forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 17:31:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
659844 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 38 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym  (Przeczytany 335677 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #100 : 2011-02-18, 15:01:01 »

Jak to jest? Aktywność fizyczna likwiduje ciała ketonowe? A nie jest to tak, że duży wysiłek fizyczny może przyczynić się do powstania ciał ketonowych w moczu?

Po wysiłku, to jest to stan fizjologiczny, a tu chodzi o "wykryte" ketony w stanie spoczynku, że tak powiem...  Wink
Czyli, po wysiłku - dobrze, w spoczynku - patologia.
Patologię spoczynkową najlepiej reguluje wysiłek fizyczny, prowadzący do chwilowego wzrostu kwasowości moczu... 

Bardzo dziękuję Ci za wyjaśnienie.
Zapisane

zeto555
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #101 : 2011-02-18, 15:02:30 »

Friga - zrob sobie 3 dni bez bialka zwierzecego, czyli bez miesa, jajek i mlecznych. Moze byc roslinne , a tluszczu ile chcesz i wtedy zobaczysz co sie bedzie dzialo.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #102 : 2011-02-18, 15:05:27 »

Reniu a ile ty jesz bialka dziennie?

Ja teraz zjadam średnio ok. 40g białka dziennie (licząc tylko białko zwierzęce) ale przez dwa lata zjadałam po ok. 50g białka dziennie. No ale każdy jest inny i ma inne zapotrzebowanie...
Zapisane

zeto555
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #103 : 2011-02-18, 15:09:00 »

Pamietasz Reniu moje problemy ze skora? to wlasnie bialko zwierzece.
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #104 : 2011-02-18, 15:14:55 »

sprobuje. juz zaczelam stosowac diete rotacyjna bo wlasnie Pani Doktor powiedziala mnie ze to wszytsko robi bialko ze smietany!bo ja lubialam do tej pory na wieczor jak jestem glodna robic sobie koktajl ze smietany 18% 200ml i truskawki 100g. (mniam)
wiec wylaczylam ale widze ze nic nie przechodzi.
a powiedz mi co jadles?wiem ze roslinne ale co?bo ja teraz na biezaco spr i widze ze tylko nie jadalne dla nas warzywa maja duzo bialka a tak to skad nazbierac 40 g bialka?jak 100g buraka ma 1,8 bialka?
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #105 : 2011-02-18, 15:19:05 »

Friga - zrob sobie 3 dni bez bialka zwierzecego, czyli bez miesa, jajek i mlecznych. Moze byc roslinne , a tluszczu ile chcesz i wtedy zobaczysz co sie bedzie dzialo.

Po takiej "kuracji" będzie miała mocz alkaliczny, jak sarenka, albo inni wegetarianie, a o to chyba nie chodzi?  Shocked
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #106 : 2011-02-18, 15:22:59 »

.. bo paski moczowe badają nie ciała ketonowe, jak się wydaje wielu, a stężenie jonów wodorowych w moczu, prawda?  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #107 : 2011-02-18, 15:23:06 »

Pamietasz Reniu moje problemy ze skora? to wlasnie bialko zwierzece.

Ale bez tłuszczow zwierzęcych to już nie jest DO. Chyba bardziej będzie to podobne do vege...

To co Ty teraz jesz Zeto?
Zapisane

friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #108 : 2011-02-18, 15:37:29 »

to juz nie wiem?nie jesc tego miesa?i jaj?
zaraz zrobilam zdj to wam wysle linka!nie mam do niego sily!a jest mozliwe ze na dietecie optymalnej ma sie tzw jezyk geograficzny?
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #109 : 2011-02-18, 15:45:43 »

POCZEKAM MOZE na poobiedzie bo teraz miedzy posilkami to jest tych czerwonych plam duzo mniej i sa mniej wyrazne.
sama juz nie wiem czy to moze byc jakis niedobor czegos?robilam zelazo i morfologie i wyszlo wszytsko ok!
a jezyk piecze i sie czerwieni:(
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #110 : 2011-02-18, 15:48:09 »

