forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 16:54:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 61 Do dou Drukuj
Autor Wtek: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy  (Przeczytany 437385 razy)
Radzio
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #60 : 2010-09-10, 21:08:37 »

...
Czy ja się tam dodzwonię w sobotę?

Nie wiem, ale spróbować nie zawadzi.


Wyniki reniu, dopiero po niedzieli, a tu czas ucieka Mad ............

A ja proponuję prócz BTW takie coś:
 Very Happy- to na sobotę, a  Laughing- to na niedzielę. Powinno pomóc Wink Smile
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #61 : 2010-09-10, 21:10:55 »

Cytuj

To nie są żarty i tutaj nadwaga nie jest (przynajmniej nie powinna być ) najistotniejsza. Jeśli będziesz miała uregulowany poziom hormonów tarczycy to i z nadwagą sobie łatwiej poradzisz.

Mądre słowa reniu. Dolegliwości ze strony tarczycy wprawdzie już nie odczuwam, ale kto wie, co ona tam w środku, z moim organizmem wyprawia.

Cytuj
Oczywiście do czasu konsultacji lekarskiej musisz jakieś BTW stosować. Ja uważam, że dobrze by było B=60g   T=150g   i W=50g.

I tak mi mniej więcej wychodzi, ale bywa, że są to zupelnie odmienne wskaźniki:). Ciężko mi dopasować odpowiednie ilości z należytymi wartościami.

Radzio...spróbuję na pewno. I zdam relację.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #62 : 2010-09-10, 21:11:27 »

To są bardzo istotne sprawy..pozytywne nastawienie to już połowa sukcesu.. :
...
Czy ja się tam dodzwonię w sobotę?

Nie wiem, ale spróbować nie zawadzi.


Wyniki reniu, dopiero po niedzieli, a tu czas ucieka Mad ............

A ja proponuję prócz BTW takie coś:
 Very Happy- to na sobotę, a  Laughing- to na niedzielę. Powinno pomóc Wink Smile


Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #63 : 2010-09-10, 21:12:16 »

Pomieszane z poplątanym.. Sad a miało być tak pięknie... Laughing
Zapisane

Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #64 : 2010-09-10, 21:13:02 »

Cytuj


A ja proponuję prócz BTW takie coś:
 Very Happy- to na sobotę, a  Laughing- to na niedzielę. Powinno pomóc Wink Smile

Możesz to rozwinąć?
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #65 : 2010-09-10, 21:17:09 »

reniu, jest pięknie, naprawdę jest pięknie Very Happy

Z optymizmem się urodziłam reniu i najpewniej z nim umrę. Wiem jednak, że na DO, nie tak szybko Smile
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #66 : 2010-09-10, 21:19:28 »


Możesz to rozwinąć?

Sama rozwinęłaś..............
................. jest pięknie, naprawdę jest pięknie Very Happy

Z optymizmem się urodziłam reniu i najpewniej z nim umrę. Wiem jednak, że na DO, nie tak szybko Smile
Rolling Eyes
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #67 : 2010-09-10, 21:21:37 »

Moim zdaniem na wiele tematów musi się wypowiedzieć lekarz. Cukrzyca i waga jak i niedoczynność to pikuś /pan pikuś/. Jeżeli był nowotwór zdiagnozowany to praktycznie już całe życie będzie trzeba robić kontrole w tym kierunku. I życzę Ci wiele mądrości w planowaniu żywienia, bo przekonasz się że to jest właśnie TO.
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #68 : 2010-09-10, 21:22:09 »

aaaaaa, rozumiem  Very Happy
Ale trzeba było do mnie z...łopatą Embarassed
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #69 : 2010-09-10, 21:28:50 »

BACA, od dziesięciu lat nie ma wznowy nowotworowej. Moje doktory powiadają, żem wyleczona z tego paskudztwa Smile.
Teraz muszę pokonać te "Pikusie" i już niczego do szczęścia nie trzeba mi będzie Smile.
Ale co racja, to racja. Doktory i w tym względzie muszą mieć swoje 5 minut. Dziękuję dobry Człowieku za życzenia.
Mam nadzieję, że jeśli nie mądrość absolutną w DO, to przynajmniej pełną świadomość osiągnę.
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #70 : 2010-09-10, 21:30:01 »

aaaaaa, rozumiem  Very Happy
Ale trzeba było do mnie z...łopatą Embarassed

To było do Radzio
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #71 : 2010-09-10, 21:42:37 »

