forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 12:15:31

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  9. dzien ZO i prosba o pomoc!
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: 9. dzien ZO i prosba o pomoc!  (Przeczytany 28543 razy)
kasara1991
Go


Email
9. dzien ZO i prosba o pomoc!
« : 2010-08-09, 22:15:49 »

Drodzy Optymalni!

Mam 18 lat, 162cm wzrostu i waze 51 kg. Nie mieszkam w Polsce, wiec z lekarzem optymalnym porozumialam sie tylko mailowo. Zalecil mi takie proporcje: 55-60 : 137-150 : 50-55.

Jestem na diecie juz 9. dzien, i widze, ze byc moze troche schudlam (choc nie dlatego stosuj diete, tylko z powodu astmy i alergi ktorych chce sie pozbyc), ale po np. optymalnym omelecie (4 zoltka i 1 bialko + 100 g sera twarogowego i smietany 30%) nadal jestem glodna. Zawsze duzo jadlam, mialam apetyt, ale nie mialam problemow z nadwaga. Zastanawiam sie, czy to normalne.

Prosze, pomozcie!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: 9. dzien ZO i prosba o pomoc!
« Odpowiedz #1 : 2010-08-10, 07:04:34 »

Witaj,

ile tluszczu dodajesz do omleta?
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: 9. dzien ZO i prosba o pomoc!
« Odpowiedz #2 : 2010-08-10, 08:48:09 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80 - 2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: 9. dzien ZO i prosba o pomoc!
« Odpowiedz #3 : 2010-08-10, 09:06:36 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80 - 2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
Zawsze duzo jadlam, mialam apetyt
Ta rada-zasada WojciechuS jest byc moze dobra w przypadku wiekszosci, ale na pewno nie w przypadku wszystkim. Gdybym ja jadl tyle by nie czuc potrzeby dalszego jedzenia, to na obiad bym zjadal przynajmniej 500g watrobki wieprzowej, czyli przebialczenie. Lepiej ludziom majacym wrodzona, sporą slabosc do jedzenia nie sugerowac by jedli tyle ile beda chcieli.

Jak powiedzial ostatnio moj ojciec, widzial jak bedac chudym 10-12 letnim dzieciakiem, na obozie harcerskim dostalem na obiad 3 kotlety zamiast jednego (pare osob nie moglo byc na obiedzie). Powiedzial, ze buzia mi sie wowczas tak rozesmiala od ucha do ucha, ze byl on juz w tym momencie PEWIEN ze po jego tesciu, a moim dziadku ze strony mamy, odziedziczylem duza slabosc do jedzenia w duzych ilosciach. 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: 9. dzien ZO i prosba o pomoc!
« Odpowiedz #4 : 2010-08-10, 10:02:39 »

Drodzy Optymalni!

Mam 18 lat, 162cm wzrostu i waze 51 kg. Nie mieszkam w Polsce, wiec z lekarzem optymalnym porozumialam sie tylko mailowo. Zalecil mi takie proporcje: 55-60 : 137-150 : 50-55.

Jestem na diecie juz 9. dzien, i widze, ze byc moze troche schudlam (choc nie dlatego stosuj diete, tylko z powodu astmy i alergi ktorych chce sie pozbyc), ale po np. optymalnym omelecie (4 zoltka i 1 bialko + 100 g sera twarogowego i smietany 30%) nadal jestem glodna. Zawsze duzo jadlam, miałam apetyt, ale nie mialam problemow z nadwaga. Zastanawiam sie, czy to normalne.

Prosze, pomozcie!

Witaj "kasara1991" Very Happy
Na pewno pomożemy tyle, co możemy - a reszta zależy od Ciebie. Taki głód na początku diety, to jest normalne zjawisko. Możesz zwiększyć trochę spożycie tłuszczu, aż żołądek przyzwyczai się do nowego sposobu jedzenia i się skurczy. Dobrze, by było, gdybyś sobie sprawdzała ciała ketonowe, gdyż ta ilość węglowodanów może się okazać dla Ciebie za mała. Powodzenia.
Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: 9. dzien ZO i prosba o pomoc!
« Odpowiedz #5 : 2010-08-10, 11:46:45 »

Lepiej ludziom majacym wrodzona, sporą slabosc do jedzenia nie sugerowac by jedli tyle ile beda chcieli.

