forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-26, 04:05:32

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Pakiet Dieta Antyketogeniczna - zamówienia - korojoo.com
662160 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Cukrzyca
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 ... 176 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cukrzyca  (Przeczytany 1446737 razy)
Dario Ronin
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2020 : 2011-12-20, 16:18:54 »

zagadnienie jest dokładnie opisane w Pięcioksięgu
Cytuj

Admin , a Ty jesteś dobry w tym temacie ?
 Very Happy
Cytuj

Nie, za głupi i za młody jeszcze jestem!
Albo zbyt szczęśliwy jestem, aby zawracać sobie głowę oczywistymi oczywistościami.  Wink
Cytuj

albo ... strach przed odpowiedzialnością   Very Happy
  łatwiej napisać " jest opisane "  niż wyjaśnić co i dlaczego 

 liczyłem  na  polską nieuzasadnioną pewność siebie , a tu unik  " oczywista oczywistość "

 podpadłem  ?
Smile

Dar
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2021 : 2011-12-20, 17:22:42 »

Darek
napiszę wprost:
przestań tu pisać od rzeczy.
Masz tam tyle oszołomów i od kaloryfera, po początek i koniec czasów, i tam sobie miętolcie bezproduktywnie szare komórki.

PS
i o maszynie jądrowej na pustyni abyście nie zapomnieli!  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2022 : 2011-12-20, 17:57:14 »


Może najpierw kogoś wylecz . ?


To Forum nie służy do leczenia. Do leczenia innych są lekarze, siebie każdy może leczyć sam...
...i nie pleć takich bzdur...
Renia. Znów przeczysz faktom i to na siłę. Przeczytaj sobie jak się nazywa dział tego forum, w którym właśnie piszemy.

Dieta Optymalna
- choroby i ich wyleczenie, czyli "żywienie" w chorobie - jak odzyskać zdrowie?.
 ? Surprised Idea Idea Idea Surprised ?

A Ty myślisz, że do czego służy to forum? - pytam Cię po raz drugi.
Masz aż 5 gwiazdek, czyli prawie generał. Jeszcze się nie dowiedziałaś?
*****



Jeśli zrozumiałeś, że uczestnicy tego Forum mają leczyć, to trudno. Nie jest to moją winą. Sad

Nie nie tak zrozumiałem.

Więc pytam po raz 3-ci. Po co jest to forum? Nie umiesz odpowiedzieć na 1-dno proste pytanie nawet? To po co masz te gwiazdki? Zawsze musisz kluczyć?
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2023 : 2011-12-20, 19:28:00 »

Stat - nie jest to wszystko takie proste. Jeżeli boli głowa to wystarczy apap lub polopiryna i bólu nie ma. Cukrzyca to co innego. Oczekujesz jednoznacznej odpowiedzi na pytanie - co leczy cukrzycę. Odpowiedż na to nie jest prosta bo każdy organizm jest inny. DO faktycznie leczy cukrzycę, ale im więcej książek dr JK przeczytasz tym bliżej jesteś wiadomości które Ci to wszystko przybliżą. Bo przecież każdy jest inny i tak naprewdę to potrzebuje różnych rzeczy w zależności od samej cukrzycy oraz innych chorób towarzyszących. Generalnie jest to typowa DO, ale czasem trzeba ruszyć bardziej układ współczulny, a na przykład przy SM lub przy nadczynności tarczycy trzeba sam proces nieco zwolnić. Zresztą lekarz optymalny wszystko Ci ustawi bo przecież ma taką wiedzę. Wiele razy byłem na wczasach w Arkadii - tylko lekarz opty może tu być autorytetem.
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2024 : 2011-12-20, 20:22:50 »

Darek
napiszę wprost:
przestań tu pisać od rzeczy.
Masz tam tyle oszołomów i od kaloryfera, po początek i koniec czasów, i tam sobie miętolcie bezproduktywnie szare komórki.

