forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-30, 04:19:34

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660655 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 38 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym  (Przeczytany 336343 razy)
friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #340 : 2011-03-12, 22:26:24 »

Powiem tak jest juz naprawde bardzo dobrze.Mysle ze musze sobie pod siebie proporcje nieznacznie zmienic.Tluszczu chcialam stopniowo zjadac wiecej do 120max.czyli bedzie 1/3 ale to musze stopniowo.
Terseso ale ja jem 40 bialka?A wegla nigdy wczesniej nie jadlam wiecej niz 50.Raczej sie wachal gdzies kolo 45-48.Teraz od 2 dni jem wegla 60 bo te ciala ketonowe sa  +++i ciala spadly wiec jak juz tu poszlo myslalam ze zmienie proprcje pomaly na 50 bialka /120 tluszczu i 50 wegla.??
Najlepiej sie czuje na weglach zlozonych tylko i wylacznie. Proste tragedia. I zastosowalam gdzies wycztytana porade ADAMIO i kupuje pomidory w puszkach takie "oryginalne"i rozcienczam woda mineralna i dodaje pietruszki zielonej zeby byl ostry smak-pycha:)
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #341 : 2011-03-12, 22:48:30 »

Friga,

trzeba wiedzieć że proporcji należy pilnować. Bez tego łatwo się z DO/ŻO rozminąć.
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #342 : 2011-03-12, 22:58:19 »

A gdzie ja sie rozminelam?Stosunek 40/100/50?
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #343 : 2011-03-21, 23:08:19 »

Prosze o forumowiczow o weryfikacje mojego dzisiejszego jadlospiu:

sniadanie 4 zoltka

bialko 2 bialka
smalec 30g
pomidor 100g

obiad:
jajka sadzone 2
ziemniaki 150
groszek +marchewka 100
maslo 20

kolacja:
sok pomidorowy 150ml (pomidory w puszce + woda mineralna)

po zjedzeniu takiego zestawu kluje mnie watroba caly dzien.
z czyms moze przesadzilam?
jakas podpowiedz?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #344 : 2011-03-22, 09:54:51 »

Najlepszej jakosci bialka, z jajek, masz okolo 70 gr, tluszczu okolo 140 gr i weglowodanow okolo 80. Proporcje 1:2:1,1

Licze na oko, poniewaz siedze w pracy. Jezeli tak jest , to moze za duzo dobrego bialka i za malo tluszczu. Watroba nie lubi nadmiaru bialka, czyli przerabianie go na weglowodany.

Czy cxesto masz te klucia watroby?
Zapisane
Krystyna
Jr. Member
**
wiadomoci: 649


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #345 : 2011-03-22, 10:10:33 »

 Korekta; białka łącznie z roślinnym około 40 g, tłuszczu około 90 g. węglowodanów niecałe 50 g.
                                                                Pozdrawiam Krystyna
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #346 : 2011-03-22, 10:20:14 »

Zgadza sie, liczylem bialko jajka razy dwa i tak to sie zaczelo. Laughing
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #347 : 2011-03-22, 15:00:26 »

Przekuje mnie ta watroba cos  dosc czesto (wczesniej jak nie bylam na DO nigdy)
Ostanio niby mialo to byc po tych moich babeczkach ( z maslem i kakao:)

ale teraz widze ze juz tego nie jem wogole i dalej co jakis czas mnie kluje i tak caly dzien,
dzis pomyslalam ze zrobie jeden dzien (nic napewno nie zaszkodzi) bez bilalka wogole , trzymajac W I T wg DO i to samo-boli dalej
wiec co jest tego przyczyna jak nie bialko???jakies nerwo-bole???nigdy czegos takiego nie mialam!

zjadlam rano:
ogorek kiszony 100g
pomidor 100g
maslo 30g

na obiad:
kapusta kiszona 200g
papryka czerwona 30g
maslo 30

planuje jeszcze na kolacje ugotowane warzywa (marchewka + groszek) z maslem

i kluje dalej , mimo ze nie ma bialka wogole a rano przed sniadaniem bylo juz dobrze, nic nie bolalo , zaczelo sie po snidaniu:(


mialam robione w tamtym roku w listopadzie badanie ultrasonograficzne watroby i wszytskie proby watrobowe i wyszly ok.
Ale to bylo przed stosowanie DO.

Jak jedno sie unormuje to drugie wychodzi:(

Co radzicie??prosze o pomoc.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70546


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #348 : 2011-03-22, 15:28:47 »

Może masz kamienie w woreczku żółciowym. Nie zawsze USG je wykazuje...A może to nie wątroba Cię boli? Najlepiej, moim zdaniem, abyś zrobiła sobie kompleksowe badania. Ja też na początku robiłam różne błędy w stosowaniu DO, ale nic mnie nie bolało...jedynie czasami głowa, jak jadłam za mało węglowodanów.
Zapisane

friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #349 : 2011-03-22, 15:35:27 »

Robilam kopleksowe wszytskie badania, wszytsko jest ok.Kamienie zostaly wykluczone.
Renie mysle ze napewt hipotetycznie biorac te kamienie pod uwage to chyba by bolalo mnie caly czas, a mnie raz boli codziennie przez 3 dni potem wogole np.przez tydzien albo wiecej.Dlatego polaczylam to z jedzeniem.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #350 : 2011-03-22, 15:41:27 »

Ja proponuje zaczac na nowo.

