forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 13:00:33

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  KRZEM
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 11 Do dou Drukuj
Autor Wtek: KRZEM  (Przeczytany 114324 razy)
kristan
Go


Email
KRZEM
« : 2010-06-05, 17:14:59 »

Nic na temat tego pierwiastka, Śp. MORGANO nie napisał , w tym watku , ani w w innych.

Ostatnio temat krzemu zaciekawił mnie wyjatkowo z uwagi na duże zapotrzebowanie potraw z kaszy jaglanej. Zawsze jak mam jakąś chęć na coś wyjatkowego przyglądam się temu od podszewki.
Wiem , ze mój organizm czegoś się domaga. Jestem pewny , że w tym przypadku chodzi o krzem , który jest matrycą naszego organizmu , o czym wspominał ks.prof.Wł. Sedlak.
"Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz" - proch jednak zastapiłbym piaskiem , bo piasek to właśnie krzem. Trudno jednak zjeść garść piachu - prawda?!
Ponieważ na mojej  www jest sporo potraw właśnie z tego produktu  - ostatni:                                                                                 
http://www.jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php?id=245       chciałbym dowiedziec się od Szanownych forumowiczów/może wiedzą/ - ile krzemu posiada 100 gram suchej kaszy jaglanej. Chcę wszystko , no prawie wszystko , wiedzieć o niej.
Na polsko-języcznych stronach nic nie znalazłem , a ang...nie byłem na tych lekcjach.
Z góry dziekuję.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: KRZEM
« Odpowiedz #1 : 2010-06-05, 19:03:28 »


Wszędzie piszą, że zawiera dużo krzemu.. Laughing ale pewnie chciałbyś bardziej precyzyjny przekaz....
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #2 : 2010-06-05, 19:16:19 »

Najtaniej "suplementacja" krzemem wychodzi w szkle wodnym, czyli dodatku do żywności o symbolu E550  Laughing
SMACZNEGO!
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #3 : 2010-06-05, 19:50:38 »

Z całym szacunkiem , ale pytanie brzmi j.w. - ile?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: KRZEM
« Odpowiedz #4 : 2010-06-05, 21:58:41 »


Trochę artykułów poczytałam o kaszy jaglanej (nigdy jej nie jadłam) i okazuje się, że praktycznie są one identyczne - jakby kopiowane. Również w innych tematach też zauważyłam, że całe teksty są kopiowane i zdarza się nawet, że z błędami są powielane...Niby w Internecie jest sporo wiadomości - a praktycznie wszystko to samo w danym temacie się powtarza..

A dokładnej ilości krzemu w kaszy nigdzie nie podają.. Sad
Zapisane

kristan
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #5 : 2010-06-06, 04:52:56 »

Wieeeem. Chodzi mi o wersje w języku angielskim - może tam...
Zapisane
aga
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #6 : 2010-06-06, 08:53:36 »

A ja się doczytalam ze zawiera witamine b17!!!
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #7 : 2010-06-06, 14:01:39 »

Też.
Będzie naszym węglowodanym przez jakis czas.
Na stronce jest nieco przepisów , można wybierać. Organizm podpowie , kiedy mu się znudzi królowa...
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #8 : 2010-06-07, 08:35:39 »

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6122971

piszą tam że otręby z kaszy jaglanej mają do 20% krzemionki Wink jak jest z kaszą oczyszczoną ?? któż to zgadnie ;P na www.nutritiondata.com nie ujęli tego w składzie Sad

P.S.
słowa kluczowe millet, silicon
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: KRZEM
« Odpowiedz #9 : 2010-06-07, 09:09:13 »


http://pl.wikipedia.org/wiki/Skrzyp_polny

 -  najwięcej krzemu jest w skrzypie polnym. Może można byłoby gotować go tak jak szparagi.. Rolling Eyes Wink ..chociaż konie i świnie po tym zdychają.. Cool ("kristan" nie wkurzaj się, ale ja już tak mam i z tym się nic nie da zrobić  Cool)
Zapisane

kristan
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #10 : 2010-06-07, 11:46:58 »

