forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 12:42:44

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658446 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Nierowna praca serca
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nierowna praca serca  (Przeczytany 145892 razy)
adampio
Go


Email
Nierowna praca serca
« : 2010-04-20, 12:23:22 »

Witam,

chyba kolej na mnie, mam na mysli badania lekarskie.

Zaczelo sie od tego, ze dostalem troche nierownej pracy serca, to znaczy tak jakby co kilka uderzen serce zwalnialo albo przyspieszalo. Uczucie oczywiscie nie jest zbyt przyjemne dlatego poszedlem do lekarza.

Pan lekarz zrobil mi EKG i zmierzyl cisnienie. EKG bylo, jak mowi lekarz w nornmie, poza tym, ze jest ze serca ma jedno dodatkowe uderzenie co jakis czas.
Cisnienie mialem dosc wysokie bo okolo 150/90 puls 53 ale jak to lekarz mowi, kjestes teraz zdenerwowany i dlatego cisnienie jest troche wyzsze.

Niemniej jednak ide jutro po raz pierwszy w moim zyciu na badania krwi w celu zbadania cholesterolu. Czy macie jakies sugestie w zwiazku z badaniami i ewentualnie symptomami, o ktorychh opowiedzialem?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70126


Odp: Nierowna praca serca
« Odpowiedz #1 : 2010-04-20, 12:43:53 »


"adampio" nie zrób tego błędu co ja i nie jedz kolacji dzień przed badaniami... Cool
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70126


Odp: Nierowna praca serca
« Odpowiedz #2 : 2010-04-20, 12:52:59 »


Arytmia może być skutkiem nadmiaru białka, ale i niedoboru węglowodanów. Dobrze, że robisz jednak badania i potem się zobaczy..bo to może być całkiem coś innego..
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70126


Odp: Nierowna praca serca
« Odpowiedz #3 : 2010-04-20, 13:12:04 »


Aha..jeszcze dobrze by było sprawdzić poziom magnezu, potasu i hormonów tarczycy - bo ich poziom też wpływa na rytm serca..
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Nierowna praca serca
« Odpowiedz #4 : 2010-04-20, 14:29:59 »

Mam post od dzis godz 00 do jutro do 10 rano kiedy to mam miec badanie.
Osobiscie zauwazylem, ze uspokajam sie po zjedzeniu weglowodanow ale zeby az arytmia reagowal moj optymalny organizm!!!! Very Happy

No coz wszystkiego sie dowiem za tydzien. Juz szukam dobrego miejsca i taniej trumny.
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: Nierowna praca serca
« Odpowiedz #5 : 2010-04-20, 16:57:01 »

10 godz  postu  może być za mało , warto zrobić 17 , tak słyszałem  Very Happy

Darek
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nierowna praca serca
« Odpowiedz #6 : 2010-04-20, 17:25:13 »

Zazwyczaj zjadam ostatni posilek najpozniej o 19-tej wiec bedzie okolo 15 godzin
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nierowna praca serca
« Odpowiedz #7 : 2010-04-20, 17:39:16 »

Kiedys Toan podawal jakie sa podstawowe badania krwi albo powiedzmy najwazniejsze. Czy ktos pamieta gdzie znajde ta wypowiedz? Obawiam sie, ze dunski lekarz zrobi tylko cholesterol nawet bez trojglicerydow. Laughing Wcale nie zartuje. Tu jest przedsonek Europy!!! A poziom medycyny ponoc na miesjcu 42 zaraz za Czadem.
Dlatego chce zrobic najwazniejsze badania za jednym zamachem
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Nierowna praca serca
« Odpowiedz #8 : 2010-04-20, 20:09:46 »

Kiedys Toan podawal jakie sa podstawowe badania krwi albo powiedzmy najwazniejsze. Czy ktos pamieta gdzie znajde ta wypowiedz? Obawiam sie, ze dunski lekarz zrobi tylko cholesterol nawet bez trojglicerydow. Laughing Wcale nie zartuje. Tu jest przedsonek Europy!!! A poziom medycyny ponoc na miesjcu 42 zaraz za Czadem.
Dlatego chce zrobic najwazniejsze badania za jednym zamachem
a moze u was jest jakies labolatorium,ktore na twoje zyczenie zrobi ci takie badania jakie bedziesz chcial?bez udzialu lekarza.Z gotowymi wynikami  nalezaloby udac sie do lekarza  leczacego inaczej. Razz
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Nierowna praca serca
« Odpowiedz #9 : 2010-04-20, 20:15:05 »

adam zrób sobie caly profil lipidowy, potas, magnez, sód, cukier, mocz, morfologie krwi....
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70126


Odp: Nierowna praca serca
« Odpowiedz #10 : 2010-04-21, 10:05:25 »


"adampio" może my teraz - dla odmiany - weźmiemy Ciebie "pod lupę".. Cool Podaj swoje przeciętne BTW. Wieloletni Optymalni też popełniają błędy.. Wcale nie jest trudno zejść na "złą drogę".. Confused
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Nierowna praca serca
« Odpowiedz #11 : 2010-04-21, 13:45:01 »

OK.

