forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2020-05-28, 16:43:51

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
579819 wiadomoci w 4036 wtkach; wysane przez 38 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maokai
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Nienawiść
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nienawiść  (Przeczytany 20943 razy)
zabicki
Go


Email
Nienawiść
« : 2010-06-19, 17:18:55 »

Czytam czasami forum DD. Znalazłem tam wypowiedź Pana Witolda Jarmołowicza
Witold Jarmolowicz
Site Admin

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 1843
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 14:07       

Dieta ketogenna z definicji ma niedobór minerałów i witamin rozpuszczalnych w wodzie, które to niedobory należy kompensować suplementacją.

Dieta DO też powoduje regularną ketonurię na 1-2 krzyżyki i też powinna być uzupełniana o te elementy. A szczególnie u dziecka nie wolno stosować zasady 0,8g glukozy na kg masy należnej, przy której to zasadzie ortodoksyjnie upiera się Doktor, a raczej upierał, gdy był w stanie jeszcze wypowiadać się.
Dla 20 kg dziecka wypada 16g węglowodanów. To jest masakra przy zaniżaniu białka z jednoczesnym eliminowaniem suplementów.
DO nie jest dopracowana na podstawowym poziomie, o szczegółach nie mówiąc.
Żywienie dziecka chorego i zdrowego omówiłem szczegółowo na konferencji lekarzy w Warszawie i później drukowałem fragmenty w Optymalnikach 2006
JW

Poniżej przedstawiam tekst Pana dr Jana Kwaśniewskiego
Czy dla małych dzieci (np. 3 lata) koniecznym jest przestrzeganie podawania tylko 0,8g węglowodanów na 1kg wagi ciała, czy też można podawać więcej? Jeśli tak, to do jakiej ilości? Kiedy dziecko może przejść na dietę optymalną?

