forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-07-01, 07:44:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
664379 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 32 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Krzysiek456
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Cukrzyca
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 ... 176 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cukrzyca  (Przeczytany 1540120 razy)
Wanda Sławek
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1900 : 2011-12-16, 18:52:47 »

 :shock:Odpowiedź dla Reni
Przeczytaj, co jest napisane w DIECIE OPTYMALNEJ NOWEJ, to zrozumiesz, że nie sugeruję, że chodzi o nową D.O. Nie wiem co piszą autorzy D.D. bo mnie interesuje poprawne stosowanie Ż.O. Jeżeli dr Jan Kwaśniewski zaproponował placki serowo - jajeczne w miejsce chleba biszkoptowego ,to wszystkie jadłospisy w pensjonacie AURA w Jastrzębiej Górze poprawialiśmy, licząc od początku ilości białka, tłuszczu i węglowodanów. Wymieniliśmy chleb biszkoptowy na placki serowo - jajeczne, zgodnie z propozycją dr J.Kwaśniewskiego. To samo dotyczyło warzyw i owoców.
Pozdrawiam                            Wanda                          
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71230


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1901 : 2011-12-16, 18:54:05 »

Cytuj z: renia
a użyte w niej słowo "można" (odnośnie warzyw) nie zmienia zasad DO...

I wystarczyło to jedno słowo aby zmienić sens tego zdania które napisała Pani Wanda... Na prawdę, nie trzeba było pisać elaboratu... Jak widać strasznie to trudne napisać więcej tylko niż "szukaj aż znajdziesz"..

Jak zwykle pomogła Renia.Dziękuję bardzo Regino, na Ciebie zawsze można liczyć Very Happy

Dzięki Olu za dobre słowa, ale ja tylko napisałam to co wczesniej pisał Admin... Very Happy
Tutaj...

O 300 g warzyw i owoców + 100 g ziemniaków dr J.Kwaśniewski pisze w książce "DIETA OPTYMALNA NOWA".

Czy chodzi o ten cytat:
"Owoce mało sładkie agrest, porzeczki, maliny, poziomki, jeżyny, truskawki mogą być okresowo spożywane zamiast jarzyn i ziemniaka lub zamiast mleka w ilości do 300g/dobę."

Jeśli tak, to sens tego cytatu jest zupełnie inny niż sugeruje Wanda.
Kluczowe słowa do poprawnego zrozumienia wytłuściłem.


Zapisane

wisienka
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1902 : 2011-12-16, 18:57:07 »

Reniu, po prostu mi to umknęło...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71230


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1903 : 2011-12-16, 19:05:51 »

:shock:Odpowiedź dla Reni
Przeczytaj, co jest napisane w DIECIE OPTYMALNEJ NOWEJ, to zrozumiesz, że nie sugeruję, że chodzi o nową D.O. Nie wiem co piszą autorzy D.D. bo mnie interesuje poprawne stosowanie Ż.O. Jeżeli dr Jan Kwaśniewski zaproponował placki serowo - jajeczne w miejsce chleba biszkoptowego ,to wszystkie jadłospisy w pensjonacie AURA w Jastrzębiej Górze poprawialiśmy, licząc od początku ilości białka, tłuszczu i węglowodanów. Wymieniliśmy chleb biszkoptowy na placki serowo - jajeczne, zgodnie z propozycją dr J.Kwaśniewskiego. To samo dotyczyło warzyw i owoców.
Pozdrawiam                            Wanda                          

A chlebek graham też jest wycofany? Jeżeli dr Kwaśniewski pisze, że placki są lepsze od chlebka to nie oznacza jeszcze, że chlebek optymalny jest szkodliwy i trzeba go wycofać. Dr Małecka (nie wiem jak często tam przyjmuje) ma całkowicie przerobione zasady DO. Jej zalecenia są bardziej podobne do zaleceń diety śródziemnomorskiej (żółtka nie codziennie, warzyw więcej) niż optymalnej. Zaleca Ona również suplementy diety co chyba też nie jest zbyt optymalnie. Normy cukru uważa dla Optymalnych tak samo jak lekarz konwencjonalny (do 105 prawidłowo). A może dr. Małecka w ogóle nie jest lekarką optymalną i tam przyjmuje? Nie wiem. Nie pytałam się Jej o to. Ja uważam, że arkadie reklamujące się z Dieta Optymalną dr Kwaśniewskiego powinny ściśle do Jego zaleceń się stosować...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71230


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1904 : 2011-12-16, 19:14:34 »

Reniu, po prostu mi to umknęło...