PS
i o maszynie jądrowej na pustyni abyście nie zapomnieli!  Laughing Laughing Laughing

prymitywna  zagrywka   Sad

na razie
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70814


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2025 : 2011-12-20, 20:53:25 »


Może najpierw kogoś wylecz . ?


To Forum nie służy do leczenia. Do leczenia innych są lekarze, siebie każdy może leczyć sam...


...i nie pleć takich bzdur...
Renia. Znów przeczysz faktom i to na siłę. Przeczytaj sobie jak się nazywa dział tego forum, w którym właśnie piszemy.

Dieta Optymalna
- choroby i ich wyleczenie, czyli "żywienie" w chorobie - jak odzyskać zdrowie?.
 ? Surprised Idea Idea Idea Surprised ?

A Ty myślisz, że do czego służy to forum? - pytam Cię po raz drugi.
Masz aż 5 gwiazdek, czyli prawie generał. Jeszcze się nie dowiedziałaś?
*****



Jeśli zrozumiałeś, że uczestnicy tego Forum mają leczyć, to trudno. Nie jest to moją winą. Sad

Nie nie tak zrozumiałem.

Więc pytam po raz 3-ci. Po co jest to forum? Nie umiesz odpowiedzieć na 1-dno proste pytanie nawet? To po co masz te gwiazdki? Zawsze musisz kluczyć?


Nie, nie umiem. Albo nie chcę. Gwiazdki nie są żadnym wykładnikiem uprawnień medycznych, upoważniających do leczenia. A po co jest to Forum pomyśl sam...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70814


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2026 : 2011-12-20, 21:03:07 »

Stat, Twoja arogancja i to co z tymi cytatami wyrabiasz, nie wygląda na to, że jesteś chory i szukasz tutaj pomocy. Wygląda bardziej na to, że chcesz tutaj namieszać, pokazać, że DO nie działa, że inni z niej rezygnują, że jest w niej pełno sprzeczności, że Lutz jest lepszy niż "Kwaśniewski" a cukrzycy nie można tak wyleczyć jak pisze w książkach... i bla bla bla.....Następna "ofiara Kwaśniewskiego".  A teraz pewnie napiszesz, że ja mam jakieś paranoje...
Zapisane

MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2027 : 2011-12-20, 22:01:02 »

Mądry ustępuje .......?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70814


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2028 : 2011-12-20, 22:45:52 »

Tak. Masz rację. Mi jeszcze dużo do mądrości brakuje, ale już kończę tutaj dyskusję.
Zapisane

Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2029 : 2011-12-20, 23:00:10 »

   Do Wszystkich

Cytuj z:  link=topic=4329.msg150540#msg150540 date=1324405680
Stat - nie jest to wszystko takie proste. Jeżeli boli głowa to wystarczy apap lub polopiryna i bólu nie ma. Cukrzyca to co innego. Oczekujesz jednoznacznej odpowiedzi na pytanie - co leczy cukrzycę. Odpowiedż na to nie jest prosta bo każdy organizm jest inny. DO faktycznie leczy cukrzycę, ale im więcej książek dr JK przeczytasz tym bliżej jesteś wiadomości które Ci to wszystko przybliżą. Bo przecież każdy jest inny i tak naprewdę to potrzebuje różnych rzeczy w zależności od samej cukrzycy oraz innych chorób towarzyszących. Generalnie jest to typowa DO, ale czasem trzeba ruszyć bardziej układ współczulny, a na przykład przy SM lub przy nadczynności tarczycy trzeba sam proces nieco zwolnić. Zresztą lekarz optymalny wszystko Ci ustawi bo przecież ma taką wiedzę. Wiele razy byłem na wczasach w Arkadii - tylko lekarz opty może tu być autorytetem.

