forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 15:43:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660587 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 61 Do dou Drukuj
Autor Wtek: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy  (Przeczytany 439718 razy)
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #160 : 2010-09-13, 12:53:55 »

Cukru nie używam w ogóle, ale musi być słodka więc dodaję dwie sztuki słodzika (bez asparamu).
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #161 : 2010-09-13, 13:13:08 »

Smile  Ciekawe, jakby to było gdyby bez słodzika?  To słodzenie to przecież psucie smaku kawy. Myślę, że trzy dni gorzkiej i nie zechce się więcej słodzonej w jakikolwiek sposób. Sobie tak zmianę zafundowałam w kawowej materii dwadzieścia lat temu, dokładnie w 1989 roku, podczas wycieczki po Włoszech  Laughing   Chwalę sobie.
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #162 : 2010-09-13, 13:15:27 »

Próbowałam Teresko, wieeele razy. Nie smakuje Sad
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #163 : 2010-09-13, 13:17:25 »

Cukru nie używam w ogóle, ale musi być słodka więc dodaję dwie sztuki słodzika (bez asparamu).
Przecież aspartam jest totalną trucizną.Aż mnie dziw bierze,że jeszcze tego nie wycofują.Jak już musisz słodzić to trochę cukru.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #164 : 2010-09-13, 13:18:22 »

Sorki Razz pomyliłam się, nie doczytałam,że napisano ,iż bez aspartamu Razz
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #165 : 2010-09-13, 13:22:57 »

Cukru nie używam w ogóle, ale musi być słodka więc dodaję dwie sztuki słodzika (bez asparamu).


Jak kawa to tylko z Samucka /wloski likier/ ale dla Ciebie najlepsza bez niczego. Sprobuj i daj znac.
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #166 : 2010-09-13, 13:23:32 »

Witaj Iga, miło mi Cie poznać. Dziękuję za wpis Smile

Aby kawa mi smakowała, musiałabym wrócić do jednej łyżeczki, tak jak przed laty.
Przy cukrzycy i chęci zrzucenia kilogramów, to chyba nie najlepszy pomysł, a słodzik
w cukrzycy, jako zamiennik cukru jest dozwolony.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #167 : 2010-09-13, 13:24:27 »

I tu ma Iga racje. Jezeli slodzic to nie sztucznymi a prawdziwymi cukrami. Oczewiscie bez jest najlepiej. Very Happy Mam na mysli cukier.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #168 : 2010-09-13, 13:28:55 »

Ale jezeli slodzik jest bez asparamu i dozwolony przy cukrzycy to oczywiscie nalezy kontynuowac ze slodzikiem.

Pytanie tylko kto pozwala na zazywanie slodziku? Pewnie lekarze, ktorzy zacieraja raczki myslac o Zoni jako ich stalej pacjentce Laughing

Kawa ze smietanka 38% i troche kardemomy i troche cynamonu i juz!!!! Super kawa.
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #169 : 2010-09-13, 13:29:43 »


Jak kawa to tylko z Samucka /wloski likier/ ale dla Ciebie najlepsza bez niczego. Sprobuj i daj znac.

Wiem, że dobrze radzisz, ale jeśli kawa bez niczego, to musiałabym się w ogóle obejść bez kawy.
Nie piję kawy dla samej kawy, lecz dla jej smaku z pewnymi dodatkami.
Powiem więcej, nawet ta dzisiejsza kawa, tylko ze słodzikiem, to nie jest smak, dla którego kawę pijam.
Zwykle musi to być kawa ze słodzikiem i śmietanką, ale po śmietance cukier szedł nawet do 170 Sad
Dlatego dzisiaj zrezygnowałam ze śmietanki, no i nie jest to niebo w gębie Sad
Wiecie...dziesiątki już lat przyzwyczajenia Smile
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #170 : 2010-09-13, 13:35:31 »

