forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 00:41:52

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  KRZEM
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 Do dou Drukuj
Autor Wtek: KRZEM  (Przeczytany 117021 razy)
WojciechS
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #100 : 2010-09-27, 20:40:11 »

Sodomia i gomoria!
Apage rawpaleo, apage!!!
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #101 : 2010-09-27, 22:01:54 »

Żaden niedźwiedź, żaden Harper. Na problemy z włosami - keratyna. Jak keratyna to śierść. Jak sierść to najlepiej rawpaleło animalis. Ze zwierząt brać przykład i nie cackać się, jeść razem z sierścią, piórami, etc.  Razz
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: KRZEM
« Odpowiedz #102 : 2010-09-27, 22:06:53 »

Albo w wersji light - zjadać całe zwierzęta tuż przed zabiciem.. Razz
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #103 : 2010-09-27, 22:10:25 »

Ale na ten przykład takie flondry nie mają ani piórek, ani sierści - czyli na surowo niejadalne?
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #104 : 2010-09-27, 22:14:20 »

Ale na ten przykład takie flondry nie mają ani piórek, ani sierści - czyli na surowo niejadalne?
Nie tykać, tym bardziej "pod łuskę".
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: KRZEM
« Odpowiedz #105 : 2010-09-28, 08:26:12 »

Ale na ten przykład takie flondry nie mają ani piórek, ani sierści - czyli na surowo niejadalne?
Ponoć najlepsze skutki daje jedzenie surowych jeży, od razu jeżyk na głowie powstaje... Shocked
Zresztą taki jeżyk nie jednemu na LC by się przydał.. Rolling Eyes

http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=15162&start=1575
Zapisane

Iga
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #106 : 2010-09-28, 08:33:29 »

Ciekawe,czy ktoś tam na forum napisze ;"Gość ma idealnie takie same zakola  jak ja..." .Cytat troszkę zmieniony,bo pierwotnie dotyczyło to korpusu ;

http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=108862#108862
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #107 : 2011-05-21, 08:47:43 »

Wracam jednak do głównego tematu tego wątku - krzemu.
Jako pierwszy na świecie zrobiłem wino krzemowe - tak myślę.
Zdążyło się już pięknie wyklarować , posiada kolor słomkowy smak nieciekawy , bo krzemowy. Seta wieczorową porą dobrze robi...
Jeśli chcecie się przekonać - zapraszam.


/sklad: kasza jaglana , owies , ryż , woda ze studni/
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: KRZEM
« Odpowiedz #108 : 2011-05-21, 09:03:52 »

Coś a'la sake... Wink
Zapisane

kristan
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #109 : 2011-05-21, 09:31:43 »

Raczej chyba nie - bo ryżu tylko śladowa ilość. Podstawa to kasza i owies!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: KRZEM
« Odpowiedz #110 : 2011-05-21, 09:46:10 »

No to niech będzie "kaowiec"...  Laughing  jak zwał tak zwał... Wink
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #111 : 2011-05-21, 10:22:57 »

PROŚBA
Bardzo chętnie uzupełnię swoją wiedzę na temat roli krzemu w organizmie, dlatego bardzo proszę o podanie choć jednego tytułu podręcznikowego, w którym opisane jest zagadnienie, ponieważ w żadnym podręczniku, których posiadam duży zbiór, nic nie można znaleźć na temat roli tego pierwiastka w organizmie.
Publikacje popularnonaukowe podające informacje typu: (...) wypadanie włosów, kruchliwość paznokci, skłonność do krwotoków, stany zapalne, schorzenia skóne, odleżyny, grzybice, łupieże, zastarzałe rany opanowywuje się przez podawanie krzemionki...(...), czy "krzem usuwa substancje toksyczne z komórek" mnie nie interesują!

PS
krzem zawarty w tkance łącznej nie jest wydalany z organizmu, więc pisanie o zapotrzebowaniu 20-30mg/D dla człowieka jest raczej informacją "z kapelusza".
Ale mogę się mylić, więc stąd ta PROŚBA.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #112 : 2011-05-21, 10:35:47 »

Osobiście , to informacje zawarte w książkach  prof.  Sedlaka  zwróciły moją uwagę.
No i to , że świat tzw.  nauki milczy na ten temat.
A dlaczego milczy?  Można się tylko domyślać , a najlepiej wiedzieć!
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #113 : 2011-05-21, 11:25:17 »