Należy jeść tyle ile sie chce w proporcji. Najlepiej BTW 1:3:0,5.
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: 9. dzien ZO i prosba o pomoc!
« Odpowiedz #6 : 2010-08-10, 12:02:34 »

Należy jeść tyle ile sie chce w proporcji. Najlepiej BTW 1:3:0,5.
Kiedy ja jem w bardzo zblizonej proporcji a jednoczesnie twoja rada = przebialczenie....
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: 9. dzien ZO i prosba o pomoc!
« Odpowiedz #7 : 2010-08-10, 12:56:31 »

Kasara, mam dobrą wiadoość. Mojej koleżance na DO astma przeszła. Jej lekarska rodzina mówiła "K... , żebym nie widział to bym nie uwierzył" Smile 
Zapisane
kasara1991
Go


Email
Odp: 9. dzien ZO i prosba o pomoc!
« Odpowiedz #8 : 2010-08-10, 13:16:13 »

Do omeleta dodaje 50gr masla (tego najbardziej tlustego). Do tego np. 100 gr sera twarogowego i 50 gr smietany 30%. Wczoraj mialam lekkie zalamanie, bo przeciez nie powinnam chodzic glodna i myslec caly czas "co by tutaj zjesc". A z tego co czytalam, zeby efekty diety byly, to powinno sie bardzo przestrzegac proporcji.

Moj drugi problem, to to ze za 2 tygodnie zaczynam studia i martwie sie jak to bedzie z jedzeniem w szkole (wczesniej jadlam 2 kromki chleba na sniadanie i jeszcze 6-8 w szkole). Teraz jest tak, ze zjem sniadanie ok. 10 i juz kolo12 jestem glodna, a tu niestety, jezeli chce jeszcze zjesc obiad, to nie moge jesc, bo wyjde poza proporcje.
Mama radzi mi, zebym odstawila diete na ten rok i w wakacje wybrala sie moze do Arkadii. Ale ja mysle, ze jak juz te pare dni przezylam, to moze macie jakies dobre rady dla mnie.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: 9. dzien ZO i prosba o pomoc!
« Odpowiedz #9 : 2010-08-10, 14:39:52 »

Kasara, czy umiesz liczyć białka, tłuszcze, węglowodany? Ile w Twoim omlecie jest B,T i W?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: 9. dzien ZO i prosba o pomoc!
« Odpowiedz #10 : 2010-08-10, 17:42:15 »


Jestem na diecie juz 9. dzien, i widze, ze byc moze troche schudlam (choc nie dlatego stosuj diete, tylko z powodu astmy i alergi)
Na alergię i astmę bardzo pomagają prądy selektywne.  A jeżeli Tobie zależy na zdrowiu, to z diety tej nie rezygnuj - jeść możesz do syta - byle w odpowiedniej proporcji.
Zapisane

kasara1991
Go


Email
Odp: 9. dzien ZO i prosba o pomoc!
« Odpowiedz #11 : 2010-08-10, 18:00:28 »

Z mojego obliczania omleta wychodzi:

4 zoltek: 9,8 : 23,9: 0
1 cale jajko (zoltko + bialko): 7,4 : 5,8 : 0,5
50gr masla: 0,7 : 41,4 : 0,5
50 gr sera twarogowego: 8,9 : 4,6 :0
37gr smietany: 0,8 : 13 : 1,1
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: 9. dzien ZO i prosba o pomoc!
« Odpowiedz #12 : 2010-08-10, 18:24:52 »


W arkadii widzę porcje jedzenia dla początkujących Optymalnych - są znacznie większe, niż te dla zaawansowanych w tym rodzaju żywienia.
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: 9. dzien ZO i prosba o pomoc!
« Odpowiedz #13 : 2010-08-10, 18:48:24 »

Jestes mlodym i pewnie aktywnym czlowiekiem.

