forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 10:20:17

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
659893 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Wapno
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Wapno  (Przeczytany 18450 razy)
fewa
Go


Email
Wapno
« : 2010-05-23, 10:58:27 »

Jak to jest z trawieniem mięsa i tłuszczy? Rozmawiałam z pewną panią na temat diety.Stwierdziła, że stanowczo za długo ją stosuję ze względu na stan wapna w organizmie . Mięso i tłuszcze potrzebują do strawienia bardzo dużo wapna, jeżeli braknie go w pożywieniu to zabiera go z kości. Nie jestem lekarzem ani biochemikiem więc nie skomentowałam. Jak myślicie ile optymalni potrzebują tego wapna i czy na pewno potrzebny jest przy trawieniu mięsa i tłuszczy?
Zapraszam do dyskusji.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70423


Odp: Wapno
« Odpowiedz #1 : 2010-05-24, 08:19:40 »


Szkoda, ze nikt w tym temacie się nie odezwał. Ja nie mam pojęcia, czy Optymalni mają inne zapotrzebowanie na wapń i czy grożą nam jego niedobory.
Czytałam jedynie to, że najczęstszą przyczyną braku wapnia jest niedobór wit. D, gdyż jest ona potrzebna do jego przyswajania. Najwięcej wapnia jest z sardynkach(z ośćmi), serach, zielonych warzywach i wodzie mineralnej (wysoko zmineralizowanej)
Szukałam linku z wypowiedzią dr Kwaśniewskiego na temat składników mineralnych u Optymalnych, ale nie znalazłam.
Wiem, że osteoporoza nam nie grozi, bo do niej przyczynia się głównie brak kolagenu w diecie.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70423


Odp: Wapno
« Odpowiedz #2 : 2010-05-24, 08:31:43 »

Jeszcze coś takiego znalazłam:

"Gdyby było prawdą, że tzw. suplementacja, czyli dodawanie różnych składników sztucznie wyprodukowanych, mieszanych w różnych proporcjach do pożywienia, było korzystne dla człowieka, to człowiek byłby wyposażony przy urodzeniu w cały worek takich suplementów i mógłby ich używać
garściami, ale się okazuje, że nie jest to potrzebne, ponieważ wszystkie witaminy i suplementy
i mikroelementy są w optymalnych ilościach i można je znaleźć w naturalnych produktach pochodzenia zwierzęcego, nawet witaminę C włącznie, w tych narządach, w których powiedziałem.
Dziękuję Państwu. Życzę smacznego."

Jan Kwaśniewski

I coś takiego:
WAPŃ.
Spośród wszystkich składników mineralnych ma największy udział w budowie organizmu. Wapń i fosfor, pozostając ze sobą we wzajemnym stosunku dwa do jednego, zapewniają prawidłowy stan kości i zębów. Rola tego pierwiastka jest, więc bardzo istotna szczególnie w procesie kształtowania się tkanki kostnej u dzieci i młodzieży, gdy kości rosną i stają się twardsze. Wapń w organizmie niemal w całości odkładany jest w kościach i zębach. Warunkiem prawidłowego wchłaniania wapnia jest dostateczna ilość witaminy D w organizmie. Wapń i magnez natomiast utrzymują prawidłową czynność układu sercowo-naczyniowego. Wapń bierze udział w procesach krzepnięcia krwi oraz prawidłowym działaniu układu nerwowego i mięśniowego.

Niedobór
Przy deficycie wapnia mogą wystąpić oznaki jak skurcze mięśni, uczucie mrowienia i drętwienia w rękach i nogach, ból w stawach, zwolnienie tętna Następnymi objawami są bicie serca, krwotoki, zaburzenia snu, stany lękowe, zaburzenia chodu, złamania kości, zaburzenia wzrostu u dzieci Ponieważ prawie 99% wapnia znajduje się w zębach i kościach, dlatego jego niedobór prowadzi do osteomalacji (rozmiękanie kości), osteoporozy, próchnicy zębów i krzywicy.

Nadmiar
Nadmiar wapnia w pożywieniu, zwykle powyżej 2000 mg może powodować zaparcia i zwiększa ryzyko infekcji dróg moczowych.

