forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 00:12:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660527 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Pytania w sprawie ŻO
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pytania w sprawie ŻO  (Przeczytany 147309 razy)
Libertador
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #160 : 2010-08-31, 21:43:14 »

W 50-gramowym jajku żółtko prawdopodobnie zawiera 12 g białka Smile  , niemożliwe by 22.  Proponuję sprawdzić.

22g to nie ilosc bialka w jednym zoltku tylko waga samego zoltka w 50g jajku


Witam ponownie po dluzszej przerwie spowodowanej przeprowadzka i zalatwianiem spraw z nia zwiazanymi.
Odstawilem przez ostatnie kilka tygodni wszystkie uzywki (alkohol, kawa, czekolada), kontrolowalem bialko zeby nie przekraczalo 60g dziennie i oczekiwalem tych efektow, co to mialy sie niby pojawic po przejsciu na prawdziwa DO, a nie wersje kombinowana jaka uskutecznialem przez poprzednie 3 miesiace i musze powiedziec ze przez te 3 tygodnie ubylo mi moze 1 moze 1,5 kg. Cos tu nie gra. Wie ktos gdzie teraz robie blad? Waze 103-104 kg i nie moge zejsc ponizej tego. Wegli zjadam ok. 30g., bialka ok. 60g, tluszczu ok. 110-120g. dziennie.
Glodny nie jestem to fakt, czasem nachodzi mnie jedynie ochota by sobie podjesc, ale wynika to z faktu, ze masa fajnych knajpek w okolicy jest i mnie po prostu kusi by tam pojsc.

Druga sprawa to kultyrystyka na DO.
Czy jesli 3 razy w tygodniu bede targal ciezary, a 2-3 razy w tygodniu biegal, to czy moge w dni cwiczace zwiekszyc spozycie bialka do 90-100g (co sie z tym wiaze spozycie tluszczu by zachowac proporcje)? Chodzi o to by nie tylko dostarczac bialka by miesnie sie nie degradowaly (te 60g dziennie), ale potrzebna jest dodatkowa ich porcja na rozbudowe (i jednoczesnie pytanie czy 100g to wystarczy by budowac muskulature).
Od razu zaznaczam ze nie zamierzam wygladac jak Pudzian, ale zeby przynajmniej wytrenowac miesnie brzucha; klate, ramiona, biceps powiekszyc.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #161 : 2010-08-31, 22:11:41 »

Pilnowanie proporcji B : T : W nie wystarczy?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #162 : 2010-08-31, 22:25:05 »

Ja na Twoim miejscu poczekalbym z kuturystyka poniewaz proporcje BTW cwiczac kuturystyke 3 x w tyodniu i 2 x w tygodniu bieganie jest zupelnie inne, czyli duzo wiecej T. Jak na razie masz duza nadwage nadwage. I proponuje zrzucic w pierwszej kolejnosci te 20 kg a poznie zabrac sieza rzezbienie miesni.

Jezeli waga nie spada to spobuj nie jjesc weglowodanow w ciagu dnia a zjadac je jako oddzielny osotani posilek bez bialka i bez tluszczu. Czyli ostatni posilek, tzw kolacja w Polsce niech to beda np ugotowane ziemnaiki czy tez inne warzywo zawierajace skrobie jak groszek, fasola szparagowa. Do spalenia tluszczu potrzebny jest weglowodan i dlatego uwazam, ze powinienes wziekszyc weglowodany do 50 gr. W 100 gramach mrozonego groszku czy fasoli masz tylko 5-7 gr kulhydratu dlatego mozesz zjesc tego  300 gr i np jeden duzy ziemniak, co da Ci okolo 40 gr weglowodanu a objetosciowo dosc duzo co powinno zapelnic brzuszek.

