forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-06-16, 00:03:53

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
663491 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 31 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: saymon9
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Cukrzyca
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 ... 176 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cukrzyca  (Przeczytany 1502960 razy)
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56243


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1640 : 2011-12-09, 12:29:18 »

... bo mało miejsca zajmują w żołądku.

Nie przepełniony, syty żoładek - mój idealny stan fizjologiczny Wink
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1641 : 2011-12-09, 12:52:38 »

To zwieksze weglowodany, zobacze co bedzie, ale faktycznie wczoraj mialam wiecej ruchu.
Ph moczu tez sie podnioslo bo bylo 5!przy tych ketonach ++++
wegli jem wydaje mnie sie duzo w postaci warzy glownie, dodam jeszcze ale nie wiem czy zmieszcze:)

Tersesa ja dalej draze swoj temat:) tylko innymi drogami:) dla jednych wieloletnich optymalnych jest wiele rzeczy jasne dlatego ze przeczytali ksazke i tam jes napisane zeby jesc wg proporcji itp a mnie interesuje na podstawie czego wyciagnieto takie wnisoki itp.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71059


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1642 : 2011-12-09, 13:06:57 »

Jedni cały czas jedzą optymalnie a jedni tylko drążą temat...i w końcu nic nie wiedzą... Confused
Żeby zgłębić całą wiedzę Doktora Kwaśniewskiego chyba by nam życia zabrakło... Confused
Dla mnie najistotniejsze jest to, że ŻO mi służy a całej biochemii nie jestem w stanie się nauczyć (jedynie podstaw, ale po co?) a nawet nie mam takiego zamiaru - to nie jest gwarantem zdrowia... czasami jeszcze gmatwa...
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1643 : 2011-12-09, 13:21:31 »

To zwieksze weglowodany, zobacze co bedzie, ale faktycznie wczoraj mialam wiecej ruchu.
Ph moczu tez sie podnioslo bo bylo 5!przy tych ketonach ++++
wegli jem wydaje mnie sie duzo w postaci warzy glownie, dodam jeszcze ale nie wiem czy zmieszcze:)

Tersesa ja dalej draze swoj temat:) tylko innymi drogami:) dla jednych wieloletnich optymalnych jest wiele rzeczy jasne dlatego ze przeczytali ksazke i tam jes napisane zeby jesc wg proporcji itp a mnie interesuje na podstawie czego wyciagnieto takie wnisoki itp.




Bo błądzić ludzka rzecz? Czy że to drążenie z tzw nerwicowego perfekcjonizmu się bierze? Wówczas lepiej zmienić dziedzinę na bezpieczniejszą co by zdrowia se nie pochrzanić. Proponuję coś z dala od Żywienia Optymalnego, ono już wyjaśnione.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1644 : 2011-12-09, 13:26:04 »

Friga, jeśli to nerwicowe to pomóc może by w takich razach powiedzieć do siebie: Już mnie niesie... Serio. I jadać dużo tłuszczu, żeby nie obciążać wątroby nadmiarem węglowodanów i/lub nadmiarem białka - http://www.stachurska.eu/?p=3383 . W krótszym materiale lepiej widać Smile   
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1645 : 2011-12-09, 16:13:05 »

Ja lubie poprostu wiedziec. Wiedzy Dr. Kwasniewskiego pewnie nie zdolam w ciagu swojego zycia pozyskac.
Zadna nerwica Laughing

Caly czas mnie interesuje temat dlaczego jedni sie zakwaszaja a jedni nie??
Jesli Admin je optymalnie nie wiem ile lat pewnie kolo 30 to albo je malo bialka kolo 30 g/dobe bo to bialko najwyzszej jakosci albo...
Dlaczego jednym szkodzi mieszanie bialke a jednym nie?
Tych pytan chyba ze sto...
Narazie znam odpowiedzi na pare.
Mysle ze to czysta ludzka ciekawosc zglebienia tematu a nie nerwica :lol:jedni maja potrzebe wiedziec a innym wystarczy ze uwierza w to co mowia inni.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71059


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1646 : 2011-12-09, 16:32:45 »

...albo sprawdzą na sobie...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71059


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1647 : 2011-12-09, 16:35:59 »

Odkrywać odkrytego już nie musimy...
Zapisane

MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1648 : 2011-12-09, 18:02:33 »

Gdy ktoś ma problem z rozłożeniem białka do prostych aminokwasów i lubi jadać na surowo może mieć problemy a "alergiami ". Poczytaj u "Kwaśniewskiego" o trawieniu itp

Od czego można się zakwasić?? Zazwyczaj od nieumiarkowania w jedzeniu i picu, jakiś "metabolic syndrome" (wadliwe wykorzystanie węglowodanów)? A węglowodany przeta odkwaszają (szczawiosoctan). Informacji na tym forum jest mnóstwo i jeszcze trochę .Np tu
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1914.msg28793#msg28793

Można odszukać (znasz podstawy Biochemii) na co nadmiar Acetylo-CoA może zostać zamieniony. Ruch to zdrowie i najtańsza metoda odkwaszania.

