forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-06-26, 11:45:15

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
664081 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 31 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: saymon9
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Cukrzyca
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 ... 176 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cukrzyca  (Przeczytany 1537622 razy)
BACA
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1940 : 2011-12-17, 22:48:55 »

Jak to dobrze że spotkanie z DO nbastąpiło prawie 20 lat temu. Wystarczyło tylko zrozumieć DO i cukrzyca jest pod stałą kontrolą, Dajcie spokój oponentom. Niechaj dalej myślą że to nie to.
Zapisane
Wanda Sławek
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1941 : 2011-12-17, 23:17:20 »

Odpowiedź dla MariuszaM
Umie Pan się ładnie buntować .I prawidłowo. Proszę zrozumieć, że na poczatku zywienia optymalnego, 12-15 lat temu stosowano mało warzyw. Sam Pan przytacza cytaty, że warzywa to woda,cukry i błonnik. Mam bardzo przykre doświadczenia z tego okresu. To się zmieniło, ale wiele osób żywiących się optymalnie nie czytało DIETY OPTYMALNEJ NOWEJ.
     Pozdrawiam                                                Wanda                                           
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1942 : 2011-12-17, 23:59:58 »


KRÓTKA INSTRUKCJA OBSŁUGI CZŁOWIEKA

Książka wydana w USA - dla POLONII
        copyright by Jan Kwaśniewski
          Chicago 2000r.


To jeszcze trzeba kupować książki dla Polonii w Chicago, żeby to wyjaśnić? Powinna być jedna kompletna. To ile ich trzeba mieć, żeby już było wszystko? I konkretnie które?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71171


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1943 : 2011-12-18, 05:45:00 »

Odpowiedź dla MariuszaM
Umie Pan się ładnie buntować .I prawidłowo. Proszę zrozumieć, że na poczatku zywienia optymalnego, 12-15 lat temu stosowano mało warzyw. Sam Pan przytacza cytaty, że warzywa to woda,cukry i błonnik. Mam bardzo przykre doświadczenia z tego okresu. To się zmieniło, ale wiele osób żywiących się optymalnie nie czytało DIETY OPTYMALNEJ NOWEJ.
     Pozdrawiam                                                Wanda                                           

Czyli w książce "Dieta Optymalna - nowa" są nowe zasady DO? Shocked
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1944 : 2011-12-18, 07:31:57 »

Ja też rozumiem , że Wanda pisze nam o nowej książce i nowych zasadach DO.  Rolling Eyes
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1945 : 2011-12-18, 08:05:11 »

To jeszcze trzeba kupować książki dla Polonii w Chicago, żeby to wyjaśnić?

No na to wychodzi!  Shocked
Ale inteligentny i mądry człowiek nic nie musi.
Może sobie kliknąć za darmo np tu: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=79
I będzie to dla niego z pożytkiem.

PS
możesz mi wyjaśnić na jakiej podstawie wnioskujesz, że: "trzeba kupować książki dla Polonii"? 
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1946 : 2011-12-18, 08:13:16 »

Ja też rozumiem , że Wanda pisze nam o nowej książce i nowych zasadach DO. 

Dasna!
Zaczynam się o Ciebie niepokoić!  Wink
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1947 : 2011-12-18, 08:14:10 »

Ja też rozumiem , że Wanda pisze nam o nowej książce i nowych zasadach DO. 

Dasna!
Zaczynam się o Ciebie niepokoić!  Wink
Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1948 : 2011-12-18, 08:19:39 »

Co sobie kto przeczyta u Kwaśniewskiego, a z jednego zdania zrobi zasadę, to już jest Nova DO!  Laughing
W książce Dieta Optymalna wydanej przez "Prasa Śląska" Katowice 1996r. pisze dokładnie to samo, co cytuje Wanda, z książki Dieta Optymalna wydanej przez WGP Warszawa 2001, ale najwyraźniej, albo o tym Wanda nie wie, albo...?
Albo nie chcę wnikać w problemy Wandy.

PS
Ale na wszelki wypadek napiszę drugi raz, że napis na żółtym pasku, w prawym dolnym rogu, ze skosa, na okładce - "NOWA" - dotyczy nie diety, a wydawcy.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1949 : 2011-12-18, 08:25:46 »

Najbardziej zaczęła się niepokoić moja rodzinka i teściowa mojej córki. Jak to? Codziennie jesz pięć żółtek na robionych na pół kostki masła? Shocked Wszyscy proszą mnie , żebym zrobiła badania. A jak masz wysoki cholesterol? Jak to jesz codziennie słoninę ? I popijasz kawą z 30 % śmietaną?
Laughing :lol:A jak patrzą na mnie Shocked Ja mówię , że czuję się świetnie. No , nie rozumiem po co mi badania ni z gruszki ni z pietruszki. Nic mi nie dolega.  Laughing Laughing
Ale wczoraj jak rodzince zaczęłam wykładać , że z tłuszczu nie ma tłuszczu nie ma tłuszczu, że ich kochane ryż i makarony to bomby węglowodanowe , że trzeba odżywiać się inaczej.... zaczęli słuchać. Jest mały sukces. Laughing Laughing No i o mandarynkach i kochanych bananach też i córce i zięciowi i mojej Mamie wyłożyłam. Laughing

Admin mam iść na badania ? Laughing Laughing No bo Ty też się niepokoisz Laughing Laughing Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1950 : 2011-12-18, 08:40:15 »

Admin mam iść na badania ?

