forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 12:51:34

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658449 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 38 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym  (Przeczytany 315024 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #20 : 2010-05-29, 23:00:28 »



... Ja tak próbuję od dwóch dni zobaczę jaki będzie efekt ...

Napiszesz nam, czy lepiej się czujesz przy takim rozdzielaniu składników - dobrze? (może to jeszcze za szybko na efekty) To jest chyba podobne do diety rozdzielczej - chociaż ja tak do końca nie wiem na czym ona polega i co z czym można, a co nie powinno się razem jadać.
Zapisane

Gazda412
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #21 : 2010-05-29, 23:35:45 »

Ja od lat na każde śnisdanie jem jajecznice z 5-6 żółtek a wieczorem podgarle lub podroby. W południe najczęściej ziemniak i kubek śmietany 30%. I nie narzekam. Very Happy Very Happy
Pozdrawiam wszystkich optymalnych.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #22 : 2010-05-30, 08:58:17 »


"Gazda" nie jesz za mało węglowodanów?
Zapisane

BACA
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #23 : 2010-05-30, 09:19:24 »

"Gazda" - w/g mnie jest lux, ale tylko na pewien czas. Ja tak jadłem i dopiero po kilku latach wyprostował mnie dr. Kwaśniewski w Gliwicach bo zacząłem łapać objawy wynikające z przewagi układu sympatycznego.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #24 : 2010-05-30, 10:05:27 »

Ja od lat na każde śnisdanie jem jajecznice z 5-6 żółtek a wieczorem podgarle lub podroby. W południe najczęściej ziemniak i kubek śmietany 30%. I nie narzekam. Very Happy Very Happy
Pozdrawiam wszystkich optymalnych.


Smile  , jaki duży jest ten ziemniak ?

Tłuszczu sporo...
Zapisane
Gazda412
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #25 : 2010-05-30, 11:50:34 »

Ja od lat na każde śnisdanie jem jajecznice z 5-6 żółtek a wieczorem podgarle lub podroby. W południe najczęściej ziemniak i kubek śmietany 30%. I nie narzekam. Very Happy Very Happy
Pozdrawiam wszystkich optymalnych.


Smile  , jaki duży jest ten ziemniak ?

Tłuszczu sporo...

Ziemniak codziennie120-150g z kubkiem śmietany. Tłuszczu jadam dosyć sporo: do ziemniaka oprócz śmietany t jeszcze masło ub smales ze skwarkami. Poniważ potrafię i lubię zjadać
masło łyzeczką, to często to robię. Węglowodany uzupełniam wieczorem czekoladą gorzką. W dni kiedy dużo pracuje fizycznie, staram się zjadać więcej węglowodanów. Białka zawsze w granicach 40-45g lub mniej.Wyrobów mącznych "zero". Pozdrawiam. Very Happy
Zapisane
Gazda412
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #26 : 2010-05-30, 11:59:27 »

"Gazda" - w/g mnie jest lux, ale tylko na pewien czas. Ja tak jadłem i dopiero po kilku latach wyprostował mnie dr. Kwaśniewski w Gliwicach bo zacząłem łapać objawy wynikające z przewagi układu sympatycznego.
 Jeżeli możesz powiedzieć jakie to były objawy, czym sie objawia przewaga układu sympatycznego. Ja po sobie sauwazyłem, że dzisiaj nie mogę zjadać tyle białka i węgli, co jeszcze rok temu.
Gdy zjem tylko trochę więcej białka lub wegli, to zaraz poziom cukru podchodzi do góry i trzeba brać kilka jednostek insuliny. Na cukrzycę choruję od16 lat, a od ośmiu żywię się optymalnie.
Pozdrawiam wszystkich optymalnych.
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #27 : 2010-05-30, 12:37:35 »

"Gazda" - Wiele razy to było tematem - wejdż i sprawdż. Jeżeli chodzi o cukrzycę to jest to jedna z moich chorób - byłem na insulinie i przez to że ją opanowałem mam teraz cukier w szczycie ok 130, a normalnie ok 85 /podziel przez 18 jeżeli operujesz innymi jednostkami./ Mogę nawet zjeść 90 gram węgli dziennie i jest ok. Jeżeli jednak zjem nie to co trzeba to nawet 30 gram dziennie spowoduje skok cukru ponad 200 i oczywiście przekroczenie progu nerkowego. Ale tylko ktoś kto ma cukrzycę może to glukometrem zmierzyć i teorię można tu odłożyć na bok. Widzę że mimo wszystko robisz sporo błędów bo tego typu choroba wymaga nieco innego podejścia. Z czasem może grozić Ci arytmia, a może sklerodermia, a może nadczynność tarczycy, a może, a może, a może. To jest wyłącznie moje zdanie - ale odżywiasz się niespecjalnie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #28 : 2010-05-30, 14:58:38 »



 ...Ponieważ potrafię i lubię zjadać masło łyzeczką, to często to robię...