To nic. Dobrze, że ja mam więcej cierpliwości niż Admin... Razz Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71230


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1905 : 2011-12-16, 19:16:15 »

:shock:Odpowiedź dla Reni
Przeczytaj, co jest napisane w DIECIE OPTYMALNEJ NOWEJ, to zrozumiesz, że nie sugeruję, że chodzi o nową D.O.                         

Czytałam i żadnych nowych zasad w niej nie znalazłam. A takie są?
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71230


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1906 : 2011-12-16, 19:29:39 »

............. to zrozumiesz, że nie sugeruję, że chodzi o nową D.O.                         


Chyba nie tylko ja tutaj tak to odebrałam...
Zapisane

MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1907 : 2011-12-16, 20:58:33 »

To i tak pikuś. Trzeba było zobaczyć reakcje optymalnych tych szczupłych i tych "optymalnych" z cięższą duszą,gdy zaproszony Pan zaczął odpowiadać o warzywach i odkwaszaniu. Normalnie się obruszyli Smile  tymi słowy:"A doktor Kwaśniewski mówił....".

Pod koniec spotkania zamieniłem z pewną "Babcią" (80 lat jak dobrze pamiętam) Smile kilka zdań. Opowiedziała mi o ustąpieniu większych, mniejszych dolegliwości dzięki DO,że stosuje ten model żywienia od 5 lat, warzyw nie uważa, narządy wew odmłodniały o 25 lat (stwierdzone badaniami zaordynowanymi przez lekarza/y prowadzących). Dało zauważyć się pozytywne nastawienie i podwyższony poziom energii życiowej  Twisted Evil. Na odchodne w sekrecie zakomunikowała mi,że nie zrezygnuje z tego sposobu odżywiania i będzie go kontynuować  do końca życia. W związku z zaistniałą sytuacją pozostało mi tylko życzyć 100 lat i tak też uczyniłem Razz


Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71230


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1908 : 2011-12-16, 21:28:49 »

Jedni  - bardziej lub mniej optymalni - zlecają na DO odkwaszania, inni odtruwania, jeszcze inni wodę utlenioną inni większą ilość błonnika w diecie, jedni zwracają uwagę na IG, jedni na niełączenie białka z węglowodanami a jeszcze inni mówią, żeby jeść więcej białka i węglowodanów niż zaleca Dr Kwaśniewski a jeszcze inni, żeby ograniczać tłuszcz. Ja uważam, że każdy może stosować sobie dowolną metodę jako dodatkową terapię albo nawet przerabiać sobie  zalecenia dr. Kwaśniewskiego ale tylko dla siebie. Nie powinno z tego robić się nowych zaleceń dla wszystkich - nowej DO i to co jednemu pomaga nie koniecznie musi pomóc drugiemu...Jednak zasady DO są jedne...
Zapisane

friga
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1909 : 2011-12-16, 22:02:19 »

Adminie a jak to jest z tymi osrodkami "Arkadia" bo to chyba wyjasni wszystko, skoro Pani Wanda pisze ze u nich zmienili jadlospis na 300g warzyw+100g ziemniakow i te placki zamiast chelab to nasuwa sie rzeczowe pytanie , czy takie arkadie sa w jakis sposob kontrolowane przez Doktora albo przez Ciebie, czy jakas wyznaczona przez Was osobe ktora w ta sama mysl co tworca ROZUMIE DO????
To chyba najistotniejsze pytanie zeby sie wszytskim wyjasnilo?????
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1910 : 2011-12-16, 22:58:50 »

Jak namieszać to porządnie, aby zgodnie z prawami natury, przetrwały najsilniejsze osobniki Wink

