forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 04:48:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660460 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Cukrzyca
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 176 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cukrzyca  (Przeczytany 1433684 razy)
kodar
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #80 : 2008-12-04, 14:49:20 »

wiesz ,że najlepsze robią Niemcy ?nazwa ... blat kartofel ,
Mari,a to mnie zaskoczylas.Mieszkam ponad  20 lat w Niemczech i nie znam tej potrawy.Owszem mieszkancom Domu Starcow,w ktorym pracuje czasami na kolacje przygotowywano  w kuchni  ziemniaki smazone.Z wygladu i smaku  niczym  nie roznily sie od tych jakie znalam z Polski.
Najczejsciej podawano do obiadu kartofle z wody,czasami kartofle püre  zapiekane w piekarniku,patetos no i obowiazkowo 1 raz w tygodniu kartoflane knedle albo frytki.
  Salatka ziemniaczana bywala na  Swieta i  to obopwiazkowo  z parowkami. Razz

To teraz dalas!!!
Ty mieszkajac od tylu lat u niemca, nie znasz "BRAT KARTOFELN" tO PODSTAWA ICH ZYCIA, I NIE TYLKO, jak podam przepis, to powiesz, ze przez pol swojego zycia to jadlas....malo tego ze to bylo najlepsze, albo najlepsza forma ziemniakow!!!!, teraz to mnir dopiero zaskoczylas.
W Danii to jest larytas!!!! W Polsce tez / regionalnie!!/
Adam,pewnie, ze znam i  nie tylko  Bratkartoffeln,a tu wiecej:

http://bratkartoffeln.delectation.de/bratkartoffeln-klassisch.htm

 Zutaten:

   - 1000g Festkochende Kartoffeln                     1kg nierozpadajacych sie kartofli;
   - 2 Zwiebel (besser 4 Schalotten)                     2 cebule(lepiej szalotki);
   - 120g Butterschmalz                                       120g maslosmalcu;
   - 90g Speck (Schinken- oder Bauchspeck)          90g boczku(szynka-albo boczek);
   - 1 EL Blattpetersilie                                         1 lyzka stolowa pietruszki naciowej;
   - Salz und Pfeffer, beides aus der Mühle                sol i pieprz z mlynka;
   - 50g Butter (besser braune Butter)                   50g masla(lepiej brazowego)

 Für 4 Personen - 2343 kcal (9802kj)
 Pro Person - 585,75 kcal

Maf,a tak wyglada ich Kartoffelnsalat:

http://www.webkoch.de/rezept/50503


Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #81 : 2008-12-04, 15:03:05 »


O! Bardzo ciekawa strona! I co ciekawe nazywa sie "dieta optymalna" ,a co jeszcze ciekawsze,to to,ze mozna tam przeczytać na niej o cudownym specyfiku na odchudzanie  Very Happy

http://www.schudnijszybko.com/alf/w01/

Zwróćcie moi drodzy uwage na fakt, iz żadna dieta nie zadziałała tak ,jak Therm line II  Cool

Edyta ja nie ja prze ostatnie dwa miesiące jadłam tak naprawdę optymalno podobnie  Very Happy (teraz dopiero staram się prawdziwie ) i wiesz powiem Ci,że wolę wrzucić na ruszt przypieczony boczuś niż kapsułkę . Podejrzewam ,że masz podobne wariacje na temat odchudzania .Jeść i chudnąć ...mi poleciało już 10 kg i stopuję ...już wystarczy  Smile.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #82 : 2008-12-04, 15:08:04 »

No ,ja waze 48 kg, wiec na odchudzaniu mi raczej nie zalezy  Cool
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #83 : 2008-12-04, 15:11:20 »

No to masz szansę si wykazać  Wink jeśli chcesz i wyskocz z zastawą na stół świąteczny masz chrapkę
poszaleć z propozycjami??? plissss ...
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #84 : 2008-12-04, 15:12:52 »

kodar do kiedy nie będzie lekarki na forum ?. Tę stronkę co podałaś ..znam , ale nie logowałam się na niej , bo nie widziałam potrzeby , kiedy widziałam ,że Ona jest tutaj...

tam nie potrzeba sie logowac i ocukrzycy tez duzo informacji:


http://www.dietaoptymalna.com/Dieta_w_cukrzycy/
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #85 : 2008-12-04, 15:17:49 »


O! Bardzo ciekawa strona! I co ciekawe nazywa sie "dieta optymalna" ,a co jeszcze ciekawsze,to to,ze mozna tam przeczytać na niej o cudownym specyfiku na odchudzanie  Very Happy

http://www.schudnijszybko.com/alf/w01/

Zwróćcie moi drodzy uwage na fakt, iz żadna dieta nie zadziałała tak ,jak Therm line II  Cool


nic o tym nie moge sie dopatrzec w tresci strony (?)
to sa reklamy z google - generowane automatycznie, dostosowane do "keywords" na stronie: dieta, schudnij, Kwasniewski, zupa... Wink
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #86 : 2008-12-04, 15:21:44 »

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #87 : 2008-12-04, 15:26:53 »

No to masz szansę si wykazać  Wink jeśli chcesz i wyskocz z zastawą na stół świąteczny masz chrapkę
poszaleć z propozycjami??? plissss ...

