forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 00:33:34

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 Do dou Drukuj
Autor Wtek: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy  (Przeczytany 437397 razy)
Ami
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #1140 : 2011-01-26, 23:05:27 »


 nawet jakoś w Twoją stronę mnie poniesie, między Wuppertal a  Hagen, wynika z tego, że później będę bardzo blisko Ciebie, zatem wszystko się może zdarzyć Smile
Cytuj

Daj znac jak juz tu bedziesz. Wuppertal  brzmi juz calkiem niezle. Wierze, ze sie nie miniemy bo na przelomie lutego i marca bede w okolicach Warszawy
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #1141 : 2011-01-27, 00:35:59 »

A tak, ja nie muszę, ale mam nadzieję, że kierowca będzie rozsądny Wink

I Ty też bądź i nie zagaduj kierowcy w czasie jazdy... Laughing Wink

Coś Ty Renia? Zaszyję się w najdalszy kąt. Mam nadzieję, że całą podróż prześpię Smile
Chyba, że widoczki za oknem mi nie pozwolą... Very Happy
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #1142 : 2011-01-27, 00:37:00 »

Zoniu, ile godzin będziesz jechać tym autobusem?

Ponoć 10 godzin, ale mam nadzieję, że nie będzie się dłużyło  Cool
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #1143 : 2011-01-27, 00:39:22 »

Daj znac jak juz tu bedziesz. Wuppertal  brzmi juz calkiem niezle. Wierze, ze sie nie miniemy bo na przelomie lutego i marca bede w okolicach Warszawy

Przynajmniej do 5-go marca będę w Getyndze. W Twoich stronach dopiero od połowy marca.
Co do samolotu, to nawet nie wiem, czy miałabym jakiś do Getyngi Smile ale różnica w czasie jest rzeczywiście imponująca  Surprised
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #1144 : 2012-01-27, 12:13:40 »

O jeeej, jak dawno nie było mnie w tym wątku  Shocked
Trzeba go zatem reaktywować Wink a że właśnie odebrałam swoje wyniki, podzielę się z Wami moim zdziwieniem.
Pisałam już wcześniej, że ze względu na charakter mojej obecnej pracy, nie mogę stosować diety, tak jak wcześniej.
Dlatego też obawiałam, się totalnego nawrotu mojej cukrzycy, a tymczasem badanie krwi pokazało niemal identyczny wynik, jak przed zaprzestaniem stosowania odpowiedniej diety - cukrzyca pod kontrolą. Natomiast wyniki moczu pokazały 2000 glukozy, co mój lekarz skwitował: no, ma pani cukrzycę! I zaordynował leki.

Wyniki:
Hemoglobina glikowana - 6,87

cukrzyca pod kontrolą to: 6,0-8,0
-----------------------------------------------
Cholesterol - 273
Cholesterol HDL - 33
Cholesterol LDL - 164
Trójglicerydy - 381   (wcześniej udało się zbić do 285)
ALAT - 46 (nie wiem co to jest)
Aspat - 36 (nie wiem co to jest)

I co Wy na to Kochani?

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #1145 : 2012-01-27, 13:11:07 »

Zoniu, trójglicerydy to z owoców? I cukier w moczu?

HDL jakoś niski. Ty nie możesz na wyjeździe jeść po swojemu? Ja na wyjeździe radzę sobie w ten sposób, że kupuję na każdy dzień 400 ml śmietany (kwaśnej) 30 - 38 (jak jest) ), a poza tym z tego co serwują gospodarze wybieram co dla mnie jest ok (omijam ryże - kasze - makarony i to co słodzone, także owoce). W sytuacji gdy nie ma z czego wybrać proszę o coś z jaj. Przyznaję się do diety i mówię że za skarby świata nie mogę dopuścić do pogorszenia kondycji skoro jest dobra.
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #1146 : 2012-01-27, 13:20:37 »

Tereniu, tutaj to ja serwuję Wink
Ale do diety nie mogę się przyznać bo mogę stracić pracę Sad
Tutaj uwielbiają makarony, kasze, ziemniaki, ryż, chleb.
Muszę tu to serwować i muszę jeść to samo Sad
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #1147 : 2012-01-27, 13:21:38 »

Zapomniałam dodać, że wszystko w niewielkich ilościach, tak dla oka Wink
Ale po wynikach widać, że w jakimś stopniu udało mi się nad swoją cukrzycą zapanować Smile
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #1148 : 2012-01-27, 13:22:55 »

O jeeej, jak dawno nie było mnie w tym wątku  Shocked
Trzeba go zatem reaktywować Wink a że właśnie odebrałam swoje wyniki, podzielę się z Wami moim zdziwieniem.
Pisałam już wcześniej, że ze względu na charakter mojej obecnej pracy, nie mogę stosować diety, tak jak wcześniej.
Dlatego też obawiałam, się totalnego nawrotu mojej cukrzycy, a tymczasem badanie krwi pokazało niemal identyczny wynik, jak przed zaprzestaniem stosowania odpowiedniej diety - cukrzyca pod kontrolą. Natomiast wyniki moczu pokazały 2000 glukozy, co mój lekarz skwitował: no, ma pani cukrzycę! I zaordynował leki.