Dieta małych dzieci powinna być zbliżona do składu mleka kobiecego. Skład mleka kobiecego w różnych krajach i u różnych matek bardzo różni się od siebie. Mleko kobiece jest tym lepsze im mniej białka zawiera, mniej węglowodanów i więcej tłuszczu. Jaki skład mleka kobiecego, taki przyszły los dziecka i człowieka dorosłego. Jakie odżywianie matki, taki skład mleka kobiecego. Rodzice prawie zawsze chcą jak najlepiej dla swoich dzieci. Jednak za mało jest chcieć. Trzeba wiedzieć co należy czynić, by dziecko urodziło się w terminie, bez żadnych wad, było małe i lekkie, a sam poród był krótki "bez bólu i męki" (Biblia) co spotyka się w Polsce i w innych krajach "cywilizowanych" tylko u kobiet stosujących żywienie optymalne. Dziecko powinno być karmione tylko mlekiem matki do czasu, gdy na tyle dorośnie, że będzie samo mogło wybierać, a wówczas wybierze te produkty, które będą chemicznie zbliżone do składu mleka matki. Potrzeby noworodka są w każdym miesiącu inne i do tych potrzeb matka dostosowuje skład swojego mleka. Tak dzieje się tylko przy żywieniu optymalnym. Przy każdym innym modelu żywienia matki skład pokarmu musi być gorszy dla dziecka i taki jest. W skrajnych wypadkach bywa, że mleko matki nie nadaje się dla dziecka, a jeszcze częściej bywa, że matka nie ma pokarmu. W każdym gatunku ssaków, gdy matka ma co jeść i nie chodzi głodna, wystarcza jej mleka dla swoich dzieci. Skład mleka kobiecego w Polsce jest taki, że nawet dzieci karmione piersią muszą być biologicznie mniej wartościowe od dzieci z krajów, gdzie matki żywią się lepiej a skład mleka jest lepszy. Bywają też kraje, gdzie skład mleka matek jest gorszy niż w Polsce (Indie, Pakistan). Najbardziej wartościowe mleko kobiece zawierało 0,73g białka, 8,29g tłuszczu, 4,9g węglowodanów (cukier mleczny-laktoza) w 100g.
W takim mleku na 1g białka przypada 11,4g tłuszczu i 6,7 węglowodanów. Ilość energii dostarczanej w białku wynosi 2,9%, w tłuszczu 78,1%, w węglowodanach tylko 19%. Ponieważ około 90% spożywanych węglowodanów dziecko przetwarza na tłuszcze, to faktycznie w takim mleku dziecko uzyskuje 2,9% energii w białku, aż około 94% energii w tłuszczu i około 3 % w węglowodanach. W najlepszym mleku kobiecym jedynym praktycznie "paliwem" są tłuszcze. Dla porównania w mleku kobiecym w USA było średnio 1,06g białka, 4,54g tłuszczu i 7,1g węglowodanów.
Na 1g białka było 4,28g tłuszczu i  6,7 węglowodanów. W Polsce natomiast było 1,2g białka 3,8g tłuszczu i 7g węglowodanów. Na 1g białka przypada zatem 3,16g tłuszczu i 6,7 węglowodanów. Przeciętny skład mleka matek w USA jest wyraźnie lepszy niż w Polsce i słabą pociechą jest, że bywają mleka jeszcze gorsze. Najgorszy spotykany skład mleka kobiecego zawierał 2,0g białka, 1,34g tłuszczu i 9,5 g węglowodanów. Na 1 g białka przypada w takim mleku 0,67 g tłuszczu i 4,75 g węglowodanów.  Skład mleka krowiego i kobiecego bardzo się różni i mleko krowie nie może zastąpić mleka kobiecego. Mleko krowie zawiera 3,5 razy więcej popiołu, 4 razy więcej wapnia, ponad 3 razy więcej soli kuchennej, 3,5 razy więcej  fosforu, ponad 3 razy więcej jodu, około 3 razy więcej witaminy B1, B2 i B12, natomiast 7,5 razy mniej witaminy D, ponad 6 razy mniej witaminy E, mniej witaminy PP i C. Zatem skład mineralny i witaminowy mleka krowiego i kobiecego bardzo się różni. Mleko krowie jest dla cieląt, mleko kobiece dla  dzieci. Mlekiem krowim mleka kobiecego zastąpić się nie da. Mleka kobiecego nie da się zastąpić żadnym mlekiem innych ssaków. Zawartość popiołu, składników mineralnych w mleku krowim jest taka, jaką cielątko potrzebuje, w mleku kobiecym jest zupełnie inna, bo inny organizm ma cielę, a inny dziecko. Niekorzystny dla dziecka skład mineralny i witaminowy mleka krowiego wpływa niekorzystnie na metabolizm dziecka, gdyż musi wpływać niekorzystnie. Główne składniki odżywcze w mleku krowim występują w zupełnie innych proporcjach niż w mleku kobiecym. Mleko krowie zawiera średnio około 3,3 g białka, 4,0 g tłuszczu i 4,7 g węglowodanów w 100 g mleka. Zatem na 1 g białka przypada 1,2 g tłuszczu i 1,42 g węglowodanów. Cielę powinno szybko urosnąć i szybko osiągnąć dojrzałość płciową, aby zwiększyć swoją szansę przeżycia i do tych celów dostosowany jest skład mleka krowiego. Dziecko powinno rosnąć bardzo powoli, dojrzewać jak najpóźniej, osiągnąć jak najniższy wzrost i wagę ciała, powinno być dzieckiem jak najdłużej, powinno długo być według współczesnych poglądów " opóźnione w rozwoju", gdyż tylko wówczas może wyrosnąć na zdrowego i rozumnego człowieka. W Polsce będzie dobrze, gdy wiek pierwszej miesiączki u dziewcząt przekroczy 21 lat  (Anglia 1830r.) i tym lepiej, im miesiączka u dziewcząt i mutacja u chłopców będzie pojawiała się później. U dziewcząt miesiączkujących często bywa, że po przejściu na dietę optymalną przestają miesiączkować. To dobrze. Tak być powinno. Jak żywić dzieci gdy matka nie ma pokarmu nie można napisać w odpowiedzi na pytanie : Problem wymaga szerszego opracowania, co postaram się zrobić wkrótce.
Dziecko im młodsze i im szybciej rośnie, powinno spożywać proporcjonalnie więcej węglowodanów niż człowiek dorosły. Ponad 90% energii potrzebnej do wzrostu organizmu organizm otrzymuje z tłuszczu. Aby dziecko mogło rosnąć musi przetwarzać węglowodany w tak zwanym cyklu pentozowym aby uzyskać związek zwany NADPH2, który jest uniwersalnym budowniczym rosnącego organizmu. Więcej węglowodanów w diecie dziecka, to szybsza budowa wyższy wzrost i większa waga ciała,
to niższa wartość biologiczna dziecka i osobnika dorosłego, to gorsze zdrowie, niższa wydolność fizyczna, gorszy umysł, niższa wydajność pracy i znacznie niższa jej jakość, to bieda i  wczesna niedołężna starość.
Dziecko powinno spożywać tyle węglowodanów, aby mogło rosnąć i dojrzewać możliwie powoli. Małe dziecko, szybciej rosnące niż większe, potrzebuje więcej węglowodanów. Małe dziecko do 10 kg wagi ciała powinno otrzymywać około 2-2,5 g węglowodanów na1 kg wagi ciała, powyżej 10 kg - poniżej 2 g.
Zapotrzebowanie na węglowodany zmienia się w zależności od ilości spożywanych białek. Białko mleka kobiecego jest najlepsze dla oseska. Przy sztucznym karmieniu najlepsze są białka z żółtek jaj. Jeśli rodzice chcą mieć wartościowe biologicznie dzieci,  matka powinna tak się odżywiać, aby pokarmu jej nie brakowało i tak , aby skład tego pokarmu był najbardziej zbliżony do składu mleka najlepszego. Matki na diecie optymalnej żywiące się tak jeszcze przed ciążą, mają pokarmu dużo i jest on bardzo tłusty. Mleko odciągnięte i pozostawione w szklance rozdziela się tak, że tłuszcz (śmietana) zajmuje około 1/3 objętości mleka.
         
