forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 02:39:59

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
659784 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Cukrzyca
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 176 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cukrzyca  (Przeczytany 1430473 razy)
Mari
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #60 : 2008-12-03, 20:01:41 »

 Very Happy Grażynko to ja jestem podobna do Twojego mężusia  Shocked , bo też ostro pociągnęłam z gwinta! hi,hi.
Dzisiaj się wkurzyłam jak sto narowistych diabłów na to cholerne urządzenie pod nazwą glukometr wrrr.
Jestem ciekawa Kochana Grażynko Moja , czy Ty mierzyłaś Sobie cukier tym "g" tak ze trzy razy pod rząd ??? . Zmierz a zdziwisz się niemiłosiernie !.
Zawsze to robimy przed jedzeniem , bo to nam daje ogląd co możemy wszamać by np. nie podwyższyć poziomu cukru , albo dać sonie na luz.
Dziś wyszedł nam błędny pierwszy pomiar bo 27 mmola no to wiadomo ..czasami sie tak zdarza ..no dobra no to drugi ..pokazał 128 ..w to to ja nie uwierzyłam ..bo nie miało prawa... po fasolce po bretońsku zawsze cukry u męża są niskie ..mówię nie ! ..sprawdź jeszcze raz hi! wyszło 108 ..no dobra nerw ruszył ..co tam zobaczę jeszcze raz 108 i co ty na to .
Rozpiętość badania od 27 do 128 cudnie ! .
To podawać cole natychmiast ,czy tabletkę na zbicie , bo może jest 450 ?.

Za godzinkę się przekonamy jaki wpływ na glukometr mają placuszki z serkiem, żółtkami i mąką , ale dałam zamiast pszennej bezglutenową kukurydzianą łoj! jestem naprawdę ciekawa, bo placuszki były
super dodatkiem do przypieczonego boczusia.

Sprawdź u Siebie ..zobaczymy co się wyjdzie .
Hi ! , chciałam kupić elektronika do mierzenia ciśnienia ...chyba zrobię sama taki na pompkę od roweru  Wink.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #61 : 2008-12-03, 20:11:30 »


Zawsze to robimy przed jedzeniem , bo to nam daje ogląd co możemy wszamać by np. nie podwyższyć poziomu cukru , albo dać sonie na luz.

Ale prosze ja Ciebie mocie zdrowie,zeby sie tak kłuć  Shocked
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #62 : 2008-12-03, 20:35:56 »

Ano mój "pączuś" musi , ale to był wyjątek , bo mierzy teraz tylko 2 razy dziennie , dlatego ,że wchodzą nowe produkty z książki kucharskiej JK  i musimy poznać co Mu służy  Wink
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #63 : 2008-12-03, 20:45:50 »

Ano mój "pączuś" musi...

Ano jak mus ,to mus.Dobrze ,ze mój nie musi,bo z nim gorzej niz z dzieckiem  jesli chodzi o kłucie igłą  Smile
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #64 : 2008-12-03, 20:56:03 »

Właśnie rozmawiam na innym forum na wątku o leczeniu głodem  hi! zobaczymy co wyjdzie ...oczywiści ja jestem oponentką  Very Happy . Wiem ,że głodówki są dobrym sposobem , ale to nie dla mnie ...to dla wybranych .
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #65 : 2008-12-03, 20:58:12 »

wiesz ,że najlepsze robią Niemcy ?nazwa ... blat kartofel ,
Mari,a to mnie zaskoczylas.Mieszkam ponad  20 lat w Niemczech i nie znam tej potrawy.Owszem mieszkancom Domu Starcow,w ktorym pracuje czasami na kolacje przygotowywano  w kuchni  ziemniaki smazone.Z wygladu i smaku  niczym  nie roznily sie od tych jakie znalam z Polski.
Najczejsciej podawano do obiadu kartofle z wody,czasami kartofle püre  zapiekane w piekarniku,patetos no i obowiazkowo 1 raz w tygodniu kartoflane knedle albo frytki.
  Salatka ziemniaczana bywala na  Swieta i  to obopwiazkowo  z parowkami. Razz
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #66 : 2008-12-03, 21:02:45 »

może Ty jadasz w tych bardziej cywilizowanych Niemcach  Very Happy 
Ja teraz wybieram sobie właśnie co zrobię ze świnką przed świętami hi,hi, na http://www.wedlinydomowe.pl/ .
Postanowiłam ,że nie dam sie dorobić pośrednikom , tylko kupię od rolnika bezpośrednio .
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #67 : 2008-12-03, 21:04:38 »

