forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-16, 14:09:31

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
659579 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Pytania w sprawie ŻO
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pytania w sprawie ŻO  (Przeczytany 146995 razy)
wloczykij
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #260 : 2010-10-19, 19:59:01 »

BACA czy mógłbyś wyjaśnić jakie żywienie powoduję przewagę układu S, a jakie PS? Bo jeżeli chodzi o to co pisał dr Kwaśniewski to nie bardzo sobie przypominam, wydawałoby się że przewagę S powodują różnego rodzaju używki (w tym oczyszczone węglowodany).
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #261 : 2010-10-19, 20:21:26 »

Krótko mówiąc by przejść w przewagę układu Ps trzeba zwolnić metabolizm, a zwiększenie układu S jest przy przyspieszeniu metabolizmu - a dodatkowo metabolizm przyspieszają ćwiczenia fizyczne. Przewag  układu S uzyskamy przez zmniejszenie białek, zmniejszenie węglu oraz ZWIĘKSZENIE tłuszczu. A układ Ps odwrotnie. Nawet oddychanie przez nos jest istotne - bo oddychanie jedną dziurką spowalnia metabolizm i dobrze się śpi, a drugą przyspiesza i wtedy śpi się kiepsko a nawet żle. Zauważ że w czasie snu masz przytkaną jedną dziurkę. Jest to jednak niewielka reakcja - największa jest przy sterowaniu jedzeniem.
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #262 : 2010-10-19, 20:24:23 »

Krótko mówiąc by przejść w przewagę układu Ps trzeba zwolnić metabolizm, a zwiększenie układu S jest przy przyspieszeniu metabolizmu - a dodatkowo metabolizm przyspieszają ćwiczenia fizyczne. Przewag  układu S uzyskamy przez zmniejszenie białek, zmniejszenie węglu oraz ZWIĘKSZENIE tłuszczu. A układ Ps odwrotnie. Nawet oddychanie przez nos jest istotne - bo oddychanie jedną dziurką spowalnia metabolizm i dobrze się śpi, a drugą przyspiesza i wtedy śpi się kiepsko a nawet żle. Zauważ że w czasie snu masz przytkaną jedną dziurkę. Jest to jednak niewielka reakcja - największa jest przy sterowaniu jedzeniem.

Jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy BACA  Shocked
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #263 : 2010-10-19, 20:25:24 »

BACA, dzięki za przypomnienie kwesti metabolizmu. Sam już nie wiem czy zwiększenie tłuszczu zwiększa metabolizm. Moze za dużo się naczytałem. Muszę to wypróbować, ja mam ewidentnie metabolizm zwolniony, ale czy jednoznacznie wiąże się to z przewagę PS. Sam już nie wiem. Ale dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź. Bardzo bym się cieszył gdyby metabolizm przyspieszył przy ograniczeniu białek i węgli a zwiększeniu tłuszczu. Właściwie to nawet mam ochotę na tłuste.
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #264 : 2010-10-19, 20:29:48 »

Na "pastwisku" też jest przewaga S, czyż nie?
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #265 : 2010-10-19, 20:33:10 »

Obstawiałbym, że na "pastwisku" nie ma przewagi, a jeżeli już to PS. Chyba że chodzi o metabolizm.
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #266 : 2010-10-19, 20:41:42 »

włóczykij - zwiększenie tłuszczu przyspiesza metebolizm, ale ostrożnie bo gdy będzie za szybki to wtedy żle śpimy, będziemy nadpobudliwi i nerwowi. Zmniejszenie białka może powodować międzyżebrowe bóle mięśni /ból jak przy zawale - na szczęście nie/ natomiast małe ilości węgli mogą prowadzić do wadliwej pracy serca. U mnie to były skurcze nadkomorowe a potem i komorowe. Wystarczyło zwolnić metabolizm i wszystko minęło.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #267 : 2010-10-19, 20:48:52 »

BACA, mam świadomość, że tak to jest. U mnie właśnie są i te problemy żebrowe, i coś z serduchem i z tą pobudliwością, tylko że w sumie to wszystko jest jakby wewnątrz. No i taki kołowrót ciągły. Chociaż odżywiam się też nieregularnie i niejednolicie. Także biorę pod uwagę, że organizm to trochę bardziej skomplikowana maszyneria. Aczkolwiek muszę coś robić, szukam cały czas. A na pewno mam nerwicę wegetatywną i to powiedziałbym że poważną, tylko konstytucjonalnie mam silny organizm. No ale ile można wytrzymać. Bo ogólnie to się tłuszczem nie przejadam. Chociaż oczywiście od niego nie stronię.

Dziekuje Ci raz jeszcze ładnie za odpowiedź, bo w mojej niemocy podałeś mi dłoń. Aż głupio mówić, ale funkcje mojego mózgu nie są wciąż najlepsze. Dopiero co wpadłem na ten związek metabolizmu z układem wegetatywnym, ale nie dotarło do mnie znaczenie odzywiania. A własciwie przez cały czas od kiedy znam ŻO i staram się sobie pomóc myślę o ukł. wegetatywnym i jak tu zrobić żeby było lepiej.
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #268 : 2010-10-19, 20:57:33 »

włóczykij - myślę że mogę Ci pomóc, ale na wiadomości prywatne, bo jest jeszcze parę spraw które powinieneś poznać, a po co wszystkie rzeczy masz pisać na forum.
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #269 : 2010-10-19, 21:02:33 »

To teraz moge wiecej piwa pic?
Wskazane !   , ale  ze zwiększoną  dzienną dawką schodów   Very Happy
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #270 : 2010-10-19, 21:12:00 »

To teraz moge wiecej piwa pic?
Wskazane !   , ale  ze zwiększoną  dzienną dawką schodów   Very Happy

Tylko osobno. Razem kiepskie połączenie. Wink
Zapisane
Libertador
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #271 : 2010-10-20, 03:05:44 »

Liberador - w/g mnie jesteś na początku różnych chorób począwszy od nadpobudliwości, złego snu, nadczynności tarczycy i innych choróbsk wynikłych z przewagi układu sympatycznego S - bo odżywianie masz właśnie takie które wzmacnia układ S.Takie jedzenie pomaga ludziom którzy mają nieco inne objawy.