Wiem, ze sie powtarzam ale oklet na sniadanie, zbilansowany obad i kolacja oraz badanie cial ketonowych.
Stosujac zlota zasade 1;2,5-3,5:0,5 na poczatek a nastepnie zwiekszyc weglowodany po przystosowaniu sie organizmu do DO.

Twoj organizm nie mogl sie jeszcze orzystosowac do ZO/DO bo Ty na ZO/DO jeszcze nie bylas. Jak zaczniew w pelnym zakresie od razu to bedziemy mogli pomoc a i podejrzewam, ze nie bedzie w czym pomagac.

Tylko proporcje musisz utrzymac. Tak jak wyzej.

Jezeli sie boisz T to nie powinnas zaczynac ZO/DO tylko zaczac diete japonska. Tez dobra.
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #351 : 2011-03-22, 17:08:25 »

Bac sie nie boje:)
Adampie myslisz ze jeszcze nie przeszlam na DO/ZO?U lekarza optymalnego jak bylam w styczniu to powiedzial mi ze po 4 tyg -6ty u mlodysz jest juz przebudowa i kazal wtedy obnizyc bialko . Bo bylo 70-80 wiec kazal na 40-50 i do tego tluszcz w zaleznosci od wysilku a wegiel trzymac w ryzach do 50.
Czyli co proponujesz jesc teraz 70 bialka?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #352 : 2011-03-22, 23:05:39 »

Bac sie nie boje:)
Adampie myslisz ze jeszcze nie przeszlam na DO/ZO?U lekarza optymalnego jak bylam w styczniu to powiedzial mi ze po 4 tyg -6ty u mlodysz jest juz przebudowa i kazal wtedy obnizyc bialko . Bo bylo 70-80 wiec kazal na 40-50 i do tego tluszcz w zaleznosci od wysilku a wegiel trzymac w ryzach do 50.
Czyli co proponujesz jesc teraz 70 bialka?

Nie, ja nie proponuje 70 gr bialka. Ja proponuje podniesc ilosc zjadanego tluszczu ta, aby bylo go min 2,5 raza wecej w stosunku do zjadanego bialka. Czyli jezeli lekarz Ci ustalil ilosc bialka na 40-50 gr to tluszczu powinnas zjadac min 2,5 raza wiecej. Chyba, ze masz duza nadwage, to wowczas 1,5-2 razy ilosc zjadanego bialka. Z Twoich postow wynika, ze nie masz nadwgi. Dlatego jako minimum powinnas zjadac 2,5 x 40-50. A weglowodanow tyle bys nie miala ketonow wiecej jak ++.To mozesz zbadac paskami. Im wiecej wysilku tym wiecej musisz zjesc T i W.

Piszac, ze nie jestes jeszcze nz DO/ZO mialem tylko na mysli Twoje niepoprawne proporcje BTW. Niepoprawne, poniewaz nie majac nadwagi zjadasz za malo T a to jest glowne paliwo na naszej diecie. 2,5-3,5 x ilosc bialka a czasami wiecej w zaleznosci od wysilku, wieku itd.

Jezeli masz ciala ketonowe to tylko dlatego, ze trzymasz ilosc zjadanych weglowodanow "w ryzach" sluchajac lekarza a nie organizmu. Kazdy organizm jest inny i zaden lekarz nie powie Ci dokladnie w gramach ile czego masz jesc. Moze sie okazac, ze 40 gr bialka jest dla Ciebie zbyt mala iloscia bo np. zjadasz bialko rybie, ktore jest gorsze od bialka w zoltku jajka itd.

Teoretycznie, jak to podaje podrecznik biochemii, mozna przyjac, ze 0,8 x Twoja waga ( ktora powinnas miec - wszystko ponad metr wzrostu) to jest ilosc bialka, ktore dziennie powinnas zjadac, to bialko x min 2,5 to sa tluszcze, ktore powinnas dostarczyc organizmowi oraz weglowodanow tyle aby ketonow bylo jak najmniej.

Czyli zupelnie teoretycznie:
majac 160 cm wzrostu, powinnas wazyc 60 kg.
60 x 0,8= 48
48 to ilosc bialka
48 x 2,5= 120
48 x 3,5=168
to min i max tluszczu
A weglowodany jak wyzej.

To tak zupelnie teoretycznie ale nie daleko od prawdy.
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #353 : 2011-03-22, 23:40:43 »

Dobrze , zrobie korekte, uwzglednie wiecej tluszczu, chodz czulam sie ciezko przy wiekszej ilosci ale ok, musze sprobowac:)
Nie odchudzam sie, raczej jestem szczupla.
Dziekuje za rady Adampio, jako cos wyjdzie nie tak to bede Was jeszcze pytac. Smile
Watrobka juz nie boli:)przeszlo, ale zawsze na wieczor przechodzi do rana nie boli i od rana po sniadaniu zaczyna,poobserwuje sie zobacze co jest tego powodem-bialko raczej nie.Moze to jakies nerwobole?