   Mari ja tylko rano naczczo mierzę przed jedzeniem.A wdzień tylko 2 lub 3 godziny po jedzeniu .Kiedyś z rana mierzyłam osobno z kilku palców i każdy wynik był inny .Nie wiem skąd u was  w jedzeniu jest fasolka po bretońsku .Na  ŻO takich rzeczy się nie jada   ,chyba że znikome ilości .Ja fasolkę   dodaję tylko do barszczu ukrainskiego   i do golonki    po stalowolsku. Fasola ma dużo W .no chyba że zrobiłaś  z fasoli szparagowej .Może twój glukometr    ma  słabą baterie .A może pasek był   coś nie tak .Gdyby twój mąż miał  tylko 28 cukru to już  by pewnie spał  .Czasem jak miałam duży wysiłek /praca na dzialce/ to spadało mi do 70 .Wtedy okropnie ziewam   ,chce mi się spać. Wiem jedno że jak mi cukier bardzo spada  to wszystko we mnie się trzęsie  , wtedy dobrze jest zjeśc cukierka ,lub łyżeczkę miodu . Coli nie pijam  ale też ma dużo cukru.
Mari jeżeli posiłki masz dobrze zbilansowane to nie musisz tak często  mierzyc .
Dzisiaj na podwieczorek zjadłam aż 300 gr. ugotowanego kalafiora .Zadużo Koło 1.5 godziny czuję że nagle robi mi się goąco  ,serce szybko bije , wtedy wiem że  cukier jest wysoki .Za dużo na raz Zmierzyłam  cukier po 3 godz. było 149     tzn że po 2 godz mógł być ok.170-160 Zadużo .Lakomstwo nie poplacaJuż wiem  że gdy po posiłku ok.1,5 godz. czuję się bez  takich ekscesów to dobrze .
A może  to nie tylko kalafior .Rozlewałam dziś nalewkę  z dzikiej róży , dodawałam miód    i parę razy oblizałam palce     .oj jakie  dobre.
Jutro na obiad robię   te  ziemniaki z  boczkiem  ,zobaczymy jak wyjdą.
Edytko  my cukrzycy uwielbiamy się kłuć.
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #68 : 2008-12-03, 21:09:06 »

Grażynko  co do fasolki po bretońsku to się mylisz hi,hi jest u Krystiana na Jego stronce ...ImperiumSłońca  Twisted Evil
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #69 : 2008-12-03, 21:18:00 »

No to wporzadku bo już myślalam że tej fasoli było z 1 kg.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #70 : 2008-12-03, 22:59:37 »

wiesz ,że najlepsze robią Niemcy ?nazwa ... blat kartofel ,
Mari,a to mnie zaskoczylas.Mieszkam ponad  20 lat w Niemczech i nie znam tej potrawy.Owszem mieszkancom Domu Starcow,w ktorym pracuje czasami na kolacje przygotowywano  w kuchni  ziemniaki smazone.Z wygladu i smaku  niczym  nie roznily sie od tych jakie znalam z Polski.
Najczejsciej podawano do obiadu kartofle z wody,czasami kartofle püre  zapiekane w piekarniku,patetos no i obowiazkowo 1 raz w tygodniu kartoflane knedle albo frytki.
  Salatka ziemniaczana bywala na  Swieta i  to obopwiazkowo  z parowkami. Razz

To teraz dalas!!!
Ty mieszkajac od tylu lat u niemca, nie znasz "BRAT KARTOFELN" tO PODSTAWA ICH ZYCIA, I NIE TYLKO, jak podam przepis, to powiesz, ze przez pol swojego zycia to jadlas....malo tego ze to bylo najlepsze, albo najlepsza forma ziemniakow!!!!, teraz to mnir dopiero zaskoczylas.
W Danii to jest larytas!!!! W Polsce tez / regionalnie!!/
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #71 : 2008-12-03, 23:15:59 »

Malo tego....powiem tak; przepis, ktory podal kiedys ADMIN na hiszpanska "tortile", nie ma nic wspolnego z Hiszpania. Niemcy juz to dawno znali z powodu tzw. "kuracji ziemniacznej"....czyli kiedy w panstwie niemieckim bylo zle!!! Wowczas jedli tylko potrawy bazowane na ziemniakach......zachwile wroca do tego.

