forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 04:19:00

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Oczyszczanie wątroby
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Oczyszczanie wątroby  (Przeczytany 86643 razy)
BACA
Go


Email
Odp: Oczyszczanie wątroby
« Odpowiedz #60 : 2010-11-23, 20:36:02 »

To rzeczywiście bardzo dużo. Cofam swoją wypowiedż. Po prostu nie znam tej diety.
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Oczyszczanie wątroby
« Odpowiedz #61 : 2010-11-23, 20:43:51 »

Teresko masz rację .Dziękuję .
Puszczę Jej kilka 'NIEZALEŻNYCH' , czyli z różnych źródeł ...żeby nie pomyślała ,że Ją nagabuję , namawiam itd...

WojciechS właśnie tego się obawiam najbardziej , ale Teresa już podpowiedziała i podprogowa wojenka może się udać  Smile . Przechytrzę niepokonaną .
Dzięki i pozdrawiam .

Baca
Facet ! zwaliłeś mnie z nóg !. Już się biorę za przerabianie przerabianego . Wiesz?..nie bardzo Ci zawierzam , bo wiem/domyślam się jak Ona jadła  . Świnka z tego samego źródła co ja - ze wsi 2 x w roku ,Śmietana(tylko), warzywa i okopowe także ze wsi . Co prawda talerza nie widziałam , co po nim się przewracało Sad .
Hmm..nie sądzę ,żeby miała za mało białka , choć prawdą jest ,że odkąd zaczęłam rozumieć ludzką mowę  Very Happy , to Ona sie odchudzała . No cóż , teraz to ja nic już nie wiem .

Dzięki Ci   Smile .
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Oczyszczanie wątroby
« Odpowiedz #62 : 2010-11-23, 20:48:05 »

Tereso ,
a więc może jadła po 'Dukańsku' przed wynalezieniem diety i stąd to otłuszczenie ? .
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Oczyszczanie wątroby
« Odpowiedz #63 : 2010-11-23, 20:48:54 »

Tutaj jest o otłuszczeniu wątroby..

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=289
Zapisane

kodar
Go


Email
Odp: Oczyszczanie wątroby
« Odpowiedz #64 : 2010-11-23, 20:51:17 »

Mari - przecież stłuszczenie wątroby występuje w wyniku zbyt MAŁEJ ILOŚCI BIAŁKA......
Mari,a moze pomoz ciotuni,policzyc wszystkie skladniki jakie zjada w ciagu dnia.Ciocia bedzie zadowolona,ze sie interesujesz,a ty bedziesz miala na oku co i le jada.
Zwroc uwage na slodzik,ktorego w Diecie Dukana cale mnostwo.
Baca ma racje z bialkiem,bo do chudniecia tez odpowiednia jego ilosc potrzebna.
Gorzej,jezeli twoja ciocia,po schudnieciu zostanie przy wysokiej ilosci bialka.Serdecznosci i glowa do gory,dacie sobie rade. Razz
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Oczyszczanie wątroby
« Odpowiedz #65 : 2010-11-23, 20:52:39 »

A jakim prawem się wtrącać w cudze jedzenie?
To zupełny brak wychowania!
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Oczyszczanie wątroby
« Odpowiedz #66 : 2010-11-23, 20:56:34 »

Kodar Kochanie ,
za słodzik to mało w dziób nie dostałam , bo wrzuciłam do pieca  Shocked , a ,że jestem kochanym dzieciakiem to wtuliłam się w Cioci ramiona i poprosiłam Ją o minimalne (jeśli już nie może się obejść ) dosładzanie najwyklejszym cukrem.


Wojtek Barbarzyńco , wichrzycielu mój miły  Smile a będę i basta!
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Oczyszczanie wątroby
« Odpowiedz #67 : 2010-11-23, 20:57:44 »

Tutaj jest o otłuszczeniu wątroby..

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=289

Dziękuję ! , ależ z Ciebie szybka Babeczka  Smile .
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Oczyszczanie wątroby
« Odpowiedz #68 : 2010-11-23, 20:58:35 »

Nie zawsze.. Laughing
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Oczyszczanie wątroby
« Odpowiedz #69 : 2010-11-23, 20:59:16 »

Mari,
ciotunia cię znienawidzi!  Sad
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Oczyszczanie wątroby
« Odpowiedz #70 : 2010-11-23, 20:59:58 »

Wiem ,że znienawidzi , a mam to gdzieś !
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Oczyszczanie wątroby
« Odpowiedz #71 : 2010-11-23, 21:01:36 »

A jak nie będzie chciała za jakiś czas po mojemu , to się do nie przeprowadzę i założę kłódkę na lodówkę .
Będzie mogła tylko jajka z kurnika hi,hi.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Oczyszczanie wątroby
« Odpowiedz #72 : 2010-11-23, 21:08:17 »

A jak nie będzie chciała za jakiś czas po mojemu , to się do nie przeprowadzę i założę kłódkę na lodówkę .
Będzie mogła tylko jajka z kurnika hi,hi.
a po mojemy,to dacie sobie rade bez klodek Laughing Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Oczyszczanie wątroby
« Odpowiedz #73 : 2010-11-24, 16:52:17 »


Tutaj jest ciekawy artykuł na temat stłuszczenia wątroby. Głównym winowajcą są węglowodany..