BT jakie masz w tej chwili 1:2 jest wg mnie poprawne a jezeli jestes glodny to mozesz podniesc ilosc B pamietajac jednoczesnie o podniesieniu T aby zachowac stosunek 1:1,5-2. Zjadanie samycg weglowodanow na noc powinno ruszyc T a jednoczesnie wage bedzie leciala.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70530


Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #163 : 2010-08-31, 22:37:12 »


Ale dr. Kwaśniewski pisał, że zmniejszoną ilość tłuszczu należy tylko wtedy spożywać, gdy organizm spala własny tłuszcz. A jeśli przestaje się chudnąć, to trzeba ilość spożywanego tłuszczu zwiększyć. Poszukam ten tekst..
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70530


Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #164 : 2010-08-31, 22:45:21 »


Cyt z "Żywienie Optymalne" JK. ..."Najczęstszym błędem przy odchudzaniu jest spożywanie zbyt małych ilości węglowodanów...(...) około 0,8 węglowodanów na 1 kilogram należnej wagi ciała na dobę trzeba zjadać. (... ) jeśli organizm ich nie otrzyma, musi wytwarzać je z białek..."
Zapisane

Libertador
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #165 : 2010-08-31, 23:46:35 »

Pilnowanie proporcji B : T : W nie wystarczy?

No jakos nie wystarcza z tego co moge zaobserwowac.


Ja na Twoim miejscu poczekalbym z kuturystyka poniewaz proporcje BTW cwiczac kuturystyke 3 x w tyodniu i 2 x w tygodniu bieganie jest zupelnie inne, czyli duzo wiecej T. Jak na razie masz duza nadwage nadwage. I proponuje zrzucic w pierwszej kolejnosci te 20 kg a poznie zabrac sieza rzezbienie miesni.

Jezeli waga nie spada to spobuj nie jjesc weglowodanow w ciagu dnia a zjadac je jako oddzielny osotani posilek bez bialka i bez tluszczu. Czyli ostatni posilek, tzw kolacja w Polsce niech to beda np ugotowane ziemnaiki czy tez inne warzywo zawierajace skrobie jak groszek, fasola szparagowa. Do spalenia tluszczu potrzebny jest weglowodan i dlatego uwazam, ze powinienes wziekszyc weglowodany do 50 gr. W 100 gramach mrozonego groszku czy fasoli masz tylko 5-7 gr kulhydratu dlatego mozesz zjesc tego  300 gr i np jeden duzy ziemniak, co da Ci okolo 40 gr weglowodanu a objetosciowo dosc duzo co powinno zapelnic brzuszek.

BT jakie masz w tej chwili 1:2 jest wg mnie poprawne a jezeli jestes glodny to mozesz podniesc ilosc B pamietajac jednoczesnie o podniesieniu T aby zachowac stosunek 1:1,5-2. Zjadanie samycg weglowodanow na noc powinno ruszyc T a jednoczesnie wage bedzie leciala.

To jest ten problem, ze ja za warzywami nie za bardzo przepadam, dlatego wegle zjadalem w postaci fruktow (jezyny, arbuz), piwa i czekolady (ale te na razie odstawilem). Ziemniaka to jeszcze jakos zjadlbym, ale jedynie w postaci frytek, a na razie, po porannym posilku nie jestem glodny, wiec nie widze potrzeby zjadac drugi posilek tylko dlatego ze musze (oprocz owocow po poludniu/ wieczorem). Wymyslilem sobie, ze od kulturystyki bym zglodnial, to dorzucilbym drugi posilek.

Wie ktos moze, gdzie konkretnie w Nowym Jorku mozna zakupic prawdziwy smalec (a nie jakis scheiss z dodatkami uwodornionego tłuszczu), loj, slonine moze, maslo niesolone 82,5%?
Na razie to w sklepie nieopodal mnie widzialem tylko watrobke wolowa i nerki (te nie wiem z jakiego zwierzecia, ale albo wieprz, albo wol)
Zapisane
Libertador
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #166 : 2010-08-31, 23:51:28 »


Cyt z "Żywienie Optymalne" JK. ..."Najczęstszym błędem przy odchudzaniu jest spożywanie zbyt małych ilości węglowodanów...(...) około 0,8 węglowodanów na 1 kilogram należnej wagi ciała na dobę trzeba zjadać. (... ) jeśli organizm ich nie otrzyma, musi wytwarzać je z białek..."

