forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 16:54:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  Droższe jajka, kury do wybicia - nowe przepisy UE!
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Droższe jajka, kury do wybicia - nowe przepisy UE!  (Przeczytany 65441 razy)
Sinus
Go


Email
Droższe jajka, kury do wybicia - nowe przepisy UE!
« : 2010-03-27, 21:57:22 »

Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Droższe jajka, kury do wybicia - nowe przepisy UE!
« Odpowiedz #1 : 2010-03-27, 22:24:39 »

Szkoda ze Unia nie idzie dalej i nie zabrania chowu klatkowego.

Czytalem ze kury sa tak stloczone w klatkach ze nie moga sie nawet ruszyc, maja przyciete dzioby aby sie wzajemnie nie podziobaly, pada na nie specjalne swiatlo ktore je otumania, bez tego by wariowaly z powodu braku bodzcow, kury sa wylysiale, schorowane pod wzgledem ortopedycznym i ponad sily eksploatowane. Sa upakowane w klatkach jedne na drugich i to maja byc zdrowe jajka? U mnie w miescie nie ma wyboru jajek innych niz "3". Gdyby Unia tego zabronila to rozwiazaloby to moj problem.

W unii czytam ze jest moda na jajka od kur wolnowybiegowych i ze zmierza do Polski, bardzo mnie to cieszy.
Zapisane
włóczykij
Go


Email
Odp: Droższe jajka, kury do wybicia - nowe przepisy UE!
« Odpowiedz #2 : 2010-03-27, 23:24:08 »

Nie wiem jaka jest różnica między 3 a 1, ale ja kupuję jajka na targu jeżeli tylko mogę i te jajka są nawet dwa razy droższe ale za to naprawdę dobre. Myślę, że w każdym mieście można takie jajka kupić, wymaga to tylko więcej wysiłku niż by na to mogła wskazywać logika.
Zapisane
Hank
Go


Email
Odp: Droższe jajka, kury do wybicia - nowe przepisy UE!
« Odpowiedz #3 : 2010-03-27, 23:49:56 »


Pewnie gdyby hodowanie kur w stłoczonych fermach NIE zostało zakazane, to byście krzyczeli, że "określone antypolskie siły chcą otruć Naród jajkami produkowanymi metodą przemysłową. Ktoś dba o to by, ludzie jedli podtrute żółtka...."

Dla wielu, KAŻDY powód jest dobry do zrzędzenia, nieustannego marudzenia i dawania upustu swojej niechęci do wszystkiego wokół. Bardzo to polska maniera.
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Droższe jajka, kury do wybicia - nowe przepisy UE!
« Odpowiedz #4 : 2010-03-28, 08:07:55 »

Jestem za nowymi przepisami, tylko ciekawe, jak to faktycznie będzie wyglądało. Hank, masz rację o tym marudzeniu, ale z drugiej strony, gdybyś znał niektóre "wytyczne" UE, to byłbyś zdziwiony. Shocked Większość przepisów ma na celu promowanie norm, stosowanych od lat w krajach wiodących, chociaż kłócą się one z logiką. Lobby, kochany, po prostu lobby... Rolling Eyes Mr. Green
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Droższe jajka, kury do wybicia - nowe przepisy UE!
« Odpowiedz #5 : 2010-03-28, 08:33:28 »

Z rok temu, gdy bardziej interesowałem się problematyką unijną, poruszałem ten problem. Sprawa nie jest nowa i ma być rozwiązana do 2012r. - dziwne tylko, że Polska na tym nie potrafi zarobić...  Confused

PS
kiepscy Europosłowie z Polski, czy jak?  Rolling Eyes
Zapisane
Sinus
Go


Email
Odp: Droższe jajka, kury do wybicia - nowe przepisy UE!
« Odpowiedz #6 : 2010-03-28, 08:35:38 »

to byście krzyczeli, że "określone antypolskie siły chcą otruć Naród jajkami produkowanymi metodą przemysłową. Ktoś dba o to by, ludzie jedli podtrute żółtka...."

jajka równie mogą być skażone od kur z chowu ściółkowego i wybiegowego - zależy czym je się faszeruje a nie od tego gdzie przebywają. Rolnicy, by skompesowwać sobie wydatki na nowe klatki, mogą się uciekać do różnych sztuczek i trików, byle by wyjść na swoje.

W Polsce zdecydowana większość ferm nie spełnia unijnych przepisów. Rolnicy w szale radości kupowali za pół darmo od Niemców 'stare' klatki, myśląc że im się uda i dostaną kolejne 10 lat okresu przejściowego. A tu lipa - kury trzeba wybić, jajka 'zutylizować'.

po wejściu w życie przepisów, brak polskich producentów i rosnące spożycie jaj spowoduje, że jajko '3' będzie kosztować 1.50zł, a jajko od 'baby' 3zł.

Zobaczymy jakie będą komentarze, gdy w
Zapisane
temida 135
Go


Email
Odp: Droższe jajka, kury do wybicia - nowe przepisy UE!
« Odpowiedz #7 : 2010-03-28, 13:27:56 »

"Jajko od baby 3 zł"

Wartość biologiczna żółtka jest warta tych 3 zł,  -  zaoszczędzą o wiele więcej na lekach i lekarzach.
Zapisane
włóczykij
Go


Email
Odp: Droższe jajka, kury do wybicia - nowe przepisy UE!
« Odpowiedz #8 : 2010-03-28, 13:32:18 »

Co wy z tym marudzeniem? Przecież wiadomo, że osoba odżywiająca się optymalnie i produktami pełnowartościowymi nie zrzędzi. Zrzędzą tylko ci którzy są źle odżywieni, a więc mają pełną słuszność, że jęczą.
Zapisane
włóczykij
Go


Email
Odp: Droższe jajka, kury do wybicia - nowe przepisy UE!
« Odpowiedz #9 : 2010-03-28, 13:33:41 »

"Jajko od baby 3 zł"

Wartość biologiczna żółtka jest warta tych 3 zł,  -  zaoszczędzą o wiele więcej na lekach i lekarzach.

