forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 07:51:35

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660612 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  KRZEM
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 Do dou Drukuj
Autor Wtek: KRZEM  (Przeczytany 117038 razy)
WojciechS
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #120 : 2011-05-21, 20:18:44 »

... w skrzypie...
Oczywiście żartuję, bo skrzyp polny jest TRUJĄCY!  Confused
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: KRZEM
« Odpowiedz #121 : 2011-05-21, 20:31:13 »

Skoro jest trujący, to dlaczego robią suplementy ze skrzypem polnym - na wzmocnienie włosów i paznokci?
Zapisane

kangur
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #122 : 2011-05-21, 21:13:48 »

... w skrzypie...
Oczywiście żartuję, bo skrzyp polny jest TRUJĄCY!  Confused
Ty jak zarujesz to pisz, ze to jest zart.
Taki jeden z zakonu Mistrza wzial na powaznie twoj zart i rozglasza wszem i wobec, ze twoj znajomy juz umiera na raka z powodu ZO.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #123 : 2011-05-21, 23:08:03 »

Skoro jest trujący, to dlaczego robią suplementy ze skrzypem polnym - na wzmocnienie włosów i paznokci?

A czemu ludzie na całym świecie łykają miliony tabletek i czemu dodaje się do jedzenia tony chemii?

To oczywiście w pewien sposób ponury żart.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #124 : 2011-05-21, 23:22:10 »

PROŚBA
Bardzo chętnie uzupełnię swoją wiedzę na temat roli krzemu w organizmie, dlatego bardzo proszę o podanie choć jednego tytułu podręcznikowego, w którym opisane jest zagadnienie, ponieważ w żadnym podręczniku, których posiadam duży zbiór, nic nie można znaleźć na temat roli tego pierwiastka w organizmie.
Publikacje popularnonaukowe podające informacje typu: (...) wypadanie włosów, kruchliwość paznokci, skłonność do krwotoków, stany zapalne, schorzenia skóne, odleżyny, grzybice, łupieże, zastarzałe rany opanowywuje się przez podawanie krzemionki...(...), czy "krzem usuwa substancje toksyczne z komórek" mnie nie interesują!

PS
krzem zawarty w tkance łącznej nie jest wydalany z organizmu, więc pisanie o zapotrzebowaniu 20-30mg/D dla człowieka jest raczej informacją "z kapelusza".
Ale mogę się mylić, więc stąd ta PROŚBA.

A gdzie są te badania mówiące że krzem nie jest wydalany z organizmu? Nie chcę udawać kogoś kto wie wszystko, badań też nie mam żadnych na podorędziu, ale myślę sobie że ten krzem jednak może być wydalany z organizmu do pewnego stopnia. Tak rozumiem zasadę funkcjonowania organizmu m.in.  że ten nigdy nie pozbywa się w pełni pierwiastków ale niedobory są faktem. Organizm m.in. zużywa pierwiastki do leczenia się (odnawiania) i w szczególnie niesprzyjających warunkach wykorzystuje to czego by nie wykorzystał w ten sposób normalnie. Myślę że to też może dotyczyć i raczej na pewno w jakimś stopniu krzemu.

Z tego co czytałem o krzemie to on czyści i odbudowuje m.in. tkankę łączną. I taki też może być sens jego stosowania, nie jako zapotrzebowanie organizmu ale jako środek pozwalający na pewne reakcje. Nie wiem czy dość jasno się wyrażam. Dodam jeszcze że organizm w niesprzyjających warunkach może wykorzystać dany pierwiastek do pewnego stopnia do którego nie zagraża to życiu, ale różnego rodzaju lekarstwa (trucizny) mogą zmusić organizm do tego aby w nienaturalny sposób organizm wykorzystywał swoje zasoby.

Nie wydaje mi się aby skrzyp mógł komuś zaszkodzić, chociaż czytałem też że "wypłukuje" z organizmu witaminy B. Ale to jest tak z każdym ziołem, a w zasadzie nawet z pokarmami, szczególnie tymi przetworzonymi, nie mówiąc już o farmaceutykach które mają o wiele większą siłę oddziaływania niż zioła.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: KRZEM
« Odpowiedz #125 : 2011-05-21, 23:49:22 »

Skoro jest trujący, to dlaczego robią suplementy ze skrzypem polnym - na wzmocnienie włosów i paznokci?

A czemu ludzie na całym świecie łykają miliony tabletek i czemu dodaje się do jedzenia tony chemii?

To oczywiście w pewien sposób ponury żart.

Chyba nie sugerujesz, że ktoś chce nam celowo zdrobić krzywdę... Shocked  Wink
Zapisane

kristan
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #126 : 2011-05-22, 06:49:58 »

Reniu , Prof Aleksandrowicz ujął to tak:
"Nieprzewidziane skutki zamierzonego działania są najczęstszą chociaż niedostrzegalną przyczyną chorób cywilizacyjnych"

Świadomie lub nie , ale krzywda jest w tym przypadku nieunikniona.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #127 : 2011-05-22, 07:40:06 »

Ty jak zarujesz to pisz, ze to jest zart.
Taki jeden z zakonu Mistrza wzial na powaznie twoj zart i rozglasza wszem i wobec, ze twoj znajomy juz umiera na raka z powodu ZO.