To jak to w koncu jest? Nie podam konkretnych cytatow, ale u dr JK bylo podawanych kilka proporcji
1g bialka na kilogram masy ciała (ew. 0,8g w pozniejszym okresie)
0,8g wegli na kilogram masy ciala, ALE
gdzie indziej spotykalem sie z proporcja 1:3,5:0,5 tudziez, bywalo napomniane zeby wegli nie bylo wiecej niz 0,5g, wiec juz sam nie wiem ktore zestawienie jest poprawne.
Te moje 60g bialka i 30g wegli trzymalo proporcje, przynajmniej jesli chodzi o stosunek B:W
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #167 : 2010-09-01, 07:18:19 »

A co ci dolega, że MUSISZ jeść "dokładnie" 60g białka?
Jeśli jesteś zdrowy, to nie jedz wg gramatury, bo jeszcze się rozchorujesz!
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #168 : 2010-09-01, 11:44:58 »

Liberator !
Bialko masz dobre, a nawet mozesz zjadac 70g. Wegle tak jak mowi Adampio sa za male na duzego czlowieka, te  50gr wegla musisz zjadac, a nawet mozesz do 70gr, ale najlepsze w skrobii.
Kluczek do zrzucenia nadwagi ( o czym malo kto mowi ) jest odrzucenia produktow mlecznych, ale takie calkowite odrzucenia i nawet najmniejszych ilosci nie zjadaj - czyli mleko,sery jakiekolwiek, smietane . maslo itp
Produkty mleczne b. czesto powoduja zahamowanie spadku wagi. Jest to sposob sprawdzony i gwarantuje, ze schudniesz.
Nie mozesz sie glodzic, zmniejszajac ciagle ilosci jedzenia bo to nic nie da.
Sprobuj tak jak mowie chociaz przez 2 tygodnie , a sam sie przekonasz.
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #169 : 2010-09-01, 12:07:11 »

Liberator, jesli mozesz to sprobuj tez odstawic wszystkie zbozowe na jakis czas .
Zapisane
Libertador
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #170 : 2010-09-01, 17:53:10 »

zbozowych nie jadam, z mlecznych to tylko z 4-5 dag masla do zoltkownicy, no i smietane 12% do kawy wypije czasem. Ale to jakas dziwna teoria jest. Zanim przeszedlem na DO moja poprzednia dieta skladala sie w duzej ilosci z produktow mlecznych (chude sery, mleko - sporo tego bylo) i jakos chudlem, wiec nie wiem dlaczego na DO mialbym niby nie chudnac od nich.
I to ze zjadam malo nie znaczy ze sie glodze - jeden posilek (1 jajko, 7 zoltek, 6 plastrow bekonu i to maslo) dziennie w zupelnosci wystarcza. No i te owoce.

Dolegac, to mi nic nie dolega, ale nadmiar bialka utrudnia zrzucanie balastu i Adampio zaproponowal by zjadac tylko te najwartosciowsze dzieki czemu mozna go zjesc mniej - 60g to dla mnie absolutne minimum, nie wiem jak ludzie moga zjadac go mniej.

PYTANIE: Czy wegle moga byc dostarczane z masla orzechowego? Takiego prawdziwego, a nie scheissu co go w Polsce sprzedaja. Ma ono calkiem niezla proporcje BTW 1:2:0,5. W 100g jest ok. 27g bialka 54g tluszczu i 13,5g wegli. A w ogole to najmniej problemu z nimi mialem jak pijalem cole. Tam same cukry sa, wiec moglem ja lyknac bez obawy ruszania proporcji B:T.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #171 : 2010-09-01, 18:26:35 »

No to masz problem!
Zaleceń w Diecie Optymalnej dla otyłych nie znasz, a co gorsza nie potrafisz sobie samodzielnie wyszukać.
Czarno widzę.
Niemniej jednak życzę powodzenia. A nuż ci się uda...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70530


Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #172 : 2010-09-01, 19:05:05 »

.... Zanim przeszedlem na DO moja poprzednia dieta skladala sie w duzej ilosci z produktow mlecznych (chude sery, mleko - sporo tego bylo) i jakos chudlem, wiec nie wiem dlaczego na DO mialbym niby nie chudnac od nich.

