forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 05:09:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
659784 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Reakcje innych ludzi na Optymalnych
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Reakcje innych ludzi na Optymalnych  (Przeczytany 62838 razy)
Sandman80
Go


Email
Odp: Reakcje innych ludzi na Optymalnych
« Odpowiedz #20 : 2010-09-06, 15:30:12 »

z tym namawianiem kogoś to u mnie ostrożnie bo to nie takie proste najpierw dany  delikwent musi chcieć to wszystko zrozumieć a zrozumieć i zastosować dobrze to już nie takie łatwe jak sie wydaje

ludzie mają czas a ze Go marnują na pierdoły to inna sprawa dla mnie ważne jest aby komuś potrzebującemu dać jakiś "sygnał" że jest opcja a co już z tym zrobi to nie moja sprawa za to kase bierze juz ktoś inny 
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Reakcje innych ludzi na Optymalnych
« Odpowiedz #21 : 2010-09-06, 15:31:06 »

No to chyba ja mam takich znajomych co wszystko krytykuja. Confused

To cecha mało roztropnych ludzi. Takich się unika jak ognia!
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Reakcje innych ludzi na Optymalnych
« Odpowiedz #22 : 2010-09-06, 15:33:26 »

Wez wyluzuj.

Nie żartuj sobie, bo nie pytam w jakim domu mieszkasz, ani tym bardziej tego nie sugeruję.
Więc "wez wyluzuj"...
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Reakcje innych ludzi na Optymalnych
« Odpowiedz #23 : 2010-09-06, 17:27:18 »

Do zalozenia watku sklonilo mnie ostatnich kilka sytuacji,kiedy to znajomi i przyjaciele dali mi do zrozumienia,ze upadlam na glowe bedac na ZO i rezygnujac z jedzenia weglowodanow. Stram sie za rada Dr Kwasniewskiego 'ukrywac'ze swoja dieta bo wiem,ze sie zaraz jak to mowia' zacznie' Jak bylo u Was? Moj bliscy uwazaja,ze przesadzam,ze nie jestem chora, otyla i ze czlowiek potrzebuje wszystkiego do zycia Laughing
Najprościej jest mówić że tego nie lubisz a tamto tak Wink wiec narazisz się co najwyżej na zdziwienie i drobny komentarz, a wiadomo że o gustach sie nie dyskutuje Wink wyjaśnianie za to szczerze odradzam gdyż ludzie są tak bardzo "wytresowani" propagandą antytłuszczową że marne szanse na pozostanie w ich oczach normalną osobą Wink co do bliskich to bardzo trudny temat Sad warto oczywiście spróbować im pokazać DO ale jeżeli nie "zaskoczą" czyli ZROZUMIEJĄ to odpuścić bo w najlepszym wypadku przejdą na jakiś czas na dietkę żeby ci udowodnić że ona im nie pomoże Sad a jak wiadomo że nie pomoże to przecież nie pomoże Wink
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Reakcje innych ludzi na Optymalnych
« Odpowiedz #24 : 2010-09-06, 18:17:08 »

Do zalozenia watku sklonilo mnie ostatnich kilka sytuacji,kiedy to znajomi i przyjaciele dali mi do zrozumienia,ze upadlam na glowe bedac na ZO i rezygnujac z jedzenia weglowodanow. Stram sie za rada Dr Kwasniewskiego 'ukrywac'ze swoja dieta bo wiem,ze sie zaraz jak to mowia' zacznie' Jak bylo u Was? Moj bliscy uwazaja,ze przesadzam,ze nie jestem chora, otyla i ze czlowiek potrzebuje wszystkiego do zycia Laughing

Moja rodzina i znajomi wiedzą, że jestem na tłustej diecie. I wiedzą, że nie wszystkim jak leci można mnie częstować Smile  Jak gdzieś trafiam na dłużej to zabieram z sobą śmietankę w kartonikach, a z propozycji na stole wybieram to co nie koliduje z moimi potrzebami. Na początek może traktowano to trochę jak zachowanie nieco egzotyczne, na początek, bo dawno jest to już normalne że nie jadam prod. zbożowych i cukrów prostych. Ci sami znajomi i rodzina natomiast nie przyjmują w większosci do wiadomości, że i im mogłaby pomóc zmiana zawartości talerza.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Reakcje innych ludzi na Optymalnych
« Odpowiedz #25 : 2010-09-06, 18:39:16 »

Ja z kolei nie "żalę" się nikomu na jakiej jestem diecie,albo jem,bo mi pasuje,albo nie jem ,bo mi nie pasuje Razz
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Reakcje innych ludzi na Optymalnych
« Odpowiedz #26 : 2010-09-06, 18:48:20 »


Ja przestałam lubić towarzyskie biesiady. Jem aby żyć, a nie żyję aby jeść. Kilkugodzinne siedzenie przy jedzeniu nie odpowiada mi. Jeśli już to są np.urodziny jakieś bliskiej mi osoby, to biorę udział w takim spotkaniu i co nieco zjem..Zresztą najbliżsi wiedzą jak się odżywiam, a do dalszych znajomych nie chodzę, ani ich nie zapraszam - tak, że nie mam komu się tłumaczyć..
Zapisane

Libertador
Go


Email
Odp: Reakcje innych ludzi na Optymalnych
« Odpowiedz #27 : 2010-09-06, 21:59:59 »

Ja natomiast lubie biesiady, bo lubie wypic w dobrym towarzystwie, gdzie mozna pogadac jak Polak z Polakiem, potanczyc sobie, spotkac sie z ludzmi z ktorymi na codzien nie za bardzo mozna itp. Jedzenie schodzi tam na dalszy plan. Aczkolwiek przeraza mnie ta nowa moda by popijac zamiast zakaszac. Owszem, moze to i wygodniejsze jest, a i smak wodki najlepiej schodzi po soku zurawinowym, ew. z czarnej porzeczki, ale na pewno mniej zdrowe.