Czyli zgodnie z tym co w powyższym cytacie, i z tym co pisze Renia a także i Admin  kwestionujecie:
cytuję:
- "Leczenie może być bezpiecznie stosowane w warunkach domowych." - "Żywienie optymalne", Jan Kwaśniewski Tomasz Kwaśniewski, Warszawa 1999,

i to:
"Przyczynowe leczenie cukrzycy typu II polega na około 10-ciokrotnym zmniejszeniu spożycia węglowodanów i zastąpieniu ich przez tłuszcze. Powinnny to być tłuszcze o najwyższej wartości biologicznej: żółtko jaja, szpik kostny, łój wołowy, słonina, masło, śmietana o wysokiej zawartości tłuszczu. Leczenie takim tłuszczem jest bezpieczne, zawsze skuteczne, może być prowadzone w warunkach domowych, a wyleczenie cukrzycy uzyskuje się praktycznie u każdego chorego w okresie od 3 tygodni do 3 miesięcy, bardzo rzadko dłuższym. …" “Tluste życie”, Jan Kwaśniewski Tomasz Kwaśniewski, wydawnictwo wgp, Warszawa, (str. 84)

i to:
"Około dziesięciokrotne zmniejszenie podaży węglowodanów w żywieniu optymalnym usuwa przyczynę choroby choroby i samą chorobę." i "Po wprowadzeniu żywienia optymalnego cukrzyca ustępuje po 1-3 tygodniach u młodszych i po 6-8 tygodniach u starszych ludzi." - "Żywienie optymalne", Jan Kwaśniewski, Jaworzno 2006, wydanie III, str. 63 i 64

itp. - nie chce mi się dalej szukać.

A to co mówicie dodatkowo (że jednak nie zawsze i trzeba stosować dodatkowe w leczeniu cukrzycy "zabiegi"), to już elementy nowe w teorii Diety Optymalnej, czyli niektórzy (nie znaczy wszyscy) przeczą tu samemu sobie - Logiczne - A więc nie ja jestem tym, który się z teorią dr-a Kwaśniewskigo nie zgadza, co mi tu wielu zarzuca. (Nie zgadza się m.in. generalicja i to 5-cio gwiazdkowa nawet). Dlaczego nie powiecie tego jasno, a szukacie winnych wśród innych?
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2030 : 2011-12-20, 23:02:40 »

Tak. Masz rację. Mi jeszcze dużo do mądrości brakuje, ale już kończę tutaj dyskusję.

A więc w/g pewnej tutejszej teorii, nie zasługujesz więc aby być zdrową?
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2031 : 2011-12-20, 23:39:57 »

Stat, Twoja arogancja i to co z tymi cytatami wyrabiasz, nie wygląda na to, że jesteś chory i szukasz tutaj pomocy. Wygląda bardziej na to, że chcesz tutaj namieszać, pokazać, że DO nie działa, że inni z niej rezygnują, że jest w niej pełno sprzeczności, że Lutz jest lepszy niż "Kwaśniewski" a cukrzycy nie można tak wyleczyć jak pisze w książkach... i bla bla bla.....Następna "ofiara Kwaśniewskiego".  A teraz pewnie napiszesz, że ja mam jakieś paranoje...

   Do Reni

Wiesz co? Po tych Twoich wypowiedziach, rzeczywiście zaczynają mi się niektóre takie myśli rodzić. Dlatego stawiam takie pytania, które Ty zgodnie ze swoją logiką uważasz za arogancję. Ale to nie ja tylko Ty jesteś tą, która kwestionuje tu słowa dr-a Kwaśniewskiego - co wykazałem w poprzednim poście i nie widziałbym w tym jeszcze nic takiego złego, bo przecież nie ma ludzi wszystko wiedzących i nieomylnych, a wszystkie prawie teorie w miarę postępu nauki są na ogól z biegiem czasu uściślane, ale Ty przeczysz następnie samej sobie a winowajców szukasz wśród osób trzecich. Dziwna logika. No ale taka ona już jest właśnie u niektórych kobiet - zwłaszcza. A czym mam się posługiwać jak nie cytatami, czyli wiedzą dr-a Kwaśniewskiego? Nie rozumiesz po co się używa cytatów? Po to żeby nie przekręcać zdań i myśli oryginalnych. Ja nie chcę tu niczego zmieniać ani przekręcać - mówiłem już wielokrotnie, że nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i muszę polegać na autorytetach. Wystarczy, że Ty już wykręcasz swoje na różne strony, więc wybacz, ja już nie muszę.
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2032 : 2011-12-20, 23:51:13 »


Może najpierw kogoś wylecz . ?