Ja też.. Very Happy
Zapisane

Gazda412
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #29 : 2010-05-30, 21:41:15 »

Czasami od znajomego rolnika dostaję domowego masła. Zaraz przypominam sobie dzieciństwo, kiedy to babcia(po naszemu - starka) piekła w piecu piekarskim domowy chleb.
Taki chleb ważył ok. 7kg. Taka pajda chleba, posmarowana grubo na 1.5cm. masłem do tego garnuszek 0.5 l mleka. Coś wspaniałego. Jeszcze dzisiaj, po prawie sześdziesięciu latach czuję zapach tego chleba i smak takiego śniadania lub kolacji. Rolling Eyes Pozdrawiam Rolling Eyes Laughing
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #30 : 2010-05-31, 07:00:51 »

Czasami od znajomego rolnika dostaję domowego masła. Zaraz przypominam sobie dzieciństwo, kiedy to babcia(po naszemu - starka) piekła w piecu piekarskim domowy chleb.
Taki chleb ważył ok. 7kg. Taka pajda chleba, posmarowana grubo na 1.5cm. masłem do tego garnuszek 0.5 l mleka. Coś wspaniałego. Jeszcze dzisiaj, po prawie sześdziesięciu latach czuję zapach tego chleba i smak takiego śniadania lub kolacji. Rolling Eyes Pozdrawiam Rolling Eyes Laughing
      Sadysta! Shocked
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #31 : 2010-05-31, 16:34:40 »

renia, jeszcze za krótko aby coś napisać. W każdym razie ziemniaki razem z mięsem nie za bardzo mi pasowały, warzywa owszem mają mało węgli. Nie mogę się pozbyć dolegliwości w stawach i dla tego próbuję tej metody. Być może mam problem z przyswajaniem i zakwaszeniem co też daje ból. Wypadało by mięso jeść co drugi dzień, a na obiad dużo warzyw aby się odkwasić. Czy może wiesz jakie ph ma kasza jaglana i gryczana?  Rolling Eyes
Pozdrawiam
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #32 : 2010-05-31, 17:06:44 »


Niestety nie wiem. Nie znam się na tym. Ale słyszałam w Ciechocinku od niektórych Optymalnych, że uważają na kwasowość (?) produktów. Pamiętam tylko, że najbardziej odkwaszająco działają buraczki (mają + 11). Ale Admin pisał, że zakwasić się nie można.
Ja uważam, że nawet produkty zdrowe mogą niektórym zaszkodzić, jeśli ich organizm danych pokarmów nie toleruje. Bardzo sobie chwaliły poprawę samopoczucia osoby dbające o ph.

A tutaj jest zdanie Admina:

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=3896.20
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #33 : 2010-05-31, 20:09:27 »


"fewa" tak sobie pomyślałam o Twoich dolegliwościach stawowych - czy one nie są spowodowane większym spożyciem białka, niż organizm potrzebuje? Bo może być tak, że mamy ustalone sobie, albo lekarz nam ustalił, prawidłowe ilości białka, a w między czasie zapotrzebowanie organizmu na nie się zmieniło. Jeśli ma już mniej pracy z reperacją zdrowia, to taka sytuacja wymaga zmniejszenia ilości zjadanego białka.. Tym bardziej jeśli spożywamy najlepsze białko.
Jeśli organizm jest niepotrzebnie obciążony przerabianiem nadmiaru białka na węglowodany, to skutkiem te mogą być bóle stawów i inne dolegliwości..
Tu jest link o białku z wykładu dr Pali :

http://www.youtube.com/watch?v=wHhcJ9GW45s&feature=related
Zapisane

fewa
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #34 : 2010-06-01, 14:42:55 »

To prawda ostatnio sobie pofolgowałam z mięsem i są efekty. Więc teraz muszę się odkwasić. Na jakiś czas nie będę jadła mięsa na obiad no chyba, że nie wytrzymam jak coś smacznego ugotuję  Laughing A dowiedziałam się, że wszystkie kasze mają ph zasadowy. Kasza gryczana ze względu na to,że jest prażona nie nadaje się do jedzenia, jest pozbawiona wszystkiego tego co jest w nieprażonej.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #35 : 2010-08-27, 15:37:56 »


Skończyłam z moimi eksperymentami z optymalną dla mnie ilością białka. Najpierw zwiększyłam ilość zjadanego białka do 60-70g dziennie i nie było to dla mnie komfortowo. Poczytałam trochę o przebiałczeniu, posłuchałam wykładu dr. Pali i zmniejszyłam do 35 - 40g dziennie. I znowu nie było dobrze. Doszłam do wniosku, że najlepsza dla mnie ilość to jest ok. 50g ( jeśli gorszej jakości to więcej) dziennie. Widocznie jest tak jak pisał BACA, że przy zbyt małej ilości białka wytwarza się w organizmie przewaga układu sympatycznego.
Tyle sprawdzałam, żeby dojść do punktu wyjścia - do tego co na samym początku zalecili mi lekarze.
Moje BTW 50 :140 : 60
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #36 : 2010-08-27, 16:21:48 »

czyli 1:2,8:1,2 Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #37 : 2010-08-27, 16:48:52 »


Średnio tak wychodzi... Rolling Eyes
Zapisane

zeto555
Go


Email
Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #38 : 2010-08-27, 16:51:44 »

Reniu - opisz jak wygladal ten dyskomfort na nieprawidlowej ilosci bialka.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Ilość białka w Żywieniu Optymalnym
« Odpowiedz #39 : 2010-08-27, 17:03:07 »


Przede wszystkim mniej energii i potrzeba większej ilości godzin snu..
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 38 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 20 zapytaniami.