forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 20:20:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660652 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 38 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym  (Przeczytany 336328 razy)
anakin
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #580 : 2013-12-29, 17:28:53 »

Ale... Ja o chlebie, Ty o niebie. Smile Co dobre dla mnie - to już wiem.

Ale biorę winę na siebie, bo odpisałem na Twą zaczepkę. Wink A chciałem tylko naszkicować w jakich okolicznościach i na jakich zasadach można białka spożywać mniej.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #581 : 2013-12-29, 17:29:19 »

Dla początkujących to są przydatne informacje...
Na DO na pewno Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #582 : 2013-12-29, 17:33:20 »

Ale... Ja o chlebie, Ty o niebie. Smile Co dobre dla mnie - to już wiem.

Ale biorę winę na siebie, bo odpisałem na Twą zaczepkę. Wink A chciałem tylko naszkicować w jakich okolicznościach i na jakich zasadach można białka spożywać mniej.
Na kiedy wiesz, że dobre dla Ciebie?
Bo to cały czas płynie... Very Happy
Na wczoraj czy na jutro?

A to, że niektórych białek można zjadać mniej, to każda myszka wie, jeśli kieruje się przyrodzonymi zmysłami Cool
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #583 : 2013-12-29, 17:48:37 »


Na kiedy wiesz, że dobre dla Ciebie?

Na lustro i drabinki na brzuchu. Poza tym, mnie jest dobrze na moim "ekstremalnym" ŻO, czyli jednym posiłku o "złotej proporcji" (innym w dni treningowe i nietreningowe) pode mnie w ilości na cały dzień. Pod atletyczną sylwetkę najprostsze rozwiązanie, jak dla mnie.

Cytuj
A to, że niektórych białek można zjadać mniej, to każda myszka wie, jeśli kieruje się przyrodzonymi zmysłami Cool

Popłynąłeś chyba... Powiedz to biedakom (przenośnia) na ubogim pastwisku... Albo niezliczonej rzeszy "optymalnym", którzy jedzą przytoczone "40 g białka" z mięsa, twarogu, orzechów, a nawet ziemniaków.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #584 : 2013-12-29, 17:57:53 »

Dlatego właśnie uważam, że biegłość w liczeniu doprowadziła do tylu błędów związanych z Dietą Optymalną.
Bo ludzie nie jedzą 0,8 g B/nmc, tylko steki z boczku z żółtym serem lub cynaderki w sosie śmietanowym Very Happy
Należy rozwijać zdolność do dialogu z własnym organizmem, a nie zdolności arytmetyczne.

Większość tych biedaków, którym DO zaszkodziła, bardzo skrupulatnie liczyła, głowę dam Very Happy
A, że nie da się przeliczyć zmiennych środowiska i fizjologii, chodzili niedoborowi lub nadmiarowi latami, z oczywistym skutkiem.
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #585 : 2013-12-29, 18:17:53 »

Większość tych biedaków, którym DO zaszkodziła, bardzo skrupulatnie liczyła, głowę dam Very Happy

W to, że skrupulatnie liczyli, w to akurat nie wątpię. Tyle, że liczyć trzeba jeszcze umieć - trzeba wiedzieć co liczyć. Wink No i pod jaką proporcję.

Ale rozumiem do czego zmierzasz i przyznaję Ci rację, co do tego, że liczenie okazuje się zgubne, gdy się opacznie zinterpretuje DO/ŻO, tak jak wielu na forum DD.

Ja natomiast obecnie "studiuję" publikacje pana Jana Kwaśniewskiego dotyczące chorób i staram się rozeznać między danymi proporcjami między GSO w diecie, danym "dopasowaniu metabolicznym", a danymi chorobami i dolegliwościami u "pacjenta". Dla siebie, żeby to rozróżnić, sklasyfikować i umieć w pewnym stopniu "przewidzieć choroby", a także je "wygaszać" - te "geny" chorobowe. Zatem dużo liczę i jeszcze długo liczył będę. Im więcej liczę, tym lepiej widzę. I lepiej ogarniam.
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #586 : 2013-12-30, 14:26:44 »

Anakinie szkoda ze teraz dopiero do tego doszles Laughing
Ja juz jestem po wyrównaniu proporcji , droga dedukcji i obserwacji.
Ale z tymi cialami ketonowymi to sie strasznie nameczylam!

