forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 19:02:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658458 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 38 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym  (Przeczytany 315052 razy)
Radzio
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #80 : 2011-02-17, 22:00:20 »

Witaj Smile
Nie zetknąłem się z takim problemem, jakim są bolące plamy na języku i mającym coś z tym wspólnego białkiem-  ograniczę się tylko do przywitania.
Jutro powinno być więcej wpisów. Smile  A może dzisiaj Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #81 : 2011-02-17, 22:07:42 »

witam wszytskich jestem nowa!
prosze o pomoc przy uslaeniu ilosci bialka. na DO jestem od grudnia mam 30 lat waga 63kg wzrost 170!
jem teraz bialka kolo 50g ! od jakiegos czasu ograniczylam do 30-40 bo pojawily sie u mnie czerwone bolace plamy na jezyku po kazdym posilku!w miedzy posilkach sie nie pojawia!co to za objaw za malo zelaza?

Witaj "friga". Very Happy Pozwól, że zadam Ci najpierw dwa pytania, bo trudno od razu tak coś doradzić. Ja też pierwszy raz spotykam się z takimi dolegliwościami.
Te czerwone i bolące plamki na języku pojawiły się u Ciebie jak już byłaś na DO, czy wcześniej też już się zdarzały? Miałaś jakieś chorobowe powody do przejścia na ten rodzaj jedzenia?
Zapisane

friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #82 : 2011-02-17, 22:12:47 »

TAK kiedys przed DO sie pojawialy!zaden lekarz nie wiedzial skad sie wziely, zrobilam wszystkie wymazy bakteryjne grzybicze itp.i nic. wiec czytajac rozne fora doszlam do wniosku ze to jezyk geograficzny. ale na jakis czas przeszedl na jakies 3 m-ce. i teraz znowu!wiec czytam wasze wypowiedzi i widze ze jak sie przebialczy to wracaja choroby z przed DO! dlatego bialko ograniczylam!ale dalej nic. ptrzeszlam na DO z powodu choroby refluksowej!
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #83 : 2011-02-17, 22:21:51 »

na noc juz nic nie jem wiec ich nie ma!ale jutro postaram sie zrobic zdj i wam pokaze!moze ktos mial cos takiego??refluks tez w 100% nie przeszedl!ma jeszcze uczucie pieprzu w ustach, bez charakterystycznej zgagi.dr. Kwasniewski pisze ze choroby zoladka najszybciej przechodza a mnie wcale! Sad
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #84 : 2011-02-17, 22:26:21 »

TAK kiedys przed DO sie pojawialy!zaden lekarz nie wiedzial skad sie wziely, zrobilam wszystkie wymazy bakteryjne grzybicze itp.i nic. wiec czytajac rozne fora doszlam do wniosku ze to jezyk geograficzny. ale na jakis czas przeszedl na jakies 3 m-ce. i teraz znowu!wiec czytam wasze wypowiedzi i widze ze jak sie przebialczy to wracaja choroby z przed DO! dlatego bialko ograniczylam!ale dalej nic. ptrzeszlam na DO z powodu choroby refluksowej!

Choroba refluksowa na ogół szybko się cofa na DO. A z tymi plamkami to nie mam pojęcia...Piszesz, że jesteś na DO od grudnia...Stosujesz ją w miarę dokladnie? Jesz tylko produkty zalecane? Liczysz i ważysz zjadane produkty? Myślę, że u Ciebie już skończył się okres przebudowy metabolizmu...Masz 170 cm wzrostu, czyli Twoja waga należna wynosi ok. 70 kg czyli białka powinnas zjadać ok. 60g. Ale boję się tutaj cokolwiek doradzać bo to jest zależne od posiadanych chorób, od trybu życia, od wieku i wielu jeszcze innych czynników. Myślę, że najlepiej byś zrobiła, gdybyś skontaktowała się z lekarzem optymalnym. Co my możemy Ci doradzić, jesli nie znamy twojej choroby, a zresztą przy chorobach, to tylko lekarz powinien decydować.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #85 : 2011-02-17, 22:27:25 »

Ja uważam, że prędzej jadłaś za mało białka niż za dużo...
Zapisane

friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #86 : 2011-02-17, 22:33:23 »

dlatego pytam tu moze ktos mial taka chorobe i cos wie na ten tema wiecej.
Reniu jesli jestem po przebudowie tak mnie przynajmniej powiedzial dieteyk u ktorego bylam to nie powinnam jesc wlasnie 40 białka??
sama juz nie wiem. martwi mnie to ze wszytsko wrocilo!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #87 : 2011-02-17, 22:35:10 »

"friga" musiałabyś napisać co i ile konkretnie codziennie zjadasz. To jest bardzo istotne...
Zapisane

friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #88 : 2011-02-17, 22:36:50 »

stosuje dokladnie , wszytsko wczesniej obliczma i waze!
sniadanie:
1 jajko 2zoltka
maslo 30 g
dzem niskoslodzony 20 g -6,8 wegla

podiwczorek:
torcik orzechowy z ksaizki optymalnej 50 g -15,4 bialka/45 tluszczu/8 wegla

obiad:
wywar kolagenowy 200 ml
zóltko
jako sadzone
ziemniaki 150
jarzynka 150
maslo 30

niekiedy sliwki suszone na noc
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #89 : 2011-02-17, 22:39:00 »