A jesli chodzi o komentarze otoczenia:
W zeszle swieta bozonarodzeniowe, kiedy to przez 2 tygodnie bylem w Polsce, probowalem DO (ostatecznie 24h powrot wytracil mnie z niej i dopiero w maju na powaznie zaczalem). Nie byl to najlepszy czas, bo jak nie sniadanie z rodzina to wizyta u dziadkow, gdzie cala rodzina, razem z ciotkami na ciebie zwraca uwage, u drugiej babci, spotkania z kumplami z ktorymi sie nie widzialem kawal czasu, a jak sie spotkac to tylko w jakiejs knajpie, takiej ktora tluste miesiwo serwuje (np. Kompnia Piwna w Warszawie). I wszyscy z rodziny (kumple tylko krecili glowa, ze to moze i dobre, ale na pewno jakies oszukanstwo), poza mama, ktora niejedna moja diete widziala (chocby wysokobialkowa, gdzie nie jadalem chleba) wytykali mi, ze ach to takie niezdrowe, ach bo to tamto. Ale mnie malo ruszalo. Prawde mowiac gdy za pierwszym razem zaczeli zauwazac, ze zywie sie inaczej i zaczeli to komentowac to strzelilem im wyklad o ZO, wiedzac ze do ich ciasnych mozgow to nie dotrze i wiedzac ze JK pisal o tym by nie wyskakiwac z tym, tylko siedziec cichutko i sie nie wychylac z obawy przed otoczeniem Wink Jednak malo mnie obchodzi opinia innych na temat mojego zywienia, wiec rownie dobrze moglem im przedstawic swoje racje. Najlepszy byl moj ojciec, pierwszego sniadania po przylocie. Wzialem cieniutka kromeczke chleba, by miec na czym polozyc mieso, masla posmarowalem chyba grubiej niz ta kromka byla (potem jeszcze nalozylem sporo wedliny), to ojciec moze nie wrzasnal, ale podniesionym glosem rzekl "moze to maslo bedziesz samo, lyzka jadl?".
To bardzo dobrze ze jestem kilka tysiecy kilometrow od domu to przynajmniej nikt sie nie szarogesi mi w kuchni, nie komentuje jak jem, ale nawet jesli by komentowal to bym go po prostu olal i tyle.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Reakcje innych ludzi na Optymalnych
« Odpowiedz #28 : 2010-09-06, 22:22:40 »

Moje przejścai z DO nauczyły mnie nie dyskutować na temat jedzenia, ale w środowisku w którym teraz mieszkamy powiadają, że jessteśmy inni.
To nam pochlebia.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Reakcje innych ludzi na Optymalnych
« Odpowiedz #29 : 2010-09-06, 22:35:30 »

U wielu ludzi,tych starszych jest przekonanie,ze jedzenie wedliny lub miesa bez pieczywa,to grzech.Mlodsi natomiast wogole nie zwracaja uwagi na to co jedza.Obserwujac koszyki z zakupami dochodze do wniosku,ze weglowodany nadal zajmuja glowne miejsce.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: Reakcje innych ludzi na Optymalnych
« Odpowiedz #30 : 2010-09-06, 23:01:23 »

Ja już macham ręką na węglowodany,najgorsze jest to ,jakie to jedzenie jest.Niejednokrotnie koty albo inne zwierzęta są lepiej karmione niż ludzie.Serio,ludzie kupują totalny syf,byleby taniej.Szynka jakaś napompowana,masło-jakieś miksy za 2 PLN ,jakieś tanie parówki .To jest okropność,w sumie to smutne jest, jak się tak zastanowić.Do czego doprowadziła człowieka ta jego "mądrość".
Zastanawiające jeszcze jest to,że np. tacy potrafią wydawać na fajki 10PLN dziennie,ale na dobre jedzenie już nie potrafią.Ta mentalność szokuje.Smuci.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Reakcje innych ludzi na Optymalnych
« Odpowiedz #31 : 2010-09-07, 19:05:45 »

Ta mentalność szokuje.Smuci.

No chyba zacznę płakac Wink  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Reakcje innych ludzi na Optymalnych
« Odpowiedz #32 : 2010-09-07, 19:17:44 »


Lepiej nie, bo to byłby już black end.. Laughing
Zapisane

Iga
Go


Email
Odp: Reakcje innych ludzi na Optymalnych
« Odpowiedz #33 : 2010-09-07, 19:18:56 »

Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Reakcje innych ludzi na Optymalnych
« Odpowiedz #34 : 2010-09-07, 19:23:26 »

Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Reakcje innych ludzi na Optymalnych
« Odpowiedz #35 : 2010-09-07, 19:24:15 »

Lepiej nie, bo to byłby już black end.. Laughing

I tak będzie w 2012 Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Reakcje innych ludzi na Optymalnych
« Odpowiedz #36 : 2010-09-07, 19:26:11 »


No chyba zacznę płakać.. Wink Very Happy
Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: Reakcje innych ludzi na Optymalnych
« Odpowiedz #37 : 2010-09-07, 19:28:55 »

 Mr. Green
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Reakcje innych ludzi na Optymalnych
« Odpowiedz #38 : 2010-09-07, 19:32:30 »

..no comment..
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Reakcje innych ludzi na Optymalnych
« Odpowiedz #39 : 2010-09-07, 19:38:03 »

Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.