Wyniki:
Hemoglobina glikowana - 6,87

cukrzyca pod kontrolą to: 6,0-8,0
-----------------------------------------------
Cholesterol - 273
Cholesterol HDL - 33
Cholesterol LDL - 164
Trójglicerydy - 381   (wcześniej udało się zbić do 285)
ALAT - 46 (nie wiem co to jest)
Aspat - 36 (nie wiem co to jest)

I co Wy na to Kochani?




 Shocked takie wyniki uzyskuje sie na korycie
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #1149 : 2012-01-27, 14:31:59 »

Tereniu, tutaj to ja serwuję Wink
Ale do diety nie mogę się przyznać bo mogę stracić pracę Sad
Tutaj uwielbiają makarony, kasze, ziemniaki, ryż, chleb.
Muszę tu to serwować i muszę jeść to samo Sad

Zoniu, jakbym była w takiej sytuacji jak Ty, to postawiłabym na zdrowie... i nawet jakby mi nie pozwolono pitrasić osobnych posiłków, to kupowałabym sobie oddzielnie ( powiedziałabym, że mam cukrzycę i nie służą mi węglowodany) to bym zrezygnowała z pracy...Żyje się raz...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #1150 : 2012-01-27, 14:35:18 »

...zdrowie jest najważniejsze, bo bez niego to i do pracy człowiek może się przestać nadawać... Sad
Zapisane

zeto555
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #1151 : 2012-01-27, 14:49:16 »

Tragiczne te wyniki - nie jestes na DO , to nie jest mozliwe zeby pilnowac diety i miec takie wyniki.
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #1152 : 2012-01-27, 14:58:47 »

Tragiczne te wyniki - nie jestes na DO , to nie jest mozliwe zeby pilnowac diety i miec takie wyniki.

Oczywiście, nie jestem na DO, pisałam przecież, że nie mogę.
Jedyne, co mogę, to znacznie wszystko ograniczać.
A wyniki miałam bardzo podobne przy DO, przy czym, zanim stosowałam DO, wszystko miałam ZNACZNIE WYŻSZE.
Kiedyś już tu wklejałam wyniki z czasów, gdy zastosowałam DO i z nowych wynika, że mimo niewielkiego wpływu na to co jem,
udało mi się te wyniki utrzymać na podobnym poziomie.
Trójglicerydy na przykład, sprzed DO, wynosiły ponad 500, cholesterol ponad 400.

Zastanawia mnie jednak dlaczego z krwi wynika, że cukrzyca pod kontrolą, a z moczu (glukoza 2000), że ta cukrzyca wcale nie jest pod tak wielka kontrolą Sad
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16965


Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #1153 : 2012-01-27, 17:21:20 »

...
Zastanawia mnie jednak dlaczego z krwi wynika, że cukrzyca pod kontrolą, a z moczu (glukoza 2000), że ta cukrzyca wcale nie jest pod tak wielka kontrolą Sad

W ciągu trzech miesięcy poprzedzających badanie hemoglobiny glikemia była ogólnie prawidłowa. Trafił się jednak jakiś wyższy poziom glukozy w momencie pobrania próbki do badania moczu.
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #1154 : 2012-01-27, 18:37:50 »

...
Zastanawia mnie jednak dlaczego z krwi wynika, że cukrzyca pod kontrolą, a z moczu (glukoza 2000), że ta cukrzyca wcale nie jest pod tak wielka kontrolą Sad

W ciągu trzech miesięcy poprzedzających badanie hemoglobiny glikemia była ogólnie prawidłowa. Trafił się jednak jakiś wyższy poziom glukozy w momencie pobrania próbki do badania moczu.

To wszystko wyjaśnia i jest zgodne ze stanem faktycznym Wink - Dzięki Smile
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #1155 : 2012-01-28, 17:26:30 »

Tereniu, tutaj to ja serwuję Wink
Ale do diety nie mogę się przyznać bo mogę stracić pracę Sad
Tutaj uwielbiają makarony, kasze, ziemniaki, ryż, chleb.
Muszę tu to serwować i muszę jeść to samo Sad
Też mam problemy z cukrem i Admin mi właśnie niedawno radził by przejść na węglowodany. A jego zdanie to w ogóle nikogo tu na tym forum nie słuchać. I bądźmy tu mądrzy. Wszystko znajdziesz w wątku "Cukrzyca".
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #1156 : 2012-01-28, 17:35:40 »

Jakiś dziwny wynik glukozy w moczu - 2000 ? Czego ?
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #1157 : 2012-01-28, 18:50:12 »

Jakiś dziwny wynik glukozy w moczu - 2000 ? Czego ?

2000 mg/dl glukozy właśnie
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #1158 : 2012-01-28, 19:39:46 »

Chodziło mi głównie o to że to strasznie dużo. A gdzie tu próg nerkowy. Ojej.
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #1159 : 2012-01-28, 22:21:54 »

Chodziło mi głównie o to że to strasznie dużo. A gdzie tu próg nerkowy. Ojej.

Teraz to mnie przestraszyłeś  Shocked
A lekarz skwitował tylko: no, ma pani cukrzycę...
Zapisane
Strony: 1 ... 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.