Nadpobudliwosc? Byloby milo bo na razie leniwy jestem. Klopoty mam tylko z zasypianiem i wstawaniem bo sen mam raczej dobry. Nadczynnosc mialem i moze do tej pory mam, ale nie wiem czym sie on objawia, bo na zdrowy rozum do szybszym metabolizmem, a u mnie wprost przeciwnie, wolny metabolizm i przez to spaslak jestem. A jakie to sa te inne choroby, no i jakie odzywianie wzmacnia uklad S.?
Zapisane
Libertador
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #272 : 2010-10-20, 03:23:38 »

Krótko mówiąc by przejść w przewagę układu Ps trzeba zwolnić metabolizm, a zwiększenie układu S jest przy przyspieszeniu metabolizmu - a dodatkowo metabolizm przyspieszają ćwiczenia fizyczne. Przewag  układu S uzyskamy przez zmniejszenie białek, zmniejszenie węglu oraz ZWIĘKSZENIE tłuszczu. A układ Ps odwrotnie. Nawet oddychanie przez nos jest istotne - bo oddychanie jedną dziurką spowalnia metabolizm i dobrze się śpi, a drugą przyspiesza i wtedy śpi się kiepsko a nawet żle. Zauważ że w czasie snu masz przytkaną jedną dziurkę. Jest to jednak niewielka reakcja - największa jest przy sterowaniu jedzeniem.

Mnie wlasnie zalezy na szybszym metabolizmie by szybciej spalic sadlo. Cwicze niechetnie. Idealny tydzien cwiczeniowy (jak mnie nic nie boli i nie jestem zbyt senny pod koniec dnia) sklada sie z 5 dni w ktorych biegam codziennie i w pon, sr, pt dodatkowo z 30 min z ciezarkami sie bawie, tylko ze wtedy biegam o te 30 min krocej. To jest jednak stan porzadany, bo przewaznie, musze sie zmusic by cwiczyc. Po co? No wlasnie by ten metabolizm szybszy byl.
No to jak widze, odzywiam sie nie zwiekszajac przewagi ukladu S, bo bialek zjadam nawet odrobine za duzo (60-80g). Dzisiaj np. zjadlem 100g (to przez to ze od niedzieli wieczor nic w ustach nie mialem) ale niestety nie poszedlem tego przerobic na silowni, bo zmeczany jestem i zwyczajnie mi sie nie chce - jutro sobie pobiegam.
Co do tluszczu to nie ma go tez za duzo 2-2,5 na 1g bialka.

A co jest zlego w szybszym metabolizmie? Zwiekszone zapotrzebowanie na energie? To bardzo dobrze, chyba...

To teraz moge wiecej piwa pic?
Wskazane !   , ale  ze zwiększoną  dzienną dawką schodów   Very Happy


Mieszkam na 15 pietrze, wiecej schodow niz to, to chyba nie potrzeba Very Happy
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #273 : 2010-10-20, 10:16:37 »

Spowolniony metabolizm jest przy niedoczynności tarczycy
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #274 : 2010-10-20, 20:48:03 »

Spowolniony metabolizm jest przy niedoczynności tarczycy

A niedoczynno
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #275 : 2010-10-20, 20:48:26 »

Spowolniony metabolizm jest przy niedoczynności tarczycy

A niedoczynno

A niedoczynno
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #276 : 2010-10-20, 20:49:44 »

Spowolniony metabolizm jest przy niedoczynności tarczycy

A niedoczynno

A niedoczynno


A niedoczynnosc tarczycy pewnie przy spowolnionym metabolizmie... sluszna uwaga, musze sobie to wszystko poukladac.

ps. przepraszam za duble, ale mam cos z ustawieniami klawiatury pod windowsem
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #277 : 2010-10-20, 20:51:56 »

włóczykij - myślę że mogę Ci pomóc, ale na wiadomości prywatne, bo jest jeszcze parę spraw które powinieneś poznać, a po co wszystkie rzeczy masz pisać na forum.

No nie wiem, w sumie to mi nie przeszkadza pisanie na otwartym forum, to moze byc pomocne dla innych. I z pewnoscia jest. Ale dziekuje za oferowanie pomocy, tylko nie wiem o co moglbym w tej chwili zapytac. Po prostu nic mi nie przychodzi do glowy. Natomiast nie omieszkam poprosic o pomoc jezeli sobie poukladam troche w glowie.
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #278 : 2010-10-20, 21:01:25 »

Z ta niedoczynnością nie ma co przesadzać bo to przecież jest skrajność przy przewadze Ps, tak jak i arytmia jest przy przewadze S - ale są to tylko jedne z wielu różnych chorób. Włóczykij - rzecz w tym że to właśnie ja miałem pytać Cię o różne rzeczy, ale nie ma sprawy.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #279 : 2010-10-20, 21:02:52 »

Z ta niedoczynnością nie ma co przesadzać bo to przecież jest skrajność przy przewadze Ps, tak jak i arytmia jest przy przewadze S - ale są to tylko jedne z wielu różnych chorób. Włóczykij - rzecz w tym że to właśnie ja miałem pytać Cię o różne rzeczy, ale nie ma sprawy.

A, to w takim razie czekam na pytania. Jesli to aktualne.
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.