forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-30, 04:45:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660655 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Pytania w sprawie ŻO
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 15 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pytania w sprawie ŻO  (Przeczytany 147373 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #100 : 2010-07-10, 23:19:08 »

"Libertador" ja bede konsekwentny i w dalszym ciagu bede twierdzil, ze od tluszczu sie nie tyje a tylko od za duzej ilosci B i W.

Proponuje Ci konsekwentnie zjadac wiecej tluszczu, ktory ruszy Twoje wlasne zapasy, ktore bedziesz spalal. Do spalenia T potrzebne sa weglowodany. Nadmiar B bedzie przerabiany na W, co jest praca glupiego - dlatego trzeba dac organizmowi wszystkiego w odpowiedniej ilosci. Podstawa powinna byc biochemia czyli wiedza dr. Kwasniewskiego.Wiedza mowi, ze genetycznie najlepiej jest zjadac 0,8/kg wagi naleznej to ilosc bialka rowniez tyle samo weglowodanow, przyczym nalezy pamietac o tym jakim aktywnym czlowiekiem jestes. Nie tylko fizycznie ale rowniez umyslowo, bo tu spalamy prawie jednakowo, powiedzialbym wrecz , ze umyslowo pracujacy spalaja wiecej jak fizycznie pracujacy......tu mam ten na uwadze cwiczacych, Pamietam jak dr. Jan Kwasniewski w ktorejs ze swoich ksiazek podwal BTW izraelskich ksiezy, ktorych BTW bylo 1:5-7:0,5. Ci ludzie jedli tylko podroby no i troche miesa z lopatki, wiec bardzo tlustego. Oni nie cwiczyli na silowniach ani nie przewracali drzew a mimo wszystko tluszczu jedli do oporu. Tak tez mowi JK, tluszczu do oporu, czyli aby nie byc glodnym nalezy (jak to mowia na DD) zalac sie tluszczem Very Happy
Osobiscie kocham to stwierdzenie.
Wracajac do tematu proponuje Ci zmniejszyc ilosc zjadanego bialka do max 70, podniesc tluszcz w dni kiedy cwiczysz do 3,5 w stosunku do bialka i dopasowac weglowodany nie przekraczajac 100 gr dziennie w dni cwiczace. Ten weglowodan ma Ci pomoc spalic tluszcz. Pamietaj tylko, ze na zawodach jedzac za malo tluszczu zawsze odpadniesz, no chyba, ze beda to dlugie zawody, minimum 6-8 godzin, poniwaz organizm spala najpierw najlepsze produkty a pozniej tegorsze. T jest najlepsze a W jest najgorszy. Dzisiaj jak sie oglada MS w pilce noznej widac "golym okiem" co kto jje. Niemcy sa na weglowodanach bez tluszczu a Urugwaj jest na pewno na bilaku i tluszczu.

Konczac proponuje Ci takie BTW jak 1: 2,5-3,5:0,8 gdzie B= 60-70. Bedziesz glodny to dowod na brak tluszczu. Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #101 : 2010-07-13, 20:45:20 »

Cytuj
Niemcy sa na weglowodanach bez tluszczu
Adam,Niemcy sa na bialku i  weglowodanach.A ich bramkarz nawet na bialku i warzywach.Jednak bez wieprzowiny i wolowiny.
O tluszczu nie wspominaja.
"""Nicht nur die andere Ernährung - Verzicht auf Kohlehydrate, Schweine- und Rindfleisch zugunsten von Gemüse, Geflügel und Fisch ""
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #102 : 2010-07-13, 21:47:12 »

...niemieccy pilkarze tylko nutelle reklamuja Mad i jedza  chleb z ta czekolada Mad, a kucharz nagotowal im makaronu przed meczem z hiszpania zeby mieli duzo sil Shocked Mad Cool ...
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #103 : 2010-07-13, 22:01:44 »

A jest gdzies może zdjęcie kucharza? Zaraz wszystko będziemy wiedzieli  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70546


Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #104 : 2010-07-13, 22:41:56 »


Po takiej "kuchni" bedą chyba musieli coraz częściej kupować zawodników z innych państw.. Rolling Eyes
Zapisane

Libertador
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #105 : 2010-07-17, 00:17:23 »

"Libertador" ja bede konsekwentny i w dalszym ciagu bede twierdzil, ze od tluszczu sie nie tyje a tylko od za duzej ilosci B i W.

