forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 05:43:46

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Cukrzyca
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 ... 176 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cukrzyca  (Przeczytany 1434524 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1360 : 2011-11-18, 20:58:44 »

Żarty są dobre ale do pewnych granic...

Renia, a kto tu żartuje? To wszystko są sprawy poważne. A to o czym myślisz to też bardzo poważna sprawa do tego stopnia, że nawet medycyna się tym zajęła. DO też powinna poświecić temu więcej uwagi, nie uważasz?


Nie...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1361 : 2011-11-18, 21:00:37 »

DO wszystkim w wystarczającym stopniu się zajęła...tylko brać i korzystać...podane na tacy...
Zapisane

Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1362 : 2011-11-18, 21:36:40 »

Tzn. mówiąc DO, miałem na myśli nas tu na tym forum.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1363 : 2011-11-18, 23:13:16 »


Na razie nie i mam nadzieję, że nic się nie zmieni.


No, chociaż tyle radości z tego życia, mimo nieuleczalnej choroby.

Dokladnie, nieuleczalnej choroby, z ktorej ludzie stosujacy DO wychodza po 2 do trzech tygodni. Otoz to.
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1364 : 2011-11-19, 20:28:00 »

DO wszystkim w wystarczającym stopniu się zajęła...tylko brać i korzystać...podane na tacy...

Cenna jest mimo wszystko ta Twoja niezłomna wiara w tacę, ale jak byś tak na jej podstawie potrafiła wytłumaczyć dlaczego mi cukry rosną przy ograniczaniu białek, co było rekomendacją z tej "tacy"?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1365 : 2011-11-19, 20:32:51 »

Ja w tym wątku przestaję już pisać, to co wiedziałam na temat cukrzycy to napisałam (chociaż niewiele tego było) i podałam linki do artykułów i filmów dotyczących leczenia Dietą Optymalną...
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1366 : 2011-11-19, 22:19:46 »

DO wszystkim w wystarczającym stopniu się zajęła...tylko brać i korzystać...podane na tacy...

Cenna jest mimo wszystko ta Twoja niezłomna wiara w tacę, ale jak byś tak na jej podstawie potrafiła wytłumaczyć dlaczego mi cukry rosną przy ograniczaniu białek, co było rekomendacją z tej "tacy"?


"Stat" a ile zjadasz weglowodanow i jakie?
Podaj Twoje BTW.
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1367 : 2011-11-20, 03:41:29 »

DO wszystkim w wystarczającym stopniu się zajęła...tylko brać i korzystać...podane na tacy...

Cenna jest mimo wszystko ta Twoja niezłomna wiara w tacę, ale jak byś tak na jej podstawie potrafiła wytłumaczyć dlaczego mi cukry rosną przy ograniczaniu białek, co było rekomendacją z tej "tacy"?


"Stat" a ile zjadasz weglowodanow i jakie?
Podaj Twoje BTW.

Węglowodany trzymam na poziomie 50 lub 60 g. w zależności czy pojawiają się ciała ketonowe i skurcze mięśni w nogach. B,T,W=50,225-250,50-60 g. Tak trzymam już prawie 2 tygodnie (12 dni). Jakie węglowodany jeść to tu mieliśmy wcześniej dyskusję ale jak zwykle nie zakończoną i nie rozstrzygniętą. Mam tutaj też dylemat. Są źródła, które zalecają jarzyny o niskim indeksie glikemicznym, a są takie, które n.p. ziemniaki, które to odwrotnie mają ten indeks bardzo wysoki. Tutaj przechodziłem to raz na jedno raz na drugie. Z jarzyn to głównie kapusta, kalafior, fasolka szparagowa - ale tego trzeba dużo i chociaż mi odpowiada mieszanie jarzyn z tluszczem to obawiam się, że niepotrzebnie wtedy objadam się "śmieciami" a woda w jarzynach może też być nie najlepszej jakości. Już nie wiem co z dwojga złego jest lepsze.

Popatrz na dane i zwróć uwagę jak od dłuższego czasu rośnie mi cukier na czczo mimo zmniejszania białek a także zbijania cukru większą ilością tabletek. Wykazują to wyraźnie tzw. linie trendu, które są po prostu niczym innym jak zastąpieniem skaczących w dól i w górę na wykresie punktów zwykłą linią prostą (wyprostowaniem wykresu):
http://dl.dropbox.com/u/48656216/2011-11-19%20-%20wykres%20glowny.jpg
http://dl.dropbox.com/u/48656216/2011-11-19%20-%20porown%20trendow.jpg
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1368 : 2011-11-20, 03:44:26 »

p.s.
Aha, i białka liczę tylko zwierzęce (te same rekomendacje Wandy Sławek, starszego dietetyka DO).
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1369 : 2011-11-20, 03:57:16 »

Ja w tym wątku przestaję już pisać, to co wiedziałam na temat cukrzycy to napisałam (chociaż niewiele tego było) i podałam linki do artykułów i filmów dotyczących leczenia Dietą Optymalną...