Zamiast twarogu dodaj wiecej masla i jakies weglowodany np w formie pomidora, ogorka.

Nic sie nie stanie jak na sniadanie bedziesz mial proporcje BTW 1:5:0,5 Very Happy

Poza tym, jak pisze Renia, mozesz dojadac zachowujac proporcje BTW.

Pamietaj tylko, ze stan "glodu" powinienes ocenic okolo 30 minut po zjedzonym posilku.
Zapisane
kasara1991
Go


Email
Odp: 9. dzien ZO i prosba o pomoc!
« Odpowiedz #14 : 2010-08-10, 19:04:14 »

Problem w tym, ze ja juz przekraczam te proporcje, a wcale sie za bardzo nie najadam. Jest to dla mnie bardzo dziwna sprawa, ale wydaje mi sie, ze na ten rok sobie moze dam spokoj z ZO, chociaz bardzo nie chce. Ale to moze byc dla mnie problem w szkole, nie zrobie sobie do szkoly jajecznice przeciez. A takiego bardziej "suchego" jedzenia w ZO jest malo
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: 9. dzien ZO i prosba o pomoc!
« Odpowiedz #15 : 2010-08-10, 19:27:54 »

Problem w tym, ze ja juz przekraczam te proporcje, a wcale sie za bardzo nie najadam. Jest to dla mnie bardzo dziwna sprawa, ale wydaje mi sie, ze na ten rok sobie moze dam spokoj z ZO...

I to jest dobra decyzja, jeszcze nie daj boże krzywdy sobie narobisz - czego nie życzę  Sad
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: 9. dzien ZO i prosba o pomoc!
« Odpowiedz #16 : 2010-08-10, 20:25:11 »

Kasara, policzyłam że na śniadanie B wyniosło 27,6 g białka, 88,7 g tłuszczu. Węglowodanów nie liczyłam, bo twaróg W zawiera, a w rachunku go nie uwzględniono. Proponuję sprawdzić radę Adampio by na śniadanie tłuszczu było więcej.

Na kanapkę do szkoły można wziąć kartonik śmietany i parę plasterków żółtego sera, kawałek kiełbasy (kabanosy?, inna?) i może pomidora. Jak się podoba?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: 9. dzien ZO i prosba o pomoc!
« Odpowiedz #17 : 2010-08-10, 20:29:36 »

Mnie zdarzło się zabierać z sobą kanapki z dwu plastrów (grubszych niż plasterek) sera z np salami w środku, albo z mortadelą. I śmietankę. Można też wziąć parówkę Smile  jeśli się lubi.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: 9. dzien ZO i prosba o pomoc!
« Odpowiedz #18 : 2010-08-10, 21:27:12 »

Cytuj
A takiego bardziej "suchego" jedzenia w ZO jest malo

Kazdego rodzaju placek np serow-jajkowy czy omlet na zimno z dnia wczorajszego, chleb optymalny, chleb Waza, ser z szynka, to wszystko z maslem.
Tu nie chodzi o utrudnianie sobie zycia.
Jezeli zjesz kromke chleba razowego czy innego, ktory w 100 gr zawiera okolo 30 gr weglowodanow czyli na 30 gr "sznytke" okolo 10 gr tez Ci sie nic nie stanie.
Poczatki sa zawsze trudne, ale warto nad tym popracowac.
Wazny jest bilans dzienny ale weglowodany proponowalbym spozywac do kazdego posilku.
Zapisane
kasara1991
Go


Email
Odp: 9. dzien ZO i prosba o pomoc!
« Odpowiedz #19 : 2010-08-10, 21:33:16 »

A dr. Kwasniewski pisze, ze chleb jest bardzo zly. Mysle, ze te 10 dni ZO mnie troche nauczylo, a jak na razie dam sobie spokoj i bede jadla to na co bede miala ochote (ale oczywiscie w rozsadnych ilosciach) a przy nastepnej wizycie w Polsce pojde do Optymalnego lekarza.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.