Nie żartuj sobie nawet. 3 zł za jajko to jest jednak ostre przegięcie. Nie wszyscy zarobki w tym kraju liczą w tysiącach.
Zapisane
temida 135
Go


Email
Odp: Droższe jajka, kury do wybicia - nowe przepisy UE!
« Odpowiedz #10 : 2010-03-28, 14:25:13 »

Ludzie będą jeść zdrowe jajka, będą zaradniejsi  i zarobią te tysiące - ku zadowoleniu wszystkich.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Droższe jajka, kury do wybicia - nowe przepisy UE!
« Odpowiedz #11 : 2010-03-28, 17:41:54 »

Wystarczy, że będą zdrowsi na ciele i na umyśle - to wystarczy aby godnie żyć i zarabiać nawet w tym pazernym kraju.
Zapisane
temida 135
Go


Email
Odp: Droższe jajka, kury do wybicia - nowe przepisy UE!
« Odpowiedz #12 : 2010-03-28, 19:04:06 »

Ja tak nie uważam, że kraj nasz jest pazerny.
Nasz kraj jest najcudowniejszy na świecie, tylko ludzie niepotrzebnie chorują
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Droższe jajka, kury do wybicia - nowe przepisy UE!
« Odpowiedz #13 : 2010-03-28, 20:02:26 »


Nasz kraj jest najcudowniejszy na świecie....

Dla mnie też Smile
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Droższe jajka, kury do wybicia - nowe przepisy UE!
« Odpowiedz #14 : 2010-03-28, 20:10:05 »



Nie żartuj sobie nawet. 3 zł za jajko to jest jednak ostre przegięcie....

Nie rozumiem jak można się przejmować "na zapas" tym czego nie ma i prawdopodobnie nie będzie. Teraz mendel jaj można kupić za 5 zł, a gdy kiedyś zdrożeje, to będzie dosyć czasu, żeby się tym martwić Laughing dla osób, które teraz się nie martwią. Te osoby, które teraz się martwią problemem, którego nie ma, prawdopodobnie problem zupełnie ominie - z powodu ich wcześniejszego "zejścia" spowodowanego stresem. Wniosek jest prosty - wyluzujcie Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Droższe jajka, kury do wybicia - nowe przepisy UE!
« Odpowiedz #15 : 2010-03-28, 20:17:04 »


Nasz kraj jest najcudowniejszy na świecie, tylko ludzie niepotrzebnie chorują

Właśnie, najgorsze jest to , że niepotrzebnie... Sad Dzisiaj dowiedziałam się, że zmarł niedawno ojciec mojej szkolnej "sąsiadki". Mężczyzna 54 lata, zaawansowana cukrzyca, miażdżyca i choroba wieńcowa. Jadł od lat chudo, margaryny tylko takie obniżające cholesterol, olej tylko z pestek winogron, brał leki za 300 zł miesięcznie i parę dni po zmianie rodzaju insuliny zmarł. Niby przypadek nieodosobniony, ludzi takich w Polsce umiera co roku tysiące, a może więcej, nie wiem - ale najgorsze jest to - że niepotrzebnie..
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: Droższe jajka, kury do wybicia - nowe przepisy UE!
« Odpowiedz #16 : 2010-03-28, 20:25:26 »

......... Wniosek jest prosty - wyluzujcie Laughing

Dopatrzyłem się porządnej opty-rady. Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Droższe jajka, kury do wybicia - nowe przepisy UE!
« Odpowiedz #17 : 2010-03-28, 20:59:29 »


Mnie ta cała sytuacja nie dotyczy..  Wink ..bo ja jajek nie znoszę... Mr. Green
Zapisane

Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2874


Odp: Droższe jajka, kury do wybicia - nowe przepisy UE!
« Odpowiedz #18 : 2010-03-28, 21:07:03 »

Z rok temu, gdy bardziej interesowałem się problematyką unijną, poruszałem ten problem. Sprawa nie jest nowa i ma być rozwiązana do 2012r. - dziwne tylko, że Polska na tym nie potrafi zarobić...  Confused

PS
kiepscy Europosłowie z Polski, czy jak?  Rolling Eyes

Drogi Adminie, a może ponownie w gryziesz się w problematyke unijną, bo mam zamiar prosić Ciebie abyś kandydował do Parlamentu Europejskiego i w razie czego deklaruję pomoc w kampanii!
Czas wielki, aby Optymalni mieli swoich reprezentanów we władzach na różnych szczeblach.
Twoje szanse oceniam bardzo wysoko.
Przemyśl propozycję.
Pozdrawiam
Zapisane
Gazda412
Go


Email
Odp: Droższe jajka, kury do wybicia - nowe przepisy UE!
« Odpowiedz #19 : 2010-03-28, 23:07:18 »

Popieram w całej rozciągłości. Z tym, że może na początek rozpoczniesz od najbliższych wyborów do wladz lokalnych, ktore odbedą się w tym roku. Optymalni bardziej
rozumnie rozwiazują problemy społeczne. Optymalni do władzy!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 20 zapytaniami.