Dieta Optymalna; Warszawa 2000
Cytuj
– Z moich, blisko 10-letnich obserwacji osób żywiących się w sposób optymalny, wyciągam wniosek, że najściślej przestrzegają pańskich wskazówek ci, którzy cierpieli na nieuleczalne choroby: raka, stwardnienie rozsiane, byli po wylewach krwi do mózgu, mieli wrzody żołądka. Inni, którzy na przykład chcieli schudnąć, a poza tym nie cierpieli na większe dolegliwości po jakimś czasie odstępują odżywienia optymalnego. Wyrzeczenie się chleba, owoców, ziemniaków, słodyczy nie przychodzi ludziom łatwo. – Ci, którzy radykalnie zmienili rodzaj diety i nie czynili żadnych odstępstw, po pewnym czasie przestają mieć ochotę na produkty, które pan wymienił. Ja czasem łapię się na tym, że bezwiednie zerwę jabłko w moim sadzie, nadgryzam kawałek i wypluwam. Ono po prostu mi nie smakuje. Tak samo jest ze słodyczami, chlebem, miodem. Rozumny człowiek po prostu odrzuca te rzeczy, doskonale wie, że one mu szkodzą

Niewolnik musiał pozostać niewolnikiem, skoro odtrącono go od pańskiego stołu i nakazano jeść mannę i chleb powszedni.

Najwięcej problemów, zwłaszcza w początkowym okresie, wyniku z konieczności zaprzestania spożywania chleba i pieczywa. Tak Jesteśmy przyzwyczajeni do jego jedzenia, że nie wyobrażamy sobie, że można zjeść bez chleba np. jajecznicę na słoninie, pieczony boczek czy rybną konserwę w oleju. Ale opory te występują tylko na początku. Już po niedługim czasil chleb i pieczywo stają się dla nas niesmaczne. Ale wychodząc naprzeciw tym przyzwyczajeniom, jako pierwszy podany
jest przepis na pllcuszki z sera i jajek z niewielką ilością mąki, smażone na smalcu. Gdy ostygną i zesztywnieją mogą być używane zastępczo zamiast chleba. Podobnie robimy „zastępcze" kluski. Dla tych, którzy w początkowym okresie mogą tęsknić za słodyczami i smakołykami, podajemy przepisy na torty i kremy. Są doskonałe i zgodne z zasadami diety. Można je jeść do woli.

– Bez warzyw możemy sobie wyobrazić polski obiad, ale bez ziemniaków nie. Wielu nie może się przemoc do pańskiej diety właśnie dlatego, że surowo zabrai na pan jedzenia chleba i ziemniaków, czyli dwóch najważniejszych składników naszego jadłospisu.– W 100 gramach ziemniaków jest zaledwie około 1,5 grama białka i to kiepskiej jakości oraz 15 gramów węglowodanów. Fatalna proporcja! Skoro już ktoś nie może żyć bez ziemniaków, niech weźmie kilka niedużych, skroi i zrobi sobie frytki na łoju lub smalcu. Z czasem jednak nawet te kilka frytek przestanie smakować. Słodycze są wykluczone. Powinniśmy pamiętać o świętej zasadzie nieprzekraczania 50 gramów węglowodanów na dobę. Skoro ktoś chce na przykład koniecznie zjeść kromkę chleba, w porządku, niech to uczyni, ktoś ma ochotę na dwa ziemniaki, mogą być.
Jakiś owoc? Proszę bardzo, podobnie jak kawałek czekolady lub jakiś deser. Ale zawsze należy liczyć, liczyć i liczyć 50 gramów! Bo cukier to biała śmierć, spowodował wśród ludzi więcej szkód niż alkohol. tytoń i narkotyki razem wzięte. W krajach, w których zwiększa się produkcja i spożycie cukru, pogarsza się kondycja biologiczna społeczeństwa i odwrotnie. Bogate kraje zmniejszają spożycie cukru.

Żywienie Optymalne 1999
Cytuj
Rozsądek nakazuje, że jeśli coś jest nieskuteczne i pogarsza istniejący stan rzeczy, to powinno być zaniechane, a ludzie powinni szukać innych dróg. A jednak nie szukają. Wciąż powtarzają te same błędy.