A to to normalnie majstersztyk upraszczania odziedziczony w genach z talerza Wink

PROSTOTA METABOLIZMU?:
ile jeść białka? - tyle, aby stanowiło jedynie budulec, włosy, paznokcie rosną w normalnym tempie, rany goją się w normalnym tempie, nie czuć zapachu "azotu" pod paszką czyli BIAŁKA jadasz tyle na ile masz ochotę zjeść
ile jeść tłuszczu? - tyle, aby nie brakowało energii organizmowi, Tłuszczy tyle, aby nie czuć głodu i mieć dużo energii
ile jeść węglowodanów? - tyle, aby odebrać wszystkie grupy acetylowe z betaoksydacji. Węglowodanów tyle co by za bardoz nie schudnąć i sampoczucie dopisywało, znaczy  "organizm nie powinien robić nic ponad to, co robić musi" dr Kwaśniewski Wink
Proste prawda?. Najlepiej statystycznie realizowane jest to przez proporcję wyrażoną w gramach między GSO jak: BTW - 1:2,5-3,5: 0,5 - czyli przez propozycje JK
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2818.msg30698#msg30698

Moje dopiski nie tzreba się z nimi zgadzać Very Happy

W praktyce wygląda to tak  coś bym zjadł,ale nie wiem co zaglądam do lodówki, patrzę na jajka ee tam, pasztet ee tam, salceson ee tam,ser eee tam nie mam ochoty na białko.

Patrzę na masło ee tam, śmietankę eee tam, smalec,szpi k kostny eee tam nie mam ochoty na tłuszcze

Patrzę na owoc, surówkę, czekoladę, sernik optymlany eee tam,ciasteczka optymalne  to bym zjada, więc jadam. No, ale ktoś zapyta tam jest tłuszcz. A ja na to, tak jest ,ale tak być musi co by "tatuś nie podbił oka no rocznicę mamusi" Abby mi cukier za bardzo nie skoczył i krzywdy nie zrobił wysokim IG oraz jak wiemy lub nie wiemy : chcesz jeść mało Ww przesuń proporcję z T (najlepiej nasycone masło, śmietan(k)a w górę a zaoszczędzisz na Ww i białku. (energia skądś musi pochodzić ). I tak z proporcji

60:200:50  1:3,3:0,83 "zrobi się"
 
50:200:50lub 40 czyli 1:4:1 lub 0,8 nie brzmi to niezrozumiale Wink

Tak mam ,nie wiem jak inni. Liczę co najwyżej Ww, znaczy nie liczę bo maksymalnie wciągam ich 60g (czasem wysiłek beztlenowy). Żywię się tak rok z małym haczykiem i jest ok.No bo ile może być Ww w gorzkiej 76% czekoladzie, owocach leśnych, kapuście kiszonej,ogórki kiszonym, cebuli, selerze, papryce (jem to co lubię), w ziemniakach, śmietance,maśle lub nawet deserach optymlanych itp

To się kurna rozpisałem,ale musze rozładować ATP po 10h dotleniania na dworze. Może gdzieś są błedy merytoryczne, uczę się jednak cały czas Razz
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1649 : 2011-12-09, 18:09:10 »

P.S aby nie było,Zjadam posiłki zbilansowane
białko i tłuszcz do syta, węglowodanów tyle co by się w krwi mogło rozpuścić w praktyce ~10-15g na posiłek z rana, drugi obfituje w większa ilość Ww potrzebnych do "odkwaszenia", regeneracji i odbudowy białek.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1650 : 2011-12-09, 18:16:41 »

Ja lubie poprostu wiedziec. Wiedzy Dr. Kwasniewskiego pewnie nie zdolam w ciagu swojego zycia pozyskac.
Zadna nerwica Laughing

Caly czas mnie interesuje temat dlaczego jedni sie zakwaszaja a jedni nie??
Jesli Admin je optymalnie nie wiem ile lat pewnie kolo 30 to albo je malo bialka kolo 30 g/dobe bo to bialko najwyzszej jakosci albo...
Dlaczego jednym szkodzi mieszanie bialke a jednym nie?
Tych pytan chyba ze sto...
Narazie znam odpowiedzi na pare.
Mysle ze to czysta ludzka ciekawosc zglebienia tematu a nie nerwica :lol:jedni maja potrzebe wiedziec a innym wystarczy ze uwierza w to co mowia inni.


