forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 20:17:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660593 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  czy warto glosowac na Tuska ?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: czy warto glosowac na Tuska ?  (Przeczytany 93020 razy)
adamel
Go


Email
Odp: czy warto glosowac na Tuska ?
« Odpowiedz #160 : 2010-07-09, 16:33:07 »

Nie mam monopolu na wiedzę, tylko własne doświadczenie tamtego okresu, jako dorosły człowiek, więc mogę się na ten temat wypowiadać. Sądzisz, że tamte czasy były gorsze, dlatego, że paru facetów siedziało w więzieniach? Ci sami ludzie jeździli na zachodnie uczelnie za państwowe pieniądze (poczytaj dokładnie niektóre życiorysy ), a później występowali przeciwko temu państwu.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: czy warto glosowac na Tuska ?
« Odpowiedz #161 : 2010-07-10, 02:19:47 »

Zeto
  Czyżby teraz ludzie nie siedzieli we więzieniach????
   Przepraszam ,giną w okolicznościach ,których wyjaśnienie raczej niemożliwe.
    Pooglądaj troche programów Jaworowicz -to w maleńkiej pigułce pokazane jak funkcjonuje prawo
       i jak hopsztaplerzy trwoniąi Majątek Narodowy a co za tym idzie  UCZCIWEGO PRACOWITEGO CZŁOWIEKA .
    To nie tak miało być Mad
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: czy warto glosowac na Tuska ?
« Odpowiedz #162 : 2010-07-10, 13:09:50 »

Zeto
  Czyżby teraz ludzie nie siedzieli we więzieniach????
   Przepraszam ,giną w okolicznościach ,których wyjaśnienie raczej niemożliwe.
    Pooglądaj troche programów Jaworowicz -to w maleńkiej pigułce pokazane jak funkcjonuje prawo
       i jak hopsztaplerzy trwoniąi Majątek Narodowy a co za tym idzie  UCZCIWEGO PRACOWITEGO CZŁOWIEKA .
    To nie tak miało być Mad
Za pozwoleniem - nie mowie, ze teraz jest idealnie, ale chyba ktois przesadza troche mowiac, ze kiedys bylo lepiej.
I nie mow , ze paru ludzi siedzialo bo vhyba nie miales do czynienia z milicja i SB.
Paru ludzi to moglo prowadzic dzialalnosc gospodarcza i siedzieli cicho zeby im tego luksusu nie zabrali - czyz nie??
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: czy warto glosowac na Tuska ?
« Odpowiedz #163 : 2010-07-10, 13:49:34 »

Za pozwoleniem - nie mowie, ze teraz jest idealnie, ale chyba ktois przesadza troche mowiac, ze kiedys bylo lepiej.
I nie mow , ze paru ludzi siedzialo bo vhyba nie miales do czynienia z milicja i SB.
Za pozwoleniem to nie mówimy że kiedyś było idealnie Wink
Cytuj
Paru ludzi to moglo prowadzic dzialalnosc gospodarcza i siedzieli cicho zeby im tego luksusu nie zabrali - czyz nie??
nie.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: czy warto glosowac na Tuska ?
« Odpowiedz #164 : 2010-07-10, 21:54:23 »


Cytuj
Za pozwoleniem - nie mowie, ze teraz jest idealnie, ale chyba ktois przesadza troche mowiac, ze kiedys bylo lepiej.
I nie mow , ze paru ludzi siedzialo bo vhyba nie miales do czynienia z milicja i SB.
Paru ludzi to moglo prowadzic dzialalnosc gospodarcza i siedzieli cicho zeby im tego luksusu nie zabrali - czyz nie??
Cytuj
  nie miałam do czynienia z milicją i NIGDY nie widziałam ani nie słyszałam ,zeby BALI SIĘ BANDZIORÓW .
    Nigdy nie widziałam ,zeby grupy antyterrorystyczne TAK poniewierali ludżmi
       i ich mieniem .Porwania i okupy znałam tylko z amerykańskich filmów .
     Bank jak dał pozyczke to nie trzęsłam się ze strachu ,ze zmienią warunki lub zatają cusik nieczytelnym drukiem.
        Prawo chroniło poszkodowanych a nie przestępców .
 Polityka mnie nie interesowała WTEDY -bo czułam się bezpieczna.
   Wyjezdżałam do Jugosławi ,Bułgarii ,Rosji ,Niemiec  ,nie bałam się zamachów terrorystów a co najwazniejsze
        stać mnie było .Mąz miał  i ma zakład elektromechaniczny -nie mieliśmy większych problemów .
        zmieniło się tylko to ,ze musze bardzo głowkowac ,zeby starczało na opłaty .
  Ostatnio wyjechałyśmy tylko na jeden dzień z córką nad jezioro -masakra ceny kosmiczne Na wczasy mnie nie stać
       
