forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 21:02:45

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660333 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 61 Do dou Drukuj
Autor Wtek: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy  (Przeczytany 439489 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tar
« Odpowiedz #40 : 2010-09-10, 17:46:21 »

..... ja po prostu nie pijam alkoholu, nie lubię. A jeśli już muszę (raz w roku), to przynajmniej półsłodkie.
Mogę jednak zapewnić, że teraz nawet do tego nikt mnie nie namówi Smile

"Zoniu" a to piwo "Karmi" jest bezalkoholowe?
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #41 : 2010-09-10, 17:48:34 »

Reniu, mieszkam w Pile i jak dotąd nie natrafiłam na informacje mówiące, czy mamy tu lekarza optymalnego, a chętnie bym skorzystała.


"Zoniu" najłatwiej zadzwonić do siedziby OSBO i popytać o lekarza optymalnego w tym regionie.
Zapisane

Iga
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #42 : 2010-09-10, 17:49:58 »

...na ZO to mleko jest zlym produktem.
Nom,śmietana też i pija się je jeno  w złe dni  Mr. Green
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #43 : 2010-09-10, 17:52:50 »

...na ZO to mleko jest zlym produktem.
Nom,śmietana też i pija się je jeno  w złe dni  Mr. Green

To juz Twoja teoria.
Zapisane
Sandman80
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tar
« Odpowiedz #44 : 2010-09-10, 17:55:01 »

To juz Twoja teoria.

raczej kogoś innego  Cool
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #45 : 2010-09-10, 18:32:16 »

reniu, teraz to dla mnie zrozumiałe, dziękuję!
Karmi ma 0,5 % alkoholu. Dzięki za pomysł kontaktu z OSBO, zadzwonię tam, dowiem się Smile

adampino, zgadza się, piwo ma IG ponad 100, a w inne produkty staram się dobierać tak, by nie miały IG wyższe niż 35-ostatecznie 50.
OK, zrezygnuję z Karmi, zobaczymy Smile Ojjj, będzie bolało Sad
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #46 : 2010-09-10, 19:52:37 »

Witam serdecznie szanownych forumowiczów, tudzież ekspertów w DO, którą z różnym skutkiem stosuję od połowy sierpnia, najczęściej miernym, niestety Sad
Bardzo trudno mi dobrać składniki pokarmów by proporcje BTW były prawidłowe. Pomóżcie Kochani.

Witaj Zoniu! Smile
A jakiego skutku oczekujesz? Bo ja chudłem po niecałym kilogramie tygodniowo, a przyjąłem proporcję 1:2,5:0,8. I byłem zadowolony z mojego tempa.

Wyczytałam, że chcąc schudnąć na DO, tłuszcze trzeba bardziej ograniczyć, by organizm spalał własne

Ale nie wolno na organizmie "wymuszać" gwałtownych spadków wagi, dla "niego" to może być szok.



Wyczytałam gdzieś Reniu, że białka zjadają tylko mięśnie, ale przy wysiłku pewnie, a przy moim siedzącym trybie życia, pewnie jest tak, jak piszesz, przerabiane są na węglowodany i odkładane w tkance tłuszczowej.

Przy "siedzącym" trybie życia nieudolnie zacytuję "... 8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu".
Weź to pod uwagę, zwłaszcza wtedy, gdy czujesz "przypływ" energii. 


Co do białka, zakładam, że powinno być nie więcej jak 50,4, a węglowodanów max 50 - z tym nie będzie najmniejszego problemu.

W dużej mierze o ilości białka decyduje Twoja waga należna.





Zeto ma tutaj całkowitą rację, przy schorzeniach nie powinno się samemu (czy też z internetowym doradztwem) eksperymentować ze zdrowiem. Na pewno wskazana byłaby wizyta u lekarza optymalnego.

Zeto i Renia mają całkowitą rację. Smile
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #47 : 2010-09-10, 20:10:27 »

Witaj Radzio, oczekuję, że przede wszystkim uporam się z moją cukrzycą i chorobami towarzyszącymi tj. niedoczynność tarczycy, wieczne zmęczenie, senność w ciągu dnia,
brak energii, ale zaraz po cukrzycy chcę się pozbyć zbędnych kilogramów, a właściwie, jednocześnie Smile

Spadek wagi u mnie występuje już od stycznia tego roku, regularnie co miesiąc traciłam ok 1 kg. Stosowałam naturalny środek zupełnie nie w tym celu,
a okazało się, że działa to nawet na uregulowanie metabolizmu, z tym, że wyniki, jak widać, nie są spektakularne. Niemniej jednak, widać stąd,
że o gwałtownym spadku wagi u mnie nie ma mowy. Liczę tylko, że na DO mimo wszystko będzie to szło szybciej.

To nie mój tryb życia jest siedzący, a moja praca ma taki charakter. Kiedy tylko mogę, maszeruję i to dosyć szybko, nie umiem chodzić wolno.
Tyle tylko, że moja praca najczęściej zabiera mi kilkanaście godzin w ciągu dnia Sad więc siedzę na tyłku.