Nie rozumiem dlaczego chcesz być na DO, skoro na poprzedniej diecie chudłeś..a teraz na DO masz problemy..
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #173 : 2010-09-01, 21:31:46 »

Cytuj
Dolegac, to mi nic nie dolega, ale nadmiar bialka utrudnia zrzucanie balastu i Adampio zaproponowal by zjadac tylko te najwartosciowsze dzieki czemu mozna go zjesc mniej - 60g to dla mnie absolutne minimum, nie wiem jak ludzie moga zjadac go mniej

Dlatego wroce do podstaw przez wielu ( tu rowniez mnie) na poczatku diety niezrozumialych:
- jemy do syta
- podstawa jest tluszcz
- BTW a nie gramy sa wazne

czyli jezeli znajdziesz sobie kilka posilkow, ktore sa zbilansowane zgodnie z dieta to zjadasz je w momentach kiedy jestes glodny.

Moj przyklad:

na poczatku diety wazylem i mierzylem kazdy posilek. I dobrze, ale tez trzeba sluchac czego organizmowi potzreba. Wiec moje sniadanie to byl zawsze omlet, ktory jest podstawa sniadania dla mnie do dzis...ale.......ja potrzebuje troche weglowodanu do mojego sniadania, czy to bedzie w formie ziemniaka ( ty nie lubisz warzyw) czy tez w formie groszku to bylo mi obojetne. Najwazniejsze aby byl "wolno przyswajajacy" czyli skrobiowy. Wiem, ze nie lubisz warzyw i tu mamy problem...chociaz ten problem mozna ominacw bardzo delikatny sposob stosujac make z suszu, mam tu na mysli make z prazonych ziaren dyni, soczewicy itd Jezeli chce sie Tobie robic take ceregiele, mnie tak bo lubie kuchnie indyjska, to mozna zastapic make pszenna maka z soczewicy albo z innego ziarna "czegokolwiek".

Mam nadzieje, ze mnie rozumiesz.

Nawiazujac  do mojej wczesniejszej wypowiedzi i do Twoich awersji warzywnych: "wow, hopie powiedzial juhasl dupcac barana" ( moj ojciecmial 2000 poglowia i tylko 3 juhasow) ale wiem co mowie.
Jezeli chcesz jesc tylko owoce czyli fruktoze i popijac ja whiskey ( wiem, ze masz przerwe) to chiba powinienes sie zastanowic nad kontynuacja diety, tej diety.
Znam inna diete....Moja rodzinka mieszka blisko Ciebie w "Nju Jersyj" ponoc blisko NY i tez sie skarzyli na KG. Dzis juz nie. Bo przeszli na Atkinsa. ale Atkins juz niestety nie zyje, a dieta Atkinsa zmienila nazwe na Lutza a natsepnie na dr. Kwasniewskiego i jezeli sie ja stosuje to sie ja stosuje albo sie jej nie stosuje.

Jezeli uwazasz, ze weglowodany z selera mozna zastapic w formie whiskey albo, ze weglowodany z zimniaka mozna zastapic budweiserem to proponuje przejsc na diete konwencjonalna. 6 x cos tam 5 x dziennie. I zycze powodzenia.

 
Zapisane
Libertador
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #174 : 2010-09-01, 22:13:30 »

.... Zanim przeszedlem na DO moja poprzednia dieta skladala sie w duzej ilosci z produktow mlecznych (chude sery, mleko - sporo tego bylo) i jakos chudlem, wiec nie wiem dlaczego na DO mialbym niby nie chudnac od nich.

