forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-16, 22:06:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
659613 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym  (Przeczytany 335384 razy)
anakin
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #640 : 2014-01-03, 03:01:27 »

Zluzuj nieco poslady, za nic cie nie ganie ani tym bardziej nie winie Very Happy

Mowie tylko, mniej wiecej to co gavro, ze za kazdym razem wyglaszasz swoje najnowsze tezy w pozie niezachwianej pewnosci, choc wczesniej i za chwile potem ta poza okazywala sie nieco na wyrost. Tylko tyle i nic wiecej Very Happy

Jakiego pięknego idiolektu używasz. "Zluzuj poślady" - cool slang. =]

Mówisz tylko to, co mówi Gavro, wyznajesz mi, ale... Ja nie dostrzegam związku przyczynowo skutkowego. Nie widzę, abym dał Wam powód w tym wątku do wychodzenia z takim argumentem.

Napisałem tylko ów post: http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4256.msg262319#msg262319

Po czym zostałem "napadnięty". W czym rzecz? O co tak naprawdę chodzi? Co Cię boli? Zawiść to bardzo brzydka cecha.

Cytuj
I nie wiem dlaczego od razu mi jedziesz personalnie od zmanipulowanych, jezeli sam o sobie napisales, ze dales sobie "nawciskac ciemnoty", "sprzedano mitologie", wiec kto byl zmanipulowany Very Happy

Tego nie napisałem. Jedynie skonstatowałem, że się dołączasz. Świadomie. W jakim celu? Aby mnie...?

Widziałbym tu prędzej tak jakby "walkę podjazdową"? (tylko o co walczymy? który z nas jest fajniejszy?) aniżeli zmanipulowanie.

Cytuj
No ale widze, ze kompletnie nie lapiesz sensu tego co ja mowie, wiec juz nie bede tracil zbednych kalorii i wiecej sie nie odezwe  Very Happy

Tracić coś zbędnego - fajny "logiczny" oksymoron. ^^

PS W innym wątku widziałem też przymiotnik "anakinowy" użyty w pejoratywnym kontekście... Po co szukasz zwady? Po co stosujesz takie zabiegi? Po co takie zaczepki? =)
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #641 : 2014-01-03, 03:11:58 »

Wystarczy obyć się bez aluzji, ani mi umyślnie nie docinać... a wtedy nie będziesz musiał pisać, abym "zluzował poślady". Tak chyba najprościej będzie. Wink
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #642 : 2014-01-03, 06:20:47 »

estrogen dominance bez 2 zdan Wink
Zapisane
Paweł
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #643 : 2014-01-03, 09:19:38 »

A wzmiankowane "ciała ketonowe" to fridze mogły "wychodzić" z nadmiaru tłuszczu (125 g/D) w stosunku do aktywności fizycznej... i wtedy rzeczywiście, tak jak napisał, bodaj, Wojtek, najlepiej wtedy się przebiec.

I człowiek cały czas dowiaduje się czegoś nowego Smile dobrze wiedzieć, że zależność tłuszczu z wysiłkiem fizycznym również może mieć swoje odzwierciedlenie w ketonach.

Przy okazji jedno pytanie (przepraszam, że w wątku dotyczącym innego tematu): czy w ŻO można sobie pozwolić na zachowanie złotej proporcji w przeliczeniu na cały dzień a nie w każdym posiłku? Tzn. osobny  posiłek nie musi mieć właściwej proporcji ale suma wszystkich posiłków będzie miała zachowaną właściwą proporcję na dobę.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70385


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #644 : 2014-01-03, 09:57:05 »

Dokładnie tak. Wystarczy, że bilans dobowy B:T:W się zgadza.
Zapisane

ziuta
Jr. Member
**
wiadomoci: 598


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #645 : 2014-01-03, 10:11:06 »

Ponieważ odkąd zaczęłam się żywić optymalnie śledzę wszystko w necie na ten temat, czytałam również to co pisał anakin na Men'sHealth.
Było to dla mnie o tyle ciekawe, że też czytam stare posty toana, a także dyskusje toana i lekarki. To jest b. intrygujące zobaczyć co ktoś inny "wyciąga" z tej wiedzy.

Jak się szuka meritum, to się omija animozje. Czyli jak czytam jakieś forum bo mnie interesują jakieś treści, to przez kłótnie przelatuje nie wnikając, kto z kim zadarł i jaki był przebieg tej kolejnej internetowej wojenki.

Reasumując działalność anakina jest dla mnie cenna ze względów naukowo-poznawczych Wink A w te towarzyszące spory personalne nie wnikam, po latach będą zupełnie bez znaczenia, a meritum zostanie na wieki. Smile
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #646 : 2014-01-03, 11:54:49 »

Było to dla mnie o tyle ciekawe, że też czytam stare posty toana, a także dyskusje toana i lekarki. To jest b. intrygujące zobaczyć co ktoś inny "wyciąga" z tej wiedzy...

