forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2019-06-26, 20:42:25

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Nale┼╝y je┼Ť─ç wtedy, gdy si─Ö chce je┼Ť─ç i zjada─ç tyle, by nie czu─ç potrzeby dalszego jedzenia.
558878 wiadomoÂci w 4018 w▒tkach; wys│ane przez 55 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: mateo
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Cukrzyca
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 ... 148 149 150 151 152 [153] 154 155 156 157 158 ... 172 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Cukrzyca  (Przeczytany 707148 razy)
renia
Hero Member
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 56377

Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #3040 : 2015-08-30, 22:47:31 »

"Na szcz─Ö┼Ťcie" lekarka Ewa Witoszek "naprawia szkody", jakie ludzie sobie "wyrz─ůdzaj─ů" Diet─ů Optymaln─ů... Cool

renia
Hero Member
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 56377

« Odpowiedz #3041 : 2015-08-30, 22:53:15 »

Rozpoczynaj─ůcy DO kupuj─ů sobie jej ksi─ů┼╝k─Ö "Dieta Optymalna...co┼Ťtam, co┼Ťtam...") i czytaj─ůc j─ů "g┼éupiej─ů" i nie wiedz─ů co robi─ç. Znajoma b─Öd─ůca 2 czy 3 miesi─ůce na DO, m├│wi, ┼╝e dowiedzia┼éa si─Ö, ┼╝e nie mo┼╝e miesza─ç bia┼éek i tak to stosuje.  Confused
Mnie brak słów... Confused

vvv
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 8938

« Odpowiedz #3042 : 2015-08-30, 22:53:47 »

pana załatwił?

Takie "zabawne" i  z "dobrego serca" podsycanie niechęci.

"wch┼éanianiu bia┼éek w jelitach, kt├│re nie istnieje" - rzeczywi┼Ťcie je┼Ťli jelita s─ů w idealnym stanie, przenikanie bia┼éek powoduj─ůce odpowied┼║ uk┼éadu immunologicznego jest pomijalne, cz─Östo jednak jelita nie s─ů w idealnym stanie, a objawy s─ů niespecyficzne.

"w┼éa┼Ťciw─ů interpretacj─Ö doktora" - to mo┼╝e tylko pope┼éni─ç ka┼╝dy na sobie samym, co objawia si─Ö zdrowiem fizycznym i pozytywnymi cechami umys┼éowymi. Wmawianie i propagowanie wszem i wobec, co czyni Zyon, nienawi┼Ťci i nieporozumie┼ä, nie jest jak─ů┼Ť specjalnie buduj─ůc─ů cech─ů umys┼éow─ů. Raczej wygl─ůda na przekonanie, ┼╝e manipulacja daje korzy┼Ťci, a wsp├│lne budowanie i zgoda nie.
 Confused
Gavroche
Hero Member
wiadomoÂci: 35570

« Odpowiedz #3043 : 2015-08-31, 06:52:09 »

A zabawa?! Shocked
Gdzie zabawa?
Brak poczucia humoru i umiej─Ötno┼Ťci zdrowego trollowania, to te┼╝ nie jest jaka┼Ť wybitna cecha umys┼éowa, zw┼éaszcza na jajcarsko-serowym forum. Very Happy
administ
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3044 : 2015-08-31, 07:34:10 »

Je┼╝eli kto┼Ť posiada problem poziomu cukru we krwi, to posiada te┼╝ glukometr,

Poziom cukru we krwi nie ma nic wsp├│lnego z objawami cukrzy, czyli syndromem metabolicznym powoduj─ůcym okre┼Ťlone skutki zdrowotne, ale to trzeba troch─Ö wiedzy i to podr─Öcznikowej. Tak samo jest z poziomem cholesterolu we krwi - nie ma nic wsp├│lnego z mia┼╝d┼╝yc─ů.
Dlaczego za┼Ť ro┼Ťnie poziom cukru po posi┼éku i czym jest faktycznie wska┼║nik IG? Przyczyna jest bardzo prozaiczna, ale poniewa┼╝ niestety innym nieznana, wi─Öc nie b─Öd─ů podawa┼é p├│ki co, bo p├│┼║niej si─Ö cytuje Kwa┼Ťniewskiego bez podania ┼║r├│d┼éa i autora.┬á Cool
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #3045 : 2015-08-31, 07:36:03 »