Witaj Iga...
Witaj Zoniu Smile


Moje zdanie na temat tych wszystkich słodzików jest takie,że jednak lepiej zamiast nich,to niewielką ilość cukru użyć.No,ale ja nie jestem cukrzykiem także,ja nie wiem jak to jest przy cukrzycy.Ale sama widzisz Zoniu,że jednak ten cukier skoczył nawet przy słodziku.
A propos tego aspartamu.Wczoraj dostałam lekkiego szoku,kiedy dostaliśmy w restauracji herbatę,a do herbaty cukier oraz słodzik-aspartam.Jakim cudem jeszcze to istnieje na rynku, skoro ewidentnie jest szkodliwy,a na dodatek polecany np. cukrzykom jako zamiennik.Dla mnie to niebywałe.

A najlepiej to jednak oduczyć się słodzić czymkolwiek.Ja bardzo dawno temu słodziłam dwie łyżeczki cukru do szklanki herbaty.Oduczyłam się będąc na praktykach z ludźmi chorymi,którzy dostawali herbatę-miód.Miałam do wyboru.Pić ten "miód",albo gorzką i wybrałam gorzką.Od tamtej pory nie słodzę.
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #171 : 2010-09-13, 13:37:50 »

adampino, Kardamon pobudza apetyt, co niekoniecznie koresponduje z nadwagą Smile
Ale za to z drugiej strony, wzmacnia działanie pobudzające kawy więc może jednak Smile
Tyle tylko, że to zioła. Nie lubię zapachu ziół, no i wtedy nie ma tu miejsca na zapach samej,
prawdziwej kawy Sad
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70540


Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #172 : 2010-09-13, 13:41:12 »


"Zoniu" moim zdaniem powinnaś wybrać co dla Ciebie jest ważniejsze - zdrowie, czy smak kawy? Nie można zjeść ciasteczka i mieć ciasteczko. Wink Albo, albo..nie ma zmiłuj..
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #173 : 2010-09-13, 13:42:02 »

Widze, ze nigdy nie probowalas a warto.
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #174 : 2010-09-13, 13:43:32 »

Zazdroszczę tym, co bez słodzenia w ogóle mogą się obejść.
Natomiast jeśli chodzi o słodzik przy cukrzycy, to dozwolony jest tylko ten bez aspartanu.
Restauracja, w której to podają, pewnie nie ma nawet pojęcia o tym, że podają truciznę.
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #175 : 2010-09-13, 13:44:35 »


"Zoniu" moim zdaniem powinnaś wybrać co dla Ciebie jest ważniejsze - zdrowie, czy smak kawy? Nie można zjeść ciasteczka i mieć ciasteczko. Wink Albo, albo..nie ma zmiłuj..

No i jak tu nie przyznać Ci racji Reniu Smile ?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #176 : 2010-09-13, 13:44:54 »

Zonia, moj nick to "adampio" bo jeszcze ktos pomysli, ze to dwie rozne osoby. Nie przepraszaj nic nie szkodzi. Wink
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #177 : 2010-09-13, 13:46:42 »

Widze, ze nigdy nie probowalas a warto.

Fakt, nie próbowałam Sad Muszę to przemyśleć i może nastawić się najpierw psychicznie...
Ale od zawsze lubiłam eksperymentować, to na pewno spróbuję. Nawet jeśli miałby to być tylko jeden, jedyny raz Smile
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #178 : 2010-09-13, 13:48:38 »

Zonia, moj nick to "adampio" bo jeszcze ktos pomysli, ze to dwie rozne osoby. Nie przepraszaj nic nie szkodzi. Wink

Sorry, sorry, sorry Embarassed
O rany! Przecież ja tak od samego początku... Shocked Trzeba było z miejsca zareagować adampio Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #179 : 2010-09-13, 13:52:33 »

Dodajesz doslownie odrobine, naz czubku lyzeczki...super smakk a jaki zapach Laughing
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 61 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.