"Podglądowywać", "podglądowywać". Very Happy Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #647 : 2014-01-03, 13:08:30 »

i serwer siada Laughing

Nieprawda! Serwer nie siadł, tylko "komuś" się zachciało pogrzebać w skryptach!  Shocked Twisted Evil  Wink
To tak jak z Dietą Optymalną - nie potrafisz - zastosuj zdrowe 5*wio...  Very Happy

Japońską! Szefu, japońską lepiej. Wink Laughing

...Wszystko moje myśli, które przelewam "do sieci" lub na papier są korzyścią dla mnie... Utrwalają i uporządkowują pozyskane przeze mnie wiadomości.

"Słuszne to i sprawiedliwe". Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #648 : 2014-01-03, 13:22:25 »

Każda zbilansowana dieta jest dobra, jak się zachowuje umiar w jedzeniu i piciu, co sam Pan Bóg nakazał...  Wink Mr. Green
A 'formuła30g" - to tylko takie delikatne przykazanie - "nie żryj tyle, bo cię zjedzą motyle" - czego tak do końca nie rozumiem.  Confused
Jakie motyle?  Shocked Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #649 : 2014-01-03, 13:25:56 »

...
Rozumieć treść tekstu dosłownie, a odczytać prawdziwy "sens" i intencję, czyli "co autor ma na myśli", to są dwie odmienne rzeczy.

O! Teraz przeczytałem, że nic Ci nie opadło. Very Happy


Każda zbilansowana dieta jest dobra, jak się zachowuje umiar w jedzeniu i piciu, co sam Pan Bóg nakazał...  Wink Mr. Green
A 'formuła30g" - to tylko takie delikatne przykazanie - "nie żryj tyle, bo cię zjedzą motyle" - czego tak do końca nie rozumiem.  Confused
Jakie motyle?  Shocked Laughing

Larwy. Wink Może. Laughing
Zapisane
grenis
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #650 : 2014-01-03, 13:31:55 »

Każda zbilansowana dieta jest dobra, jak się zachowuje umiar w jedzeniu i piciu, co sam Pan Bóg nakazał...  Wink Mr. Green
A 'formuła30g" - to tylko takie delikatne przykazanie - "nie żryj tyle, bo cię zjedzą motyle" - czego tak do końca nie rozumiem.  Confused
Jakie motyle?  Shocked Laughing

A jaki sęk?  Laughing

http://www.youtube.com/watch?v=QmEITFsnK2I
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41535


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #651 : 2014-01-03, 13:32:34 »

Każda zbilansowana dieta jest dobra, jak się zachowuje umiar w jedzeniu i piciu, co sam Pan Bóg nakazał...  Wink Mr. Green
A 'formuła30g" - to tylko takie delikatne przykazanie - "nie żryj tyle, bo cię zjedzą motyle" - czego tak do końca nie rozumiem.  Confused
Jakie motyle?  Shocked Laughing
Pewno chodzi o wysysanie soli mineralnych z padliny Very Happy
www.youtube.com/watch?v=ApWAs9P0Sh8
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #652 : 2014-01-03, 13:36:02 »

 Shocked
Bardzo dziękuję! Rozjaśniło mi się!
Powiedzenie: "nie żryj tyle, bo cię zjedzą motyle" ma biochemiczno-fizjologiczne uzasadnienie w przypadku motyli i w pewnych okolicznościach!  Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #653 : 2014-01-03, 14:41:53 »

Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #654 : 2014-01-03, 14:51:16 »

Mieniak tęczowiec (Apatura iris) - ten to samo!  Confused
Czyli jednak -  "przysłowia mądrością nadodu"!
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41535


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #655 : 2014-01-03, 15:06:45 »

Shocked
Bardzo dziękuję! Rozjaśniło mi się!
Powiedzenie: "nie żryj tyle, bo cię zjedzą motyle" ma biochemiczno-fizjologiczne uzasadnienie w przypadku motyli i w pewnych okolicznościach!  Very Happy
Można to przewrotnie potraktować jako argument "za" biodostępnością składników pochodzenia zwierzęcego nad roślinnymi i suplementami Very Happy
Motyle podobno przedkładają ssanie padliny, odchodów, wypluwek sowich nad korzystanie z wysychających kałuż.
Hodowcy motyli do oranżerii w ogrodach zoologicznych stosują rozmrożoną rybę morską chętniej niż sztuczne suplementy jako dodatek do nektaru.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #656 : 2014-01-03, 15:25:09 »

Motylarnie - atrakcja każdego zoo!  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41535


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #657 : 2014-01-03, 15:40:38 »

Motylarnie - atrakcja każdego zoo!  Very Happy
Na wyspie Mainau, na Jeziorze Bodeńskim, jest jedna z największych motylarni w Europie  Very Happy
http://kolumber.pl/g/141970-Mainau%20-
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55792


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #658 : 2014-01-03, 16:50:49 »

Piękne zdjęcia!  Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #659 : 2014-01-03, 16:53:05 »

Nigdy nie byłem po niemieckiej stronie jeziora!  Confused
Zapisane
Strony: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 19 zapytaniami.