A na czym to polega:

500 gr zimniakow ugotowanych, zimnych, kroisz w plasterki, albo jak wolisz
100 gr sloniny topisz na patelni
100gr boczku, pokrojonego jak chcesz dadajesz na patelnie
50 gr cebuli pokrojonej w talarki
i do tego dodajesz te ugotowane ziemniaki
smazysz..i wupsi, masz gotowa potrawe, ktora kiedys, u niemca sie jadlo

A TERAZ, nasza potrawa, albo hiszpanska....
dotego dodajesz chorizo, czosnek i przyprawy, zalewasz masa jajeczna i masz "TORTILE"

CO KRAJ TO OBYCZAJ!!!!!

czy jeszcze nie znasz BRAT KAROFEL, podawany bezposrednio z patelni?????
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #72 : 2008-12-03, 23:24:22 »


Ty mieszkajac od tylu lat u niemca, nie znasz "BRAT KARTOFELN" tO PODSTAWA ICH ZYCIA, I NIE TYLKO, jak podam przepis, to powiesz, ze przez pol swojego zycia to jadlas....malo tego ze to bylo najlepsze, albo najlepsza forma ziemniakow!!!!, teraz to mnir dopiero zaskoczylas.
W Danii to jest larytas!!!! W Polsce tez / regionalnie!!/
Co czlowiek to inna opinia. Ja z niemiec to pamietam tylko kartofel salat, byly to ziemniaki na zimno z jakims sosem bialym, jakby majonezowym. Ziemniakow w innej fornmie tam nie widzialem. Na szczescie mamy TV satelitarna i mozemy sobie poogladac kuchnie z calego swiata. Np z niemiec to TV Gusto. W zyciu nie widzialem co mozna zrobic z jednej glowki kapusty. 3 dania.
To co zapamietalem z niemiec to soljanka. Po 20 latach udalo mi sie zrobic, ale tylko dlatego, ze w Karpaczu ja probowalem w pewnej knajpie i smakowala tak jak w niemczech. Teraz jak gotuje soljanke to mam wszystkich znajomych na karku.
pozdr
maf
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #73 : 2008-12-04, 10:34:22 »

Kochani pytanie KTO NAS CUKRZYKÓW ROBI W BALONA !!!

Mąż od 3-ech miesięcy ma cukrzycę wykrytą i wiadomo co dla Nas jest priorytetem ...niskie cukry , czyli dopasowanie tego co jemy by utrzymywać poziomy cukru w granicach norm zdrowego człowieka i co po tym krótkim czasie wynika? ....jak dla mnie to wielki przekręt ! Crying or Very sad.
Ludzkość zdobywa kosmos . Statkami jak je zwał to zwał ..jakiś np discovery  ..mało ważna nazwa lądujemy z dokładnością do metra itd itp, a co ja widzę , a zauważyłam już od jakiegoś czasu !?.

Pomyłki glukometru w granicach 50%!?

Pomiar z jednej i tej samej kropli krwi dziś ! pokazuje wyniki 92-108-144-128-112-141 ?.  Specjalnie zrobiłam to z tej samej kropli i po wymianie baterii w urządzeniu , bo wczoraj Grażynka mi zasugerowała ,że może mamy słabą baterię i ,że jak się mierzy z różnych palców , to wychodzą inne wyniki i co Wy na te wyniki powiecie ? ..w którą stronę myli się glukometr , jaki w danej chwili jest prawdziwy poziom cukru u Męża ?, bo może gdy wynik jest 92 to On ma 50 i trzeba podać coś słodkiego by zwiększyć niebezpieczny dla życia tak niski poziom cukru , a może wynik 144 to jednak prawidłowy 216 ! i należy zaaplikować tabletki na zbicie cukru , bo przekroczony próg nerkowy (180) i wtedy już jest cukier w moczu???.

Nie wiem co mam robić i zaczynam wierzyć od dziś w taki sprzęt jak wiaderko, łopatka i grabki  Sad .






Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #74 : 2008-12-04, 13:38:53 »

   Mari no i tak myśl że grabki i wiaderko  są   lepsze.Przydałaby się nam tu pomoc jakiegoś fachowca .Może bylabyś spokojniejsza.
   Z początku też tak do tego podchodzilam.Ale teraz wiem   że : nasz organizm  w każdej sekundzie pracuje inaczej .
 