Zonia w kazdej z arkadii w ktorej bylam powtarzali ze cukrzykom nie wolno pic piwa bo maltoza to najgorszy weglowodan.
Pozatym mowili zawsze ze cukrzycy nie moga zjadac tylko 3 posilkow. Powinni rozlozyc sobie jedzenie na 5 posilkow dziennie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #72 : 2010-09-10, 21:46:21 »

A no właśnie. Jeszcze przypomniało mi się, że tłuszczu przy cukrzycy najlepiej 200g, bo stabilizuje cukier..
Zapisane

Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #73 : 2010-09-10, 22:06:49 »

Zonia w kazdej z arkadii w ktorej bylam powtarzali ze cukrzykom nie wolno pic piwa bo maltoza to najgorszy weglowodan.

Słowo daję, od dzisiaj ani grama Karmi  Confused

Pozatym mowili zawsze ze cukrzycy nie moga zjadac tylko 3 posilkow. Powinni rozlozyc sobie jedzenie na 5 posilkow dziennie.

No i z tym jest problem. Śniadań nie jadam z dwóch powodów. Raz, że wstaję ok 10-11 (zasypiam ok. 3-4 tej nad ranem),
a że pracuję u siebie więc mogę sobie na to pozwolić.
Dwa, do jakiejś 14-tej, oprócz ukochanej kawci, nic innego nie chce mi przejść przez gardło Smile
Jeść zaczynam właśnie ok. 14-tej, a to powoduje, że ostatni posiłek spożywam w nocy.
Dlatego jest to najczęściej brzoskwinia(połowa) lub Karmi (pół szklaneczki).
Wiem, że to nieprawidłowe, oj wiem! Ale na razie nie mam możliwości tego zmienić Sad

reniu, aż 200 g? Jak ja to mam znaleźć tak, by przy tym nie było za dużo białka? O rany  Shocked
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #74 : 2010-09-10, 22:10:07 »

Wiem, że tak zalecano cukrzykom, ale Tobie nic nie "nakazuję" bo to powinien ustalić lekarz..Piszę tak orientacyjnie..
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #75 : 2010-09-10, 22:12:25 »

aaaaaa, rozumiem  Very Happy
Ale trzeba było do mnie z...łopatą Embarassed

To było do Radzio

Lepiej późno niż .......łopatą Wink Smile (to szeeroko pojęta przenośnia) Very Happy
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #76 : 2010-09-10, 22:16:37 »

Wiem, że tak zalecano cukrzykom, ale Tobie nic nie "nakazuję" bo to powinien ustalić lekarz..Piszę tak orientacyjnie..

reniu, ja wiem, że to żaden nakaz, a tylko informacja, których już tu tak wiele otrzymałam.
I wiem, że to wszystko musi zweryfikować lekarz optymalny.
Problem tylko w tym, by on tu był Smile

Radzio, prawdę powiadasz Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #77 : 2010-09-10, 22:27:02 »


Jeśli nie będzie na miejscu, to można umówić się na jakiś dzień i pojechać do innego miasta. Ale co ja piszę?  Przecież to takie oczywiste...
Zapisane

Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #78 : 2010-09-10, 22:48:01 »


Jeśli nie będzie na miejscu, to można umówić się na jakiś dzień i pojechać do innego miasta. Ale co ja piszę?  Przecież to takie oczywiste...

Oczywiste, nie oczywiste...Nie jest to takie proste. Znowu będę musiała kombinować, jak tu się oderwać od roboty Shocked Cały dzień z głowy Sad
Ale jak trza będzie...to choćby na koniec świata Smile
Zapisane
smalec
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #79 : 2010-09-11, 06:20:02 »

A ja wciąż czekam na informację, jakie metody stosuje p. Ewa Bednarczyk-Witoszek na niedoczynność tarczycy? Jeśli odstawka zbóż i rotowanie mlecznych, jeden typ białka dziennie i zachęcanie do jedzenia prażuchy z ziemniaków, to nic nowego, bo tym leczy każdą chorobę. Liczę szczególnie na wypowiedź Zeto555.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 61 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.