Źródła
Znaczne ilości wapnia zawiera m. in. mleko i produkty mleczne, sery, soja, sardynki, łosoś, orzeszki ziemne, orzechy włoskie, nasiona słonecznika, jarmuż, fasola, brokuły jaja, szpinak, buraki i rabarbar.
Należy pamiętać, ze kwas szczawiowy zawarty w szczawiu, szpinaku i rabarbarze oraz kwas fitynowy zawarty w produktach zbożowych i strączkowych utrudnia wchłanianie wapnia z przewodu pokarmowego.
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Wapno
« Odpowiedz #3 : 2010-05-24, 09:17:53 »

Człowiek nie potrzebuje wapna ani palonego, ani gaszonego. Wapno pobierane per os jest wybitnie szkodliwe.  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70423


Odp: Wapno
« Odpowiedz #4 : 2010-05-24, 09:21:38 »


"WojciechS" chyba z ciebie nie jest taki "wapniak", żeby nie wiedzieć o co chodzi.. Wink
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Wapno
« Odpowiedz #5 : 2010-05-24, 09:23:36 »

Jakie pytanie, taka odpowiedź!  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70423


Odp: Wapno
« Odpowiedz #6 : 2010-05-24, 09:24:22 »

..wapno - wapń  Rolling Eyes ..jeden czort...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70423


Odp: Wapno
« Odpowiedz #7 : 2010-05-24, 09:27:00 »


Człowiek nie potrzebuje wapna ani palonego, ani gaszonego. Wapno pobierane per os jest wybitnie szkodliwe.  Very Happy

.. Widać, że nie tylko ja lubię łapać za słówka... Cool
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Wapno
« Odpowiedz #8 : 2010-05-24, 09:28:20 »

A juści, a z "węgli" najdroższy jest diament...  Laughing
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Wapno
« Odpowiedz #9 : 2010-05-24, 09:29:38 »

...a energetycznie najlepszy - KOKS  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70423


Odp: Wapno
« Odpowiedz #10 : 2010-05-24, 09:43:18 »

 
..nie KOCS.. Cool Laughing
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Wapno
« Odpowiedz #11 : 2010-05-24, 09:50:48 »

Właśnie! Laughing
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Wapno
« Odpowiedz #12 : 2010-05-24, 10:10:58 »

Dzięki renia. Być może mam niedobory wapna i dlatego nie mogę się pozbyć raz na zawsze bólu w stawach / zwyrodnienie /.
Może Toan coś podpowie ile tego wapna potrzeba optymalnym ?
Zastanawiałam się czy nie skorygować dietę biorąc pod uwagę, że mięso potrzebuje do strawienia dużo wapna i zastąpić wyłącznie jajkami. Mięso tylko od czasu do czasu, jak przyjdzie ogromna ochota.  Razz
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70423


Odp: Wapno
« Odpowiedz #13 : 2010-05-24, 10:13:37 »


Dobrze by było gdyby Admin się wypowiedział ....chyba On wie troszkę więcej z biochomii, niż ja.... Cool Wink
Zapisane

vigo
Go


Email
Odp: Wapno
« Odpowiedz #14 : 2010-05-24, 16:13:35 »

a propo, wie ktoś co się dzieje z Adminem ? Ostatnia wypowiedź z 10 kwietnia.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Wapno
« Odpowiedz #15 : 2010-05-24, 16:21:27 »

Ma nas sympatycznie dosyc. Laughing
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Wapno
« Odpowiedz #16 : 2010-05-24, 23:45:01 »

Dzięki renia. Być może mam niedobory wapna i dlatego nie mogę się pozbyć raz na zawsze bólu w stawach / zwyrodnienie /.
Może Toan coś podpowie ile tego wapna potrzeba optymalnym ?
Zastanawiałam się czy nie skorygować dietę biorąc pod uwagę, że mięso potrzebuje do strawienia dużo wapna i zastąpić wyłącznie jajkami. Mięso tylko od czasu do czasu, jak przyjdzie ogromna ochota.  Razz
bialka z miesa nie potrzeba duzo,najzdrowsze produkty,to podroby, jajka,tlusty boczek  i tluszcze a reszte mozna zapomniec.
Bialko w nadmiarze nie jest do konca trawione i zalega w organizmie. Razz
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Wapno
« Odpowiedz #17 : 2010-05-25, 11:11:57 »

Masz rację kodar. Ostatnio jadłam więcej białka bo byłam głodna, mimo to nie przytyłam. Może jestem na tym etapie, że powinnam jeść tego białka znacznie mniej. Teraz mam idealną wagę przy wzroście 158cm waga 49-50kg. Musiałabym zwiększyć ilość węgli aby bardziej nie schudnąć.
Pozdrawiam Ewa

Admin odezwij się do nas  Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Wapno
« Odpowiedz #18 : 2010-05-25, 13:41:14 »

Cytuj
Bialko w nadmiarze nie jest do konca trawione i zalega w organizmie. Razz

A ja myslalem, ze jest przerabiane na weglowodany.  Very Happy

Widocznie sie myle Laughing
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Wapno
« Odpowiedz #19 : 2010-05-25, 13:49:13 »

Cytuj
Bialko w nadmiarze nie jest do konca trawione i zalega w organizmie. Razz

A ja myslalem, ze jest przerabiane na weglowodany.  Very Happy

Widocznie sie myle Laughing
a weglowodany nie sa trawione,bo bedac na diecie tlustej brak enzymow na ich trawienie???? Laughing
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 19 zapytaniami.