forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 14:13:50

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
659836 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 38 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym  (Przeczytany 335655 razy)
BACA
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #40 : 2010-08-27, 22:20:13 »

Jakie były objawy przy zbyt małej ilości białka ? - bo przecież chorób jeszcze żadnych chyba nie było.
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #41 : 2010-08-27, 22:33:04 »

Czasami od znajomego rolnika dostaję domowego masła. Zaraz przypominam sobie dzieciństwo, kiedy to babcia(po naszemu - starka) piekła w piecu piekarskim domowy chleb.
Taki chleb ważył ok. 7kg. Taka pajda chleba, posmarowana grubo na 1.5cm. masłem do tego garnuszek 0.5 l mleka. Coś wspaniałego. Jeszcze dzisiaj, po prawie sześdziesięciu latach czuję zapach tego chleba i smak takiego śniadania lub kolacji. Rolling Eyes Pozdrawiam Rolling Eyes Laughing


Taki naturalny chlebek pieka w Restauracji Opalkowa Chata w Boleslawcu. Jadlam i jest pyszny. Jest na zakwasie i maka ,zadnych dodatkow. Do chleba podaja swojski smalec ktory sami robia. Polecam
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #42 : 2010-08-27, 22:39:19 »

Jakie były objawy przy zbyt małej ilości białka ? - bo przecież chorób jeszcze żadnych chyba nie było.
Nie chorób na szczęście nie było. Był to za krotki okres czasu. Nie dojadałam tez często weglowodanów i czułam ogólnie pogorszony nastrój, poranne zmęczenie, brak energii i lekki obrzęk nóg (głównie wieczorem) w okolicy kostek. Większą nerwowość.
Myślę, że to była przewaga układu sympatycznego - chociaż objawy były niezbyt sympatyczne.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #43 : 2010-08-27, 22:50:20 »


Ze strony układu pokarmowego specjalnych zmian nie odczułam, ale z tym to ja raczej nigdy nie miałam problemów. Uważam, że jeśli ktoś na DO z czymś przesadza - obojętnie w która stronę - to głównie odczuwa powrót problemów z przed DO. No ale u każdego może być to inaczej. Ja przed DO na pewno miałam przewagę układu sympatycznego i związane z tym choroby.
Zapisane

BACA
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #44 : 2010-08-27, 23:00:35 »

W każdym razie to gdy się kiedyś żle poczujesz to zrób sobie badanie moczu i gdy znajdą się w nim fosforany to daj znać.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #45 : 2010-08-27, 23:01:48 »


Zacznę od końca. Najpierw dam znać.. Very Happy
Zapisane

BACA
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #46 : 2010-08-29, 11:05:17 »

Tak naprawdę to moje porady są raczej symboliczne. Nie jestem lekarzem i tak to proszę traktować. Około 15 lat temu dr. Kwaśniewski w czasie kolejnej wizyty w Gliwicach zmienił mi nieco proporcje i rodzaj pokarmu bo zbyt dokładne przestrzeganie DO nie  było  dobre ze względu na istniejące choroby. Ale muszę się pilnować bo zbyt duże odstępstwo od nietórych ustaleń powoduje nawrót chorób. I niestety istotne dla mnie jest nadmierne zakwaszenie, nadmiar pirodyksyny czyli B6. zbyt mało węgli /arytmia/, a głównie ciągła ragulacja układu S i Ps - aby była równowaga. Dawniej tych problemów nie było. Wspomagam się jedynie wodą utlenioną i wodą z lodu  przez co już kilka lat nie mam żadnych gryp, katarów, kaszli, gryp itp. A przecież w miejscu gdzie pracuję nie ma w zimie żadnego grzania przez co jest temp codziennie ok 0 stopni przez ok 10 godz i  dlatego to jest tak istotne.
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #47 : 2010-08-29, 11:15:33 »

...baca- mozesz bardziej wyjasnic,co to znaczy ,,wspomagam sie woda utleniona,,?...pozdr.
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #48 : 2010-08-29, 11:23:16 »

Lepiej odda to książka Nieumywakina - chyba "woda utleniona na straży zdrowia" - wpis to w necie i poczytaj. Ja muszę z tym uważać, bo obniża za bardzo ciśnienie /u mnie/.
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #49 : 2010-08-29, 12:11:50 »

Lepiej odda to książka Nieumywakina - chyba "woda utleniona na straży zdrowia" - wpis to w necie i poczytaj. Ja muszę z tym uważać, bo obniża za bardzo ciśnienie /u mnie/.
Mam maly skrot tej ksiazki w Word. Jezeli ktos chce przesle mailem
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #50 : 2010-08-29, 12:33:56 »

...cala ksiazka jest dostepna na necie w formie PDF...
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #51 : 2010-08-29, 13:14:48 »

Gwidon, Sewero,

ja poproszę Smile  Link, albo na mail teresa.stachurska@gmail.com
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #52 : 2010-08-29, 13:20:51 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #53 : 2010-08-29, 13:27:46 »

.. I niestety istotne dla mnie jest nadmierne zakwaszenie, nadmiar pirodyksyny czyli B6.