Ja wykazac sie w kuchni?  Moge sie wykazac w malowaniu ścian ,w kładzeniu fug ,nawet w klejeniu kafelek ,ale na pewno nie w gotowaniu  Sad
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #88 : 2008-12-04, 15:36:19 »

/Dieta_w_cukrzycy/

Podejrzewam ,że wszystkie strony internetowe na temat cukrzycy mam w małym paluszku ..tę też Wink , a co najciekawsze to są tak sprzeczne ze sobą ,że śmiech bezwładny mnie ogarnia .
Próbowałam na początku trzymać sie wskazań autorytetu polskiej medycyny ..Tatonia , czy Atkinsa zanim nie przyjrzałam się Diecie Optymalnej , która to jak widzę spełnia nasze oczekiwania  Smile

pozdrawiam
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #89 : 2008-12-04, 15:38:31 »

No to masz szansę si wykazać  Wink jeśli chcesz i wyskocz z zastawą na stół świąteczny masz chrapkę
poszaleć z propozycjami??? plissss ...

Ja wykazac sie w kuchni?  Moge sie wykazac w malowaniu ścian ,w kładzeniu fug ,nawet w klejeniu kafelek ,ale na pewno nie w gotowaniu  Sad
No to czym myjesz fugi , bo mi biały kolor zrobił się tak coś z beżem ? ...chcę je przemalować ...zmienić na nie wiem jeszcze na jaki kolor .
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #90 : 2008-12-04, 15:49:53 »

No to masz szansę si wykazać  Wink jeśli chcesz i wyskocz z zastawą na stół świąteczny masz chrapkę
poszaleć z propozycjami??? plissss ...

Ja wykazac sie w kuchni?  Moge sie wykazac w malowaniu ścian ,w kładzeniu fug ,nawet w klejeniu kafelek ,ale na pewno nie w gotowaniu  Sad
No to czym myjesz fugi , bo mi biały kolor zrobił się tak coś z beżem ? ...chcę je przemalować ...zmienić na nie wiem jeszcze na jaki kolor .

Ja na szczescie nie mam białych fug ,przemaluj toto,bo sie zajedziesz .Kiedys do czyszczenia używałam takiego płynu Lel ,a teraz tym co mam tzn. jakies  mleczka itd.
Fugi idealnie pasują do tematu o cukrzycy ,nie ma co!  Very Happy
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #91 : 2008-12-04, 15:54:35 »

Kochana a co! nie pasują ? ..przecież cukrzyca to choroba w którym trzeba odbudować i wyleczyć "dziury i przecieki " w naszym przewodzie pokarmowym  Laughing ...to tak jakby pokryć fugi nową warstwą farby  hi,hi .

uściski  Wink
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #92 : 2008-12-04, 15:58:13 »

To napisz tez w jak pierzesz reczniki,bo jak chodze nad rzeke i tłuke kamieniami  Cool
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #93 : 2008-12-04, 16:06:10 »

A ja nie piorę , bo przecież wychodzę z pod prysznica idealnie czyściutka ! Laughing , a więc skąd masz brudne ręczniki  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #94 : 2008-12-04, 16:15:12 »

No widzisz? Ja niestety nie mam takich luksusów jak prysznic.Owszem widziałam kiedys prysznic,gdy nocowałam u sasiadki ,jak mąż mi zamknał drzwi ,bo nic nie przyniosłam ze smietnika (akurat nic nie było),ale niestety to było tylko raz.
My mamy miskie w domu i jak nałapiemy deszczówki,to sie myjemy,a jak nie to nie,dlatego jak sie pobrudzimy,to sie wycieramy w reczniki ,a potem to trza isc nad rzeke z nimi.
Fakt,ze mamy tylko 4 reczniki-to nie duzo,ale roboty przy praniu troche jest.
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #95 : 2008-12-04, 16:20:29 »

    SZUKAMY FACHOWCA  aby nam wytłumaczył  jak jest z tymi aparatami  od mierzenia   ciśnienia, glukometru .Dlaczego wyniki robione 
    raz po raz dają  tak   różne  wartości ? Czy to co napisałam  jest właściwe /że  w każdej sekundzie mamy inne parametry/
    No NO NO nie zgadzam się na nazwę  Adampio to był  twój przepis Mari , więc niech będzie  KARTOFLE  MARI .
   
    A fugi można  domyć mieszanką   sody i octu - szczoteczką od zębów.
    Milego szorowania. pozdrawiam Grazyna
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #96 : 2008-12-04, 16:36:50 »

Grażynko ja robiłam na dwa sposoby pomiary ..
 1. za każdym razem ukłucie i nowy wiadomo pasek ...rozpiętość wyników od 92 do 144 (6 razy)
 2. badanie jednej i tej samej kropli dużżżżżżej  trzema nowymi paskami ...podobna rozpiętość       wyników.
 3. z ciekawości zmierzyłam też sobie mimo ,ze nie jestem cukrzykiem 3 razy i wyniki od 87 -117- 125.

I co? cukrzyca u mnie jak w dziób! ...bo przekraczam już 120?  Sad , a moje ostatnie wyniki w porządku
z laboratorium.

uściski M.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #97 : 2008-12-04, 16:46:41 »


 1. za każdym razem ukłucie i nowy wiadomo pasek ...rozpiętość wyników od 92 do 144 (6 razy)
 2. badanie jednej i tej samej kropli dużżżżżżej  trzema nowymi paskami ...podobna rozpiętość       wyników.
 3. z ciekawości zmierzyłam też sobie mimo ,ze nie jestem cukrzykiem 3 razy i wyniki od 87 -117- 125.



Do jakich wniosków doszłas, jestem ciekawa ...
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #98 : 2008-12-04, 16:48:25 »

olać system mierzenia i cieszyć sie życiem  Razz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #99 : 2008-12-04, 16:50:01 »

olać system mierzenia i cieszyć sie życiem  Razz

Ja tez bym tak zrobiła  Cool  Razz
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 176 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.