Reniu , a dlaczego miałbym się  wkurzyć. Chyba tylko na  sam skrzyp , który dał mi nieraz popalić , gdy bawiłem się w rolnika/działkowca. Ale to odległe czasy. Zielsko to , rzeczywiście żle mi się kojarzyło i kojarzy - teraz wiem dlaczego.
...od króllowej narazie nie odstapię...sama powie kiedy mam to zrobić...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: KRZEM
« Odpowiedz #11 : 2010-06-07, 11:52:05 »


Podejrzewam, że połowa forumowiczów kupi tą kaszę jaglaną ..ja na pewno..  Cool Laughing
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #12 : 2010-06-07, 12:51:09 »

Ja zaś nie  Smile  Idę zaraz po jajka. Może zrobię lody... Szkoda mi miejsca na talerzu na kaszę  Laughing   
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #13 : 2010-06-07, 13:01:34 »

Aż poleciałam sprawdzić na opakowaniu i nic nie pisze o ilości krzemu  Sad . Ale jedno jest pewne, najbardziej przyswajalna jest jedzona osobno, bez mięsa, można z warzywami.  Cool
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #14 : 2010-06-08, 07:32:41 »

Ja zaś nie  Smile  Idę zaraz po jajka. Może zrobię lody... Szkoda mi miejsca na talerzu na kaszę  Laughing   

A jednak nie powinnaś żałować miejsca na talerzu. Jakiś węglowodan zjeść należy i wcale nie muszą to być ziemniaki. W dodatku o tej porze roku ziemniaczki są niesmaczne , a prawie nie jadalne. Są kostka cukru , jak zawsze. Kasza nią nie jest!.
Trzy deko kaszy , po ugotowaniu daje ok.15 dkg potrawy , w tym ok 20 gram węglowodanów - obiadek w pełni optymalny nie trudno skomponować.
Gotujemy 12 dkg kaszy , co na dwie osoby jest pełnym , dobowym zapotrzebowaniem na W. Wieczorkiem czasami cos sie dorzuci- nie zawsze.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: KRZEM
« Odpowiedz #15 : 2010-06-08, 08:31:48 »


W arkadii też raz otrzymałam do obiadu kaszę, zamiast ziemniaków - ale była to akurat gryczana..
Zapisane

kristan
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #16 : 2010-06-08, 11:01:46 »

Też jest dobra/magnez,cynk/ , ale jednak podwładna królowej...
Mimo to gryczana , krwista  kaszanka jest zawsze w sobotę na naszym stole. W połączeniu z kapustą   http://www.jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php?id=1   jest doskonałym obiadkiem. Polecam.
 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: KRZEM
« Odpowiedz #17 : 2010-06-08, 12:56:07 »


Link nie działa. Nie mogę tego przepisu znaleźć...
...Kaszy jaglanej też nie moge znaleźć - byłam już w trzech sklepach. Chyba będę musiała udać się do marketu  Surprised Jeszcze umrę nie poznawszy smaku kaszy jaglanej.. Laughing
Zapisane

kristan
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #18 : 2010-06-08, 13:22:42 »

http://www.jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php?id=1       Kasze kup na bazarze. Od kilkunastu lat chcę się "otruć" produktami z bazaru i za cholerę , nie mogę.
 Osobiście w sklepach kupuje tylko przyprawy i czasami śmietankę.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: KRZEM
« Odpowiedz #19 : 2010-06-08, 14:46:37 »


Już kupiłam w markecie. Płaciłam 2,50 za 400g, a niemiecka była po 12,80 za 500g.. Confused Jutro robię gulasz wołowy i do tego - do wyboru - ziemniaki i kaszę. Dzieciaki pewnie nie smakując powiedzą, że kaszy nie chcą.. Laughing
Przy okazji zobaczyłam ile różnych gatunków cukru jest Shocked Nawet cukier trzcinowy firmy "Dr Zdrowie" po 7,80 za 500g.. Laughing Pewnie bardzo leczniczy... Rolling Eyes
Zapisane

Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 11 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 19 zapytaniami.