Reniu, ja nie mam do Ciebie pretensji, że nie wiesz. Przecież ja też nie wiem. Jestem Ci wdzięczny za wszystkie linki i bardzo Ci jeszcze raz dziękuję. Będę na pewno do nich wracał. A może coś przeoczyłem? Jeszcze się taki nie urodził, który by wszystko wiedział, a zwłaszcza w dzisiejszym wysoko wyspecjalizowanym świecie. Tylko nie pisz proszę z patosem w takich momentach, gdy nikt nie może znależć rozwiązania (albo też nikt nie chce) o tej wspanialej jednej, jedynej, jedynie słusznej "tacy". Nie zmuszaj mnie, żebym wykazał, że tak nie jest, ale pisz jak jest, że jest wiele "tac" i to często ze sobą sprzecznych. I to też moim zdaniem jest normalne, bo w miarę jak postęp badań i doswiadczenia posuwa się do przodu to pewne rzeczy trzeba poprawić, uściślić czy skorygować, a że z tego powodu laikowi jest ciężko w tym wszystkim się odnależć - to inna sprawa. I po to my tu właśnie chyba jesteśmy, by sobie nawzajem pomagać, a nie wymądrzać w stylu "jaki to ja jestem mundry a ty jaki gupi" co niektórzy właśnie tu uprawiają, nieprawdaż?

(Będzie 3-cie NIE?)
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1370 : 2011-11-20, 12:00:56 »

Stat - nie doradzam ale napiszę jak było u mnie. Cukrzycę wyleczyłem dopiero po ok 15 latach DO. To że rano jest duży cukier to jest sprawka hormonu wzrostu który ok 3 w nocy idzie w górę u wszyskich, ale u cukrzyków widać to w postaci zwyżki cukru i to niezależnie od jedzenia. Oprócz typowej DO pilnuję okresów potrawiennych, piję tylko wodę z roztopionego lodu, stosuję index glikemiczny, odrzuciłem produkty mleka krowiego,stosuję czasem wodę utlenioną do nosa /SM/. Obecnie cukier rano mam ok 100 i tak codziennie. Nie lekcewarz wody z warzyw i owoców - to super woda. Niektóre porady zawarte w książci T. Smitha - Insulina nasz cichy zabójca czyli żegnaj cukrzyco - są pomocne ale podstawą jest DO
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1371 : 2011-11-20, 17:29:33 »

Baco, a jak ustaliłeś ilości BTW i jak duże dopuszczasz odstępstwa od nich?
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1372 : 2011-11-20, 19:09:56 »

Węglowodany 55-60 z zachowaniem okresu potrawiennego. Tego okresu nie muszą przestrzegać osoby które w miarę zdrowe przechodzą na DO ale ja niestety nie. Przy ograniczeniu węgli poniżej 50 dostaję skurczów nadkomorowych a nawet i komorowtch serca /Holter/.Białko 55 - 65 gram. Poniżej tej wartości występują u mnie bóle mięśni klatki piersiowej - a po zwiększeniu przechdzą. Tłuszcze 140 - 160 gram z tym że kiliszek jest oleju lnianego a reszta to masło i smalec i inne tłuszcze zwierzęce. Ale jednak okres potrawienny jest najważniejszy - gdy go nie pilnuję to po tygodniu mam rozjechane cukry które dochodzą do progu nerkowego.
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1373 : 2011-11-20, 19:20:54 »

Co to dokładnie znaczy "z zachowaniem okresu potrawiennego"?
Ile posiłków zjadasz na dobę i czy regularnie o tej samej porze?
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1374 : 2011-11-20, 19:24:53 »

Co to dokładnie znaczy "z zachowaniem okresu potrawiennego"?
Ile posiłków zjadasz na dobę i czy regularnie o tej samej porze?

Przepraszam za poprzednią pomyłkę. Te pytania były ode mnie, nie od Bacy oczywiście.
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1375 : 2011-11-20, 20:19:54 »

Okres potrawienny - nie jest to nowa historia ale dotyczy tylko osób schorowanych. Chodzi o to że spożyte WŁAŚCIWE pożywiebie przez okres do ok 4 godz właściwie steruje metabolizmem organizmu. Po tym okresie sterowanie metabolizmem przejmuje organizm i czasami to sterowanie dostosowuje do panujących chorób. Aby do tego nie dopuścić nie przekraczam tego okresu. Jem więc 5 razy dziennie i w miarę możliwości równo rozkładam WTB w każdym posiłku. Wiele osób pisze mi o dobrtch skutkach częstszega jedzenia i picia wody z lodu.
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1376 : 2011-11-20, 21:19:33 »

Hm, z tym okresem potrawiennym to trochę wbrew zaleceniom dr-a Kwaśniewskiego, który pisał że układ trawienny powinien mieć czas na wypoczynek i zalecał nawet tylko 2 posiłki dziennie - co ja obecnie stosuje, jadam 2 razy. Podobnego zdania był dr Wolfgan Lutz. Ale może przy cukrzycy jednak tak trzeba. Co Ty na to?

Z tego co piszesz to wygląda mi też, że do całkowitego wyleczenia u Ciebie cukrzycy też nie doszło, skoro miewasz nawroty rozchwianych cukrów. Cenne jednak jest to, że możesz ją ładnie kontrolować bez lekarstw i ich skutków ubocznych i tym sposobem nie dopuszczasz do powstania jej skutków niszczących organizm. Mam nadzieję, że też nie następuje dalsze pogarszanie się metabolizmu, jak to ma chyba miejsce ze mną.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1377 : 2011-11-21, 11:18:22 »

Stat - nie doradzam ale napiszę jak było u mnie. Cukrzycę wyleczyłem dopiero po ok 15 latach DO.

Bardzo pocieszająca wiadomość dla "Stat'a". Co to jest 15 lat? Czas tak szybko leci, że człowiek nie zdaży się obejrzeć...po co tracić tydzień na arkadię? Bezsens...W końcu tabletki nie są takie drogie... Cool Wink
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1378 : 2011-11-21, 11:24:15 »

A jeszcze jedno: ile diet na raz stosujecie?
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1379 : 2011-11-21, 16:22:12 »

Ja tylko jedną. Dietę Optymalną.
Zapisane
Strony: 1 ... 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 ... 176 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 19 zapytaniami.