Dodam jeszcze ze jadlospis byl korygowany i ustalany przez krakowskich dietetykow optymalnych, nie wspominając juz o doktorze optymalnym gastrologu , ktory zalecil mi zazywac przez pol roku controloc 40mg! HORROR!
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25521

pindżar ryskow wyszy


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #587 : 2013-12-30, 14:30:39 »

Ale... Ja o chlebie, Ty o niebie. Smile Co dobre dla mnie - to już wiem.
Juz raz wczesniej byles rowniez przekonany, ze wiedziales i okazalo sie, ze jednak sie myliles  Very Happy

Wiec odrobina pokory nie zaszkodzi, w razie czego jest jak kolo ratunkowe.
Zapisane

Work Buy Consume Die
anakin
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #588 : 2013-12-30, 19:40:36 »

Anakinie szkoda ze teraz dopiero do tego doszles Laughing

*doszedłem Razz

Cytuj
Ale z tymi cialami ketonowymi to sie strasznie nameczylam!

Bo (w tym podanym przykładowym jadłospisie na jeden dzień) dla tych 63 kg wówczas:
  • białko pochodziło z produktów o co najwyżej przeciętnej wartości biologicznej i było tego białka za mało (40 g)
  • przy czym jeszcze węglowodany ograniczyłaś do 30g/D, czyli zamiast jeść około 0,8 g/kg m.c. - dostarczałaś zaledwie około 0,5 g/kg m.c.

    Jak tu więc się dziwić, że byłaś na ketozie? Razz
  • Zapisane
    anakin
    Go


    Email
    Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
    « Odpowiedz #589 : 2013-12-30, 20:05:39 »

    Juz raz wczesniej byles rowniez przekonany, ze wiedziales i okazalo sie, ze jednak sie myliles  Very Happy

    Się myliłem albo raczej dałem się zmylić. Razz Niestety wiadomi oszuści z wiadomego forum (i nie piszę bynajmniej o forum DD, bo one jest mi obce) dalej innym mydlą oczy i idą w zaparte, byle tylko zachować pozory i nie zostać gołym błaznem.

    Cytuj
    Wiec odrobina pokory nie zaszkodzi, w razie czego jest jak kolo ratunkowe.

    Nie wiem o co Wam idzie... Ja tylko napisałem kilka zdań o białku. Co za rolę "pokora" ma tu odgrywać?
    Zapisane
    renia
    Hero Member
    *****
    Pe: Kobieta
    wiadomoci: 70544


    Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
    « Odpowiedz #590 : 2013-12-30, 20:12:36 »

    Może o tergo Pokorę chodzi? Rolling Eyes Wink

    http://www.youtube.com/watch?v=JsTvrSvqmBk
    Zapisane

    renia
    Hero Member
    *****
    Pe: Kobieta
    wiadomoci: 70544


    Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
    « Odpowiedz #591 : 2013-12-30, 20:13:38 »

    ...tego... Cool a raczej o tę rolę Pokory... Laughing
    Zapisane

    Dasna
    Go


    Email
    Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
    « Odpowiedz #592 : 2013-12-30, 20:22:59 »

     Laughing Laughing
    Zapisane
    MariuszM
    Go


    Email
    Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
    « Odpowiedz #593 : 2013-12-30, 22:17:43 »

    Ja właśnie policzyłem,że muszę zjeść po pracy.
    Zaordynowałem sobie więc
    kabanoska z lidla z przecenki chiili Very Happy
    2 parówki "krakuski" z przecenki z żabki
    1/2 kubka śmietanki z karagenem z chaty polskiej (za to w papierku 250ml)  Laughing Laughing

    No i obowiązkowo ziemniak z kwaśną śmietaną i może ogórek kiszony Very Happy
    Amen
    Zapisane
    Radzio
    Go


    Email
    Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
    « Odpowiedz #594 : 2013-12-31, 08:02:34 »

    Juz raz wczesniej byles rowniez przekonany, ze wiedziales i okazalo sie, ze jednak sie myliles  Very Happy

    Się myliłem albo raczej dałem się zmylić. Razz Niestety wiadomi oszuści z wiadomego forum (i nie piszę bynajmniej o forum DD, bo one jest mi obce) dalej innym mydlą oczy i idą w zaparte, byle tylko zachować pozory i nie zostać gołym błaznem.