Jezeli myslisz, ze "Admin" siadajac do stolu zaklada okulary liczace ilosci bialka i weglowodanow to sie mylisz. Jezeli myslisz, ze ludzie rozumiejacy DO siadaja do stolu i maja przy sobie kalkulato liczacy ilosci zpozywanrgo bialka albo tluszczu czy tez weglowodanow- to sie tez mylisz.
Tu w ogole jest jakas paranoja. Jezeli chcesz wiedziec dlaczego jedni sie zakwaszaja a inni nie, albo dlaczego proces oksydacji przebiega u sportowcow tak a u nie sportowcow inaczej to musisz, sorry, ze tak powiem, wziac jeszcze jeden fakultet na odpowiednim kierunku. Nasze forum polega na wymianie podstawowych, podkreslam podstawowych wiadomosci dotyczacych Zywienia optymalnego. Nie wiedzy biochemicznej.

Jezeli chcesz naprawde posiasc taka wiedze, to musisz podjac nauke w danym kierunku.Nie oczekuj tu odpowiedzi fachowych, bo nawt jezeli je dostaniesz, to i tak nie bedziesz wiedziala o czym dana osoba mowi. Mowie to z autopsji. Ja poznalem slowo biochemia w trakcie stosowania DO. Ja "rysowalem" statki i mnie taki temat jak biochemia w ogole nie interesuje. Ja tego i tak nie zrozumie -to jakas czarna magia. Dla mnie.

Nie wiem czy jasno sie wyrazilem, ale bron Boze to nie jest zadna krytyka, chce Ci pomoc. Very Happy

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1651 : 2011-12-09, 18:46:05 »

Ja też nie, ale ciążowe desery chętnie jadam:
Szczególnie ten - http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=504 , http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=500
I ten- http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=44

Musze przyznac, ze zaluje, ze nie jestem kobieta w ciazy. Bo placuszki smietankowe to sa tak super, ze bedzie to dla mnie/nas - bo zona tez je lubi, szybkim desertem jak przyjda nieprzewidziani goscie.  Laughing

Czym witasz nieprzewidzianych gosci? W dunskiej reklamie jest kawa gewalia, a u mnie beda placuszki smietankowe. Laughing
POLECAM. Nie bojcie sie w ciaze nie zajdziecie, czego jestem dowodem. No chyba, ze musze czekac kilka tygodni na symptomy. Laughing

Popatrze na zone. Laughing
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1652 : 2011-12-09, 19:02:29 »

Stat
powiedzmy prawdę. Dieta Optymalna nie jest dla ciebie i to nie dlatego, że nie działa.

A dlaczego?


Zacznij postępować zgodnie z zaleceniami głodówki leczniczej cukrzycy typ II i nic ci nie będzie, a nawet pozbędziesz się cukrzycy.
I daj sobie spokój ze swoimi urojeniami o zdrowym odżywianiu. Zacznij głodować.
I znów polecasz rozwiązanie niezgodne z teorią Diety i Żywienia Optymalnego.

Cytuj

PS
a później możesz nawet przejść na Wegetarianizm, bo coś mi się widzi, że taka Twoja karma. Wink
A tu to już odstępstwo 100%-owe. To jak to - nie wyewoluowaliśmy z drapieżników?

Wygląda mi to na jakiś kiepski żart.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1653 : 2011-12-09, 19:19:38 »

Panie Adamie "inkubacja" trwa 9 m-cy, czasem pierwsze oznaki pojawiają się wraz z zaokrąglonym brzuszkiem dopiero w 4 miesiącu lub nawet później. Wink
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1654 : 2011-12-09, 19:20:56 »

Mnie tez to wyglada na kiepski zart.

Wyglada na to, ze przyszedles tu po to aby zrobic wielkie zamieszanie.