No niestety, ale Jaśnie Wielmożny pacnął mi bana na "ss"  Wink , bo pociągnąłbym dla dobra dobrych dzieci wąteczek, ale nie mogiem...  Confused
Dużo radości im sprawiłem przecież zakładając kilka sensacyjnych wątków!  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #128 : 2011-05-22, 07:42:10 »

Na pewno skrzyp co wiadomo od dawien dawna i czego mnie jeszcze uczono w szkole jest substancja fotouczulającą . Very Happy A więc plamy pigmentacyjne( chloasma , melasma )możemy sobie pięknie zafundować . Sad
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #129 : 2011-05-22, 07:43:21 »

Ty jak zarujesz to pisz, ze to jest zart.
Taki jeden z zakonu Mistrza wzial na powaznie twoj zart i rozglasza wszem i wobec, ze twoj znajomy juz umiera na raka z powodu ZO.

No niestety, ale Jaśnie Wielmożny pacnął mi bana na "ss"  Wink , bo pociągnąłbym dla dobra dobrych dzieci wąteczek, ale nie mogiem...  Confused
Dużo radości im sprawiłem przecież zakładając kilka sensacyjnych wątków!  Laughing Laughing Laughing
Ty to jesteś numer  Laughing Laughing
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #130 : 2011-05-22, 07:48:14 »

Muszem dbać o psyche mitołków, brajanków, zenonków, płaskich, że molkomaciusiu i samej molce nie wspomnę!  Laughing
To takie miłe dzieciaki...  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: KRZEM
« Odpowiedz #131 : 2011-05-22, 08:40:34 »

Reniu , Prof Aleksandrowicz ujął to tak:
"Nieprzewidziane skutki zamierzonego działania są najczęstszą chociaż niedostrzegalną przyczyną chorób cywilizacyjnych"

Świadomie lub nie , ale krzywda jest w tym przypadku nieunikniona.

Taka jest niestety prawda... Ja wcześniej myślałam, że lekarze nas oszukują, ale oni "oszukują" również samych siebie...Może ci na szczycie "góry" działają w sposób zamierzony... Rolling Eyes
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: KRZEM
« Odpowiedz #132 : 2011-05-22, 08:43:40 »

Muszem dbać o psyche mitołków, brajanków, zenonków, płaskich, że molkomaciusiu i samej molce nie wspomnę!  Laughing
To takie miłe dzieciaki...  Very Happy

Ostatnio to szczególnie brajan mnie rozbraja... Laughing
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #133 : 2011-05-22, 09:28:28 »

To strasznie zajefajny gostek!  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: KRZEM
« Odpowiedz #134 : 2011-05-22, 10:02:28 »

Trochę przesadza... Laughing skoro nawet JW z nim nie wyrabia... Laughing
Zapisane

wloczykij
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #135 : 2011-05-22, 15:44:26 »

Reniu , Prof Aleksandrowicz ujął to tak:
"Nieprzewidziane skutki zamierzonego działania są najczęstszą chociaż niedostrzegalną przyczyną chorób cywilizacyjnych"

Świadomie lub nie , ale krzywda jest w tym przypadku nieunikniona.

Taka jest niestety prawda... Ja wcześniej myślałam, że lekarze nas oszukują, ale oni "oszukują" również samych siebie...Może ci na szczycie "góry" działają w sposób zamierzony... Rolling Eyes

To się nazywa szczyt inteligencji. Ale tutaj oszukują się nie tylko lekarze. Ludzie niezależnie od zawodu mylą oszukańczo inteligencję z przewrotnością.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: KRZEM
« Odpowiedz #136 : 2011-05-22, 18:21:23 »

Wracając do krzemu, to dzisiaj uzupełniłam sobie jego poziom kaszą gryczaną. Z pieczenią z łopatki i sosem wyśmienicie smakowała... Very Happy
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #137 : 2011-05-22, 18:35:31 »

Muszem dbać o psyche mitołków, brajanków, zenonków, płaskich, że molkomaciusiu i samej molce nie wspomnę!  Laughing
To takie miłe dzieciaki...  Very Happy
Wojciechu Ty to dobry człowiek jesteś Very Happy
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #138 : 2011-05-22, 20:14:25 »

Wracając do krzemu, to dzisiaj uzupełniłam sobie jego poziom kaszą gryczaną. Z pieczenią z łopatki i sosem wyśmienicie smakowała... Very Happy

No i super - lepiej jednak krzem niż tryptofan , treoninę , czy inne jakieś tam...setne po przecinku.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #139 : 2011-05-23, 05:23:38 »

Nie wspomina się o czymś śladowym, czyli zupełnie nieważnym...  Wink

Czyżby prof. Sedlak zawracał sobie głowę duperelami pisząc:
cyt."Terapia krzemowa wobec rozwijającej się szybko farmakologii związków krzemoorganicznych otwiera nadzieje na wyleczenie niejednego schorzenia , które obecnie uchodzą za nieuleczalne"(....)"Dostrzegam w krzemie nie tylko czynnik młodosci bilogicznej , ale również rolę "odchamiacza" ludzkości."
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 19 zapytaniami.