    Cytuj
    Wiec odrobina pokory nie zaszkodzi, w razie czego jest jak kolo ratunkowe.

    Nie wiem o co Wam idzie... Ja tylko napisałem kilka zdań o białku. Co za rolę "pokora" ma tu odgrywać?


    Idź za ciosem "gołego błazna" i doprecyzuj. Może co razem uradzimy. Very Happy
    Zapisane
    Gavroche
    Hero Member
    *****
    wiadomoci: 41536


    Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
    « Odpowiedz #595 : 2013-12-31, 08:11:45 »

    Uradzić.
    To jakby dla Ciebie czynność, Radziu Very Happy
    Zapisane
    Zyon
    Hero Member
    *****
    wiadomoci: 25521

    pindżar ryskow wyszy


    Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
    « Odpowiedz #596 : 2013-12-31, 08:16:39 »

    Juz raz wczesniej byles rowniez przekonany, ze wiedziales i okazalo sie, ze jednak sie myliles  Very Happy

    Się myliłem albo raczej dałem się zmylić. Razz Niestety wiadomi oszuści z wiadomego forum (i nie piszę bynajmniej o forum DD, bo one jest mi obce) dalej innym mydlą oczy i idą w zaparte, byle tylko zachować pozory i nie zostać gołym błaznem.

    Cytuj
    Wiec odrobina pokory nie zaszkodzi, w razie czego jest jak kolo ratunkowe.

    Nie wiem o co Wam idzie... Ja tylko napisałem kilka zdań o białku. Co za rolę "pokora" ma tu odgrywać?

    Nie chodzi mi o jakies specjalnie pokorne zachowanie, ale o te niezachwiana pewnosci kiedy mowisz "wiem". Lepiej sobie zostawic furtke zeby nie stracic twarzy. Poprzednim razem mowiles "wiem" i teraz ci nie wierza, bo sam sie przyznalez, ze sie myliles.
    Zapisane

    Work Buy Consume Die
    Radzio
    Go


    Email
    Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
    « Odpowiedz #597 : 2013-12-31, 08:17:30 »

    Uradzić.
    To jakby dla Ciebie czynność, Radziu Very Happy
    Domniemanie. Very Happy Laughing Ale się zgłosiłem. Smile
    Wcześniej było "może". Cool
    Zapisane
    renia
    Hero Member
    *****
    Pe: Kobieta
    wiadomoci: 70544


    Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
    « Odpowiedz #598 : 2013-12-31, 09:07:46 »

    Juz raz wczesniej byles rowniez przekonany, ze wiedziales i okazalo sie, ze jednak sie myliles  Very Happy

    Się myliłem albo raczej dałem się zmylić. Razz Niestety wiadomi oszuści z wiadomego forum (i nie piszę bynajmniej o forum DD, bo one jest mi obce) dalej innym mydlą oczy i idą w zaparte, byle tylko zachować pozory i nie zostać gołym błaznem.

    Cytuj
    Wiec odrobina pokory nie zaszkodzi, w razie czego jest jak kolo ratunkowe.

    Nie wiem o co Wam idzie... Ja tylko napisałem kilka zdań o białku. Co za rolę "pokora" ma tu odgrywać?

    Nie chodzi mi o jakies specjalnie pokorne zachowanie, ale o te niezachwiana pewnosci kiedy mowisz "wiem". Lepiej sobie zostawic furtke zeby nie stracic twarzy. Poprzednim razem mowiles "wiem" i teraz ci nie wierza, bo sam sie przyznalez, ze sie myliles.

    Ja też często nie wiem jak pisać...Dr Kwaśniewski w swoich książkach pisał aby nie używać zwrotów "sądzę", uważam", "myślę, że"....ale "wiem" trudno mi napisać, bo ja mało wiem... Confused Często używam zwrotu "na pewno" ale tylko wtedy, gdy rzeczywiście mam pewność...
    Zapisane

    Radzio
    Go


    Email
    Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
    « Odpowiedz #599 : 2013-12-31, 09:17:14 »

    Konfesjonał by się przydał. Rolling Eyes Smile
    Zapisane
    Strony: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 38 Do gry Drukuj 
    « poprzedni nastpny »
    Skocz do:  

    Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
    © 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
    Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
    Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.