Skonczylo sie na tym, ze zamieszales sobie kolo "czterech liter" i bedziesz musoal glodowac.......rowniez w dziedzinie wiedzy Laughing

Sorry "stary" ale plywasz po bezkresnym oceanie niewiedzy.Jezeli Twoje "porty" nie pozwola wplynac statkom z towarem do portu, to nie bedziesz mial czym handlowac.
A clo? Zapomnij o cle. Towar jest wazny ale musisz zmienic zasady przyjmowania towaru. Laughing

Musisz zmienic przepisy celne. Laughing Capish?
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1655 : 2011-12-09, 19:24:32 »

Admapio Laughing zle mnie zrozumiales, ja nie chce od nikogo fachowej wiedzy biochemicznej-chodz uwagi Admina sa naprawde ciekawe, tylko Teresa napisal ze draznie Admina zadanym pytaniem czy w dni kiedy zjada warzywa w masle je jeszcze bialko?
To zupelnie inna kwestia i w innej sprawie Laughing

Pewnie takowy fakultet gdzies sie pojawi
Fajnie jak ktos przechodzi na DO i mu wszytsko przejdzie od reki ale jak cos ciagle wraca mimo porady fachowcow to sie samemu szuka przyczyny.Nikt tak nie zna twojego organizmu jak ty sam.
Ja mam swoja teorie ze skoro ktos cos moze to dlaczego ja tego bym nie mogla.

Teraz jestem w 7 m-cu ciazy i nagle wyskoczyly mi ciala ketonowe ++++ to duzo do tego ph moczu 5-tez nie najlepiej, stad moje pytanie bo kazdy  z was napewno taki temat cial ketonowych przerabial juz 100x, wiec napewno swoja wiedza z doswiadczenia sie podzieli(no moze nie w ciazy ale ogolnie:))

I tak dziekuje za porady, lubie wiedziec - jedni tak maja inni nie

Mariuszu dziekuje:) Na chlopski rozum tlumaczac mozna nikiedy uruchomik "klepke" ktora idzie dalej:)dziala...Smile
Fajnie ze po tym czasie tj roku stosowania DO tAK Ci sie wyrobil smak, zazdroszcze naprawde!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1656 : 2011-12-09, 19:25:30 »

Panie Adamie "inkubacja" trwa 9 m-cy, czasem pierwsze oznaki pojawiają się wraz z zaokrąglonym brzuszkiem dopiero w 4 miesiącu lub nawet później. Wink

Alez Panie Mariuszu......jestem po prostu Adam, OK!!! Shocked

Tak to wiem ale sa jakies tam symptomy typu wymioty, slodkie i kwasne, oraz inne duperele. Bol glowy, ktory jest wykozystywany do dzis  Laughing skurcz tu  tam, bol ucha...ohe uha, i jescze inne paranije. Laughing

Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1657 : 2011-12-09, 19:33:29 »

W takim razie Mariusz jestem Wink
Nie wiem jak wy,ale ja mieszczę w sobie max 400g pokarmu a i to musi być po długiej głodówce (12h) Very Happy
W praktyce wygląda to tak
6-8 żółtek
200g śmietanki
nutka masła
jak na słodko kawałek czekolady gorzkiej lub tzw werterek i można iść w bój.

lub
3-5 żółtek wraz z jednym duzym, dwoma średnimi, trzema małymi ziemniakiem/ziemniakami na smalcu według uznania, z cebulką, czosnkiem. Wersja de lux przewiduje skwarki z boczku i/lub kiełbasy. Waga wsadu nie równa się wadze gotowej potrawy. Dodatkowo odcedzam wodę z ziemniaków.
Hołduje zasadzie
Cytuj
Przygotowywane pokarmy powinny być maksymalnie „strawione” poza organizmem w procesie obróbki kulinarnej i podane możliwie w małej objętości, w myśl zasady znanej już Pliniuszowi, rzymskiemu myślicielowi, że „korzystniej jest w jakikolwiek bądź sposób zmniejszyć to, co by żołądek obciążało”.

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80
Wagowo oraz pod względem strawności=niesamowita oszczędność energii.

Właśnie zjadałem zestaw jw (plus mały dodatek w postaci soku z wodą gazowaną) i naszła mnie ochota (patzrąc oczami wyobraźni) na salceson i kawałek pasztetu, boczek tym razem odpada. :]
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1658 : 2011-12-09, 19:56:47 »