No ja nie tyje, ja mam tylko kłopot ze zrzuceniem już utytego sadła.


Proponuje Ci konsekwentnie zjadac wiecej tluszczu, ktory ruszy Twoje wlasne zapasy, ktore bedziesz spalal. Do spalenia T potrzebne sa weglowodany. Nadmiar B bedzie przerabiany na W, co jest praca glupiego - dlatego trzeba dac organizmowi wszystkiego w odpowiedniej ilosci.

A nie można zamiast węgli dać więcej białka nawet jeśli byłaby to robota głupiego? Np. 100 g białka i 10-20 g węgli? Białko jest smaczniejsze, a na dodatek ta jak Ty to nazywasz robota głupiego przyspiesza metabolizm, to i zapotrzebowanie na energię się zwiększa, więc i tłuszcz powinien być spalany szybciej niż teraz.


Pamietam jak dr. Jan Kwasniewski w ktorejs ze swoich ksiazek podwal BTW izraelskich ksiezy, ktorych BTW bylo 1:5-7:0,5. Ci ludzie jedli tylko podroby no i troche miesa z lopatki, wiec bardzo tlustego.

Nie wiem skąd JK czerpał informacje na ten temat, ale nawet zakładając ze jest to prawda, to musieli jeszcze coś jeść, bo same podroby i łopatka to za mało tłuszczu by tam było. W podrobach jest przewaga białka nad tłuszczami, a w łopatce w 100 g jest 17 g białka i 22 g tłuszczu więc trochę mało by stosunek B:T był 1:5


Wracajac do tematu proponuje Ci zmniejszyc ilosc zjadanego bialka do max 70, podniesc tluszcz w dni kiedy cwiczysz do 3,5 w stosunku do bialka i dopasowac weglowodany nie przekraczajac 100 gr dziennie w dni cwiczace. Ten weglowodan ma Ci pomoc spalic tluszcz.

Od jakiegoś miesiąca nie ćwiczę bo przede wszystkim nie mam czasu (14h dziennie spędzam "pracując umysłowo", że się tak wyrażę), ale dlatego też że nie mam ochoty, a w razie gdyby dieta prawidłowo zadziałała, to podobno miałbym doznać przypływu energii, aż chciałoby się ruszać. No mnie się na razie nie chce, co dowodzi, że dieta nie działa jak należy


Konczac proponuje Ci takie BTW jak 1: 2,5-3,5:0,8 gdzie B= 60-70. Bedziesz glodny to dowod na brak tluszczu. Very Happy

Ja nie bywam głodny, ja miewam ochotę coś zjeść. Coś smacznego. A smaczny np. jest ser. Tylko że np. w 200 g sera (czyli jednej porcji), jest ok. 30 g białka czyli pół proponowanego przez Ciebie dziennego limitu, a nie samym serem żyje człowiek i samego sera nie jadam. Np. topiony z parówkami (tu dodatkowo 20 g. białka od parówek) więc przy takim jednym posiłku tego białka jest z 50 g, a do tego musi dojść jakiś drugi posiłek (2 w ciągu dnia jadam). No chyba że taki ser zjem z plackami kukurydzianymi (quesadilla) to wtedy łącznie będzie 40 g białka. A'propos, czy białko z placków kukurydzianych wliczać do bilansu dziennego? Jest tam tego sporo bo 5 g na placek, ale jest to białko roślinne, więc słabej jakości. A z czekolady białko wliczać? No i ponawiam pytanie, czy węglowodany można zastąpić białkiem?


A z innej beczki. Czy maliny, jeżyny, arbuzy, czekolada, piwo, likier no i coca-cola (oczywiście w ilościach ograniczonych do pozyskania 50 g węgli) mogą być spożywane w DO?

Pozdrawiam,
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70546


Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #106 : 2010-07-17, 09:08:00 »



...czy białko z placków kukurydzianych wliczać do bilansu dziennego? Jest tam tego sporo bo 5 g na placek, ale jest to białko roślinne, więc słabej jakości. A z czekolady białko wliczać?