Nigdy, bo przyjdziesz na badania zdrowiuśka, a wyjdziesz choruśka.  Shocked
No chyba, że normę cholesterolową dźwidną do 300, co przy określonych proporcjach frakcji lipidowej krwi jest wartością zupełnie bezpieczną, jeśli proporcja jest prawidłowa!
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1951 : 2011-12-18, 08:44:54 »

Tak i ja sobie pomyślałam Very Happy i po prostu dzisiaj wydłużyłam dystans biegania i radości , że poznałam ŻO dr J.Kwaśniewskiego. Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1952 : 2011-12-18, 08:46:23 »

A zapomniałam dodać "stare"ŻO/DO. Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1953 : 2011-12-18, 08:49:07 »

po prostu dzisiaj wydłużyłam dystans biegania

To znaczy, że zastosowałaś wydłużenie detoksu organizmu!  Very Happy
I tak jest dobrze. Byle bez przesady!

PS
żaden wysiłek fizyczny nie oczyszcza organizmu ze śmieci metabolicznych, tak wydajnie, jak bieganie.
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56287


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1954 : 2011-12-18, 10:03:11 »

http://www.wgp.com.pl/index.php?id_s=113&id_j=pl
Tu jest opis dla zainteresowanych, o co to wydanie zostało poszerzone.
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1955 : 2011-12-18, 10:03:54 »

Admin mam iść na badania ?

Nigdy, bo przyjdziesz na badania zdrowiuśka, a wyjdziesz choruśka.  Shocked
No chyba, że normę cholesterolową dźwidną do 300, co przy określonych proporcjach frakcji lipidowej krwi jest wartością zupełnie bezpieczną, jeśli proporcja jest prawidłowa!

wiadomo,dla nieoptymalnych napewno niewarto Sad , moze dla jakiegos zflustrowanego mocno chorego nieoptymalnego,czasami mozna takiego przekonac, ale mozna co jakis czas dla siebie dla sadysfakcji i potwierdzenia dla siebie,ja robie sobie raz w roku takie badania, bo juz dawno wziolem swoj los w swoje wlasne spracowane rece Laughing Cool
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1956 : 2011-12-18, 10:06:57 »

Co sobie kto przeczyta u Kwaśniewskiego, a z jednego zdania zrobi zasadę, to już jest Nova DO!  Laughing
W książce Dieta Optymalna wydanej przez "Prasa Śląska" Katowice 1996r. pisze dokładnie to samo, co cytuje Wanda, z książki Dieta Optymalna wydanej przez WGP Warszawa 2001, ale najwyraźniej, albo o tym Wanda nie wie, albo...?
Albo nie chcę wnikać w problemy Wandy.

PS
Ale na wszelki wypadek napiszę drugi raz, że napis na żółtym pasku, w prawym dolnym rogu, ze skosa, na okładce - "NOWA" - dotyczy nie diety, a wydawcy.



 Shocked to dzis w ten sposob reklamuja wydawnictwa? Shocked
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1957 : 2011-12-18, 10:42:13 »

http://www.wgp.com.pl/index.php?id_s=113&id_j=pl
Tu jest opis dla zainteresowanych, o co to wydanie zostało poszerzone.

Czyli żadnych zmian w zasadach Diety Optymalnej.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1958 : 2011-12-18, 10:45:02 »

Shocked to dzis w ten sposob reklamuja wydawnictwa? Shocked

Nie widzę w tym nic szkokującego, zwykły marketing podkreślający zmianę (nie zasad diety).
Zapisane
Wanda Sławek
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1959 : 2011-12-18, 14:18:21 »

Prośba do Admina. Bardzo proszę ,jesli można , nie wmawiaj mi "problemu".  Jakiś problem zapewne istnieje, choć ma on raczej naturę obiektywnną. Chodzi o to, że zaczynając prowadzenie pensjonatu optymalnego w Jastrzębiej Górze opracowywaliśmy jadlospisy w oparciu o wzory z książki ŻYWIENIE OPTYMALNE z roku 1999. Jadlospisy, na których się wzorowaliśmy zawierają mało warzyw, a dwa spośród siedmiu są zupełnie bez warzyw. Pilnowano bardzo, abym nie dodała warzyw za dużo. Dopiero, gdy dostałam do rąk DIETĘ OPTYMALNĄ NOWĄ z roku 2000 gdzie w produktach "zalecanych" występuje 300 g warzyw i owoców + 100 g ziemniaków , miałam argument do wzbogacenia jadlospisów w warzywa i owoce, a tym samym w witaminy i minerały oraz czynniki od których zależy równowaga kwasowo-zasadowa. Piszesz Adminie , że w roku 1996 było pierwsze wydanie DIETY OPTYMALNEJ i w tym wydaniu było dokładnie wszystko to samo co w DIECIE OPTYMALNE NOWEJ. Zatem jak to się stało, że jeszcze w roku 1999 aktualne były wzory jadlospisów optymalnych z tak małą ilością warzyw, a nawet bez warzyw. Czemu nie zadbano, aby to jakoś ujednolicić? Obecnie w Jastrzębiej Górze, w AURZE jadłospisy są dostosowane do potrzeb zaczynających Ż.O, leczących się na cukrzycę, odchudzających się i osób po przestrojeniu metabolizmu. Pytanie: skąd mogłam wiedzieć, że jdlospisy w ZYWIENIU OPTYMALNYM  z roku 1999 różnią się ilością warzyw od tych z roku 1996 w DIECIE OPTYMALNEJ? To jest problem?              Pozdrawiam                                                               Wanda                                                         
Zapisane
Strony: 1 ... 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 ... 176 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 19 zapytaniami.