Sniadanie godz 7.15

70 gr sloniny
1 cale jajo
4 zoltka
szczypiorek


Lunch godz okolo 14-ej

jeden chlebek WAZA, 30 gr masla, 50 gr sera gouda

Obiad okolo 18-ej

150 gr karkowki albo innego miesa swinskiego
jeden ziemniak okolo 100-130 gr
200 gr gotowane warzywa np fasolka szparagowa albo brokuly albo kalafior

Wieczorem kawa ze smietana albo prawdziwe kakao ze smietana. Tu smietany okolo 50 gr

BTW w okicach 1:2,5-3,5:0.8
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70126


Odp: Nierowna praca serca
« Odpowiedz #12 : 2010-04-21, 14:05:49 »


Wygląda to wzorcowo..  Rolling Eyes .. białka wyszło mi, że zjadasz ok. 60g (?) ..może to jest zbyt mało - jak na Twój wzrost i aktywność fizyczną (basen aktualny?). Ale nie chce się "mądrować", bo tutaj ważne będą wyniki i ewentualna konsultacja z lekarzem  optymalnym..masz taką możliwość..?
Wiem, że na arytmię szkodzi nadmiar kofeiny i alkohol, a pomagają prądy selektywne..tylko najistotniejsze byłoby znalezienie przyczyny obecnego stanu rzeczy..
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Nierowna praca serca
« Odpowiedz #13 : 2010-04-21, 14:46:03 »

Dlatego zaczalem od robienia badan. Zobaczymy co wyjdzie.
Basen oczywiscie jest aktualny, 4 razy w tygodniu. Zrobilem sobie teraz kilkudniowa pauze bo to dodatkowe uderzenie serca troche mnie nie wiem jakiego slowa urzyc, przestraszylo i chce sie tego pozbyc zanim pojde na basen.
Lekarza optymalnego oczywiscie nie ma. Jak dostane wyniki zastanowie sie co ztym fantem zrobic.

Alkochol jest u mnie sprawa jednego dnia w tygodniu, piatek w formie wina okolo butelka przez caly wieczor. Kawy wypijam 3-4 kubki w ciagu dnia.

Nie wiem skad to sie nagle wzielo, wiem jednak, ze zrobie wszystko aby tak szybko jak przyszlo tak szybko odeszlo Laughing

Probuje wlasnie podniesc troche B i W zobacze co bedzie za kilka dni.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Nierowna praca serca
« Odpowiedz #14 : 2010-04-21, 17:43:19 »

Panie Adamie,

szkoda że Admina nie widać... Ja bym spróbowała obniżyć węglowodany do 1-2 krzyżyków na pasku ketonowym i bym tego pilnowała jak oka w głowie. Przy chorobach serca węglowodanów musi jak być mniej, podobnie jak przy nowotworach. Tak pamętam, aczkolwiek nie pamiętam źródła tej informacji. A na basenie się ścigać nawet z samym sobą może nie warto? Nie znam się... , ale "głośno myślę".
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70126


Odp: Nierowna praca serca
« Odpowiedz #15 : 2010-04-21, 18:04:03 »


Nie wiadomo czy arytmię można zaliczyć do chorób serca? Ona jest raczej objawem innego zaburzenia..( jak ja miałam arytmię przed DO, to lekarze mówili, że to są niegroźne dodatkowe skurcze, a samo serce jest zdrowe)
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Nierowna praca serca
« Odpowiedz #16 : 2010-04-21, 19:29:42 »

no arytmie moga byc przeroznego pochodzenia, moga miec podloze nerwicowe i tutaj zmian w samym sercu nie ma ale mogą być i takie sytuacje gdzie przyczyna tkwi w samym sercu albo na jego obwodzie np.chore zastawki, niedokrwienie serca, nadcisnienie tetnicze, zaburzenia elektrolitów , potas jest tutaj bardzo czulym wskaznikiem, jego nadmiar badz niedobór odczuwa w pierwszej kolejnosci wlasnie serce, no i nie rzadko niewlasciwy dobor lekow, arytmią jest tachykardia, bradykardia oraz nieregularne bicie.....
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nierowna praca serca
« Odpowiedz #17 : 2010-04-21, 20:15:42 »

Co prawda u kardiologa jeszcze nie bylem, tylko u lekarza pierwszego kontaktu, ktory stwierdzil, na podstawie EKG, ze serce jest ok.
Z moich obserwcji dziennych wynika, ze jest to spowodowane raczej brakiem czegos, poniewaz po zjedzonym obiedzie "arytmii" nazwijmy to tak nie ma.
Moje posilki do godz 17-18-tej zawieraja niewiele weglowodanow i zastanawiam sie wlasnie nad brakiem tego skladnika ( cukru) we krwi. Moze sie myle ale przeciez nikt mi nie pomoze tylko sam na podstawie prob moge do czegos dojsc.
Ostatnimi czasy zjadalem dosc malo weglowodanow bo gramowo to w okolicach 40-50 gr na dobe, bialka bylo w okolicach 60-70 wiec moze cos tu jest nie tak. Zaczne od malego podniesienia weglowodanow do tej samej ilosci co bialka. Czyli B:W jak 1:1. 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70126


Odp: Nierowna praca serca
« Odpowiedz #18 : 2010-04-21, 20:23:07 »


"Adampio" sprawdź sobie jeszcze ketony.. Rolling Eyes to będziesz miał pewność z tymi węglowodanami..

PS. Słuchaj Reni - a świat się zmieni.. Laughing Wink
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70126


Odp: Nierowna praca serca
« Odpowiedz #19 : 2010-04-21, 20:41:58 »


"adampio" o Ciebie się troszczą nawet na sąsiednim forum.....

http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=17206
Zapisane

Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 20 zapytaniami.