A po czym to rozpoznajesz "BACA"? Masz jakieś typowe dolegliwości, czy robisz jakieś badania..(chodzi mi o zakwaszenie i o tą witaminą B6)
Zapisane

BACA
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #54 : 2010-08-29, 13:54:10 »

 Badań żadnych nie robię. Objawy związane z nadmiarem B6 są typowe. Są to bóle łydek, a szczególnie stóp w okolicach kostek. Jak wycfam B6 to przechodzi. A kiedy ją używam? Tylko wtedy gdy właśnie się zakwaszę i jednym z objawów są nocne skurcze nóg i wtedy mija mi po tym jak zwiększę magnes. Łykam wtedy magne B6. A czemu nie sam magnes?. Bo taka dawka B6 pomaga mi przyobniżeniu chomocysteiny /jest 9 a była 24/. Ale to już inna śpiewka. Objawów zakwaszenia jest więcej i są zależne od układów S i Ps a końcowym efektem jest refluks /miałem tą wątpliwą przyjemność i miałem gastroskopię i wrzody/. było to jednak bardzo dawno i jak pilnuję tych rzeczy to mam spokój.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #55 : 2010-08-29, 15:02:55 »


Dziękuję za odpowiedź. Jest to bardziej zawiłe, niż sądziłam..Masz sporo tych różnych dolegliwości, których musisz pilnować..
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #56 : 2010-10-09, 22:02:05 »

Ja po różnych eksperymentach "kulinarnych" doszłam do moich optymalnych ilości BTW, które wynoszą ok. 40g białka dziennie ( w tym codziennie 4 żółtka i bez wliczania białka roślinnego), tłuszczu tyle, na ile mam ochotę (średnio ok. 150) i węglowodanów ok. 60g (nie więcej). Doszłam do wniosku, że mój organizm najlepiej funkcjonuje przy takich właśnie ilościach BTW i przy takich mam najwięcej energii. Trudno jest ustalić sobie odpowiedni poziom zjadanego białka bo zmiany jego ilości zauważa się dopiero po 3 tygodniach.
Będąc na wczasach jadłam za dużo białka ( chyba z chciwości, bo nie mogłam odmówić sobie z wszystkich pyszności po trochu i robiło się tego całkiem sporo). Czułam się przy tym dobrze, ale po powrocie do domu czułam gorsze samopoczucie i ociężałość. Teraz z obecnym BTW czuję się jak na początku DO. Nic mi nie dolega i jakaś taka wewnętrzna radość jest we mnie..
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #57 : 2010-10-09, 22:11:08 »


U mnie zauważyłam podobne zależności jak "przemo" w tym wątku  ..chociaż może nie aż na taką skalę:

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=3950.60
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #58 : 2010-10-10, 07:46:36 »

a gdzie jest wypowidz "przemo"?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #59 : 2010-10-10, 08:29:21 »


A wystarczy tylko kliknąć na link i przeczytać mój miły Panie.. Laughing
Dla Ciebie specjalnie skopiowałam jedna wypowiedź, ale jest tam ich więcej - o eksperymentach z wyższym białkiem i niższymi tłuszczami.. Wchodzi się w błędne koło, mniejsze tłuszcze generują ochotę na większe białko i węglowodany i już się 'jedzie' na złych torach, organizm traci mnóstwo energii na przetwarzanie białka na węgle.

..."Ja zjadałem kiedys przy diecie niskoweglowodanowej 140-150g białka dziennie (w koncu NW nie daje ograniczeń jest chodzi o B) ale nie sądziłem też że T zjadam za mało - stad takie wysokie spożycie białka. Potrafiłem zjeść 1kg miesa na obiad. Potwierdzam że jest to wybitnie szkodliwe sadząc po tym jak sie czułem (nadmiar węgli przy tym to pikuś - to tez juz na sobie przerabiałem) koniec końców w końcu doszedłem do optymalnych proporcji."..
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 38 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.