Mam jeszcze pytanie z innej beczki, czy Wy jecie codziennie co innego????Zeby nie obciazac tych samych szlakow metabolicznych?Bo ja jak ugotowalam wywar to jadlam go caly tydzien, podobnie z sernikiem i raczej mam jedzenie monotematyczne , prawie zawsze podobne.A juz kolejno wg dni napewno, az czegos nie zjem do konca, jako ze jestem sama na DO  w domu.

I drugie pytanie nie wiem czy ktos na nie odpowie ale zaczela mnie interesowac wlasnie ta wspominana wczesniej alergia wiec czytam wiecej na stronach anglojezycznych bo po polsku nie ma na temat za duzo inf i badan a mianowice na temat ZESPOŁU NIESZCZELNEGO JELITA.Czy ktos cos wie na te temat?W Stanach na tej podstawie wyjasniaja alergie ktore pojawiaja sie u rodzenstwa czy wsrod rodzin tylko u pojedynczych osobnikow wychowywanych w tych samych warunkach.Winowajca pierwotnym maja byc wegle proste w nadmiarze , czesto sprzyja temu jakas antybiotyko-terapia.
Czy Macie jakies metody wzmocnienia-odbudowy flory bakteryjnej jelit po antybiotyko-terapii ale z wylaczeniem -produktow mleka (kefir, maslanka) i pre- i probiotykow.???
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #354 : 2011-03-23, 07:06:37 »

Macie jakies metody wzmocnienia-odbudowy flory bakteryjnej jelit po antybiotyko-terapii

Oczywiście, na pierwszym miejscu wśród zwierząt jest koprofagia i to nie własnych odchodów.
Taka pica z potrzeby chwili np: po zatruciu pokarmowym, odbudowuje florę bakteryjną i można u zwierząt uznać ją za normalne zachowanie, a nie zboczenie.
Ale w przypadku człowieka są lepsze i dużo przyjemniejsze metody naturalne np: kontakty intymne...  Very Happy
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #355 : 2011-03-23, 11:28:53 »

Wojeciechu czyli wg Ciebie to reklama?I chwila jednostki marketingowej?
Ja absolutnie w faramokologiczne metody nie wierze , czytalam wiele badan potwierdzajacych nieliczne korzysci ze stosowania np.Sanprobi za 35zl!A jednak schodzi jak swierze buleczki:)podobno maja nawet badania kliniczne:)nie wierze:)

to tak jak w programie na tvn style chodzi taka Pani Profesor np.po firmach ktore produkuja leki na odchudzanie i maja jakies tam rekomendacje itp a jak ich pyta zeby pokazali to nie maja bo sie zgubily nagle:)

Ale wiem ze moze byc  zachiana flore bakteryjna w jelitach.Tylko np na pocztaku 1900r nikt nie znal lakcidu , sanprobi i w takich przypadkach stosowali naturalne metody.Dlatego o nie pytam?Kwaszone ogorki, kapusta?????

Co do proponowanych przez Ciebie doswiadczen odbudowy nie znam metody jaki to sposobami te flory mialyby sie przenikac:)i skad wiadmo ze tamta nie bylaby tez zachwiana Laughing
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #356 : 2011-03-23, 11:37:26 »

Prosciej mowiac jest ogolna swawola na wszytsko, nikt tego nie kontroluje czy w jedzeniu czy  lekach czy w kosmetykach.Nie ma norm.Jesli chodzi oczywiscie o suplementy diety bo leki jako takie musza spelniac pewnie normy ale inaczej sprawa wyglada z generykami!Gdzie wartos leczniczej substancji moze byc w granicach 60-80%-A reszta wypelniaczy co sie trafi:)Znam przypadki gdy nie dzialaja leki generycznych lub nawet co gorsza daja liczne dzialania  niepozadane ktore sie pojawiaja po zazyciu generyku!
Ale teraz ministerstwo chce zmienic zeby to w aptekach wciskac wlasnie te leki generyczne (niby wspieranie wlasnej gospodarki) tylko kto na tym zyska a kto na tym straci:)

Wole naturalne metody dochodzenia do zdrowia:)
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #357 : 2011-03-23, 12:24:49 »

Cytuj
tylko kto na tym zyska a kto na tym straci:)

Na to pytanie znamy odpowiedz. Jak zwykle zyska mafia farmaceutyczna a traci tylko pacjent. Laughing
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #358 : 2011-03-23, 12:57:17 »

Tylko pacjent? Tylko nie tylko Smile   

Adampio, parę godzin temu czytałam, że na 1125 miliaredrów przypada 1 miliard głodnych Confused  Sad   
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #359 : 2011-03-23, 13:11:01 »

No coz, a przecietny dunsczyk wyrzuca okolo 60 kg jedzenia miesiecznie, czyli okolo 700 kg rocznie a my mowimy o glodzie na swiecie. Shocked Very Happy

Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 38 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 20 zapytaniami.