Było! Very Happy
administ
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3046 : 2015-08-31, 07:37:51 »

Gdzie i co?  Shocked
Skoro z miesi─ůc temu w lesie mi przysz┼éo do g┼éowy i dopiero przedyskutowa┼éem spraw─Ö z Doktorem! Rolling Eyes
Jest ┼Ťwie┼╝utka.  Cool
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #3047 : 2015-08-31, 07:40:07 »

Albo m├│wimy o czym innym, albo galopuj─ůca skleroza. Wink

Analiza CUN posiłku, wzrost glikemii jest po to, by pierw wchłonęły się białka i tłuszcze.
administ
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3048 : 2015-08-31, 07:45:05 »

A ┼Ťwietnie, ale to nie o tym. Very Happy
Wiedziałem, że nie pisałem jeszcze na ten temat.  Cool
Ale kto wie, mo┼╝e napisz─Ö. Wink
Ustalam dopiero geny i hormony, więc trochę roboty jest.  Confused
Przyda┼éoby mi si─Ö dobre laboratorium biochemiczne, bo teoria teori─ů, a geny, genami.   Sad
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #3049 : 2015-08-31, 07:51:04 »

Napisz, napisz, ale w tym podw├│jnie ukrytym dziale. Wink
Zyon
Hero Member
wiadomoÂci: 22477

pind┼╝ar ryskow wyszy

« Odpowiedz #3050 : 2015-08-31, 08:17:11 »

"Na szcz─Ö┼Ťcie" lekarka Ewa Witoszek "naprawia szkody", jakie ludzie sobie "wyrz─ůdzaj─ů" Diet─ů Optymaln─ů... Cool
Rozpoczynaj─ůcy DO kupuj─ů sobie jej ksi─ů┼╝k─Ö "Dieta Optymalna...co┼Ťtam, co┼Ťtam...") i czytaj─ůc j─ů "g┼éupiej─ů" i nie wiedz─ů co robi─ç. Znajoma b─Öd─ůca 2 czy 3 miesi─ůce na DO, m├│wi, ┼╝e dowiedzia┼éa si─Ö, ┼╝e nie mo┼╝e miesza─ç bia┼éek i tak to stosuje.┬á Confused
Bo tak to wyglada Renia, w ksiazce od DDP, Dieta Optymalna jest tak opisana, ze przecietny pacjent, chory czlowiek jaki to czyta wywnioskuje, ze zoltka i smietana sa cukrogenne, cukrzycogenne i miazdzycorodne w DO, bo autorka niczym bohater ze Star Treka ciagle pisze jak wyciaga za uszy tych biednych ludzi z bagna DO/ZO. W dodatku autorka opisuje jak to sie chleba najadla, bo "slyszala zewszad" ze jest zdrowy i takie tam historie... I ci biedni ludzie maja potem w glowie metlik. Bo umowmy sie, ludzie o okreslonym poziomie intelektualnym tej ksiazki nie lykna, bo ich odrzuci. Glownie brak przez widoczny brak korekty i spojnosci tekstu, chaotycznosc, naddygresyjnosc, skakanie z watku na watek, poruszanie kilku spraw naraz. Taka sieczka. No ale Adam ma misje, ignoruje to co mu pisze admin, bo Adam "wie" lepiej, Ja sie zastanawiam po co ten troll sie tu przypaletal, mi to wyglada na "syndrom sztokholmski". W pewnym sensie doprowadizl, ze poszlismy stamtad i nagle sie okazalo, ze tam tylko wiater hula i paru idiotow pokroju Yarosha zostalo. Wiec przylazl tutaj, bo nawet cyrkowy glupek, taka baba z broda potrzebuje widowni i poklasku zeby sie cieszyc zainteresowaniem Very Happy

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member

pind┼╝ar ryskow wyszy

« Odpowiedz #3051 : 2015-08-31, 08:22:24 »