Co do mojej wagi należnej to jest to 63-67 kg. Muszę więc pozbyć się jeszcze jakieś 7-10 kg.
Jutro dzwonię do OSBO Smile
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #48 : 2010-09-10, 20:21:53 »

Zenia - 2 uwagi . Wysokie IG ma nie piwo a maltoza zawarta w piwie a 100 gram maltozy - to ile piwa?  2 uwaga - nadczynność tarczycy to przewaga układu Ps. A w Ps pcha nie tylko ilość składników ale również rodzaj białka. Musisz więc wiedzieć które białko pcha w S, a które w Ps. Bo wygląda na to że robisz wszystko intuicyjnie.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #49 : 2010-09-10, 20:24:26 »


Jutro dzwonię do OSBO Smile

O! To warte uwagi. Wink Smile


Co do odchudzania, to tym pochwaliłaś się w pierwszym poście tego wątku. I stąd moje przypuszczenie, że to jest numer ONE. Wink Smile
Cytuj z: Zonia
Liczę tylko, że na DO mimo wszystko będzie to szło szybciej.
A ja proponuję : ".....na DO mimo wszystko będzie to trwałe i skuteczne". Cool

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #50 : 2010-09-10, 20:34:24 »

Zenia - 2 uwagi . Wysokie IG ma nie piwo a maltoza zawarta w piwie a 100 gram maltozy - to ile piwa?  2 uwaga - nadczynność tarczycy to przewaga układu Ps. A w Ps pcha nie tylko ilość składników ale również rodzaj białka. Musisz więc wiedzieć które białko pcha w S, a które w Ps. Bo wygląda na to że robisz wszystko intuicyjnie.

"BACA" piszesz o nadczynności tarczycy, a "Zonia" o niedoczynności..
Zapisane

Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #51 : 2010-09-10, 20:41:20 »

Witaj BACA, mam niedoczynność tarczycy Smile, a intuicja tak wiele razy mnie zawiodła, że wole się na nią w tak ważnych sprawach nie zdawać.
Ze wszystkich dozwolonych produktów z DO wybieram te z najniższym IG i unikam tych niezgodnych z moją grupą krwi - trzy w jednym Smile
Mój problem polega najprawdopodobniej ze złego wyliczenia BTW, w dodatku dowiaduję się dzisiaj, że to BTW każdego dnia będzie inne Sad

Radzio, a dlaczegóż to, to takie warte uwagi?
A, że ...na DO będzie to trwałe i skuteczniejsze, jestem pewna w 100%, tylko proszę, nauczcie mnie właściwego podejścia do tych wszystkich obliczeń...
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #52 : 2010-09-10, 20:45:20 »

Bo to jest DObra decyzja Smile
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #53 : 2010-09-10, 20:47:48 »

Gdyby nie dobra rada Radziu, nie byłoby dobrej decyzji  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #54 : 2010-09-10, 20:48:17 »

...nauczcie mnie właściwego podejścia do tych wszystkich obliczeń...

"Zoniu" to nie ma sensu. Najpierw poczekaj na swoje wyniki tarczycy, wtedy udaj się z nimi do lekarza i niech Tobie ustali BTW. Tak to można sobie zaszkodzić.. Sad
Zapisane

BACA
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #55 : 2010-09-10, 20:48:51 »

Zenia - przepraszam za pomyłkę - oczywiście niedoczynność. Zresztą przewaga Ps to niedoczynność.
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #56 : 2010-09-10, 20:56:09 »

Wyniki reniu, dopiero po niedzieli, a tu czas ucieka Mad
A z tym OSBO, to się chyba jutro nie uda, przecież to sobota jest...
Czy ja się tam dodzwonię w sobotę?

Jak sobie pomyślę, że zmarnowałam tyle czasu, gdzie przez prawdziwie optymalny miesiąc,
mogłam być już zupełnie inną osobą, o wiele zdrowszą i...szczuplejszą
A jak się okaże, że u nas nie ma lekarza optymalnego?  Confused
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #57 : 2010-09-10, 20:58:25 »

BACO, kochany, nic nie szkodzi !
A tak na marginesie - Zonia to anagram od Zosi, nie Zeni Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #58 : 2010-09-10, 21:00:04 »

Wyniki reniu, dopiero po niedzieli, a tu czas ucieka Mad
A z tym OSBO, to się chyba jutro nie uda, przecież to sobota jest...
Czy ja się tam dodzwonię w sobotę?

Jak sobie pomyślę, że zmarnowałam tyle czasu, gdzie przez prawdziwie optymalny miesiąc,
mogłam być już zupełnie inną osobą, o wiele zdrowszą i...szczuplejszą
A jak się okaże, że u nas nie ma lekarza optymalnego?  Confused

Jesteś po chorobie nowotworowej, masz niedoczynność tarczycy i cukrzycę. To nie są żarty i tutaj nadwaga nie jest (przynajmniej nie powinna być ) najistotniejsza. Jeśli będziesz miała uregulowany poziom hormonów tarczycy to i z nadwagą sobie łatwiej poradzisz. Sama musisz zdecydować co jest dla Ciebie najważniejsze..
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #59 : 2010-09-10, 21:04:43 »


Oczywiście do czasu konsultacji lekarskiej musisz jakieś BTW stosować. Ja uważam, że dobrze by było B=60g   T=150g   i W=50g.
Chyba, że BACA mnie skoryguje..
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 61 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 20 zapytaniami.