forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-06-29, 03:32:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
664267 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 31 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: saymon9
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Cukrzyca
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 ... 176 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cukrzyca  (Przeczytany 1538851 razy)
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56300


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1880 : 2011-12-16, 12:31:12 »

Smaze na masle z dodatkiem smalcu, na oliwe szkoda kasy.

A ja smażę na masle z dodatkiem masła Wink oczywiście nie wszystko
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56300


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1881 : 2011-12-16, 12:39:57 »

Prawde mowiac, nie urzywam masla sklarowanego, bo szkoda mi go po prostu, jest zbyt dobre. Do smazenia urzywam tylko smalcu a jezeli musze usmazyc cos na masle, jak np omleta, to uwazam aby nie brazowic masla, czyli w nizszej temperaturze.

Na masle klarowanym smażymy najczęściej warzywa (cebulka, pieczarki itd.) nie trzeba ich wtedy tak mocno kontrolować.
Miesa z reguły smażymy na smalcu. Oliwe z oliwek używamy sporadycznie np. do skropienia pomidorów w letniej "słonecznej" sałatce greckiej.  Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1882 : 2011-12-16, 12:49:03 »

Powiem szczerze, ze czasami sie zastanawiam na tym sklarowanym maslem. Jezeli sklarowane maslo`rowna sie tluszczowi bez wartosci, to dlaczego zamiast tego, nie urzywac smalcu, ktory ma wszystkie potrzebna wartosci a maslo urzywac tak, jak je "Bog" stworzyl,  nie przegrzewac i czerpac same korzysci. Very Happy



Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1883 : 2011-12-16, 13:16:37 »

Na sylwestra by pasowało... dostać lekkiego kopa...

Lampka wina musującego szybko i pozytywnie działa.
Tlenek węgla (IV) (nie mylić z tlenkiem węgla (II))  Wink wzmaga działanie alkoholu.  Very Happy
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17473


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1884 : 2011-12-16, 13:41:08 »

Powiem szczerze, ze czasami sie zastanawiam na tym sklarowanym maslem. Jezeli sklarowane maslo`rowna sie tluszczowi bez wartosci, to dlaczego zamiast tego, nie urzywac smalcu, ktory ma wszystkie potrzebna wartosci a maslo urzywac tak, jak je "Bog" stworzyl,  nie przegrzewac i czerpac same korzysci. Very Happy







Cytuj
Czyż nie milej być przy pasterstwie niż przy rzeźni? I wegetarianie mogliby się ucieszyć. "Wilk syty, owca cała".
No i ze smalcu pianki pewno zebrać się nie da. To jakby 2:1 dla masła, albo i więcej.  Smile
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1885 : 2011-12-16, 14:48:29 »

Maslo klarowane tanie nie jest ok 35zl/kg. Jak juz smaze i chce aby sos/potrawa byl/a maslany/a to na lyzce smalcu+ w odpowiednim momencie dodaje pol kostki masla i dusze warzywa w wywarze, az woda calkowicie odparuje. Raz kupilem to maslo i nie podpasowalo mi (brak smaku,zapachu). Jadam zmyslami... Smile
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1886 : 2011-12-16, 14:51:39 »

I bardzo dobrze.
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17473


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1887 : 2011-12-16, 15:15:06 »

Zatem masło "mętne" nieklarowane zostaje, że się tym optymistycznym akcentem przywitam.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71211


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1888 : 2011-12-16, 15:28:44 »

Witaj Rafale.  Very Happy Stosujesz Dietę Optymalną - jeśli można wiedzieć? - jeśli to nie jest zbyt osobiste pytanie...
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56300


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1889 : 2011-12-16, 16:23:18 »

Zatem masło "mętne" nieklarowane zostaje

Ono nigdzie nie wyjechało Smile Masło, smietana, ser, podroby to podstawa na ŻO.
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17473


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1890 : 2011-12-16, 17:12:47 »

Witaj Rafale.  Very Happy Stosujesz Dietę Optymalną - jeśli można wiedzieć? - jeśli to nie jest zbyt osobiste pytanie...
Trzeba mi się starać bo alternatywy nie widać...
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1891 : 2011-12-16, 17:40:12 »

I jeszcze prośba do Wandy i do Ciebie Stat.
Proszę, abyś korzystał z rad Wandy i innych, co chcą cię "leczyć" przez drut, przy pomocy priv, co zaproponował słusznie JoeB, bo jak jeszcze raz kto napisze, że na DO "trzeba stosować formułę 300+100", albo, że "można się nabawić awitaminoz" to stracę cierpliwość!

