forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-06-21, 07:17:35

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
663708 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 31 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: saymon9
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Cukrzyca
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 ... 176 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cukrzyca  (Przeczytany 1520789 razy)
friga
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1760 : 2011-12-11, 14:24:05 »

Jakby ktos podal mnie na talerz tez bym zjadla a jak jeszcze tak smakowicie wyglada to juz wogole sama delicja  Laughing

Ja ostanio szaleje za ziemniakami roztartymi z maslem i buraczkami, ale mimo ze zjadam do syta to nie dziala:(
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1761 : 2011-12-11, 14:32:51 »

No widzisz. Ja  sam dbam o siebie 10% gwarancji  Smile Spróbuje tego B:W 1:1 z adekwatną ilością tłuszczy.
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=300
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1762 : 2011-12-11, 14:33:09 »

100%
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1763 : 2011-12-11, 14:55:31 »

Tak jak obiecalam  Laughing
Zwiekszylam wegiel nawet do 1,2 i nic z warzywami nie drgnelo:(
Tylko te desery ciazowe mi pozostaly  Laughing Chodz ciekawe bo sernik optymalny z polewa jako deser jem i nic:) a to pewnie podobne do tyh deserow:)kluskowych:)
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1764 : 2011-12-11, 16:35:51 »

Zmniejsz nieco tłuszcz. Miałem 4 i z tymi wynikami pojechałem do Gliwic. Przyjął mnie dr Kozak który przyjmował tam razem z dr Kwaśniewskim. Po 2 tygodniach /nakazał obniżenie węgli a jeżeli to nie pomoże to tłuszczu/. - Plusy zniknęły i już się nie pokazały / 18 / lat.
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1765 : 2011-12-11, 17:08:35 »

Przepraszam = podniesienie węgli oczywiście.
Zapisane
Wanda Sławek
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1766 : 2011-12-11, 18:57:34 »

 Smile Odpowiedź dla Stata
Nie zmieniaj niczego w przygotowanych jadlospisach. Stosuj je przez 2-3 tygodnie. Myślę o jadłospisach z zawartością wszystkich podstawowych składników tj B,T, W. Ewentualne przesunięcie produktów białkowych z kolacji do śniadania i obiadu może mieć miejsce dopiero wtedy, gdy poziom cukru na czczo byłby za wysoki i nie miał tendencji do ustabilizowania się.
   Trafnie rozpoznałeś: zasady żywienia optymalnego są trudniejsze niż np. żywienia tradycyjnego czy niskowęglowodanowego. Dr Jan Kwaśniewski produktów roślinnych nie poleca, ale zalecana skrobia węglowodanowa występuje w produktach roślinnych. Ziemniaki i warzywa to za mało w przypadku leczenia cukrzycy, kiedy owoce jagodowe oraz optymalne desery i smakołyki są na czas leczenia wyeliminowane. Produkty zbożowe zawierają gluten, zatem nie są wskazane. Pozostaje kasza jaglana i gryczana, bez glutenu. W 100g kaszy jaglanej jest 69g węglowodanów, w 25g - 17,2g W. Nie są mi znane przeciwskazania do stosowania tego typu skrobii.Chętnie przeczytam wypowiedzi forumowiczów.
Stat, bądź nadal optymistą i miej nadzieję na wyleczenie! Trudne dyskusje już za nami. Teraz będziemy Ci tylko podpowiadać jak unikać błędów w żywieniu optymalnym.         Pozdrawiam                          Wanda               s
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1767 : 2011-12-11, 20:42:24 »

Renia, Ty walczysz nie ze mną. Ty walczysz z faktami. Czy Tobie zdaje się, że jak zamkniesz oczy, albo ja, czy im zaprzeczysz to one znikną? Niestety to częsta przypadłość wśród niektórych kobiet.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1768 : 2011-12-11, 20:53:22 »

... częsta przypadłość wśród niektórych kobiet.


Stat, odważę się poprosić - litości. Wniosek jest komiczny, ale  czy każdy się na tym pozna?
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1769 : 2011-12-11, 20:59:39 »

Baco dziekuje bede tez ta metoda sie ratowac!!
Bo zwiekszone warzywa w postaci ziemniaka nie pomogly.Mysle ze te ketony wyskoczyly nagle bo teraz jako ze zimno to sie ma mniej ruchu mimo wszytsko, wczesniej jakies dlugie spacery no i wakacje to duzo plywalam.
Wiec pewnie tluszczu tyle tez juz nie potrzeba.
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1770 : 2011-12-11, 21:14:13 »

Friga - Ponoć u człowieka powstają w wątrobie z wolnych kwasów tłuszczowych.
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1771 : 2011-12-11, 21:14:46 »

... częsta przypadłość wśród niektórych kobiet.