Mierzenie  ciśnienia   jest za każdym razem inne  ,przerwa  jest chwilowa a wynik inny . Ja sobie tym nie zawracam głowy.
Słucham swojego organizmu a  wszystkie te aparaty ,no w jakimś stopniu dają mi  namiar jak jest.

Ztą potrawą ziemniaczaną  miałaś  dobrego POMYSłA

Podaję przepis
350  boczek świerzy
250  ziemniaki
100  cebula
20    czosnek
50    smalec
przyprawy   :3 szczypty vegety, papryka ostra, kurkuma ,    natka . koperek
Na rozgrzanym  smalcu   smażę  na rumiano    boczek .Na 5 minut przykrywam pokrywką .Potem przewracając rumienię .
Wyjmuję  na talerz .Wrzucam  ziemniaki .Przykrywam  na  5 minut .dalej smażę    aż zaczną  się  rumienić .
Dorzucam natkę  cebulę i koperek .Przykrywam na 5 minut .Na końcu dodaję czosnek , Vegetę ,paprykę ,kurkume.
Wymieszać  , wyłączyć i jeszcze  na  chwilę przykryć 
W tej porcji dla dwóch osób jest B 50 T 215  W 50 .Razem jest wagowo   770 g.
Jest w tym duża ilośc tłuszczu . Można  użyć mniej smalcu .Ale  nam bardzo smakowalo .Jeżeli mój mąż był tym    zadowolony   
nawet bez  zupy  ,to nic dodać nic ująć. Po dwóch godzinach sprawdzę cukier .Ziemniaki i cebula pokrojone  w plasterki
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #75 : 2008-12-04, 13:45:40 »

.Przydałaby się nam tu pomoc jakiegoś fachowca

To nie ulega wątpliwości.Gdyby tutaj był, to cukrzyca zostałabym wyleczona "na wczora" ,oczywista oczywistość przy rotacjach  Cool
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #76 : 2008-12-04, 14:13:27 »

kobietki ,a moze tutaj zajrzycie:

                                                               
http://www.dietaoptymalna.com/index.php
 

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #77 : 2008-12-04, 14:35:30 »


O! Bardzo ciekawa strona! I co ciekawe nazywa sie "dieta optymalna" ,a co jeszcze ciekawsze,to to,ze mozna tam przeczytać na niej o cudownym specyfiku na odchudzanie  Very Happy

http://www.schudnijszybko.com/alf/w01/

Zwróćcie moi drodzy uwage na fakt, iz żadna dieta nie zadziałała tak ,jak Therm line II  Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #78 : 2008-12-04, 14:38:11 »

"dieta optymalna"

Acha! Zeby nie było ,to celowo napisałam z małej literki ,bo wydaje mi sie ,to to co tam jest, z Dietą Optymalną Jana Kwasniewskiego nie ma wiele wspólnego  Cool
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #79 : 2008-12-04, 14:47:24 »

Grażynko wielkie podziękowania od mężusia  Very Happy.  W sobotę będzie wg. twoich miar ,a nazwy wg. adampio...dzięki za poprawną nazwę i z zaznaczeniem  o tortilli hiszpańskiej , bo przecież jadłam ją u córki w tym roku w kwietniu  Razz.

Będziemy Grażynko tak jak mówisz patrzeć przede wszystkim na samopoczucie ,a na wskazania z dużą tolerancją i wiesz nie kupię na pewno ciśnieniomierza! ..wolę za tę kaskę zakupić piwko ! Shocked  bo cukier zawsze po piwku wali w dół ...a i humorek lepszy <żart> nie do końca.

kodar do kiedy nie będzie lekarki na forum ?. Tę stronkę co podałaś ..znam , ale nie logowałam się na niej , bo nie widziałam potrzeby , kiedy widziałam ,że Ona jest tutaj...

Edytko a Ty zawsze we wspaniałym humorze i tak trzymaj! , bo to skarb . Ja gdy się rozkręcę i Was poznam to też dam czadu ...teraz trochę się wstydza  Embarassed, choć mnie nie widać
Co do diety ..przecież czasami trzeba zgrzeszyć ..nie kusi Cię nieznane?

uściski cieplutkie dla Was  Twisted Evil
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 176 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 17 zapytaniami.