                                                                                                         JAN KWAŚNIEWSKI

Ile złości , nienawiści musi mieć w sobie Pan Witold Jarmołowicz żeby na swoim forum kłamać , manipulować ludźmi . To jest niegodziwość Panie Jarmołowicz i brak szacunku w stosunku do innych ludzi .
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 59472


Odp: Nienawiść
« Odpowiedz #1 : 2010-06-19, 20:06:27 »


Też tak uważam. Sam Pan Jarmołowicz skorzystał z DO, żeby poprawić swój stan zdrowia. Teraz zarabia w swoje arkadii na "swojej" diecie, która jest oparta na Diecie, która odkrył dr Jan Kwaśniewski. Pan Witold tylko ją trochę "poprawił" (czyli zepsuł). Nie wierzę w to, żeby nie wiedział, że małym dzieciom na DO jest zalecana większa ilość węglowodanów. Widać, że Pan Witold jest strasznie fałszywym człowiekiem, kłamliwym, zazdrosnym i...nieszczęśliwym  Evil or Very Mad
...pewnie też chciałby coś odkryć.. Confused Widać, że nie liczy się dla niego dobro ogółu - to, że z DO mogłoby skorzystać wiele niepotrzebnie chorujących osób. .. Widocznie kieruje się zasadą: cel (pieniądz, zazdrość) uświęca środki.. Confused
Zapisane

RTS
Go


Email
Odp: Nienawiść
« Odpowiedz #2 : 2010-06-19, 22:24:47 »

Tak często bywa, że rzeczy oryginalne i wartościowe doczekują się podróbek.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Nienawiść
« Odpowiedz #3 : 2013-12-23, 23:23:26 »

Tak często bywa, że rzeczy oryginalne i wartościowe doczekują się podróbek.


Podróbka aka JW-23
Warto Popimpować Smile
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 23265

pindżar ryskow wyszy


Odp: Nienawiść
« Odpowiedz #4 : 2013-12-24, 01:18:20 »

Widac wszyscy widza, dlatego grzesie i inne indywidua sa zatrudniane. Nawet cebulaka pogonili  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 59472


Odp: Nienawiść
« Odpowiedz #5 : 2013-12-24, 08:01:46 »

Szczekał pod wiatr... Confused Laughing
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 36435


Odp: Nienawiść
« Odpowiedz #6 : 2013-12-24, 08:15:18 »

Szczekał pod wiatr... Confused Laughing
...i ogłuchł Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 23265

pindżar ryskow wyszy


Odp: Nienawiść
« Odpowiedz #7 : 2013-12-24, 10:35:52 »

Cebulak promowal de facto diete optymalna, tylko pod przykrywka DDT, wiec jakos go trzeba bylo delikatnie posunac....cooler co dziwne nie czepial sie cebulaka, choc przeciec to DDT to tylko modyfikacja ZO
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: Nienawiść
« Odpowiedz #8 : 2013-12-24, 11:06:01 »

Ja wiem skąd ta nienawiść.

Chcesz opowiem Ci bajeczkę, bajka będzie krótka
Dawno dawno temu, gdy jeszcze żyły dinozaury
Niejaki jegomość posiadł we władanie
"Naszym bractwem kieruje Witold Jarmołowicz, z zawodu inżynier automatyk, twierdzący, że w żywieniu optymalnym zauroczyła go spójność tej diety z biochemią, czyli nauką podstawową i zgodność z naukami ścisłymi.  Laughing
Niestety na jego (nie)szczęście posiadł również certyfikat o numerze 13- starszego doradcy żywieniowy. I w ten sposób zawarł pakt z diabłem....
Od tego czasu spadły na niego plagi egipskie z zgryzotą na czele
Witoldzie ja nieoptymalny Mariusz eM jak miłość chrzczę Cię
"Patrz! – ha! – to dziecię uszło – rośnie – to obrońca!
 Wskrzesiciel narodu,
 Z matki obcej; krew jego dawne bohatery,
 A imię jego będzie JW-13."
Wink Very Happy  Twisted Evil
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 59472


Odp: Nienawiść
« Odpowiedz #9 : 2013-12-24, 11:56:55 »

Widac wszyscy widza, dlatego grzesie i inne indywidua sa zatrudniane. Nawet cebulaka pogonili  Laughing

