forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 14:40:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660637 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Pytania w sprawie ŻO
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 15 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pytania w sprawie ŻO  (Przeczytany 147347 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #120 : 2010-07-23, 21:59:58 »

Schudłem na DO 36 kg. Jestem w 2 książkach dr Kwaśniewskiego w rozdziale "cuda bez cudów". Te wszystkie porady są trochę śmieszne. Przecież robiono badania w różnych krajach dlaczego i kiedy chudnie się na dietach niskowęglowodanowych i dopiero w Danii uzyskano tą odpowiedż kiedy i dlaczego dieta optymalna jest w odchudzaniu skuteczna. I to skutkuje.


BACA, to może w kilku zdaniach info o tych badaniach możemy prosić?
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #121 : 2010-07-23, 22:31:21 »

Postaram się. Pierwszego prawa fizyki się nie przeskoczy. Prawo zachowania energii musi być zachowane. Czyli energia dostarczona w pożywieniu musi być albo spalona /wysiłek/, albo zamieniona na tłuszcz. Są osoby wiecznie szczupłe które wszystko spalają i są chude niezależnie od ilości pożywienia, ale są i takie które niewiele jedzą a jednak tyją. Trzeba im ograniczyć ilość jedzenia i wtedy będą chudnąć. Ale jak to zrobic jeżeli te osoby doznają uczucia wilczego głodu i tu koło się zamyka. Okazało się że przy napadach głodu to nie tłuszcz ani węglowodany /nawet te z niskim indeksem/ nie pomogą ponieważ znowu wzrasta ilość energii dostarczonej. Przy zjedzeniu białka nie ma dużego przyrostu energii i im więcej go zjemy /oczywiście tyko tyle żeby zaspokoić głód/ tym bardziej będziemy chudnąć. Zaskoczenie? - na pewno. Dotyczy to tyko tych osób które mają problemy z wagą.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #122 : 2010-07-24, 08:10:58 »


To by się zgadzało. Mój 26-letni syn je spore ilości jajek, jeszcze większe mięsa i jest szczuplutki. Nie je praktycznie owoców ani słodyczy. Chleba i ziemniaków nie lubi od dziecka. Ja się nieraz zastanawiałam, czy on nie zjada za dużo białka? Od tłuszczu on też nie stroni - chudych wędlin i mięs nie lubi..
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #123 : 2010-07-24, 09:01:47 »

BACO, dziękuję za wyjaśnienie. Ciekawi mnie ile białka może na dobę bezpiecznie zjeść osoba, która chce schudnąć, ale nie chce zamienić swoich przypadłości zdrowotnych na kilka innych. Pani sąsiadka zdecydowała się na dietę proteinową i jak policzyłam jej białko to "scierpłam" - 170 g. Osoba średniego wzrostu.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #124 : 2010-07-24, 11:57:26 »

Cytuj
Dr Kwaśniewski pisał o jednym takim przypadku co na śniadanie zjadał tackę czyli 30 jajek za jednym razem i chudł. Więc nie przejmuj się zbytnio ilością B. Aby się nie zakwasić to jedz warzywa.

Wszystko sie zgadza, tylko, ze ten Pan ( dyrektor PGR-u) zjadal ytez dziennie pol kg masla. OD TLUSZCZU SIE NIE TYJE!!!!!

Pan dr Jan Kwasniewski pisze o tym w swoich ksiazkach i nos stop powtarza, ze w przypadku duzej nadwagi nalezy stosowac BTW 1:2:0,5 az do osiagniecia wagi naleznej. Zjadany tluszcz powoduje "poruszenie" / spalanie  wlasnego tluszczu.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #125 : 2010-07-24, 11:58:58 »

Cytuj
I do uzupełnienia na wieczór dobrze jest zjeść samą kaszę ugotowaną tylko na wodzie

Co to jest za dieta?
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #126 : 2010-07-25, 21:44:49 »

Renia= uważaj aby syn nie jadł za mało węglowodanów - poniżej 50 gr może prowadzić do skurczy nadkomorowych a nawet komorowych serca. Wiem na ten temat sporo bo cesząc się spadkiem wagi obniżyłem za bardzo węgle przez co nabawiłem się olbrzymich kłopotów. Adampio - dr Kwaśniewski ma całkowicie rację - temat rzeka.
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #127 : 2010-07-25, 21:55:28 »

Tereniu - sąsiadka jedząc niewiele tłuszczu , niewiele węgli i tak dużo białka na pewno schudnie / bo jak węgle i tłusz są w normie - to przytyje/, - ale potem nie chciałbym być w jej skórze bo przecież moze pojawić się nadczynność tarczycy, sklerodermia, arytmia lub cos innego
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #128 : 2010-07-25, 21:57:02 »


Renia= uważaj aby syn nie jadł za mało węglowodanów - poniżej 50 gr może prowadzić do skurczy nadkomorowych a nawet komorowych serca. Wiem na ten temat sporo bo cesząc się spadkiem wagi obniżyłem za bardzo węgle przez co nabawiłem się olbrzymich kłopotów. Adampio - dr Kwaśniewski ma całkowicie rację - temat rzeka.