To Forum nie służy do leczenia. Do leczenia innych są lekarze, siebie każdy może leczyć sam...


...i nie pleć takich bzdur...
Renia. Znów przeczysz faktom i to na siłę. Przeczytaj sobie jak się nazywa dział tego forum, w którym właśnie piszemy.

Dieta Optymalna
- choroby i ich wyleczenie, czyli "żywienie" w chorobie - jak odzyskać zdrowie?.
 ? Surprised Idea Idea Idea Surprised ?

A Ty myślisz, że do czego służy to forum? - pytam Cię po raz drugi.
Masz aż 5 gwiazdek, czyli prawie generał. Jeszcze się nie dowiedziałaś?
*****



Jeśli zrozumiałeś, że uczestnicy tego Forum mają leczyć, to trudno. Nie jest to moją winą. Sad

Nie nie tak zrozumiałem.

Więc pytam po raz 3-ci. Po co jest to forum? Nie umiesz odpowiedzieć na 1-dno proste pytanie nawet? To po co masz te gwiazdki? Zawsze musisz kluczyć?


Nie, nie umiem. Albo nie chcę. Gwiazdki nie są żadnym wykładnikiem uprawnień medycznych, upoważniających do leczenia. A po co jest to Forum pomyśl sam...


Dobrze, że się chociaż przyznajesz. Ale po co w ogóle odzywasz się w sytuacjach gdy nie masz nic do powiedzenia?

I już Ci powiedziałem - nie chodzi o leczenie tylko - nie rozumiesz?
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2033 : 2011-12-20, 23:55:24 »

   Do Reni
p.s.

Renia coś Ci się pomieszało. Nie trzeba mieć żadnych uprawnień medycznych, żeby wiedzieć po co jest forum.
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2034 : 2011-12-21, 07:32:39 »

   Do Reni

Chyba, że Ci chodzi o tzw. prawne zrzeczenie się odpowiedzialności, coś co po angielsku nazywa się "disclaimer" - to mów od razu. Wtedy bym zrozumiał, bo to jest oczywiste, że system prawny i ubezpieczenia chronią lekarzy przed odpowiedzialnością w razie jakichś oskarżeń czy nawet błędów w sztuce lekarskiej, natomiast jeśli ktoś nie ma uprawnień lekarskich to nie wiem jak to od tej strony wygląda w dzisiejszej Polsce.

Na wszelki więc wypadek deklaruję, iż rozumiem, że informacje tu przekazywane nie służą bezpośrednio leczeniu a są podawane do celów edukacyjnych tylko. W przypadku leczenia należy zwrócić się do lekarza - prowadzącego praktykę zgodną z Dietą Optymalną najlepiej.

Ale czy tego rodzaju formułkę nie należałoby tu gdzieś wstawić na stałe na tym forum? Byłoby najprościej i tak to właśnie praktykuje większość ludzi tutaj w Kanadzie czy w USA, którzy mają coś innym do przekazania a nie chcą się narażać na niepotrzebne przewody sądowe, które w takich przypadkach byłyby możliwe.
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2035 : 2011-12-21, 07:36:14 »

   Do niektórych forumowiczów i in.

Czy teraz już przestaniecie mnie podejrzewać o jakieś niecne sprawki?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2036 : 2011-12-21, 10:32:31 »

Stat, pozwoli Pan że opowiem. 6,5 roku temu z inicjatywy koleżanki i jej staraniem trafiłam do Jastrzębiej Góry, gdzie poza tym że karmiono mnie optymalnie to miałam możliwość uczestniczyć w wykładach na temat DO prowadzonych każdego dnia przez lekarza optymalnego oraz dietetetyczkę. Podobały mi się te wykłady, wszystko  mi się podobało.

