forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 11:02:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658438 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 61 Do dou Drukuj
Autor Wtek: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy  (Przeczytany 437356 razy)
adampio
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #20 : 2010-09-10, 16:16:45 »

"Zonia" rzeczywiscie oscylujesz w BTW 1:1,5:0,8 gdzie weglowodany leza w okolicach 60 gr, B: 75-80  T:100


Cytuj
w pierwszym tygodniu spadek wagi - 3 kg
- w pierwszych dwóch tygodniach cukier - nawet 135-145 (jak dla mnie to niesamowite osiągnięcie)
- w pierwszych dwóch tygodniach niesamowity przypływ energii ( już chyba sama nadzieja mi ją dodawała)
- ustąpienie senności po spożytych posiłkach
- koniec dolegliwości ze strony trzustki i żołądka (przyczepiły się do mnie z początkiem lipca)
- w trzecim tygodniu ubyło na wadze już tylko 1 kg
- cukier skacze nawet do 200-220, ale najczęściej 150-180
- wróciła senność po posiłkach, choć nie każdego dnia
- energii też jakby mniej

Od trzeciego tygodnia widac, ze organizm Twoj juz sie prawie przestawil na DO i tu uwazam za wielki blad pozostawienie T na poziomie 1,5 w stosunku do bialka. Dlatego tez waga stoi i nie masz energii, bo niby z czego ze 100 gr tluszczu. Optymalnoi zjadaja tyle na sniadanie a nie w ciagu calego dnia.

Przy wysokim cukrze / cukrzycy mowi pan dr. Jan Kwasniewski o obnizeniu zjadanych weglowodanow, poza tym nowotwory zyja tylko weglowodami dlatego uwazam, ze zjadasz ich za duzo i niewlasciwe. Weglowodany skrobiowe sa najlepsze i wczesniej "przetrawione" a Ty zjadasz jednego dnia 200 gr czerwonej papryki.

To moje sugestie.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tar
« Odpowiedz #21 : 2010-09-10, 16:17:31 »


" Pij mleko zostaniesz kaleką " - znasz to?
No,ja znam ten slogan,tylko co z tego? Moja babcia pija do kawy i ma 88 lat i nie jest kaleką .Wszystko robi sama,nie choruje na żadne przewlekłe choroby,nie zażywa żadnych leków.Coś jeszcze?
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tar
« Odpowiedz #22 : 2010-09-10, 16:26:27 »

" Pij mleko zostaniesz kaleką " - znasz to?

to przemysłowe to tak, chociaż pojęcie względne. Znam takich co piją i żyją. Nawet dobrze.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tar
« Odpowiedz #23 : 2010-09-10, 16:27:18 »

Coś jeszcze?

Jasne!
Mleko jest przyczyną pewnych niedogodności trawiennych przeważnie jak się ma skośne oczy i żółtą skórę.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #24 : 2010-09-10, 16:28:48 »

Doktor Kwaśniewski osobom z problemami nowitworowymi zaleca by węglowodanów nie konsumowali więcej niż 30 g na dobę.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #25 : 2010-09-10, 16:30:12 »

Śmieszy mnie mleczno-śmietanowa psychoza.Zawsze mnie śmieszyła.Kto nie może pić,to niech nie pije,ale kto może, to po co rzucać? Przecież są ludzie,którzy piją śmietanę, dodają mleko do kawy i żyją długo i w zdrowiu.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #26 : 2010-09-10, 16:32:12 »

http://dr-kwasniewski.pl/sklep/pliki/60/zomilch.wma - tego pewnie nie słuchali niektórzy? A szkoda, bo warto!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #27 : 2010-09-10, 16:35:27 »

Śmieszy mnie mleczno-śmietanowa psychoza.Zawsze mnie śmieszyła.Kto nie może pić,to niech nie pije,ale kto może, to po co rzucać? Przecież są ludzie,którzy piją śmietanę, dodają mleko do kawy i żyją długo i w zdrowiu.

To nie jest mleczno-smietanowa psychoza, tylko mleko ma zle proporcje BTW i kto stosuje zasady ZO nie pija mleka bez dodania do niego smietany albo masla.