Profesor Sedlak twierdził, że krzem był podstawowym pierwiastkiem w pierwszych formach życia. Dopiero potem powstało życie oparte na węglu. Tak to przynajmniej zrozumiałem.
Jeżeli ma rację, to mamy do czynienia z dwoma systemami, które raczej się wykluczają niż uzupełniają. Nie sądzę więc, że krzem ma teraz jakieś kluczowe znaczenie dla naszego organizmu. Owszem, znajduje się w składzie różnych tkanek, ale w śladowych ilościach tak jak i inne pierwiastki.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #114 : 2011-05-21, 12:38:34 »

Krzem ma bardzo duże powinowactwo do tlenu, podobnie jak węgiel, ale życie na krzemie nie mogło się udać na Ziemi, bo krzemionka jest krystalicznym, nierozpuszczalnym, bardzo stabilnym chenicznie ciałem stałym, w przeciwieństwie do gazowego i dobrze rozpuszczalnego w wodzie dwutlenku węgla. Dzięki temu to węgiel w przeciwieństwie do krzemu, ciągle krąży między żywą materią, wodą i atmosferą, co zowie się "obiegiem węgla w przyrodzie". 
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #115 : 2011-05-21, 12:47:43 »

PROŚBA
Bardzo chętnie uzupełnię swoją wiedzę na temat roli krzemu w organizmie, dlatego bardzo proszę o podanie choć jednego tytułu podręcznikowego, w którym opisane jest zagadnienie, ponieważ w żadnym podręczniku, których posiadam duży zbiór, nic nie można znaleźć na temat roli tego pierwiastka w organizmie.
Publikacje popularnonaukowe podające informacje typu: (...) wypadanie włosów, kruchliwość paznokci, skłonność do krwotoków, stany zapalne, schorzenia skóne, odleżyny, grzybice, łupieże, zastarzałe rany opanowywuje się przez podawanie krzemionki...(...), czy "krzem usuwa substancje toksyczne z komórek" mnie nie interesują!

PS
krzem zawarty w tkance łącznej nie jest wydalany z organizmu, więc pisanie o zapotrzebowaniu 20-30mg/D dla człowieka jest raczej informacją "z kapelusza".
Ale mogę się mylić, więc stąd ta PROŚBA.

Znalazlem cos po rosyjsku. Autor odsyla do innych prac.
http://zhurnal.lib.ru/e/etkin_w/fenomenkremniyaizdoroveludey.shtml

Cytuj
 Серьёзные научные исследования о роли кремния для здоровья людей освещены в монографиях В.Кривенко и др. "Литотерапия", М., 1994, Э.Михеевой "Целительские свойства кремния", С-П, 2002, трудах М.Воронкова и И.Кузнецова (АН СССР, Сиб. отд., 1984), А.Паничева, Л.Зардашвили, Н.Семеновой и др. Показано, что кремний участвует в обмене фтора, магния, алюминия, и других минеральных соединений, но особенно тесно взаимодействует со стронцием и кальцием. Один из механизмов воздействия кремния состоит в том, что благодаря своим химическим свойствам он создает электрические заряженные коллоидные системы, которые обладают свойством как бы приклеивать на себя вирусы и болезнетворные микроорганизмы, несвойственные человеку. Недостаток кремния в организме приводит к выпадению волос, размягчению и болезням суставов, сахарному диабету, гепатиту, энцефалиту, зобу, рожистым воспалениям кожи, силикозному малокровию, заболеванию соединительной ткани и глазного хрусталика, камням в печени и почках, атеросклерозу. Введение в организм соединений кремния задерживает развитие последнего и способствует нормальному функционированию сосудов, спасению человека от стенокардии, инфаркта миокарда, кардиосклероза, аритмии сердца, инсульта, психических нарушений. Кремний придает прочность, эластичность и непроницаемость кровеносным сосудам, препятствует проникновению липоидов в кровь и отложению их на стенках сосудов.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #116 : 2011-05-21, 15:59:05 »

Dziwi mnie tylko jedno , chociaż nic mnie już nie dziwi.
Zadano sobie sporo trudu , aby wykazać ile w poszczególnych produktach żywnościowych jest treoniny , izoleucyny , fenyloalaniny i innych/komu to potrzebne i do czego?!/ , a nie wspomina się o najważniejszym pierwiastku na ziemi - krzemie.


Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #117 : 2011-05-21, 20:04:57 »

Nie wspomina się o czymś śladowym, czyli zupełnie nieważnym...  Wink
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: KRZEM
« Odpowiedz #118 : 2011-05-21, 20:06:14 »

Jak komu brakuje krzemu to skrzypie polnym wyjdzie najtaniej!  Cool Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: KRZEM
« Odpowiedz #119 : 2011-05-21, 20:11:41 »

Jak komu brakuje krzemu to skrzypie...
Rolling Eyes
Zapisane

Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 20 zapytaniami.