forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 15:54:17

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658451 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym  (Przeczytany 315044 razy)
administ
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #720 : 2016-04-03, 18:45:19 »

W tym wieku, przy tym wzroście i wadze, to można jeść jak smok i wszystko się samo zbilansuje bez żadnego problemu.  Cool
Zapisane
Bobby
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #721 : 2016-04-03, 19:22:12 »

No nie wiem. Kiedyś brain fog był o wiele gorszy. A ogólny stan organizmu też nie był najlepszy.
Zapisane
Bobby
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #722 : 2016-04-03, 19:26:37 »

Czyli mam jeść do syta w proporcji? Nawet jak wyjdzie 100g B na dzień?
Zapisane
Bobby
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #723 : 2016-04-03, 19:36:19 »

Jak wyjdzie 100g B to chyba nie wyrobie na jedzenie
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #724 : 2016-04-03, 20:11:32 »

Sto gram białka to kilo twarogu śmietankowego, śledzia albo pół kilo strączkowego, czy innego, obrobionego kulinarnie chudego mięsa!  Shocked
Po co jeść szajs białkowy, przepalając to z uwalnianiem trującego azotu, jak można egzogenny koncentrat aminokwasowy.  Cool
Tani jest do tego, zmniejsza wybitnie zapotrzebowanie na biało, więc w czym problem? Rolling Eyes
Wiem, wiem, ułożyć jadłospis, rozpisać co do grama, no ale przepraszam, nie moja brocha.  Cool
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #725 : 2016-04-03, 20:36:45 »

(...) Wiem, wiem, ułożyć jadłospis, rozpisać co do grama, no ale przepraszam, nie moja brocha.  Cool

O ile
planowanie co do grama jest silnie psychiatryczne,
to
spis z natury, dokładny, tego co się właśnie w danym dniu zjadło może być użyteczny,

by rozpoznać gdzie dietetycznie "siem znajdujem". Bywa tak, dość często, że "wydaje mi się" co zjadłem (choćby w aspekcie BTW) znacznie odbiega od rzeczywistości, zwłaszcza gdy w grę wchodzi pierdylion składników, dodatków, przegryzek i "niewinnych" lub "doskonałych" produktów, których "nie trzeba liczyć".

Że wspomnę "100g orzeszków" - takie niby nic.
 Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #726 : 2016-04-03, 20:41:14 »

Za prawdę mi żal i nawet skłonny byłbym tłumaczyć, ale mam poczucie straconego czasu na takie "drutowanie", a do tego po co zawracać sobie głowę cudzymi problemami - to takie toksyczne dla zdrowia własnego!  Shocked Wink
Życie nie polega na liczeniu spożytego żarcia, bo to takie prymitywne jest i utrudnia myślenie!  Confused
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #727 : 2016-04-03, 20:47:01 »

Życie nie polega na liczeniu spożytego żarcia, bo to takie prymitywne jest i utrudnia myślenie!  Confused

Nie wspominam nawet o szczycie głupoty - czyli badaniu poziomu cukru we krwi po każdym posiłku, tylko po to, aby mieć zgodnie z "normą" - patologia kompletna!  Laughing
Zapisane
Bobby
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #728 : 2016-04-03, 20:50:07 »

Czyli mam jeść do syta w proporcji. Proste
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #729 : 2016-04-03, 20:51:20 »

Jak drut.  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #730 : 2016-04-03, 20:52:21 »

Zapisane

vvv
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #731 : 2016-04-03, 20:54:39 »

(...) Życie nie polega na liczeniu spożytego żarcia  (...)

Ale w drodze powrotnej od Żarcia do Życia może nie wyrocznią, a kompasem być.
 Cool
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #732 : 2016-04-04, 11:17:54 »

Jedz zgodnie z proporcjami do syta. Pierwszy rok trzeba trochę pilnować produktów, aby występowały we właściwych proporcjach. Po upływie tego czasu, po dostosowaniu organizmu sam będzie się domagał, gdy czegoś się nie dostanie.  Przykładowo robiąc kanapkę z placka/ gofra z serem - nie ma możlwości takiej, aby za mało masła posmarować, gdy będzie za mało - organizm krzyczy - posmaruj baranie grubiej bo za sucho (białkowo). Dosmarowuje się odpowiednią ilość i jest ok. Z czasem jest wszystko prostsze.   Z autopsji wiem.   Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #733 : 2016-04-04, 11:22:02 »

Jedz zgodnie z proporcjami do syta. Pierwszy rok trzeba trochę pilnować produktów, aby występowały we właściwych proporcjach. Po upływie tego czasu, po dostosowaniu organizmu sam będzie się domagał, gdy czegoś się nie dostanie.  Przykładowo robiąc kanapkę z placka/ gofra z serem - nie ma możlwości takiej, aby za mało masła posmarować, gdy będzie za mało - organizm krzyczy - posmaruj baranie grubiej bo za sucho (białkowo). Dosmarowuje się odpowiednią ilość i jest ok. Z czasem jest wszystko prostsze.   Z autopsji wiem.   Smile
Laughing
Super!
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #734 : 2016-04-04, 12:23:03 »

Za mało tłuszczu:
(...) Przykładowo robiąc kanapkę z placka/ gofra z serem - nie ma możliwości takiej, aby za mało masła posmarować, gdy będzie za mało - organizm krzyczy - posmaruj baranie grubiej bo za sucho (białkowo). (...)

Za dużo tłuszczu:
Jak jem więcej tłuszczu to się leje ze mnie i odbyt piecze.

Jakie to proste.
 Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #735 : 2016-04-04, 12:51:59 »

Jeszcze prościej jest czytać ze zrozumieniem i nie manipulować cytatami. Very Happy
Cytuj
Pierwszy rok trzeba trochę pilnować produktów, aby występowały we właściwych proporcjach.
I wtedy nie będzie leciało i piekło. Razz
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #736 : 2016-04-04, 13:40:14 »

dodałbym jeszcze, żeby nie brać dosłownie cytatów z książki, że organizm za  2 tygodnie się przystosowuje, bo różne to bywa. Lepiej przyjąć na wstępie, że trwać to będzie pół roku, a najlepiej starsi - rok przyjąć minimum.  Ja relatywnie zdrowy (jakiś drobnych 20 dolegliwości) musiałem trochę trochę znieść burczeń/ bulgotań w brzuchu po śmietance, jedzenia śliwek czy ostropestu na zaparcie, skrócony sen itp . Dopiero po roku można było powiedzieć, że wszystko działa tak jak powinno. Nie wiem jak to się odbywa u młodzieży  Rolling Eyes , pewnie w zależności od  tego jaki model żywienia był w domu promowany ( po sałacie na jogurcie i makaronie i zapiekankach z pieczarkami może być trudniej). U mojej Zosi dostosował się organizm po 2 latach dopiero, tzn instynktownie sięga po produkty odpowiednie bez podpowiedzi. Wie, że ma 3 kostki czekolady zjeść, 1-2 kartofle, ile plastrów masła itd
Generalnie, czym dalej w las, tym prościej jeśli chodzi o tłuste żywienie.
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #737 : 2016-04-04, 15:08:09 »

U młodzieży jest od ręki, wystarczy tylko przegłodzić.  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #738 : 2016-04-04, 16:22:34 »

Ze dwa tygodnie? Very Happy
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #739 : 2016-04-04, 20:35:26 »

Dniówka spokojnie starczy.  Cool
Zapisane
Strony: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 20 zapytaniami.