Masz jednak racje, ze ludzie pija mleko i zyja dlugo, szczesliwie  i az do smierci. Poniewaz jest to forum ZO wiec wszyscy patrza na wszystko przez pryzmat ogolnych zasad i dlatego sa pewnego typu kontrowersje.

Dletego nie ma co podniecac ognia nazywajac to psychoza. Twoja babcia pije i zyje bo nie jest na ZO natomiast jak ktos jest na ZO to mleko jest zlym produktem.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #28 : 2010-09-10, 16:37:37 »

http://dr-kwasniewski.pl/sklep/pliki/60/zomilch.wma - tego pewnie nie słuchali niektórzy? A szkoda, bo warto!
Słuchałam tego ,ale już dawno.
Mleko kozie,serki kozie,super.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tar
« Odpowiedz #29 : 2010-09-10, 16:38:34 »

Ja na przykład czasami piję mleko i wolę kiedy jest ze śmietaną. Ale śmietana w naturalnym mleku zawsze jest.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #30 : 2010-09-10, 16:41:45 »

Oczywiście, najważniejsza informacja słuchowiska jest NIEZAUWAŻALNA, a co się z tego "zapamięta"? Może, że: Kwaśniewski zaleca 0,5l mleka na dobę?  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #31 : 2010-09-10, 16:42:57 »

No widzisz adampino, a mnie, z dziennika, o którym pisałam, wynika, że moje T wynosi w granicach 120-160,
biorąc oczywiście pod uwagę cały ten okres stosowania diety, tj. prawie miesiąc.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, że skoro mój organizm już prawie przestawił się na DO to powinnam zmniejszyć T?
Ale z drugiej strony piszesz, że skoro tylko 100 g tłuszczu, to skąd mam brać energię.
Jak więc powinno wyglądać moje BTW, ile powinnam zjadać białka, tłuszczu i węglowodanów?
Wyczytałam, że chcąc schudnąć na DO, tłuszcze trzeba bardziej ograniczyć, by organizm spalał własne.
Z obniżeniem ilości węglowodanów nie będzie żadnych kłopotów, dobijałam je by nie było ich zbyt mało w stosunku do białek.
Paprykę zaś duszę, z cebulką, by zbytnio nie obciążała metabolizmu.

Dziękuję adampino, coraz bardziej mi się rozjaśnia.

Wojciechu, pod wskazanym linkiem jest...biało Smile
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #32 : 2010-09-10, 16:44:31 »

NIEZAUWAŻALNA,

sorki resorki, "niezauważale" jest coś innego, a słuchowisko jest "niesłyszalne" oczywiście!
Zapisane
smalec
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #33 : 2010-09-10, 16:44:57 »

Moja zone wlasnie z niedoczynnosci tarczycy leczy Ewa Bednarczyk-Witoszek. Ma teraz specjalna diete, oczywiscie optymalna, ale zmodyfikowana.
Oprocz specjalnego jadlospisu odstawila produkty mleczne i zbozowe na jakis czas.
Tarczyca sie rusza i bierze coraz mniej lekow. Mysle ,ze takie problemy powinien rozwiazywac ktos z doswiadczeniem w tym kierunku.

Czy Pani Bednarczyk-Witoszek każe trzymać w tajemnicy te swoje modyfikacje? Bo jesteś już trzecią z rzędu osobą, która powołuje się na tę lekarkę i która nie pisze konkretnie, na czym te modyfikacje polegają. Jak jest wątek o niedoczynności tarczycy, to może powiesz, jak sobie pomóc modyfikacjami diety? Smile
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #34 : 2010-09-10, 16:46:07 »

pod wskazanym linkiem jest...biało

to tak kombinuj, aż zrobi się kolorowo!  Wink
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #35 : 2010-09-10, 16:48:12 »

Dla ułatwienia dodam, że plik ma rozszerzenie - *wma
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #36 : 2010-09-10, 16:52:35 »

Cytuj
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, że skoro mój organizm już prawie przestawił się na DO to powinnam zmniejszyć T?

