku ladnych lat, ale dopiero teraz udalo mi sie przekonac zone i wlasnie nie wiem jak to jest z malymi dziecmi
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: w kierunku ZO?
« Odpowiedz #19 : 2010-03-22, 13:44:22 »

Mam wrażenie, że w książkach dktora spotkałam ten temat. Możliwe, że i na stronie dr-kwasniewski.pl coś da się znależć. Poza tym synek Admina ma już 9-10 lat i od urodzenia jest na ŻO. Dr Głowacki, jeśli nic się nie zmieniło, mieszka w Warszawie. Może opty lekarze mogą pomóc, także opty dietetycy. Może ktoś z forumowiczów ma doświadczenie i się odezwie.
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 19 zapytaniami.