Odniosę się tylko do tego jednego pytania, żeby inni też mieli szanse na odpowiedź.. Cool otóż dr Pala w swoich wykładach dla doradców żywieniowych mówił, iż osoby zdrowe na DO nie muszą liczyć białka roślinnego, natomiast chorzy powinni liczyć wszystko co do grama - łącznie z białkiem roślinnym.
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #107 : 2010-07-17, 09:23:48 »

Cytuj
A nie można zamiast węgli dać więcej białka nawet jeśli byłaby to robota głupiego? Np. 100 g białka i 10-20 g węgli? Białko jest smaczniejsze, a na dodatek ta jak Ty to nazywasz robota głupiego przyspiesza metabolizm, to i zapotrzebowanie na energię się zwiększa, więc i tłuszcz powinien być spalany szybciej niż teraz.


Problem polega na tym, ze do spalenia tluszczu potrzebne sa weglowodany a przy spalaniu nadmiaru bialka traci sie tez inne wazne "rzeczy" dlatego jest to proces niepotrzebny. Chodzi o to aby dostarczyc organizmowi takie produkty, tyle produkow i jak najlepszej jakosci produktow aby organizm pracowal jak najmniej.


Cytuj
Nie wiem skąd JK czerpał informacje na ten temat, ale nawet zakładając ze jest to prawda, to musieli jeszcze coś jeść, bo same podroby i łopatka to za mało tłuszczu by tam było. W podrobach jest przewaga białka nad tłuszczami, a w łopatce w 100 g jest 17 g białka i 22 g tłuszczu więc trochę mało by stosunek B:T był 1:5

Tutaj sie nie jasno wyrazilem, dlatego mnie zle zrozumiales. Chodzi o to, ze nie jedli innego bialka jak tylko to z podrobow i troche z lopatki na tomiast zjadali caly tluszcz jagnieci, barani itd. Bylo to jadlo, ktore bylo "zarezerwowane" dla przywodcow duchowych.


Cytuj
Od jakiegoś miesiąca nie ćwiczę bo przede wszystkim nie mam czasu (14h dziennie spędzam "pracując umysłowo", że się tak wyrażę), ale dlatego też że nie mam ochoty, a w razie gdyby dieta prawidłowo zadziałała, to podobno miałbym doznać przypływu energii, aż chciałoby się ruszać. No mnie się na razie nie chce, co dowodzi, że dieta nie działa jak należy

Zle stosowana nie moze dawac pozytywnych rezultatow. Jezeli nie bedzie stosowal zasad diety a w miejsce tego kombinowal z nia to sobie tylko zaszkodzisz.
Musisz stosowacd BTW 1:2:0,5-1,5. Napisalem celowa tylko 2 razy T w stosunku do B bo masz duza nadwage. Jezeli zjesz 100 gram bialka to musisz zjesc jako minimum 200 gr tluszczu i 0,8 twojej naleznej wagi w formie weglowodanow. Jezeli tak bedziesz stosowal diete to na pewno da pozytywne rezultaty. Musisz jeszcze tylko pamietac, ze jjemy malo ale za to najlepsze wartosciowo produkty

Cytuj
A z innej beczki. Czy maliny, jeżyny, arbuzy, czekolada, piwo, likier no i coca-cola (oczywiście w ilościach ograniczonych do pozyskania 50 g węgli) mogą być spożywane w DO?

Ograniczajac ilosc zjadanych weglowodanow do 50 gr dziennie, mozesz je dostarczyc organizmowi pod obojetnie jaka postacia. Tylko po co skoro wiemy, ze cukier prosty dziala jak trucizna a, ze ziemnieaki spowalniaja wchlanianie itd itp.
Wypijajac szklanke coca-coli dostarczasz organizmowi tyle weglowodanow ile zjadajac prawie 300 gr ziemniakow
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #108 : 2010-07-17, 14:03:08 »

...A smaczny np. jest ser...

Plasterek żółtego sera posmarowany masłem Smile
Bardzo lubię sobie tak podjeść np. wieczorem gdy zgłodnieję. Jem tyle, aż zaspokoję głód  Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70546


Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #109 : 2010-07-21, 22:56:49 »


A jeśli nie ma w domu sera? ..W roku szkolnym to można dzieciakom śniadanie szkolne z lodówki podebrać.. Cool a w wakacjach.. Rolling Eyes przerąbane.. Rolling Eyes Wink
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #110 : 2010-07-22, 11:10:14 »

Placki (http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=33) i ser żółty to podstawa, ale wielu o tym zdeje się nie wiedzieć ...
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #111 : 2010-07-22, 14:58:35 »

Szukam osób, ktore maja doswiadczenie w ŻO dzieci , od noworodka.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #112 : 2010-07-22, 15:03:21 »

Szukam osób, ktore maja doswiadczenie w ŻO dzieci , od noworodka.


