forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-06-26, 08:11:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
664060 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 31 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: saymon9
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Cukrzyca
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 ... 176 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cukrzyca  (Przeczytany 1537574 razy)
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1960 : 2011-12-18, 15:38:59 »

Prośba do Wandy.
Bardzo proszę jeśli można, założyć sobie własne forum i tam pisać co robi się w pensjonacie Aura.
Bardzo proszę nie mieszać niektórym Użytkownikom tego Forum w głowach własnymi przemyśleniami na temat DO.
To nie prowadzi do niczego dobrego.
Jeden może zjeść swoje węglowodany z wodą w postaci warzyw i owoców, a drugi prosto z cukiernicy i taż mu nie zaszkodzi. Wszystko zależy od tego, co i ile zjada prócz węglowodanów.

Z życzeniami dalszych sukcesów.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1961 : 2011-12-18, 16:20:52 »

Dopiero, gdy dostałam do rąk DIETĘ OPTYMALNĄ NOWĄ z roku 2000 gdzie w produktach "zalecanych" występuje 300 g warzyw i owoców + 100 g ziemniaków , miałam argument do wzbogacenia jadlospisów w warzywa i owoce, a tym samym w witaminy i minerały oraz czynniki od których zależy równowaga kwasowo-zasadowa.                                                        

Żenada

Niech Pani wskaże,że jest tam 300g jarzyn i 300 owoców i 100g ziemniaka?
Ja widzę,że jest do (< =300g) wszystkie  jarzyny, pieczarki, grzyby. Może sie Pani pomyliła i powinno być 300g jarzyn, 300g grzybów,300g pieczarek,300g porzeczek, 300g malin ect a i 100g ziemniaka ?

Idąc dalej w las:
Cytuj
Owoce i przetwory owocowe: dżemy, kompoty. Owoce mało słodkie agrest, porzeczki,maliny, poziomki, jeżyny, truskawki mogą być okresowo spożywane zamiast jarzyn i ziemniaka lub zamiast mleka w ilości do (<=300 g)/dobę.
a grzyby i pieczarki mogę?  Laughing
Cytuj
Uwaga:
Ogólna ilość węglowodanów (cukru) nie powinna przekraczać 50g na dobę dla człowieka dorosłego
. Ten cukier można dostarczać w produktach 9, 10, 11, lub w innych.
Np. 50g czekolady zawiera około 30g cukru.
źródełko http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1102.0

Jeżeli ciało gnuśnieje,dusza, mózg również. Odkwaszenie nic tu nie pomoże,gdyż jest to "choroba" z rodzaju "natręctw". Radzę porządny wysiłek fizyczny to i o głupotach nie będzie czasu rozważać! Very Happy I nie rotujemy jak na "kole fortuny", niestrawności można przez to dostać.Chyba,że chodzi o rotacje warzyw,w takiej sytuacji  jak najbardziej.
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1962 : 2011-12-18, 17:55:17 »

To jeszcze trzeba kupować książki dla Polonii w Chicago, żeby to wyjaśnić?

No na to wychodzi!  Shocked
Ale inteligentny i mądry człowiek nic nie musi.
Może sobie kliknąć za darmo np tu: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=79
I będzie to dla niego z pożytkiem.

PS
możesz mi wyjaśnić na jakiej podstawie wnioskujesz, że: "trzeba kupować książki dla Polonii"? 

Na podstawie postu Mariusza, którego cytat i adres podałem.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1963 : 2011-12-18, 18:03:07 »

Rozumiem!  Confused
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1964 : 2011-12-18, 18:04:03 »

Z tą czekoladą to ostrożnie. Warto po prostu sprawdzić jaki rodzaj tłuszczu jest w danej czekoladzie. Nieprzypadkowo dawne nasze słodycze i wędliny były lux. W obce firmy poszło już prawie wszystko - byle taniej. A teraz? Gdzie nie popatrzysz to lecytyna sojowa albo inny SMAKOŁYK.
Zapisane
Wanda Sławek
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1965 : 2011-12-18, 18:12:43 »

Odpowieź dla Admina
Pomyślę o tym co napisałeś
Pozdrawiam      Wanda Sławek
Zapisane
Wanda Sławek
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1966 : 2011-12-18, 18:42:42 »

Odpowiedź dla MariuszaM
Białko występujące w mleku krowim, a nie występujace w mleku ludzkim nazywa się beta-laktoglobulina. W książce MLEKO-CICHY MORDERCA N.D. Kishare Sharmy unane jest za alergen.
  Pozdrawiam                                Wanda Sławek
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1967 : 2011-12-18, 18:52:51 »

Tak na wszelki wypadek - laktoglobulin nie ma ani w maśle, ani w śmietance, ani w twarogu, ani w serze.
Laktoglobuliny to główny składnik białek serwatki.
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1968 : 2011-12-18, 19:15:26 »

To jeszcze trzeba kupować książki dla Polonii w Chicago, żeby to wyjaśnić?