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: czy warto glosowac na Tuska ?
« Odpowiedz #165 : 2010-07-10, 23:38:46 »


Cytuj
Za pozwoleniem - nie mowie, ze teraz jest idealnie, ale chyba ktois przesadza troche mowiac, ze kiedys bylo lepiej.
I nie mow , ze paru ludzi siedzialo bo vhyba nie miales do czynienia z milicja i SB.
Paru ludzi to moglo prowadzic dzialalnosc gospodarcza i siedzieli cicho zeby im tego luksusu nie zabrali - czyz nie??
Cytuj
  nie miałam do czynienia z milicją i NIGDY nie widziałam ani nie słyszałam ,zeby BALI SIĘ BANDZIORÓW .
    Nigdy nie widziałam ,zeby grupy antyterrorystyczne TAK poniewierali ludżmi
       i ich mieniem .Porwania i okupy znałam tylko z amerykańskich filmów .
     Bank jak dał pozyczke to nie trzęsłam się ze strachu ,ze zmienią warunki lub zatają cusik nieczytelnym drukiem.
        Prawo chroniło poszkodowanych a nie przestępców .
 Polityka mnie nie interesowała WTEDY -bo czułam się bezpieczna.
   Wyjezdżałam do Jugosławi ,Bułgarii ,Rosji ,Niemiec  ,nie bałam się zamachów terrorystów a co najwazniejsze
        stać mnie było .Mąz miał  i ma zakład elektromechaniczny -nie mieliśmy większych problemów .
        zmieniło się tylko to ,ze musze bardzo głowkowac ,zeby starczało na opłaty .
  Ostatnio wyjechałyśmy tylko na jeden dzień z córką nad jezioro -masakra ceny kosmiczne Na wczasy mnie nie stać
       

Bo nie wiesz gdzie jechac.

Moge Wam zaproponowac wczasy w gorach za jedyne 30 zl za osobe, w Zakopanem, najpiekniejszza dzielnica Zakopanego, Olcza,z widokiem na gory.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: czy warto glosowac na Tuska ?
« Odpowiedz #166 : 2010-07-10, 23:51:03 »

Adampio, przy polskich dochodach, gdy nie starcza na rachunki, to nie jest tanio. Bo co z rachunkami? Same się zapłacą?

Policzmy: 3 osoby x 30 zł x 10 dni = 900 zł (wiele osób tyle u nas zarabia za cały miesiąc pracy)
do tego trzeba doliczyć różnicę w kosztach wyżywienia
oraz dojazd,
a i urlop niesie dodatkowe koszty przez możliwość obejrzenia czegoś za płatnym biletem.
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: czy warto glosowac na Tuska ?
« Odpowiedz #167 : 2010-07-11, 06:26:19 »

Urlop, wakacje...eh, jak to fajnie brzmi. Tak się nam wszystkim poprawiło, że człowiek nie wie ile miesięcy w Egipcie, ile w Alpach Szwajcarskich, a ile na Hawajach Cool Jako brzydki prywaciarz w ponoć niesłusznych czasach jechałem na urlop i nie uważałem tego za żaden luksus, wtedy wszyscy gdzieś wyjeżdżali. Teraz, gdy mnie pytają, kiedy mam urlop, to odpowiadam, że już miałem...16 lat temu. Ludzie, którzy znają tamte czasy tylko z opowiadań nie rozumieją podstawy tamtego życia; po prostu było bezpieczniej, bez obaw o przyszłość. Przegięciem był fakt, że każdy, niezależnie od tego, jak się przykładał do pracy-miał to poczucie, ale nigdzie nie ma ideału. Manipulowanie danymi, to nasza najnowsza zdobycz. Jak rozumieć wiadomość,że długi z lat 70-tych spłaciliśmy przed rokiem? Odpowiedź dla myślącego człowieka jest prosta - na taki okres czasu były rozłożone spłaty i nie było sensu spłacania tych kredytów wcześniej, bo banki pobierają od tego prowizję. Poza tym, to było ok. 25 mld dolarów, a co to w ogóle jest przy naszym obecnym zadłużeniu? Tylko, że wtedy te pieniądze "było widać" w wielu inwestycjach, a dzisiejsze zadłużenie jest po prostu konsumowane przez rozbuchaną administrację. Nie chce mi się więcej gadać Mad
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: czy warto glosowac na Tuska ?
« Odpowiedz #168 : 2010-07-11, 08:17:28 »

Aż policzę. W PRL- u urzędników było 130 tys, teraz zaś 430 tys. Różnica 300.000 x 3400 zł/m-c x 12 m-cy = 12 mld zł tylko z tytułu wynagrodzeń. Nie znam udziału wynagrodzeń w kosztach ogółem, ale nie będą one mniejsze niż połowa, więc 24 mld. Dwadzieścia lat.. Nie od razu 130 zmieniło się w 430, np w zeszłym roku jakoby przybyło 26 tys.urzędników. Z drugiej strony zadłużenie jest oprocentowane...

