forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 13:02:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660315 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Pytania w sprawie ŻO
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pytania w sprawie ŻO  (Przeczytany 147262 razy)
WojciechS
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #220 : 2010-10-06, 09:30:16 »

bedac rok temu na diecie wysokobialkowej i niskoweglowodanowej (tluszczow za bardzo nie liczylem, wiec nie wiem ile go tam bylo) spokojnie, bez wiekszych trudnosci wyciskalem na laweczce o wadze ok 50 kg (3 serie po 10-12 razy),
Jakis komentarz?

Straszny cienias z ciebie był!  Confused
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #221 : 2010-10-06, 11:48:19 »


Jakis komentarz?
Swego czasu poznałam pewnego kolesia -miał klatę trzeba przyznać i siłę ,ale on jak mówił jada jogurty,bułki ,generalnie dużo węglowodanów.To jak Ci tak zależy na sile,na mięśniach,to może powinieneś tak jadać?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #222 : 2010-10-06, 13:53:12 »


Jakis komentarz?
Swego czasu poznałam pewnego kolesia -miał klatę trzeba przyznać i siłę ,ale on jak mówił jada jogurty,bułki ,generalnie dużo węglowodanów.To jak Ci tak zależy na sile,na mięśniach,to może powinieneś tak jadać?

Weglowodanami to on miesni sobie nie wyrobi.......no chyba, ze brzucha Laughing Do wyrobienia miesni, jak swait swiatem, zawsze potrzebne sa proteiny. Wiec jezeli sie chce trenowac na mase miesniowa to trzeba jesc duzo dobrego bialka.Bialka to (od)budowa i reganeracja, tluszcz to sila a weglowodany sa potrzebne do spalania.

Poniewaz ZO/DO dazy do optymalnych i wymiarow i wagi to wg mnie nie jest to dieta dobra dla kulturystow, ktorzy chca podwoic swoja mase miesniowa. Wszystkie inne sporty "ruchowe" tak ale nie kulturystyka.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #223 : 2010-10-06, 14:06:27 »

No ten chłopak mówił,że zjada chude mięso .
A najlepsze do wyrobienia mięśni to są kamieniołomy  Laughing
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #224 : 2010-10-06, 14:09:54 »

Niektóre mięśnie "puchną" gdy muszą spalać glukozę.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #225 : 2010-10-06, 14:18:03 »

Niektóre mięśnie "puchną"...
Które?   Question  Mr. Green
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #226 : 2010-10-06, 14:21:25 »

No serducho np. (miokardiopatia, czy jak tam). Nie wiem jak z resztą mięśni ale pewnie to zaplecze do palenia węglowodanów musi mieć swoją objętość.
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #227 : 2010-10-06, 14:27:39 »

No serducho np. (miokardiopatia, czy jak tam). Nie wiem jak z resztą mięśni ale pewnie to zaplecze do palenia węglowodanów musi mieć swoją objętość.

Cosik mi się widzi, że nie o te mięśnie Idze chodziło  Laughing
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #228 : 2010-10-06, 14:33:50 »

Cosik mi się widzi, że nie o te mięśnie Idze chodziło  Laughing
Jeśli tak to muszę na konsultację okulistyczną...
Ostatnio wszystko tu się sprowadza  do wspólnego mianownika.  Cool
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #229 : 2010-10-06, 14:36:04 »


Cosik mi się widzi, że nie o te mięśnie Idze chodziło  Laughing
No dokładnie.Myślałam,że o inne mięśnie chodzi ;p
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #230 : 2010-10-06, 14:56:46 »

Cosik mi się widzi, że nie o te mięśnie Idze chodziło  Laughing
Jeśli tak to muszę na konsultację okulistyczną...
Ostatnio wszystko tu się sprowadza  do wspólnego mianownika.  Cool
A nawet jeśli, to i tak wszystko dotyczy DO/ŻO  Laughing
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #231 : 2010-10-06, 15:27:57 »

Niektóre mięśnie "puchną"...
Które?   Question  Mr. Green

Musk?  Shocked
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #232 : 2010-10-06, 18:37:04 »

Musk?  Shocked
Muskuł myślowy...  Razz
Zapisane
Libertador
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #233 : 2010-10-06, 20:28:54 »

Witam po dluzszej przerwie. Zauwazylem ostatnio ze ZO/DO oslabilo moje miesnie.
DO nie jest od poprawiania mięsni Wink od tego poprawiania jest dieta "gladiatorów" czyli "pieczonego mięsa" żyli krótko ale mięśnie mieli !!!!!

Ale mnie nie chodzi by miec miesnie, tylko by miec sile w miesniach, a to dwie rozne sprawy. Mozna miec miesnie niewielkie ale silne i do tego wlasnie (podobno) sluzy DO/ZO.

bedac rok temu na diecie wysokobialkowej i niskoweglowodanowej (tluszczow za bardzo nie liczylem, wiec nie wiem ile go tam bylo) spokojnie, bez wiekszych trudnosci wyciskalem na laweczce o wadze ok 50 kg (3 serie po 10-12 razy),
Jakis komentarz?

Straszny cienias z ciebie był!  Confused

haha, bardzo zabawne. Nigdy do silaczy nie nalezalem, ale pewno jakbym sie spial to z trudnosciami pewno wtedy dzwignalbym do 70kg (po 4-6 powtorzen w serii). To tez zaden wyczyn zwlaszcza gdy moi kumple robili po 80kg bez wiekszych problemow. No i jak wtedy bylem cienias, to kim teraz jestem?