Je┼╝eli kto┼Ť posiada problem poziomu cukru we krwi, to posiada te┼╝ glukometr,

Poziom cukru we krwi nie ma nic wsp├│lnego z objawami cukrzy, czyli syndromem metabolicznym powoduj─ůcym okre┼Ťlone skutki zdrowotne, ale to trzeba troch─Ö wiedzy i to podr─Öcznikowej. Tak samo jest z poziomem cholesterolu we krwi - nie ma nic wsp├│lnego z mia┼╝d┼╝yc─ů.
Dlaczego za┼Ť ro┼Ťnie poziom cukru po posi┼éku i czym jest faktycznie wska┼║nik IG? Przyczyna jest bardzo prozaiczna, ale poniewa┼╝ niestety innym nieznana, wi─Öc nie b─Öd─ů podawa┼é p├│ki co, bo p├│┼║niej si─Ö cytuje Kwa┼Ťniewskiego bez podania ┼║r├│d┼éa i autora.┬á Cool
Panie amin! Na co sie pan produkujesz, jak zaraz sie okaze, ze istnieje kolejne "kluczowe" slowo, ktores pan pominal i pana aminowym wolaniem na puszczy fanatyk Adas sie w ogole nie przejmie. Bo on ma misje "wiedzenia" lepiej i inspirowania, taka misje hipochondryczno-ddpowska Very Happy

Work Buy Consume Die
administ
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3052 : 2015-08-31, 09:09:55 »

Ale takie straszenie poziomem cukru i zmuszanie naiwniak├│w do badania krwi powinno by─ç karane, ale business jest interes... Wink  Very Happy
I ja to rozumiem, nie gani─Ö, bo ka┼╝dy ma w┼éasny rozum i wyb├│r.  Cool
administ
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3053 : 2015-08-31, 09:19:02 »

No i rada od stulatk├│w: chcesz po┼╝y─ç d┼éugo w zdrowiu - unikaj lekarzy.  Cool
administ
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3054 : 2015-08-31, 09:20:29 »

"Lekarz", "służba zdrowia" - co za przewrotne nazwy w dzisiejszych czasach!  Shocked  Laughing
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #3055 : 2015-08-31, 09:26:43 »

Rozpoczynaj─ůcy DO kupuj─ů sobie jej ksi─ů┼╝k─Ö "Dieta Optymalna...co┼Ťtam, co┼Ťtam...") i czytaj─ůc j─ů "g┼éupiej─ů" i nie wiedz─ů co robi─ç. Znajoma b─Öd─ůca 2 czy 3 miesi─ůce na DO, m├│wi, ┼╝e dowiedzia┼éa si─Ö, ┼╝e nie mo┼╝e miesza─ç bia┼éek i tak to stosuje.┬á Confused
Bo tak to wyglada Renia, w ksiazce od DDP, Dieta Optymalna jest tak opisana, ze przecietny pacjent, chory czlowiek jaki to czyta wywnioskuje, ze zoltka i smietana sa cukrogenne, cukrzycogenne i miazdzycorodne w DO, bo autorka niczym bohater ze Star Treka ciagle pisze jak wyciaga za uszy tych biednych ludzi z bagna DO/ZO. W dodatku autorka opisuje jak to sie chleba najadla, bo "slyszala zewszad" ze jest zdrowy i takie tam historie... I ci biedni ludzie maja potem w glowie metlik. Bo umowmy sie, ludzie o okreslonym poziomie intelektualnym tej ksiazki nie lykna, bo ich odrzuci. Glownie brak przez widoczny brak korekty i spojnosci tekstu, chaotycznosc, naddygresyjnosc, skakanie z watku na watek, poruszanie kilku spraw naraz. Taka sieczka. No ale Adam ma misje, ignoruje to co mu pisze admin, bo Adam "wie" lepiej, Ja sie zastanawiam po co ten troll sie tu przypaletal, mi to wyglada na "syndrom sztokholmski". W pewnym sensie doprowadizl, ze poszlismy stamtad i nagle sie okazalo, ze tam tylko wiater hula i paru idiotow pokroju Yarosha zostalo. Wiec przylazl tutaj, bo nawet cyrkowy glupek, taka baba z broda potrzebuje widowni i poklasku zeby sie cieszyc zainteresowaniem Very Happy
Ja nie byłbym taki surowy, ale ja nie lubię sofistyki genetycznej:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Genetic_fallacy
Nie skre┼Ťlam informacji ze wzgl─Ödu na ┼║r├│d┼éo. Wink
Od pani Multikonto mo┼╝na si─Ö nauczy─ç obserwacji organizmu i troch─Ö laryngologii, cho─ç wychodzenie z mokrymi w┼éosami na mr├│z i krytyka porannego za┼Ťluzowania, ┼Ťwiadczy o niskiej znajomo┼Ťci fizjologii. Wink
Zyon
Hero Member

pind┼╝ar ryskow wyszy

« Odpowiedz #3056 : 2015-08-31, 09:33:35 »