Stat, odważę się poprosić - litości. Wniosek jest komiczny, ale  czy każdy się na tym pozna?

Przepraszam chyba nie uraziłem Twojej dumy kobiecej. Nie napisałem przecież wszystkich kobiet, a tylko niektórych. Ale żeby nie powstał konflikt żeńsko-męski jakiś, to dodam, że i mężczyznom niektórym to zdarza się też.
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1772 : 2011-12-11, 21:43:40 »

Baco dziekuje bede tez ta metoda sie ratowac!!
Bo zwiekszone warzywa w postaci ziemniaka nie pomogly.Mysle ze te ketony wyskoczyly nagle bo teraz jako ze zimno to sie ma mniej ruchu mimo wszytsko, wczesniej jakies dlugie spacery no i wakacje to duzo plywalam.
Wiec pewnie tluszczu tyle tez juz nie potrzeba.

Jeśli ketony są nieduże to bym się tym nie przejmował. Gdzieś tu na stronach (dr-kwasniewski.pl) czytałem, że na 1 czy 2 + to nic złego. Możesz to odszukać wstawiając w okienko szukaj słowo "keton". Ale może już to zrobiłaś? Albo to było w ktorejś z książek dr-a Kwaśniewskiego. Dokładnie już nie pamiętam. Pisało tam, że ketony są doskonałym paliwem zwłaszcza dla mózgu o który przecież organizm najbardziej dba i, że trzeba tylko uważać żeby nie było ich przez dłuższy czas za dużo bo może to doprowadzić do kwasicy ketonowej a wtedy jest kłopot. Ja mam ketony też prawie cały czas rzędu 0,5-1,5 mmol/L, ale czasem skoczy do 4, a raz nawet do 8 na 1 dzień i reguluję to ilością węglowodanów.

Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1773 : 2011-12-11, 21:47:55 »

No wlasnie u mnie sie juz utzrymuja jakis czas na ++++ wiec troche zaduzo , zwlaszcza ze jestem w ciazy, wiec nie chce doprowadzic do kwasicy bo i ph moczy niskie Confused
Zaradzam od dzis wszytskimi innymi znanymi mi metodami -oprocz zwiekszonej ilosci warzyw bo to nie pomoglo Confused
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1774 : 2011-12-11, 22:01:09 »

Baco dziekuje bede tez ta metoda sie ratowac!!
Bo zwiekszone warzywa w postaci ziemniaka nie pomogly.Mysle ze te ketony wyskoczyly nagle bo teraz jako ze zimno to sie ma mniej ruchu mimo wszytsko, wczesniej jakies dlugie spacery no i wakacje to duzo plywalam.
Wiec pewnie tluszczu tyle tez juz nie potrzeba.
Jeśli ketony są nieduże to bym się tym nie przejmował. ...
Ale sprawdź to, bo jeśli chodzi o ciążę to mogę się mylić. Słyszałem, że niemowlęta potrzebują więcej węglowodanów - dr Wolfgang Lutz.
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1775 : 2011-12-11, 22:04:46 »

No wlasnie u mnie sie juz utzrymuja jakis czas na ++++ wiec troche zaduzo , zwlaszcza ze jestem w ciazy, wiec nie chce doprowadzic do kwasicy bo i ph moczy niskie Confused
Zaradzam od dzis wszytskimi innymi znanymi mi metodami -oprocz zwiekszonej ilosci warzyw bo to nie pomoglo Confused

No to faktycznie trochę chyba za dużo. Ile jesz węglowodanów i ile tłuszczy - wagowo?  Bo to chyba od tego zależy.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1776 : 2011-12-11, 23:26:18 »

... częsta przypadłość wśród niektórych kobiet.


Stat, odważę się poprosić - litości. Wniosek jest komiczny, ale  czy każdy się na tym pozna?

Przepraszam chyba nie uraziłem Twojej dumy kobiecej. Nie napisałem przecież wszystkich kobiet, a tylko niektórych. Ale żeby nie powstał konflikt żeńsko-męski jakiś, to dodam, że i mężczyznom niektórym to zdarza się też.


Za dumą jakoś nie przepadam Wink  Synonimy i antonimy dla tego stanu są zniechęcające.
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1777 : 2011-12-12, 12:38:49 »

Pisze jak obiecalam:)
Ketony spadly z ++++ na +++ przy zjedzeniu deseru ciazowego i cwiczeniach umiarkowanych
Mam nadzieje ze to dopiero poczatek:)
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1778 : 2011-12-12, 15:46:46 »

czesc smieci poszlo do 'kosza' za rada rady starszych. Wink
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1779 : 2011-12-12, 21:40:16 »

 Laughing  Laughing  Laughing
To bylo wyłudzenie informacji  Laughing
Zapisane
Strony: 1 ... 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 ... 176 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.095 sekund z 17 zapytaniami.