Doktor optymalny Mariusz Głowacki Smile  Poznałam go w Jastrżebiej Górze. Był z rodziną i mówił, że córcia (wtedy ze trzy latka) od urodzenia, a nawet przed, jest na ŻO. 
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #113 : 2010-07-22, 19:06:17 »

A jeśli nie ma w domu sera?

Ja jestem leniwiec dlatego wtedy też ser Wink biały polany śmietanką i posypany odrobiną cukru Smile
Teraz na wieczór prawie codziennie są u nas placki serowe (ale ciepłe bo wtedy są puszyste i lepiej smakują) na to bita śmietana, a na to wszystko jagody (bo własnie jest sezon), posypane cukrem pudrem. Jak to szybko znika  Shocked
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70546


Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #114 : 2010-07-22, 19:25:07 »


Te placki to już sobie obiecałam, że niedługo zrobię. Ale, że ja też jestem leniwiec (mamy tan sam znak zodiaku Laughing) to nie wiem kiedy to nastąpi..Pewnie po upałach...
Zapisane

fewa
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #115 : 2010-07-23, 15:21:36 »

Libertador
Proponuję tak, aby szybciej schudnąć i nie być głodnym, a przy tym zachować proporcje ŻO.
Należy jeść do syta nie pościć bo i tak nie wytrzymasz i będziesz jadł byle co. Na 1 gram białka 1 g tłuszczu czyli jajka gotowane- do syta, następny posiłek warzywa do syta dobre tu są pomidory gruntowe absorbują tłuszcz, albo jakie wolisz, ale bez tłuszczu do puki masz swój. I do uzupełnienia na wieczór dobrze jest zjeść samą kaszę ugotowaną tylko na wodzie /kasza gryczana zielona nie mylić z paloną ta jest szkodliwa i po niej się tyje lub jaglana /
Najlepiej jest zmieniać rodzaj posiłków tzn jak na śniadanie zawsze jesz jajka to zjedz np pomidory, a na obiad jesz ziemniaki z mięsem to zjedz posiłek wieczorny. Chodzi mi o to aby oszukać metabolizm który jest przyzwyczajony do jednego i tego samego składu pożywienia. Jak dostanie coś innego niż zazwyczaj to uruchomi proces spalania tłuszczu który będzie mu brakował w pożywieniu.
Czyli w skrócie to by było tak:
śniadania
-jajka gotowane albo smażone na niewielkiej ilości do syta
-kasza gotowana na wodzie
-owoce sezonu np truskawki
-kiełbaska z grila z cebulą
oczywiście jeden z tych

obiad
-kawałek mięsa z kapustą
- ziemniaki z warzywami
-same warzywa najlepiej gotowane np fasola szparagowa

Oczywiście to jest do póki nie osiągniesz prawidłowej wagi, potem proporcja B:T 1-2 a nawet do 3
Dr Kwaśniewski pisał o jednym takim przypadku co na śniadanie zjadał tackę czyli 30 jajek za jednym razem i chudł. Więc nie przejmuj się zbytnio ilością B. Aby się nie zakwasić to jedz warzywa.
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #116 : 2010-07-23, 17:37:43 »

Schudłem na DO 36 kg. Jestem w 2 książkach dr Kwaśniewskiego w rozdziale "cuda bez cudów". Te wszystkie porady są trochę śmieszne. Przecież robiono badania w różnych krajach dlaczego i kiedy chudnie się na dietach niskowęglowodanowych i dopiero w Danii uzyskano tą odpowiedż kiedy i dlaczego dieta optymalna jest w odchudzaniu skuteczna. I to skutkuje.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70546


Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #117 : 2010-07-23, 18:24:50 »


Masz może "BACA" więcej danych o tym badaniu w Danii ?
Zapisane

BACA
Go


Email
Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #118 : 2010-07-23, 19:32:22 »

Wyniki z badań były opublikowane w telewizji. Nagrałem to na dyskietce ale nie potrafię tego zmniejszyć tak by można było to wysłać. Ale przecież wiele osób z tego forum ma to nagranie. Nawet teraz dostaję maile z potwierdzeniami. Może inni to potrafią - ja nie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70546


Odp: Pytania w sprawie ŻO
« Odpowiedz #119 : 2010-07-23, 20:26:34 »


No trudno...dzięki za dobre chęci..
Zapisane

Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 15 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 20 zapytaniami.