Ja nie byłbym taki surowy, ale ja nie lubię sofistyki genetycznej:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Genetic_fallacy
Nie skre┼Ťlam informacji ze wzgl─Ödu na ┼║r├│d┼éo. Wink
Od pani Multikonto mo┼╝na si─Ö nauczy─ç obserwacji organizmu i troch─Ö laryngologii, cho─ç wychodzenie z mokrymi w┼éosami na mr├│z i krytyka porannego za┼Ťluzowania, ┼Ťwiadczy o niskiej znajomo┼Ťci fizjologii. Wink
No przeciez ja wspomnialem tylko o wybranych aspektach. Jak pisalem wiele razy, nawet z najbadziej bzdurnej ksiazki mozna wyluskac pozyteczne informacje Wink No i napisalem, ze nawet czekalem na te ksiazke, po szumnych zapowiedziach autorki, ze znalazla i udowodnila zwiazek z maloplytkowoscia co mnie wtedy bardzo interesowalo. Dlatego zawiodlo mnie bardzo, ze to slowo w ksiazce pada 2 (slownie: dwa) razy bodajze a calosc jest napisana tak jak poprzednia. Jakby pominac to notoryczne je..chanie na ZO to cos tam by mozna z tego wyciagnac, ale niestety akurat to sie najbardziej rzuca w oczy.

Work Buy Consume Die
vvv
Jr. Member
**

« Odpowiedz #3057 : 2015-08-31, 09:35:59 »

Poziom cukru we krwi nie ma nic wsp├│lnego z objawami cukrzy, czyli syndromem metabolicznym

Nic wsp├│lnego to dosy─ç innowacyjne stwierdzenie, a ja lubi─Ö innowacyjno┼Ť─ç,
wi─Öc czekam na wi─Öcej info na czym polega to nowe spojrzenie.

Tymczasem, rzeczywi┼Ťcie, literalnie, wed┼éug definicji,
można być otyłym, mieć cukier na czczo dowolny,
nawet powy┼╝ej progu nerkowego i syndromu metabolicznego nie mie─ç.

http://s2.postimg.org/gnwgpeey1/idf.png

Cool
vvv
Jr. Member
**

« Odpowiedz #3058 : 2015-08-31, 09:55:44 »

Pozwol─Ö sobie dostrzec pewne niuanse ┼╗O,
kt├│re mog─ů dziwi─ç niezorientowanych dok┼éadnie w temacie
i kt├│re warto wyja┼Ťnia─ç cz─Östo by unikn─ů─ç nieporozumie┼ä.

Zwi─Ökszenie przy ┼╗O ilo┼Ťci t┼éuszczu w po┼╝ywieniu zmniejsza ot┼éuszczenie organizmu.
Zmniejszenie przy ┼╗O ilo┼Ťci w─Öglowodan├│w w po┼╝ywieniu zwi─Öksza ich poziom we krwi.
Zmniejszenie przy ┼╗O ilo┼Ťci bia┼éka w po┼╝ywieniu buduje muskulatur─Ö i promuje sporty si┼éowe.

Dlatego tak ciekawie tutaj jest.
Wink
Zyon
Hero Member

pind┼╝ar ryskow wyszy

« Odpowiedz #3059 : 2015-08-31, 10:57:57 »

Poziom cukru we krwi nie ma nic wsp├│lnego z objawami cukrzy, czyli syndromem metabolicznym

Nic wsp├│lnego to dosy─ç innowacyjne stwierdzenie, a ja lubi─Ö innowacyjno┼Ť─ç,
wi─Öc czekam na wi─Öcej info na czym polega to nowe spojrzenie.

Tymczasem, rzeczywi┼Ťcie, literalnie, wed┼éug definicji,
można być otyłym, mieć cukier na czczo dowolny,
nawet powy┼╝ej progu nerkowego i syndromu metabolicznego nie mie─ç.

http://s2.postimg.org/gnwgpeey1/idf.png

Cool
Hehe no ostro, Adam dowalil aminowi nowymi normami. Shocked
Adam: amin 1:0 Very Happy Very Happy

Work Buy Consume Die
Strony: 1 ... 148 149 150 151 152 [153] 154 155 156 157 158 ... 172 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 19 zapytaniami.