No na to wychodzi!  Shocked
Ale inteligentny i mądry człowiek nic nie musi.
Może sobie kliknąć za darmo np tu: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=79


Nie o to mi chodzi, tylko że Mariusz jako tu na tym forum "fachowiec", żeby coś wykazać korzysta z wielu książek. Przeciętny człowiek kupuje jedną, a jeżeli DO jest jedna (i ŻO też), nie było żadnych zmian, książka zawiera wiadomości kompletne i Mariusz chce to udowodnić, to powinien wybrać tylko jedną z nich i to losowo, albo jeszcze lepiej - pozwolić wybrać stronie przeciwnej. W przeciwnym razie udowadnia tylko, że jest odwrotnie.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1969 : 2011-12-18, 19:20:03 »

Rozumiem.  Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1970 : 2011-12-18, 20:51:58 »

wiec wybierz zobaczymy co z tego wyjdzie. W takiej o to ksiazce kucharskiej nie ma wzmianki o gramach warzyw czy owocow. Z nia mialbys zapewne najwiekszy problem lub ulatwienie-zbyt wiele mysli by sie nie kotlowalo pod ... A tak sukasz sprzecznosci,kt nie ma w zadnej z ksiazek co chcialem wykazac.
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1971 : 2011-12-18, 21:55:35 »

Czyli mamy rozumiec ze osrodek Aura w Jastrzebiej Gorze nie jest juz optymalnym osrodkiem?
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1972 : 2011-12-18, 22:28:25 »

ja wam doradze odnosnie DO, wszystko opisane i napisane jest tu:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&cat=4 Cool
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1973 : 2011-12-19, 02:43:43 »

wiec wybierz zobaczymy co z tego wyjdzie. W takiej o to ksiazce kucharskiej nie ma wzmianki o gramach warzyw czy owocow. Z nia mialbys zapewne najwiekszy problem lub ulatwienie-zbyt wiele mysli by sie nie kotlowalo pod ... A tak sukasz sprzecznosci,kt nie ma w zadnej z ksiazek co chcialem wykazac.

  Do MariuszaM

Ja nie jestem stroną przeciwną w tej dyskusji. I nie szukam sprzeczności. Po prostu niektóre sprawy same się nasunęły więc dałem znać pytając jednocześnie o wytłumaczenie. Ale proszę udowodnij mi, że ja szukam sprzeczności. Zarzucacie mi to ciągle, więc bardzo proszę. Czekam. Ale konkretnie, z cytatami.
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1974 : 2011-12-19, 03:02:07 »

wiec wybierz zobaczymy co z tego wyjdzie. W takiej o to ksiazce kucharskiej nie ma wzmianki o gramach warzyw czy owocow. Z nia mialbys zapewne najwiekszy problem lub ulatwienie-zbyt wiele mysli by sie nie kotlowalo pod ... A tak sukasz sprzecznosci,kt nie ma w zadnej z ksiazek co chcialem wykazac.

  Do MariuszaM

Ja nie jestem stroną przeciwną w tej dyskusji. I nie szukam sprzeczności. Po prostu niektóre sprawy same się nasunęły więc dałem znać pytając jednocześnie o wytłumaczenie. Ale proszę udowodnij mi, że ja szukam sprzeczności. Zarzucacie mi to ciągle, więc bardzo proszę. Czekam. Ale konkretnie, z cytatami.

  Do MariuszaM c.d.

Ale książkę mogę wybrać. Niech będzie ta, którą tu mam po prostu ze sobą:

"Dieta optymalna"
(Nowe wydanie)
Jan Kwaśniewski i Marek Chyliński
Katowice 1997


Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1975 : 2011-12-19, 06:51:13 »

Przysięga Hipokratesa w tym miejscu się kłania.

Jeśli to do mnie, to wyjaśniam - nie byłem aż tak głupi w wieku nastoletnim, aby wybrać zawód lekarza.
Napatrzyłem się na Tatę, który za leczenie ludzi, tylko przykrości i upokorzenia zbierał i to skutecznie mnie wyleczyło.
Było wielu tych, co nie chcę wspominać z nazwisk, ale jakoś się wykruszyli.

Chodzi mi tylko o te aspekty, które ona wnosi do zwykłej ludzkiej etyki.

A Twojego Tatę cenię m. in. właśnie za to, że mimo tak ogromnej presji otoczenia nie zmienił swoich przekonań i pozostał wiernym pryncypiom nauki i zawodu lekarza. Sam byłem w podobnej sytuacji, z tym, że nie dotyczyła ona medycyny, dlatego to wszystko doskonale rozumiem.
Zapisane
JoeB
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1976 : 2011-12-19, 06:53:52 »

Hey Stat ,you internet worrior ,modern day  Don Kichot ,told you, send me your email ,will fix your problem in 5 minutes
There are easy way to go around then, breaking the cement wall with your own head .
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1977 : 2011-12-19, 07:23:39 »

Mariusz(M)
zapytam nieśmiało
jakie choroby wyleczyłeś Dietą ?
 u siebie , u innych ?

Darek
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1978 : 2011-12-19, 07:31:30 »

Z tego co pisze i co cytuje MariuszM widać, że jest dużo bardziej zaawansowany w temacie niż nie jednemu się zdaje.  Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1979 : 2011-12-19, 08:06:49 »

Mariusz(M)
zapytam nieśmiało
jakie choroby wyleczyłeś Dietą ?
 u siebie , u innych ?

Darek
Nie wiem, dawno u lekarza nie bylem. A co cierpisz na jakas przypadadlosc?

Nie lecze od tego sa madrzejsi. Co najwyzej moge wskazac droge. Co z tym zrobi klient,pacjent lol zalezec moze czy chce,musi,potrzebuje i jak bardzo.

Panie Tomaszu czym dalej w las (wiedza) tym wiecej pytan rodzi sie w mojej glowie Smile. Nie jest jednak tak zle  Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 ... 176 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.