Dzięki "BACA" ale syn nie stosuje DO. Je to, na co ma ochotę i jest jak na razie zdrowy (chociaż jakimś trafem zawsze smakowały mu te produkty, które są zalecane na DO). Ale powiem mu o tym, iż węglowodany też są potrzebne i jeśli nie lubi ani słodyczy, ani owoców, to powinien chociaż trochę ziemniaków i warzyw zjadać...
Zapisane

BACA
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #129 : 2010-07-25, 22:02:22 »

renia - pilnuj tego u syna, to naprawdę ważne.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #130 : 2010-07-25, 22:07:35 »


W sumie nie zdawałam sobie z tego sprawy.. Jeszcze raz dziękuję.
Zapisane

BACA
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #131 : 2010-07-25, 22:22:43 »

renia - syn nie musi być na DO. Wszystko jedno w jakiej postaci zję te węgle. Jeżeli ich bedzia za mało to zwłaszcza przy wysiłku zdarzają się pojedyncze potknięcia serca wyczuwalne w tętnie. To są na razie skurcze dodatkowe nadkomorowe. Nic się nie dzieje ale trzeba wtedy pilnować węgli i to zniknie. Czasami niepotrzbnie korzysta się z pomocy kardiologa który przepisuje atenolol lub molsidaminę - niepotrzebnie. Wystaeczy zwiększyć węgle i po problemie
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #132 : 2010-07-25, 22:43:05 »


No tak. On jest młody i może dlatego jeszcze nie skarżył się na serce..A może on podjada jakieś węglowodany..on mieszka osobno (na tym samym podwórku) i dokładnie nie wiem jak się teraz żywi. Przeważnie je u nas, ale często też jest w podróżach i w jakiś tam barach się stołuje..Ale pogadam z nim - on jest otwarty na zmiany..
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #133 : 2010-07-26, 14:51:14 »


"BACA" wiem, że posiadasz spory zasób wiedzy teoretycznej i praktycznej w temacie DO. Jeśli mogę Cię prosić o odpowiedź - to miałabym takie jedno pytanie:
Jeśli ktoś ma ustalone BTW np. 50 :150 :50  i podnosi węglowodany do 60 - 70g (np. przez ketony) - to czy powinien zmieniac również ilości spożywanego białka i tłuszczu, czy nie?
Zapisane

BACA
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #134 : 2010-07-26, 19:05:01 »

Jak podniesiesz węgle to wzrośnie waga. Ale ketony nie są tylko i wyłącznie sprawą węgli. Najprościej jest podnieś węgle i ione znikną. Ale nie o to chodz\i. Istotny jest rodzaj tłuszczu, rodzaj białka i rodzaj węgli.Jeżeli są właściwe to ketyonów nie ma. jest to jednak domena lekarzy opty oraz doradców żywieniowych dlatego też poprzestanę na tym.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #135 : 2010-07-26, 22:01:46 »


Jest to jednak bardziej skomplikowane, niż myślałam..Ale popytam w arkadii..Dzięki.
Zapisane

BACA
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #136 : 2010-07-26, 22:06:37 »

Wątpie w to - ale może.....
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #137 : 2010-07-26, 22:25:14 »


Nie rozumiem - w co wątpisz? W to, że lekarze będą wiedzieli?
Chyba nie w to, że się spytam.. Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #138 : 2010-07-26, 22:31:23 »


"BACA" rozmawiałam dzisiaj z synem o konieczności zjadania węglowodanów i on mnie zapewnił, że zjada je w wystarczających ilościach. Może faktycznie organizm mu dobrze podpowiada. Jeśli człowiek nie ma rozregulowanego metabolizmu "śmieciami" to chyba organiżm domaga się tego, czego potrzebuje....
Zapisane

Libertador
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #139 : 2010-08-02, 16:29:42 »

Ograniczajac ilosc zjadanych weglowodanow do 50 gr dziennie, mozesz je dostarczyc organizmowi pod obojetnie jaka postacia. Tylko po co skoro wiemy, ze cukier prosty dziala jak trucizna a, ze ziemnieaki spowalniaja wchlanianie itd itp.
Wypijajac szklanke coca-coli dostarczasz organizmowi tyle weglowodanow ile zjadajac prawie 300 gr ziemniakow

Kwestia szybkości przygotowania i zjedzenia/ wypicia. Jak przez ostatnie 2 tygodnie "pracowałem" po ok. 18-19h dziennie, to nie mogłem tracić czasu na bawienie się w kucharza i gotowanie/ smażenie ziemniaków. Swoje menu ograniczyłem tylko do jajecznicy z jajka i 6 żółtek na 100g masła (ok. 30 minut na przygotowanie i skonsumowanie), ew. parówek z serem przypiekanych w mikrofali (raptem 6 minut na pzrygotowanie) no i jakiejś porcji węgli (arbuz czy inna cola). Nie miałem czasu gotować kasz, nie kasz, ziemniaków, czy innych cudów.
A odnośnie trucizny, alkohol to też trucizna w zbyt dużej ilości, w odpowiedniej to nawek JK pisał że lekarstwo. To i cola w odpowiedniej ilości (40g węgli) nie może zaszkodzić.


No właśnie, jak to było z tym dyrektorem PGRu co to jadał kilkadziesiąt jaj dziennie (nawet licząc że były to same żółtka to wychodzi ponad 150g białka na dzień) i schudł?


Wszystko sie zgadza, tylko, ze ten Pan ( dyrektor PGR-u) zjadal tez dziennie pol kg masla. OD TLUSZCZU SIE NIE TYJE!!!!!
[/qoute]

Od tłuszczu nie, ale od nadmiaru białka?
Sam pisałeś bym nie przekraczał 70g na dzień, a tu ten pan ponad dwa razy więcej zjadał. Owszem tłuszczu też, by zachować proporcje, no ale ja też nie żałuję go sobie, czasem nawet 1:4 osiągam.


I na zakończenie. Przez te 2 ostatnie tygodnie schudłem raptem 1 kg, mimo że nie przekraczałem 65g białka na dzień, tłuszczu było ok 150g dziennie i węgli ok 40-55g. Coś cienko jak na taką dietę cud.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 15 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.