Nie rozumiem dlaczego chcesz być na DO, skoro na poprzedniej diecie chudłeś..a teraz na DO masz problemy..

Uzylem tu pewnego skrotu myslowego. Moja poprzednia dieta (nazwijmy ja wysokobialkowa) nie byla zaraz przed przejsciem na DO, a z rok wczesniej. W miedzyczasie objadalem sie roznymi smacznymi swinstwami. Z kolei kiedy bylem na tej diecie to ona sama byla tylko dieta czasowa (wtedy juz to wiedzialem) i dlatego w maju b.r. przechodzac na DO wiedzialem, ze jest to zywienie na stale, a nie tylko na okres powiedzmy 2-3 miesiecy, jak wczesniej. Poza tym na poprzedniej diecie czasami ssalo mnie w zoladku i lekko przyglodzony czasem chodzilem, mimo ze 5 posilkow dziennie jadalem. Z perspektywy czasu przypuszczam, ze mogla to byc oznaka braku tluszczu.
Poza tym wtedy tez nie chudlem jakos strasznie szybko, dlatego musialem przerzucac ciezary by ubywac te 3/4 kg tygodniowo.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70530


Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #175 : 2010-09-01, 22:23:49 »


W takim razie jesteś na dobrej drodze. Nie wszystko od razu idzie tak gładko, jak byśmy tego chcieli. Jeśli nie chorujesz to jedz produkty zalecane na Diecie Optymalnej, sugerując się podpowiedzią organizmu i uczuciem lekkiego niedosytu kończąc posiłek.
Zapisane

Libertador
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #176 : 2010-09-01, 23:26:02 »

A co do masla orzechowego, to czy mozna traktowac je jako zrodlo wegli? Z tego co wiem to arachidy to rosliny straczkowe, a tam to chyba jaka skrobia jest. To maslo ktore mam na oku, to same orzechy i sol, bez dodatkowego swinstwa.

To jak Twoja rodzinka mieszka w NJ to rozpytaj prosze gdzie kupuja smalec, slonine, loj, maslo itp.

PYTANIE: Jadl ktos kiedys nerki i jak to smakuje? Co jest lepsze, nerki, czy watroba?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #177 : 2010-09-02, 10:40:52 »

To masło orzechowe zawiera tłuszcz roślinny? Pytam, bo na "oko" tak to wygląda, a na opakowaniu pewnie takich informacji nie ma.
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #178 : 2010-09-02, 12:19:29 »

Liberator!
Naczelna zasada - przeczytaj jkie produkty sa zalecane a jakie niejadalne na DO i stosuj sie do tego, a nie kombinuj z colą itp.
Nastepna sprawa - jedzenie calodziennej porcji samych wegli na kolacje czasem pomaga.
Kolejna sprawa - jak wszystko bedziesz robil dobrze , a waga nie bedzie spadala to mimo wszystko odstaw mleczne i zbozowe.
To nie jest " dziwna " rada jak to powiedziales bo w wielu przypadkach produkty mleczne hamuja spadek wagi nawet calkowicie i to jest sprawdzone - i nie ma tutaj rozmowy typu : nie jem wiele bo tylko 5dag - ani grama i tyle.
Ostatnia sprawa - jesli prosisz ludzi na tym forum o porady to moze postaraj sie zaufac doswiadczeniu i sprobuj chociaz sie stosowac, a jak nie dasz rady to odpusc DO bo sobie zrobisz krzywde.
P.s - to na prawde nie sa zlosliwe teksty. DO ma to do siebie, ze albo stosujesz scisle, albo nie wchodzisz w to - zdrowie masz tylko jedno , tutaj nie ma kompromisow.
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #179 : 2010-09-02, 12:23:02 »

Liberator !
Jeszcze jedno musze powiedziec : zauwzylem, ze od 3 miesiecy kombinujesz z DO I CIAGLE JESTES W LESIE.
Gdybys posluchal porad forumowiczow jakie Ci dawali, juz dawno bylbys po przebudowie i na wlasciwej DO.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.