Nawet to pisanie końcówek "bym" osobno z czasownikami u niego wychodzi sztucznie. Widać, że facet jest wykształcony, ale nie mądry...
Albo to "błahy" przez "ch"... Confused Laughing nie pasuje to do niego... Rolling Eyes trochę on mi Bruforda przypomina, taki "wszystko wiedzący najlepiej"...
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 23265

pindżar ryskow wyszy


Odp: Nienawiść
« Odpowiedz #10 : 2013-12-24, 12:09:30 »

Robi mnostwo ortografow i wiekszosc dotyczy litery "h", np ciagle pisze "chormony", troche to dziwne.
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 59472


Odp: Nienawiść
« Odpowiedz #11 : 2013-12-24, 12:57:46 »

 Laughing pewnie taki "charmonijny" facet.... Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 59472


Odp: Nienawiść
« Odpowiedz #12 : 2013-12-24, 12:58:44 »

Ale dzisiaj jest Wigilia... Neutral ale niektórzy muszą pracować... Cool
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: Nienawiść
« Odpowiedz #13 : 2013-12-28, 11:19:57 »

Rzecz w tym, że nie muszą. Smile A raczej nie musieliby. Very Happy Znaczy, mogliby rozwijać swoje zainteresowania- z bliskimi zdjęcia, wspomnienia poprzeglądać. Na przykład! Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Nienawiść
« Odpowiedz #14 : 2013-12-31, 17:33:14 »

Erotoman Gawędziarz aka JW 13,co ze sportem nie ma nic wspólnego napisał Smile
Zauważmy, że w sporcie prawa fizyki są nieubłagane.
 
Cytuj
Sprinterzy są wysocy i mają małą masę.
 Koszykarze są wysocy i dobrze zbudowani.
 Skoczkowie narciarscy są w ogóle mali.
 Kolarze i maratończycy też nie są ogromni.
 Natomiast pływacy i łyżwiarze to potężne osoby.
Laughing

Gdyby zobaczył Gavro ze strachu zrobiłby w pampersa Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 36435


Odp: Nienawiść
« Odpowiedz #15 : 2013-12-31, 17:56:07 »

Erotoman Gawędziarz aka JW 13,co ze sportem nie ma nic wspólnego napisał Smile
Zauważmy, że w sporcie prawa fizyki są nieubłagane.
 
Cytuj
Sprinterzy są wysocy i mają małą masę.
 Koszykarze są wysocy i dobrze zbudowani.
 Skoczkowie narciarscy są w ogóle mali.
 Kolarze i maratończycy też nie są ogromni.
 Natomiast pływacy i łyżwiarze to potężne osoby.
Laughing

Gdyby zobaczył Gavro ze strachu zrobiłby w pampersa Wink
Pewnie tak, skoro pływacy są potężni... Laughing
JW jak w wielu przypadkach nie ma pojęcia co pisze Very Happy
http://m.sfd.pl/Warunki_fizyczne_czołowych_sprinterów-t479445.html
Łyżwiarz figurowy i panczenista w jednym worku, podobnie jak 50-metrowiec motylkowym i 1500-metrowiec dowolnym...
Co tu gadać, umysł ścisły... Wink
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Nienawiść
« Odpowiedz #16 : 2013-12-31, 18:06:17 »

Życie to nie (je)bajka  Laughing Razz
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Nienawiść
« Odpowiedz #17 : 2013-12-31, 18:20:19 »

Gdyby zobaczył Gavro ze strachu zrobiłby w pampersa Wink

Sam bym chętnie zobaczył. Gavroche masz jakieś "akty" z czasów, gdy byłeś jeszcze duży, a nie taki mały jak teraz? Wink

A Ty, Mariuszu, widziałeś? Pytam, bo postura Gavroche urosła już niemal do miana legendarnej, tak jak "6-pak" Venso.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 36435


Odp: Nienawiść
« Odpowiedz #18 : 2013-12-31, 18:22:31 »

Gdyby zobaczył Gavro ze strachu zrobiłby w pampersa Wink

Sam bym chętnie zobaczył. Gavroche masz jakieś "akty" z czasów, gdy byłeś jeszcze duży, a nie taki mały jak teraz? Wink
Mam, ale nie pożyczam Very Happy
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Nienawiść
« Odpowiedz #19 : 2013-12-31, 19:38:08 »

Gdyby zobaczył Gavro ze strachu zrobiłby w pampersa Wink

Sam bym chętnie zobaczył. Gavroche masz jakieś "akty" z czasów, gdy byłeś jeszcze duży, a nie taki mały jak teraz? Wink
Mam, ale nie pożyczam Very Happy

Wielka szkoda... mój pech, że "oralni Herkulesi" niechętnie się pokazują. Sad
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 19 zapytaniami.