Weglowodanami to on miesni sobie nie wyrobi.......no chyba, ze brzucha Laughing Do wyrobienia miesni, jak swait swiatem, zawsze potrzebne sa proteiny. Wiec jezeli sie chce trenowac na mase miesniowa to trzeba jesc duzo dobrego bialka.Bialka to (od)budowa i reganeracja, tluszcz to sila a weglowodany sa potrzebne do spalania.

Poniewaz ZO/DO dazy do optymalnych i wymiarow i wagi to wg mnie nie jest to dieta dobra dla kulturystow, ktorzy chca podwoic swoja mase miesniowa. Wszystkie inne sporty "ruchowe" tak ale nie kulturystyka.

Ale ja nie chce trenowac na mase tylko na sile. Przynajmniej na razie, dopoki nie zrzuce sadla. Sila tak, muskulatura tez ale pozniej. Tlumacze sobie to tak; co to za chlop co to w ryj dac nie potrafi, a do tego troche sily potrzeba. Natomiast muskulatura to jak ogon u pawia, niepotrzebnie sciaga uwage innych.
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #234 : 2010-10-07, 13:35:16 »

Musisz zjadac wiecej bialka i to dobrego.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #235 : 2010-10-07, 16:19:17 »

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #236 : 2010-10-07, 18:04:38 »

Cytuj
Ale ja nie chce trenowac na mase tylko na sile.

Dlatego wlasnie napisalem to co napisalem. Jezeli chcesz trenowac na sile a nie na miesnie to musisz "kochany" zaczac jesc tluszcz. Ja stary goral jak ide plywac i wiem, ze bede plywal a nie pluskal sie w wodzie to zjadam 5 do 6 razy wiece tluszczu w stosunku do bialka. Nazwijmy to wagowo, bo to tu chyba o to chodzi, cho nie lubie pozniej dostaje wiadomosci, ze na forum "obok" twierdza, ze sie zalewam tluszczem.....byc moze. Ale do tematu.
Jezeli zjem 80 gr bialka i wiem, ze ide plywac, powtzarzam plywac to tego dnia zjadam 400 gr tluszczu. Brzmi to duzo, ale ja w godzinie plywania spalam 250 gr tego tluszczu co odpowiada 780-850 kcal. A ja plywam 2-3 godzin. Czyli na dobra sprawe powinienem zjesc tluszczu wiecej. Tu biore mala poprawke, nie wiedzac w jaki sposob ktos wyliczyl ilisc spalanego tluszczu podczas mojego plywania, bo ja plywam nie jak Otlia ale jak Mark i nie wiadomo, ktora opcja jest poprawna. Wowczas slucham organizmu. Najczesciej po takim treningu nigdy niejestem glodny, bo za bardzo zmeczony i ide spac.
Jezeli chodzi o Ciebie, gdzie nie chcesz robic miesni tylko sile, powinienesrozwazyc kwestie typu: zaczynam trening w proporcjach X:X:X, gdzie tluszcz jest podstawa a bialka tylko tyle abys mogl utrzymac dzisiejszy poziom miesniowy czyli wykaznik 1-en, nie przekraczajac 150 dziennie, to razy intensywnosc treningu czyli np.5 i 0,8 razy nalezna waga weglowodanow +/- 10 %. I taki powinien byc , wg mnie poczatek. Reszte sam sobie wyregulujesz sluchajac organizmu. Z tym, ze cwiczac i czujac glod jest to objaw braku tluszczu a nie bialka. To jest tylko moja sugestia. Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #237 : 2010-10-07, 18:28:32 »

I jeszce powiem tak, gdybym ja dzwigal na laweczce te tony, ktore Tu dzwigasz i nie pracowal na wyglad zewnetrzny a na wytrzymalosc organizmu, bo z tego co rozumiem to o to Ci chodzi, to bym zaczal inna forme treningu/ sportu.  Laughing
Ni ezrozum mnie zle, ale jezeli ciezary Cie rajcuja i chcesz wyrobic wytrzymalosc anie miesnie to powinienes zaczac od malych kg i dlugozamiast duze kg i malo. Zastosuj zasade typu malo a dobrze zamiast duzo i niedbale. Ja czsasami lapie sie na tym, ze przeplywajac 300 x 25 metrow zrobilem mniej niz przeplywajac 100 x 25 metrow dokladnym stylem. Mam nadzieje, ze wiesz o czym mowie. Very Happy
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #238 : 2010-10-08, 08:12:49 »

Witam po dluzszej przerwie. Zauwazylem ostatnio ze ZO/DO oslabilo moje miesnie.
DO nie jest od poprawiania mięsni Wink od tego poprawiania jest dieta "gladiatorów" czyli "pieczonego mięsa" żyli krótko ale mię¶nie mieli !!!!!

Ale mnie nie chodzi by miec miesnie, tylko by miec sile w miesniach, a to dwie rozne sprawy. Mozna miec miesnie niewielkie ale silne i do tego wlasnie (podobno) sluzy DO/ZO.

To mi przypomina ostatnio czytany dowcip o "blondynce" która by chciała mieć faceta silnego wysokiego umięśnionego i lekkiego jak piórko Wink
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #239 : 2010-10-08, 18:42:08 »

Ale mnie nie chodzi by miec miesnie, tylko by miec sile w miesniach, a to dwie rozne sprawy. Mozna miec miesnie niewielkie ale silne i do tego wlasnie (podobno) sluzy DO/ZO.
Żeby mieć siłę w mięśniach,to trzeba je najpierw mieć i to nie dwie różne sprawy,tylko sprawy ściśle ze sobą powiązane Wink
Poza tym ,to ćwicz te swoje mięśnie,to będziesz miał siłę w nich.
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.