Friga mam pytanie. Czy jadasz z przekonaniem,że musisz zjeść więcej ponieważ jesteś w ciąży i powinnaś jeść za dwóch? Ja w pewnym momencie zjadałem więcej niż potzreba będąc przkonanym,że ciężko pracuje więc potrzebuje większe ilości B i duże ilości T. Okazało się wręcz odwrotnie, zapotrzebowanie na B nie jest takie jak mi się wydawało (zwłaszcza gdy przerzuciłem się na żółtka, wywary mięsno-kosnte, "wędliny podrobowe", połączenie twarogu, żółtego z żółtkiem itp), zapotrzebowanie na T również (zwłaszcza, gdy jadam głównie masło, śmietanki 30%), zapotrzebowanie na Ww również (czasem wystarcza mi jedna duża ugotowana/podduszona na maśle cebula z małymi dodatkami w postaci np papryki czerwonej, czosnku i/lub fryteczek). O dziwo przy mniejszej ilości kcal z B, T, W i po ciężkiej pracy poziom ketonów bywał mniejszy +,++ niż gdy (prze)jadałem (się) więcej.Nie chcę źle doradzić,ale spróbuj jeść to co lubisz (zgodnie z zasadami DO) na zasadzie szwedzkiego stołu i zjadać to na co masz ochotę do syta (czytaj uczucia zapełnienia żołądka po  spozytym pokarmie) co nie jest równoważne z pozbyciem się uczucia głodu, kt może zniknąc x, xx min od czasu po posiłku (uczucia sytości). Nadmiar jest zawsze gorszy od niedoboru. Do tego drugiego natura nas "przygotowywała" przez wiele lat.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1659 : 2011-12-09, 20:00:00 »

Admapio Laughing zle mnie zrozumiales, ja nie chce od nikogo fachowej wiedzy biochemicznej-chodz uwagi Admina sa naprawde ciekawe, tylko Teresa napisal ze draznie Admina zadanym pytaniem czy w dni kiedy zjada warzywa w masle je jeszcze bialko?
To zupelnie inna kwestia i w innej sprawie Laughing

Pewnie takowy fakultet gdzies sie pojawi
Fajnie jak ktos przechodzi na DO i mu wszytsko przejdzie od reki ale jak cos ciagle wraca mimo porady fachowcow to sie samemu szuka przyczyny.Nikt tak nie zna twojego organizmu jak ty sam.
Ja mam swoja teorie ze skoro ktos cos moze to dlaczego ja tego bym nie mogla.

Teraz jestem w 7 m-cu ciazy i nagle wyskoczyly mi ciala ketonowe ++++ to duzo do tego ph moczu 5-tez nie najlepiej, stad moje pytanie bo kazdy  z was napewno taki temat cial ketonowych przerabial juz 100x, wiec napewno swoja wiedza z doswiadczenia sie podzieli(no moze nie w ciazy ale ogolnie:))

I tak dziekuje za porady, lubie wiedziec - jedni tak maja inni nie

Mariuszu dziekuje:) Na chlopski rozum tlumaczac mozna nikiedy uruchomik "klepke" ktora idzie dalej:)dziala...Smile
Fajnie ze po tym czasie tj roku stosowania DO tAK Ci sie wyrobil smak, zazdroszcze naprawde!

"Friga" ja Cie zle nie zrozumialem. Zrozumialem Cie tak, jak sie przedstawiasz.( nie wiem jak to powiedziec)

Jezeli uwagi "Admina" sa ciekawe, to czerp z nich korzysci. Ja tez z nich korzystalem i mam sie dobrze.

Wychodze z zalozenia, ze jestes mloda kobieta, ktora stwierdzila, ze ZO jest sposobem zycia na przyszlosc. Nie chce tu zabrzmiec jak jakis slogan reklamowy, ale jest to na pewno najlepszy sposob na zdrowe zycie, dla Ciebie i Twojego dziecka, Zastosuj sie tylko do tego co wczesnie zalaczylem na temat kobiet w ciazy i karmienia dzieci a na pweno na tym tylko zyskasz.

Na chlopski rozum nic nie rob, bo to sie czesto konczy porazka. Sam tez probowalem, nie na chlopski a nawet na inzynierski rozum i......przegralem. Po cholere Ci doswiadczenia, ktore juz zrobilismy i wiemy, ze wyniki ich sa zle. Dlaczego jest w nas tyle "niewierwnego Tomasza". Ma to byc rekompensata braku wiedzy?

Ja sie nie wstydze niewiedzy w teacie DO/Z0. Zrobil to CZLOWIEK, ktoremu bedziemy dlugo dziekowac. Jeszcze tego nie wiemy!

Jestes w ciazy, zapomnij o ambicjach i zastuj sie do tego co wczesniej "wkleilem", nie dociekaj, bo "facio" stracil pol zycia na to aby udowodnic, ze to jest OK a jakie systemy na to dzialajai co tego jest powodem.......kto to wie. Pokochaj i uwierz a bedziesz miala zdrowe dziecko i Ty tez beziesz zdrowa!!!
Zapisane
Strony: 1 ... 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 ... 176 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 20 zapytaniami.