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1935.0
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Oczyszczanie wątroby
« Odpowiedz #74 : 2014-05-03, 15:57:34 »

Tu jest co nieco o bakteriach w serach........ może będzie przydatne Smile


Cool parmezan

Ma twardy, kruchy i ziarnisty miąższ białokremowej barwy. Powstaje głównie dzięki szczepom Lactobacillus. Dzięki niskiej temperaturze dojrzewania (ok. 15OC), silnemu nasoleniu i małej zawartość wody rozkład białek i tłuszczów przebiega bardzo wolno. Po dwóch-trzech latach dojrzewania parmezan nabiera charakterystycznego pikantnego smaku z lekko wyczuwalnym aromatem korzennym.

 Cool ementaler

Znany na całym świecie ser z dziurami, czyli ementaler, urzeka lekko słodkim smakiem. Za dziurki odpowiadają bakterie z rodzaju Propionibacterium. To właśnie one rozkładają wydzielany przez ich krewniaczki kwas mlekowy, a tworzony przy tym dwutlenek węgla powoduje tzw. oczkowanie. Charakterystyczna słodycz tych serów związana jest z występowaniem aminokwasu - wolnej proliny.

Cool cheddar

Historia angielskiego cheddara sięga XII wieku. Miąższ dojrzałego sera jest zwięzły, jednolity, plastyczny, a na przekroju nie ma widocznych oczek. Smak i zapach powinny być kwaśne, czyste i lekko ostre. Osiągnięcie takich cech jest możliwe dzięki zastosowaniu bakterii Lactococcus lactis i Lactococcus cremoris, które prawie cały cukier zawarty w mleku przekształcają w kwas mlekowy.

 Cool limburger

Po belgijski maziowy limburger lub romadur sięgają amatorzy silnych wrażeń. Sery te mają bardzo ostry smak i lekko amoniakalny zapach, przez wielu określany jako odrażający. Ale i takie rarytasy mają swoich zwolenników. Podczas dojrzewania na powierzchni sera tworzy się szarożółta lub czerwona maź, a wnętrze staje się miękkie, woskowate i nabiera mazistej konsystencji. To sprawka bakterii z rodzaju Brevibacterium wyposażonych w wiele enzymów degradujących białka.

 Cool roquefort

Zwolennicy lekko pikantnego smaku chętnie sięgną po pochodzący z południa Francji roquefort. Ten ser z tysiącletnią tradycją wyrabiany jest z mleka owczego, dzięki czemu ma tak niepowtarzalny aromat. Francuski smakołyk jest pikantny i pieczarkowy dzięki pleśniom z gatunku Penicillium roqueforti. W porównaniu z bakteriami pleśnie te syntetyzują znacznie więcej enzymów rozkładających tłuszcze w serze. Tworzące się wówczas wolne kwasy tłuszczowe, np. masłowy czy kapronowy, decydują o ostatecznym smaku.

 Cool camembert

Delikatny, lekko kremowy miąższ camemberta wabi tych, którzy lubią, gdy ser rozpuszcza im się w ustach. Oczywiście mowa o serze, który dojrzewał około miesiąca. Podczas tego procesu camembert przechodzi ewolucję od sprężystej, zwartej masy niemal pozbawionej smaku do lejącego się i aromatycznego wnętrza okrytego kruchą skórką. Porasta ją gatunek szlachetnej pleśni Penicillium camemberti. To właśnie ona odpowiada za bardzo łagodne i lekko pieczarkowe smak i zapach.

 Cool edamski

Holenderskie gouda i edamski mają lekko orzechowy posmak, który zawdzięczają bakteriom Lactococcus diacetylactis i Leuconostoc cremoris. Oprócz enzymów rozkładających laktozę do kwasu mlekowego drobnoustroje te przekształcają naturalnie występujący w mleku kwas cytrynowy i jego sole. Tworzy się diacetyl - związek zapewniający orzechowy aromat.
Fajne Cool
I przelewanie w wątrobie fajne Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Oczyszczanie wątroby
« Odpowiedz #75 : 2014-05-03, 16:50:50 »

Złośliwe takie. Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Oczyszczanie wątroby
« Odpowiedz #76 : 2014-08-12, 16:11:15 »

Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Oczyszczanie wątroby
« Odpowiedz #77 : 2014-08-12, 16:26:05 »

Ale detoks jest w modzie, to czemu nie skubnąć naiwniaków na parę groszy?  Rolling Eyes Wink
Na naiwniakach zawsze najlepiej się zarabia.  Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Oczyszczanie wątroby
« Odpowiedz #78 : 2014-08-12, 17:00:10 »

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Oczyszczanie wątroby
« Odpowiedz #79 : 2014-08-12, 17:13:28 »

Cóż, nikt nie jest doskonały, nawet Dukkan Laughing
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 20 zapytaniami.