Cytuj
Większość ludzi w ogóle nie czyta nic. Z tych, co czytają potrafią zrozumieć to, co przeczytali, tylko nieliczni, a jeszcze mniej potrafi wyciągnąć  praktyczne wnioski. Prawidłowość ta nie jest zależna od wykształcenia czytającego
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=79

w zasadzie na tym powinienem skończyć i zacząć
Cytuj
   
Poza tym nigdy nikomu niczego nie zabraniam. Ja tylko proponuję. Jeśli czytelnik potrafi zrozumieć to, co piszę i jeśli zastosuje moją wiedzę w praktyce, to zyska wiele
.
,ale .... Twisted Evil
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=694
Zapisane
temida135
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1911 : 2011-12-17, 06:55:29 »



Uwazam, ze takie reakcje, "Adminie" sa bardzo przydatne i na miejscu. Na to, czekalem. I tyle Very Happy
Cytuj

 Ja też podpisuję się pod tym tekstem.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1912 : 2011-12-17, 07:23:43 »

Bezmyślni zasługują na choroby.
Inni, nieliczni na Dietę Optymalną.  Wink
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1913 : 2011-12-17, 08:27:34 »

To mieszajmy dalej... Zazwyczaj jak mieszam to mi dobra jajecznica wychodzi Razz

Cytuj
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.

W produktach żywnościowych należy kupować głównie tłuszcz białko, i to możliwie tanio. Nie wolno oszczędzać na jedzeniu, co wcale nie znaczy, że trzeba kupować produkty najdroższe. Często właśnie te tańsze i tradycyjnie pogardzane są lepsze niż drogie (patrz tabela 9). Starajmy się przyrządzać potrawy proste, oszczędzając czas i energię. Przygotowywane pokarmy powinny być maksymalnie „strawione” poza organizmem w procesie obróbki kulinarnej i podane możliwie w małej objętości, w myśl zasady znanej już Pliniuszowi, rzymskiemu myślicielowi, że „korzystniej jest w jakikolwiek bądź sposób zmniejszyć to, co by żołądek obciążało”.
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80
Trzeba liczyć tą proporcję wagową wybierając z lodówki ser żółty Chevrette (100g i go nie dojadając będąc sytym), do tego pół kubeczka śmietanki+1/2 kubeczka śmietany+ 1/2 łyżki dżemu porzeczkowego lub powideł "Babuni" ?

Cytuj
Żywienie Optymalne jest sposobem odżywiania ludzi zdrowych, a Dieta Optymalna to sposób odżywiania ludzi chorych i jest dostosowana przede wszystkim do danej osoby i danej jednostki chorobowej.

     Choć generalną zasadą w obu przypadkach jest podana proporcja BTW, to dobór produktów z których można uzyskać zalecaną proporcję, może znacząco się różnić. I dlatego produkty „niejadalne” na Diecie Optymalnej, mogą być stosowane w Żywieniu Optymalnym. 
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=749
c.d nastapi Smile
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1914 : 2011-12-17, 08:33:38 »

Nie mogę tylko znaleźć tekstu, w kt dr Kwaśniewski pisze,że nie istotna jest proporcja tylko trzeba jeść tłusto a organizm sam wyreguluje podaż B i Ww. Kto szuka ten znajdzie-podobno Smile Wtedy to się namiesza Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1915 : 2011-12-17, 08:59:16 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=29 - polecam staranne zapoznaie się z tekstem!

PS
szczególnie tym, co "mieli nieszczęście..."!
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1916 : 2011-12-17, 10:39:40 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=29 - polecam staranne zapoznaie się z tekstem!

PS
szczególnie tym, co "mieli nieszczęście..."!

no to jak ty adminie nadzorujesz te arkadie? Wink , ze taki roz******aj tam jest? Laughing  Wink
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1917 : 2011-12-17, 13:07:32 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=29 - polecam staranne zapoznaie się z tekstem!

PS
szczególnie tym, co "mieli nieszczęście..."!

no to jak ty adminie nadzorujesz te arkadie? Wink , ze taki roz******aj tam jest? Laughing  Wink

Może trzeba jakie licencje/koncesje  wprowadzić?  Cool Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56307


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1918 : 2011-12-17, 13:19:51 »

Broń Cię Panie Boże, a kto to będzie później sprawdzał? A potem sprawdzał sprawdzających, a następnie tych sprawdzających, a następnie... Wink
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1919 : 2011-12-17, 13:30:10 »

Nie dostrzegasz potencjalnych "+"  nowe miejsca pracy Razz
Zapisane
Strony: 1 ... 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 ... 176 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 20 zapytaniami.