Lekarz "na wejściu" określił mi (dusznica bolesna) wielości BTW  na 50 : 150 : 60. Wróciwszy do domu pilnowałam tychże proporcji, jadłam to co najlepsze. I czekałam poprawy kondycji, która była naprawdę fatalna. W (chyba) grudniu 2007 roku przez przypadek odkryłam to forum. I tu znalazłam dla siebie receptę, taką: 1 : 3 - 4 : do 0,6 . Ona cały czas była w książkach Doktora..., a ja jej nie widziałam, no i lekarz w JG nie pamiętał czy jakoś tak. Mnie przeszakadzała w spostrzegawczości być może choroba, a może zafiksowanie na tym 50 : 150 : 60. Lekarzowi mogło, bo nie sądzę żeby reguły Doktora nie znał, przeszkodzić roztargnienie, nikt nie jest całą dobę na 100 % sprawny.

Dzięki temu forum sytuacja moja powoli się poprawiła. Jedno zdanie pośród tak wielu, jakie Pan tu (na forum) widzi, wybawiło mnie z bardzo poważnego problemu zdrowotnego. I kilku pomniejszych w porównaniu do dusznicy, ale też uciążliwych i zadawnionych. Jeśli pamiętam autorem tego zdania był Admin vel Toan.

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2037 : 2011-12-21, 10:58:40 »

cd

Dobrze, że jest to forum bo nie byłoby lepiej gdyby go nie było. Problem polega na tym, że nierzadko chcemy komuś pomóc nie czując problemu. Może we własnym imieniu powiem, że moje "porady" bardziej adekwatne byłyby dla chorych na serce niż dla chorych na cukrzycę, której to dolegliwości nie odczułam na własnej skórze, żadnych jej aspektów nie odczułam.

Gdybym mogła tu u siebie mieć na stałe kontakt z lekarzem optymalnym to z pewnością, któregoś dnia by mi skorygował zaordynowane BTW widząc, że nie pomaga choć powinno. Ale lekarza nie było. Na szczęście receptę znalazłam na forum i ona okazała się skuteczna.

Trzeba sporo cierpliwości do siebie i do Innych. Inni chcą dobrze i się denerwują tak samo jak Pan. Ktoś tu pisał, że może Pan zacząć od początku. Ja zaczęłam drugi raz chyba w 2008 roku i dobrze mi tak Smile 

Intryguje mnie pytanie, czy jeśli coś jest dobre dla serca i mózgu - http://www.stachurska.eu/?p=1970 , to jest równie dobre dla wątroby i trzustki? Wydaje mi się że tak, ale z pewnymi wyjątkami. Nie będę o nich pisać bo ich nie praktykuję, czyli brak mi stosownego doświaczenia.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2038 : 2011-12-21, 11:04:26 »

cd

Praktykuję - http://www.stachurska.eu/?p=1970 i sprawdzam ketony, czego skutkiem raz na parę dni zjadam  wieczorową porą ca 10 g dodatkowych węglowodanów. Bo zasadniczo węglowodanów jadam mało, coś z ca 20 g. Około 15 g ze skrobi (bardzo lubię prażuchę) i około 5 g z warzyw lub/i owoców.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #2039 : 2011-12-21, 11:13:27 »

Węglowodany jadam z tłuszczem. Prażucha dla przykładu to starty ziemniak usmażony na smalcu, albo słoninie pokrojonej w kostkę. Warzywa duszę na smalcu, słoninie, maśle. Owoce są do bitej śmietany, serka typu almette ( robię w domu - nazywa się serek kremowy), lodów. Za warzywami surowymi nie przepadam, ale czasem zjadam pomodora, czy kawałek świeżego ogórka.   
Zapisane
Strony: 1 ... 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 ... 176 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 18 zapytaniami.