przepraszam wkradl sie blad bo ilosc bialka/tluszczu/wegla w torciku jest na 100 g wiec przez polowe bo ja jem 50.
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #90 : 2011-02-17, 22:46:19 »

czytajac forum zastosowalam rowniez diete rotacyjna, wiec jeden dzien jest z jajkami a drugi z miesem
dzien z miesem:
sniadanie
salatka (robie ze 100 g marchewki, pietruszki,ogorki kiszone, majonez50) w sumie 100g =0,48:9,74:7,92
boczek 50 g 5:26,5:0
masło 10g   -:9,2:-

podiweczorek
torik orzechowy

obiad :
wywar
z pietruszka natka
karkowka 100
ziemniaki 150
buraki 100
maslo 20
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #91 : 2011-02-17, 23:09:12 »

zostawie moze doladnie obliczony jadlospis na jutro (moze ktos z was pomoze jutro)

sniadanie:
salatka jarzynowa  100g      0,48     9,74     7,92
boczek gotowany     30g     5,0       15,9      ---
maslo 10 g                        --         9,2      ---
kielbasa wiejska 50g             7,5      9,0

RAZEM:                             12,98    43,84   7,92

                                          1:       3,37  :   0,6

PODWIECZOREK:
torcik orzechowy 100g          10,3      37,8     10,8

OBIAD:
wywar 200 ml(nie licze bo ma malo)        1,2
łopatka 100g                                    16,0      21,7        ---
buraki 100g                                         -            -          7,1
ziemniaki 100g                                     -                      15,0
maslo 20g                                       -            18,4       --
RAZEM                                         17,2         40            12,1

                                                       1 :       2,3  :        0,7

BILANS DZIENNY:                             40,5:    125:    30,82

                                                         1:       3,1         :0,7     

Jak wychodza ciala ketonowe na 3+ to jem na wieczor pare sliwek w czekoladzie (2-3 szt) a zwyklych suszonych (5szt)

PROSZE O KOREKTE JAKBY KTOS byl taki uprzejmy, bo diabel tkwi w szczegolach:)                       
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #92 : 2011-02-18, 07:49:43 »

Jak wychodzą ciała ketonowe, to zasuwaj na przebieżkę stosowną do formy, a nie jedz cukru.
No chyba, że się ruszać nie możesz, albo co gorsza jesteś obłożnie chora, to faktycznie parę śliwek w czekoladzie może pomóc.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #93 : 2011-02-18, 07:51:33 »

"friga" DO stosujesz od grudnia (nie wiem czy od początku grudnia, czy raczej od końca, bo to może mieć istotny wpływ na ustalenie końca okresu przejściowego). Ja uważam, że ogólnie zjadasz mało - przy wzroście 170cm (nie podałaś czy uprawiasz jakiś sport) piszesz, że wcześniej jadłaś białka jeszcze mniej. Ja naprwdę nie bardzo czuję się kompetentna w doradzaniu Tobie i uważam, że najrozsądniejsze będzie szukanie pomocy u lekarza optymalnego (przez te Twoje dolegliwości). Może inni Forumowicze znajdą jakąś radę...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #94 : 2011-02-18, 10:43:07 »

Jak wychodzą ciała ketonowe, to zasuwaj na przebieżkę stosowną do formy, a nie jedz cukru.
No chyba, że się ruszać nie możesz, albo co gorsza jesteś obłożnie chora, to faktycznie parę śliwek w czekoladzie może pomóc.

Jak to jest? Aktywność fizyczna likwiduje ciała ketonowe? A nie jest to tak, że duży wysiłek fizyczny może przyczynić się do powstania ciał ketonowych w moczu?
Zapisane

friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #95 : 2011-02-18, 14:18:44 »

na DO jestem od 15 grudnia. RENIU wczesniej jadlam wiecej bialka tak do 60-70.myslalam ze zredukowac trzeba. bylam u dietetyka optym w kr.
ciala ketonowe obniza wysilek fizyczny????
mam prace pol na pol troche biurowa troche musze pobiegac, wieczoem przez pol godz orbitkuje.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #96 : 2011-02-18, 14:30:15 »

Trudno mi coś powiedzieć, tym bardziej, że nie wiadomo co powoduje u Ciebie te uciążliwe plamy na języku. Ja boję się cokolwiek doradzać...
Zapisane

friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #97 : 2011-02-18, 14:46:41 »

JAK ograniczylam bialko od 3 dni to zaczla mnie sie pojawiac rano katar lejacy!bola mnie miesnie!chyba zle sie czuje z taka mala iloscia bialka, a dietetyczka powiedziala ze juz jestem po przebudowie!
Reniu a ile ty jesz bialka dziennie?
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #98 : 2011-02-18, 14:57:20 »

Jak to jest? Aktywność fizyczna likwiduje ciała ketonowe? A nie jest to tak, że duży wysiłek fizyczny może przyczynić się do powstania ciał ketonowych w moczu?

Po wysiłku, to jest to stan fizjologiczny, a tu chodzi o "wykryte" ketony w stanie spoczynku, że tak powiem...  Wink
Czyli, po wysiłku - dobrze, w spoczynku - patologia.
Patologię spoczynkową najlepiej reguluje wysiłek fizyczny, prowadzący do chwilowego wzrostu kwasowości moczu... 
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #99 : 2011-02-18, 14:59:43 »

to u mnie sie nie sprawdza:)
poorbitkuje moze wiecej:)i spr rano:)
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 38 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 19 zapytaniami.