3 dni bez bialka zwierzecego, a w czwartym wprowadz zwierzece normalnie, w piatym mozesz same mleczne i tak przez jakis czas,a potem sprobuj jadac normalnie - czyli jesli objawy calkowicie ustapia.
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #111 : 2011-02-18, 15:50:47 »

nie chodzi o to, zeby zjadac same roslinki - bez bialka zwierzecego jadlem , a do tego tluszczu zwierzecego ile chcialem.
I niech mi nikt nie mowi, ze gadam glupoty bo tak sie wlasnie wyleczylem, zreszta przy pomocy dr. Ewy, o ktorej nie wszyscy tutaj dobrze mowia.
Mowie jak jest i to na wlasnym przykladzie - bylem troche zalamany i juz sam nie wiedzialem co robic, a okazalo sie wlasnie to co n apisalem
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #112 : 2011-02-18, 15:51:29 »

to juz nie wiem?nie jesc tego miesa?i jaj?

To prosty rzut monetą: orzeł - jedz, reszka - nie jedz...  Wink
I pamiętaj: nie lecz się radami w Internecie, bo się naprawdę pochorujesz...  Sad
Potrzebujesz pomocy, zgłoś się do lekarza, potrzebujesz pomocy w diecie optymalnej, zgłoś się do lekarza lub doradcy optymalnego.
Informacje na ten temat znajdziesz tu: http://optymalni.org.pl/
To dobra rada...  Very Happy
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #113 : 2011-02-18, 15:53:43 »

To samo bylo z rotowaniem mlecznych. Rozne problemy i waga nie chciala spadac, a okazalo sie, ze dr, Ewa ma racje.
Po jakims czasie moglem juz jadac mleczne kiedy chcialem - ot cala tajemnica wyleczenia.
Teraz wiadomosc dla Reni - moja zona od ponad miesiaca nie bierze euthyroxu i innech swinstw na tarczyce, a wyniki coraz lepsze.
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #114 : 2011-02-18, 15:55:08 »

Drogi Wojciechu - opisujac rozne przypadni, podpieram sie wlasnimi, a nie zaslyszanymi historiami - nawiasem mowiac, wlasnie te pomysly podsunal mi lekarz optymalny.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #115 : 2011-02-18, 15:58:29 »


To samo bylo z rotowaniem mlecznych. Rozne problemy i waga nie chciala spadac, a okazalo sie, ze dr, Ewa ma racje.
Po jakims czasie moglem juz jadac mleczne kiedy chcialem - ot cala tajemnica wyleczenia.
Teraz wiadomosc dla Reni - moja zona od ponad miesiaca nie bierze euthyroxu i innech swinstw na tarczyce, a wyniki coraz lepsze.

Mogę wiedzieć co tak pomoglo Twojej Żonie? Stosowała się do zaleceń dr Ewy, czy stosowała tak ja "zwykłą" Dietę Optymalną??
Zapisane

friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #116 : 2011-02-18, 16:00:00 »

ZETO ale powiedz mi tylko z czego wziasc tego bialka tyle?bo ja widze ze te dla nas jadalen warzywa i jarzyny maja malo bialka!
prosze o podpowiedz?jest soczewica ale fe fe jest soja tez nie jadalna:)a inne maja po 2 -3g bilka na 100g!
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #117 : 2011-02-18, 16:00:19 »

Ona miala zaawamsowane to hasimoto i sama DO  nie pomagala.
Reniu - scisle zalecenia Ewy i efekty jak w bajce.
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #118 : 2011-02-18, 16:03:27 »

Nikt nie kaze na dniu bez bialka zwierzecego nazbierac tego bialka z rosilin. Pilnuj w te dni węgli , a bez ilosci bialka dasz rade.
Ja jadlem wtedy ogrom warzyw (oczywiscie pilnowalem zeby nie przecholowac z weglami ) smazonych lub duszonych na smalcu.
Sa przypadki , gdzie wlasnie trzeba ograniczac bialko zwierzece i to sie sprawdza na zywych przykladach - np moja zona i ja i mowie to z cala odpowiedzialnoscia.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #119 : 2011-02-18, 16:07:53 »

Drogi Wojciechu -

Qurna Olek, no jak można leczyć przez klawiaturę?  Shocked
Przecież to żywy człowiek jest, a nie jakiś tam avatar, abym bardziej nie zaklął...  Embarassed

Narobi sobie ktoś kłopotu i czyja będzie wina: Kwaśniewskiego, twoja, czy tej osoby, że się w  wirtualiach dobrych rad nasłuchała?
Normalnie, "czternaście lat na do ..."   Wink
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 38 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.