Wszystko po to by dzielić i rządzić. By działacze i ich rodziny miały lepiej niż na bezrobociu. Bezrobocie jest dla niespowinowaconych z rządzącymi?

Zadłużenie Polski osiągnęło kwotę 80 tys zł/osobę łącznie z niemowlętami.   
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70542


Odp: czy warto glosowac na Tuska ?
« Odpowiedz #169 : 2010-07-11, 09:05:48 »


Mój wnuk się wczoraj urodził i już jest tyle państwu winny?  Shocked ..za co?  Rolling Eyes
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: czy warto glosowac na Tuska ?
« Odpowiedz #170 : 2010-07-11, 10:11:50 »


Mój wnuk się wczoraj urodził i już jest tyle państwu winny?  Shocked ..za co?  Rolling Eyes


I syn, i synowa, też. Razem przypada na nich 240 tys.zł., pół fajnego domu z fajną działką. Zważ że jak się mówi o zmniejszeniu deficytu budżetowego to na ofiary przeznacza się jak i przeznaczało rencistów, emerytów, dzieci, bezrobotnych, nie zaś urzędników. Zważ, że działacze partyjni i ich powinowaci nie rwą się do czynnego kapitalizmu, a do etatów we wszelkiej maści urzędach, jakaś paranoja, nie jedyna. I - wnoszę to z obserwacji różnych forów, np lewica.pl - to oni najgłośniej krzyczą "łapaj złodzieja". "Kapitaliści", cholera jasna.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: czy warto glosowac na Tuska ?
« Odpowiedz #171 : 2010-07-11, 11:16:19 »


Cytuj

       

Bo nie wiesz gdzie jechac.

Moge Wam zaproponowac wczasy w gorach za jedyne 30 zl za osobe, w Zakopanem, najpiekniejszza dzielnica Zakopanego, Olcza,z widokiem na gory.

To jest odemnie szmat drogi i za 30 zł mamy mamy bilet w obie strony nad jezioro.
 tak jak pisze Pani Stachurska i Adamel -wszystko co piękne ,wycieczki ,wczasy już  miałam kiedyś .Teraz  aby zdrówko i
 radośc ,że mam neta .
Abstrachując od tematu -czy wy też macie problem z pisaniem postów ? cały czas -plansza skacze do góry i na dół ,ze pisze
 na pałe
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: czy warto glosowac na Tuska ?
« Odpowiedz #172 : 2010-07-11, 11:54:02 »

Faktycznie, też tak mam, okienko skacze od dawna.

Polecam - http://andsol.blox.pl/2010/07/Polityczne-tance-na-urzedach.html
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: czy warto glosowac na Tuska ?
« Odpowiedz #173 : 2010-07-15, 12:08:05 »

Cytuj
Abstrachując od tematu -czy wy też macie problem z pisaniem postów ? cały czas -plansza skacze do góry i na dół ,ze pisze
 na pałe
przyczyna skakania  lezy w klawiaturze. Razz
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: czy warto glosowac na Tuska ?
« Odpowiedz #174 : 2010-07-15, 12:45:17 »

Ba, wtedy skakałyby okienka na wszystkich forach i blogach? Bo ja pisuję komentarze na blogach "Polityki", u Bobika, u Przyjaciół, i tam mi okienko jeszcze nie skakało. Nie wspominając o edytorach tekstów, choćby maile.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: czy warto glosowac na Tuska ?
« Odpowiedz #175 : 2014-09-29, 19:46:15 »

Dobremu zawsze dobrze, złemu zawsze źle niezależnie od sytuacji i systemu.
Premier o tym już wie? Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: czy warto glosowac na Tuska ?
« Odpowiedz #176 : 2014-09-29, 21:29:21 »

Który?  Rolling Eyes
Bo przez tę demokrację to tylu premierów jeszcze nie mieliśmy w historii!  Confused
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: czy warto glosowac na Tuska ?
« Odpowiedz #177 : 2014-09-29, 21:48:00 »

Nowy. Przecier będzie obowiązkowo wybrany. Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70542


Odp: czy warto glosowac na Tuska ?
« Odpowiedz #178 : 2014-09-29, 21:49:15 »

Który?  Rolling Eyes
Bo przez tę demokrację to tylu premierów jeszcze nie mieliśmy w historii!  Confused

Jest jeden premier i jedna premiera... Cool
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: czy warto glosowac na Tuska ?
« Odpowiedz #179 : 2014-09-29, 21:57:16 »

Pytam, bo jak jest dobry premier, to Mu nie będzie żal, gdy tylko do wyborów ustoi i da opór temu tempu. Very Happy pupu
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 19 zapytaniami.