Mam nadzieję,że nie stracisz cierpliwości Adminie... Wink  zacytuję część tej dyskusji z poprzednich stron:

Smile Odpowiedź dla Frigi
... w sprawach warzyw i owoców nie ma  już co wyjaśniać tylko dbac o to, aby było ich 300g + 100g ziemniaków. ...

Pozdrawiam              Wanda                        s

A dlaczego akurat warzyw 300? Przecież warzywo warzywu nierówne.


Ano dokładnie...przyłączam sie do pytania? Dr. Kwaśniewski nigdzie nie pisał,że trzeba jeść aż tyle warzyw, tylko podkreślał, aby nie przekraczać dobowej dawki węgli a warzywa najlepiej jeść po obróbce termicznej.Tyle pamiętam z książki... chyba,że coś przeoczyłam...
Ja nie jadam takiej ilości warzyw, zazwyczaj jest to jeden średni ziemniak dziennie i do tego trochę brukselki czy tam kalafiora czy brokuł a z surowych warzyw zjadam jednego pomidora lub paprykę.Lubie tez duszone w śmietance pieczarki, ale zazwyczaj nie jest ich więcej jak 150g.Resztę węgli uzupełniam w śmietance,czasem soku pomidorowym czy w wszelkich orzechach czy moim ulubionym maśle orzechowym.Do tego czasem laseczka gorzkiej czekolady lub kieliszek wina półwytrawnego, bo tylko takie lubię, wytrawnego nie cierpię... Ketonów w moczu nigdy nie mam,sprawdzam sobie od czasu do czasu.

i odpowiedź Pani Wandy:


Cytuj z: Wanda Sławek
Laughing Odpowiedź dla Frigi, Wisienki i Stata
Informacja o 300 g jarzyn + jeden ziemniak na dobę w żywieniu optymalnym, zamieszczona jest w książce DIETA OPTYMALNA NOWA na stronie 233. O zamianie warzyw i ziemniaków na 300 g mało słodkich owoców (agrest, porzeczki, maliny, poziomki, jeżyny, truskawki) w letnim sezonie, czytamy na stronie 234 tejże książki.
     Może warto przypomnieć, że dojrzałe owoce świeżo zerwane z drzew lub krzewów obdarzają ludzki organizm niczym nie dającą się zastąpić biowitalnością. A np. cytryny ,pomarańcze, grejpfruty zrywane w stanie zielonym i "sztucznie dojrzewane" nigdy nie uzyskują pełnej dojrzałośći i nie zawierają przypisywanych im składników żywieniowych. Przeprowadzone w tym zakresie badania nie zostały opublikowane
     
       Pozdrawiam                                                                                   Wanda                                                                          s

Więc jak to jest, Pani Wanda pisze,że w nowej książce DO ( której nie czytałam ) jest napisane o tych warzywach a Ty Adminie piszesz,że jednak to nie tak... bardzo proszę o wyjaśnienie, bo się w tym zaczynam już gubić...

Osobiscie na taka reakcje czekalem. Cierpliwie i sie w koncu doczekalem. Very Happy

Czytajac, niektore wypowiedzi, propozycje, uwagi tudziez wskazowki moga nawet "starzy optymalni" zaczac "watpic" w poprawnosc stosowania DO a co dopiero nowi.

Uwazam, ze takie reakcje, "Adminie" sa bardzo przydatne i na miejscu. Na to, czekalem. I tyle Very Happy

No dokładnie...ja się już pogubiłam...

Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1892 : 2011-12-16, 17:49:55 »

Już to wyjaśniłem, więc wybacz...  Very Happy
Szukaj, aż znajdziesz.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71211


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1893 : 2011-12-16, 18:02:05 »

Pani Wanda sugeruje jakoby w książce "Dieta Optymalna - nowa" chodziło o nową Dietę Optymalną a nie o nowe wydanie książki i że są w niej jakieś nowe zalecenia - zmiany w stosowaniu DO. Ja żadnych "modyfikacji" DO nie widzę, a użyte w niej słowo "można" (odnośnie warzyw) nie zmienia zasad DO...
Według mnie powinna być tylko jedna interpretacja Diety Optymalnej dr Kwaśniewskiego - taka jaka jest w Jego książkach. Każda "ulepszona" jej wersja już nie jest Dieta Optymalną - jest jakąś hybrydą nowego autora...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71211


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1894 : 2011-12-16, 18:06:38 »

Takich nowych "twórców" na forum DD jest sporo... Confused Laughing
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1895 : 2011-12-16, 18:21:58 »

A do tego w książce "Dieta Optymalna - stara" pisze dokładnie to samo.
Dodatek na okładce na żółtym pasku "nowa" ma wskazywać, że zamiast starego Wydawcy - Prasa Śląska, jest nowy Wydawca - WGP.
Wiedziałem, że to zły pomysł, bo niektórzy pomyślą, że to coś nowego.

PS
Kto zaś sobie ikonę czyni z jednego zdania z książki i na tej podstawie twierdzi, że "na tym polega DO" ...  Shocked
Nie będę kończył tego zdania, aby się nikt nie obraził.  Confused
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1896 : 2011-12-16, 18:25:27 »

Dobrze , że to wyjaśniacie , bo ja czytając ten wątek zrozumiałam , że powstała nowa książka z modyfikacjami DO. Rolling Eyes
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1897 : 2011-12-16, 18:39:20 »

Dasna,
to właśnie źle, że trzeba wyjaśniać cudze mniemania.
To źle, że nie rozumie się, co się czyta!
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1898 : 2011-12-16, 18:41:47 »

Cytuj z: renia
a użyte w niej słowo "można" (odnośnie warzyw) nie zmienia zasad DO...

I wystarczyło to jedno słowo aby zmienić sens tego zdania które napisała Pani Wanda... Na prawdę, nie trzeba było pisać elaboratu... Jak widać strasznie to trudne napisać więcej tylko niż "szukaj aż znajdziesz"..

Jak zwykle pomogła Renia.Dziękuję bardzo Regino, na Ciebie zawsze można liczyć Very Happy

Cytuj z: admin
A do tego w książce "Dieta Optymalna - stara" pisze dokładnie to samo.
Dodatek na okładce na żółtym pasku "nowa" ma wskazywać, że zamiast starego Wydawcy - Prasa Śląska, jest nowy Wydawca - WGP.
Wiedziałem, że to zły pomysł, bo niektórzy pomyślą, że to coś nowego.

PS
Kto zaś sobie ikonę czyni z jednego zdania z książki i na tej podstawie twierdzi, że na tym polega DO...
Nie będę kończył tego zdania, aby się nikt nie obraził.

Po pierwsze, nie miałam pojęcia że to ta sama książka a tylko nowe wydanie...
Po drugie, nie wiem gdzie to pisze o tych warzywach w "starej" książce, bo nie pamiętam po prostu, nawet takiego zdania że tam gdzieś było a czytać od nowa całej książki w tej chwili nie mam czasu...
Nie wiem tez do kogo jest adresowane ostatnie zdanie, ale jesli do mnie to odpowiadam: ja sobie ikony z jednego zdania nie robię, bo jak już napisałam,pogubiłam sie myśląc że to inna książka i jakieś modyfikacje...
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1899 : 2011-12-16, 18:43:52 »

Jeśli sobie nie robisz ikony, to najwyraźniej nie jest to zdanie adresowane do ciebie, ale na wszelki wypadek to piszę.   Very Happy
A to, że "można" nie znaczy "trzeba" było kilka postów temu...  Cool
Zapisane
Strony: 1 ... 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 ... 176 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 18 zapytaniami.