Wszystko sie zgadza. Na poczatku diety ograniczamy T aby zmusic organizm do spalania wlasnych zasobow. Tak robimy do momentu, kiedy waga spada. Jezeli waga sie zatrzymuje nalezy podniesc ilosc zjadanego tluszczu.

Cytuj
Ale z drugiej strony piszesz, że skoro tylko 100 g tłuszczu, to skąd mam brać energię.


No tak skad masz miec "krzepe" skoro zjadasz tylko 100 gr T i 80 gr B? Optymalni jedza na sniadanie okolo 100 gr T, nastepnie sa jeszcze dwa inne posilki. To jest dieta wysokotluszczowa, gdzie glownym paliwem jest T. Bialko jest tylko do regeneracji i odbudowy a W jest potrzebne do spalania T.

Cytuj
Jak więc powinno wyglądać moje BTW, ile powinnam zjadać białka, tłuszczu i węglowodanów?

Jakie Ty powinnas miec BTW to tylko Ty wiesz, bo kazdy organizm ma swoje BTW i inne kazdego dnia, jednak jako punkt wyjscia powinnas zalozyc 1:min 2,5:0,5 gdzie bialko to w Twoim przypadku jako minimu 63x0,8 a weglowodany max 50 gr. No i probowac. Sprawdzic czy sa ketony w moczu, jezeli sa to podniesc ezeli nie ma to obnizyc do momentu kiedy beda. Na zasadzie wykluczen.

Sorry z ta papryka, napisalem, ze zjadlas 200 gr a ja widze, ze zjadlas 100. Jezeli bedziesz jadla weglowodanow do max 50 gr to na dobra sprawe mozesz zjadac obojetnie jakie z tym, ze najlepsze sa "kleiste"
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #37 : 2010-09-10, 17:19:36 »

adampino, w 100g papryki jest zaledwie 7,26g węglowodanów więc gdzie tu jeszcze do 60?
Czy ja jednak zupełnie nie rozumiem zasad liczenia wartości BTW w produktach? Sad

Niemniej jednak dowiedziałam się czegoś więcej. Powinnam podnieść ilość T. Tylko, że nie rozumiem jaki wtedy mechanizm zadziała, że waga znowu będzie spadała,
skoro organizm nie będzie spalał własnego tłuszczu Sad tak długo, aż osiągnę wagę właściwą...

Co do białka, zakładam, że powinno być nie więcej jak 50,4, a węglowodanów max 50 - z tym nie będzie najmniejszego problemu.

Wojciechu, z tego by wynikało, że nie mam u siebie programu do odczytu tego rodzaju plików, choć nie wydaje mi się bym nie miała. Sprawdzę to.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #38 : 2010-09-10, 17:40:18 »


Z tym tłuszczem to "adampio" ma rację. Na początku zjadamy mniej tłuszczu, bo wraz z tym tłuszczem , który organizm sam spala, wychodzą proporcje optymalne, a gdy już organizm przestanie spalać własny tłuszcz, musimy zjadać więcej tłuszczu, żeby nadal były te optymalne proporcje i żeby organizm miał dosyć energii (również na dalsze chudnięcie).
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #39 : 2010-09-10, 17:45:08 »

"Zonia" ponizej sa Twoje czwartkowe weglowodany

1 posiłek:

pomidor - 46g  (1,7)
papryka czerwona - 38g (2,5)

2 posiłek
mąka do wątróbki - 7g  (5,2)
papryka czerwona - 64g (4,2)
cebula duszona - 60g  (4,0)

między posiłkami
Karmi – 180g  (8,3)

3 posiłek
pomidory - 149g  (5,4)
cebula - 40g       (2,7)


Razem masz ich 34 gr.
Wczesniej  liczylem 500 ml piwa dltego tez ilosc weglowodanow byla dwa razy wieksza. Z tego wynika, ze weglowodany sa Ok. Podejrzewam, ze jak odstawisz piwo to cukier szybko sie unormuje. Mowisz, ze zwracasz uwage na IG a piwo ma praiwe najwyzszy.
 
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 61 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 20 zapytaniami.